Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawe zdjęcie

plemię żmijowe

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
45 odpowiedzi w tym temacie

#16

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To zdjęcie jest jak najbardziej normalne, tylko, że rozmazane. Zdjęcia w ruchu potrafią przybrać różne formy. Wiem, bo wiele razy zdarzało mi się to, pstrykając selfie. Raz nawet, na jednym ze zdjęć, miałam całe czarne białka w oczodołach. Tak się zdarza.

 

To porównywanie niektórych ludzi do gadów i przedstawianie gadów z Biblii, odnosi się do sfery psychicznej człowieka. Gad będzie, po trupach szedł, do celu. Po trupach...-  będzie zabijał. To są gady. Typowa odezwa pnia mózgu. Każdy człowiek ma w sobie gadzi mózg. Posiadamy w sobie, to co każe nam zabijać, by przetrwać. Nie. Człowiek nie ma DNA gada, nie jest gadem. Jesteśmy ludźmi, ale nie koniecznie takimi, jakimi chcemy być. Niektórzy kierują się pierwotnymi, typowo gadzimi popędami. Inni zmierzają w stronę światła pielęgnując ducha. To właśnie są ci wybrani. Ci którzy niszczą w sobie "gada" ( gadzi mózg) a pielęgnują  " Człowieka" ( kora nowa - ludzki mózg).

 

Tak to wygląda. My ludzie dążymy do potęgi ducha nad ciałem, do potęgi sumienia, nad popędami, do miłości, która zniszczy nienawiść.


  • 2



#17

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Po paru próbach:

HY3J2Rf.jpg

ale mam okropną cerę...


  • 7



#18

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proszę i oto dowód miażdżący. Dziękujemy

 

Swoją drogą gdzie ty się włóczysz Zaciekawiony, że masz liście na głowie? Czy tam obrazek wisi albo kalendarz? 





#19

poranek.
  • Postów: 62
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

A dane dotyczące ekspozycji? Rzetelności za grosz. Widać że jest inna bo ci się nawet włosy rozmyły, a na zdjęciu które dawałem nawet jeden osobny drobny włosek jest nierozmyty. Tak na jednym zdjęciu i na drugim które dałem. Poza tym różnica jest znacząca między twoim a jego i przy tych ustawieniach jakie on miał w aparacie i warunkach za nic w świecie nie uzyskałbyś takiego rozmycia. Jako fotograf powinieneś to wiedzieć.


  • -3

#20

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale taka jest prawda. Wystarczy w tej sprawie zastosować brzytwę ockhama. Zdjęcie jest rozmazane.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 08.07.2017 - 18:52

  • 0



#21

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rzetelności za grosz. Widać że jest inna bo ci się nawet włosy rozmyły, a na zdjęciu które dawałem nawet jeden osobny drobny włosek jest nierozmyty.

 

Jaja sobie robisz? gdzie te pojedyncze włosy na zdjęciach które wkleiłeś? wskaż je.


  • 0



#22

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przesłona F22 czas naświetlania 1,5 s. A rozmyte jest bo nie złapało dokładnie ostrości.


  • 0



#23

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po paru próbach:

HY3J2Rf.jpg

 

 

Aghrrr..! Wiedziałem! Reptilianin!!! ;p

A serio - dla mnie to załatwia sprawę. Świetny efekt, swoją drogą.

Dobra robota, dziękuję.


  • 0



#24

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A czy ten filmik, który udostępniłem to fake, Waszym zdaniem?


  • 0

#25

poranek.
  • Postów: 62
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Jaja sobie robisz? gdzie te pojedyncze włosy na zdjęciach które wkleiłeś? wskaż je.

Może cie coś w tym temacie ominęło ale chodzi o te zdjęcia:

 

 

rgjjh5c.jpg

 

i

 

KSczbZM.jpg

 

Jak bym powiedział, ze na tym zdjęciu widać dobrą ostrość, która nie idzie w parze z rozmywaniem się zdjęcia.

 

Przesłona F22 czas naświetlania 1,5 s. A rozmyte jest bo nie złapało dokładnie ostrości.

Nie lubię wierzyć komuś na słowo szczególnie na forum, gdzie ludziom czasami próbuje się jawnie wciskać kit. Jak w tym przypadku, gdzie wszyscy wciskają kit że zdjęcie rozmyło się w taki sposób nie mając prawa się w taki sposób rozmyć - podstawowa wiedzą o robieniu zdjęć i jakiekolwiek doświadczenie z aparatem jest nieprzecenione w ocenianiu takich tematów. W szukaniu prawdy należy być ostrożnym. Nie da się odczytać danych z twojego zdjęcia. Trudno tu prowadzić rzetelną polemikę.  ;)

W tygodniu wam dam opinie profesjonalnego fotografa prowadzącego studio fotograficzne odnośnie tego zdjęcia.  Nie wiem tylko czy ten fotograf nie próbując "racjonalizować" tego co widzi i nie mogąc znaleźć innego wyjaśnienia nie odłoży na bok swojej wiedzy i powie "rozmyło się" :)

 

1 zdjęcie było robione

F5.6
1/4
400
Flash: off

 

 

2. zdjęcie było robione

F5.3
1/5
400

Flash: off

 

 

Tak dla przypomnienia.


  • -1

#26

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czy ten filmik, który udostępniłem to fake, Waszym zdaniem?

 

Oj, tak. Moim zdaniem, oczywiście. Sorry. :(


  • 1



#27

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

@ grynG

A co jeśli fotograf powie, że się rozmyło właśnie na podstawie swojej wiedzy? Wtedy też mu nie uwierzysz?

 

Przesłona 5,6

czas 1/4

iso 400

14G6TTs.jpg

 

wystarczyło szybciej ruszać oczami.

Jvhi8Dz.png


  • 11



#28

poranek.
  • Postów: 62
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Próbuj dalej, już prawie osiągnąłeś te same parametry i efekt, tylko się nie zdemaskuj niechcący... 

 

 

Poważnie. :o

 

(Nie da się takiego efektu uzyskać, kto nie wierzy niech próbuje w domu), ale daje zieloną łapkę za odwagę. :D

 

Co robisz z oczami ze uzyskujesz taki efekt?? Poruszasz gałkami ocznymi, patrzysz w lewo i prawo?  Powiedź innym jak uzyskujesz taki efekt, tym, którzy zechcą udowodnić sobie to w czterej ścianach. Coś tu nie gra i to mocno. Próbujcie sami w domu i będziecie wiedzieć o czym mówie.


Użytkownik gryninG edytował ten post 08.07.2017 - 20:08

  • -4

#29

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Człowiek to nie gołąb, nie musi potrząsać głową żeby spojrzeć w inne miejsce.
  • 1



#30

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ grinG

Weź więc swoją lustrzankę, ustaw manualnie te parametry i próbuj. Ja patrzyłem szybko z jednego kąta w drugi i nacisnąłem migawkę tak, aby otworzyła się w trakcie przenoszenia spojrzenia.

 

Piszesz, że nie da się uzyskać tego efektu - ja uzyskałem. Masz jakiś problem z oczami?


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych