Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarna postać.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

aniax.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Doświadczenie z czarną postacią, jest dość straszne dla mnie. Mianowicie, kiedy ją widzę, zawsze dzieje się coś złego, niedługo po tym jak ją zobaczę, lub po jakimś czasie. Pamiętam, że w mojej byłej szkole był chłopak, który ciężko zachorował. Miał raka i dodatkowo coś się tam jeszcze zaczęło dziać. Leki pomagały, praktycznie wiara w to, że wyzdrowieje była odzyskana. Jednak, ja, nawet nie chcąc, miałam złe przeczucia. Pamiętam, że widziałam tą postać, okazało się, że chłopak zmarł. Niedługo po tym, zobaczyłam ją ponownie. Jak zwykle, był to ułamek sekundy, wystarczający, aby wiedzieć, że będzie dziać się coś złego. Dowiedziałam się, że kuzynka mojego ojca, zginęła w wypadku samochodowym. Niedawno, po długim czasie, przemknęła mi znowu przed oczami. Wiem, że to zwiastun czegoś złego. Tak naprawdę, doświadczyłam teraz pewnego "załamania", więc być może tym razem, nie był to zwiastun śmierci, lub coś gorszego się szykuje? Czy wy też mieliście styczność z czarną postacią? 


  • 0

#2

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sprecyzuj o co chodzi z tą "czarną postacią". Bo opisałaś wydarzenia, jakie zdarzają się na co dzień na całym świecie, a o samej postaci, czyli najciekawszym punkcie w tym temacie, nie wspomniałaś praktycznie nic.


Użytkownik Alucard edytował ten post 06.07.2017 - 21:04

  • 0



#3

aniax.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprecyzuj o co chodzi z tą "czarną postacią". Bo opisałaś wydarzenia, jakie zdarzają się na co dzień na całym świecie, a o samej postaci, czyli najciekawszym punkcie w tym temacie, nie wspomniałaś praktycznie nic.

Więc, ona pojawia się zawsze, kiedy ma zdarzyć się coś złego. Nie widzę jej codziennie, tak naprawdę nie widziałam jej już, przez dość długi czas. W ostatnim czasie widziałam ją około 2 razy. Nie mogę się jej przyjrzeć, bo jak błyskawicznie się pojawia, tak błyskawicznie znika. Zwykle przechodzi niedaleko mnie i pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie.


  • 0

#4

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Nie pomyślałaś może, że to może być takie drobne urojenie Twojej wybujałej wyobraźni? Albo poważny problem okulistyczny? Ewentualnie kominiarz z chroniczną biegunką?
  • 0



#5

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzisz tą postać kątem oka, czy frontalnie?

Ta postać jest bardziej jak człowiek, czy raczej przypomina cień?


  • 0



#6

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cieniści ludzie, ludzie-cienie emanujący złą energią, dostrzegani kątem oka i błyskawiczne znikający to bardzo ciekawe zjawisko. Ale oni chyba nie są złowróżbni?

Tak, @aniax, jeśli jesteś w stanie, opisz tę postać.


  • 0



#7

Sony.
  • Postów: 131
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To może podzielę się swoim doświadczeniem z okresu dzieciństwa.

Odrazu zaznaczam, że oczywiście wiem, że poniższa historia jest dziełem wyobraźni dziecka i upływu czasu, co napewno wpłyneło na dzisiejszy odbiór tamtego doświadczenia, niemniej aura tajemniczości pozostaje, tak samo jak autentyczność tamtych wydarzeń w moim przekonaniu. Ale do rzeczy.

Jako dziecko mieszkałem w innym domu, niż obecnie. Dom obok mieszkały dwie kobiety, szczegółów nie pamiętam, ale spokrewnione ze sobą, raczej nie udzielające się sąsiedzko. Bałem się im mówić dzieńdobry. Mój dziecięcy umysł, dodatkowo rozpalany wszelkiej maści grami i horrorami podpowiadał mi, że tuż za ścianą (szeregówka) dzieją się jakieś straszne rzeczy. Nasze dwa domy łączyła jedna ścieżka i pewnego dnia, wychodząc zapewne do szkoły coś migneło mi przed oczami. Jakiś czarny kontur na końcu tej ścieżki. Sytuacja powtórzyła się ponownie w tym samym miejscu jakiś czas później. I znowu. Nie pamiętam ile razy dostrzegałem zawsze w tym samym miejscu dziwny kontur, ale w końcu udało mi się dostrzec, co to jest. Otóż zobaczyłem czarny, rozmazany kształt człowieka pchającego drugiego na wózku inwalidzkim po dróżce. Trwało to na tyle długo i zdarzyło się tyle samo razy w tym samym miejscu, że do dziś , a przynajmniej tak mi się wydaje, przeraża mnie autentyczność i wydźwięk tej historii. Jak się niebawem oczywiście okazało, jedna z sąsiadek zachorowała bodajże na raka kości i zaczeła jeździć na wózku ,a jej krewna pchała ją zawsze na tym wózku po dróżce do naszego domu. Koniec.

 

Jak zapewne się domyślasz, po tylu latach całość wspomnień mogła się wypaczyć przez niedoskonałość ludzkiego umysłu , a cała historia była przypadkiem i urojeniem młodzieńczej wyobraźni. Niemniej, do dzisiaj mam ciarki jak o tym pomyślę.


  • 0

#8

aniax.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

AVE...

Nie pomyślałaś może, że to może być takie drobne urojenie Twojej wybujałej wyobraźni? Albo poważny problem okulistyczny? Ewentualnie kominiarz z chroniczną biegunką?

Spokojnie, nie mam problemów ze wzrokiem. A jeżeli chodzi o to, czy był to wytwór mojej wyobraźni, to nie. Jestem o tym przekonana.

Widzisz tą postać kątem oka, czy frontalnie?
Ta postać jest bardziej jak człowiek, czy raczej przypomina cień?

Widzę ją, jak nagle przemieszcza się wręcz błyskawicznie. Jakiś czas temu, mignęła mi przed oczami. Kiedyś w dzień, zobaczyłam ją kątem oka. Jak o niej myślę.. Wyglądała bardziej jak cień. Cała czarna, wydaje mi się, że dość wysoka. Zawsze wydawało mi sie, że jest zwiastunem czegoś złego. Przed tym, jak zaczęłam ją widzieć, na przełomie lat działy się dość dziwne rzeczy. Nie były wytworem mojej wyobraźni. Były zbyt realistyczne.

Cieniści ludzie, ludzie-cienie emanujący złą energią, dostrzegani kątem oka i błyskawiczne znikający to bardzo ciekawe zjawisko. Ale oni chyba nie są złowróżbni?
Tak, @aniax, jeśli jesteś w stanie, opisz tę postać.

Tak. Ta postać pojawia się i znika bardzo szybko. Czasami mignie mi przed oczami. Kiedyś w dzień, kątem oka zobaczyłam ją dość wyraźnie. Rzeczywiście wyglądała jak dzień, była czarna, wydaje mi się, że dość wysoka i dodam, że szczupła. Właściwie zawsze jak ją widzę, jestem przekonana, że jest zwiastunem czegoś złego.

Użytkownik aniax edytował ten post 07.07.2017 - 00:49

  • 0

#9

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli skoro jesteś o tym przekonana, jesteś również pewna tego, że to co widujesz, istnieje naprawdę? Skąd pewność, że to coś zwiastuje jakieś nieszczęście? Może zwiastuje jakieś miłe wydarzenie, a ty po prostu źle to dopasowujesz, bo te złe bardziej zapamiętałaś, a o dobrych zapomniałaś?

W ogóle jaki sens istnienia by miała taka istota, skoro nic nie zmienia, tylko informuje o czymś bliżej nieokreślonym, nawet nie wiadomo o czym i dlaczego miałaby się objawiać tylko tobie?

 

 

Wielu chorych psychicznie widzi różne postacie i to o wiele dłużej niż na ułamek sekundy. Oni mają jeszcze większe prawo przypuszczać, że to, co widzą, istnieje naprawdę. A czy tak jest?

Zakładam, że masz po prostu przywidzenia/bujną wyobraźnię, a najpewniej i jedno i drugie.


Użytkownik Alucard edytował ten post 07.07.2017 - 00:56

  • 0



#10

aniax.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli skoro jesteś o tym przekonana, jesteś również pewna tego, że to co widujesz, istnieje naprawdę? Skąd pewność, że to coś zwiastuje jakieś nieszczęście? Może zwiastuje jakieś miłe wydarzenie, a ty po prostu źle to dopasowujesz, bo te złe bardziej zapamiętałaś, a o dobrych zapomniałaś?
W ogóle jaki sens istnienia by miała taka istota, skoro nic nie zmienia, tylko informuje o czymś bliżej nieokreślonym, nawet nie wiadomo o czym i dlaczego miałaby się objawiać tylko tobie?
 
 
Wielu chorych psychicznie widzi różne postacie i to o wiele dłużej niż na ułamek sekundy. Oni mają jeszcze większe prawo przypuszczać, że to, co widzą, istnieje naprawdę. A czy tak jest?
Zakładam, że masz po prostu przywidzenia/bujną wyobraźnię, a najpewniej i jedno i drugie.


Nie mam wybujałej wyobraźni. Jeżeli chodzi o tę postać, pojawia się szybko i tak samo szybko znika. Widzę ją kątem oka, jest czarna, szczupła i wysoka. Przed tym, jak zaczęłam mieć z nią cokolwiek wspólnego, na przełomie lat, działy się dziwne niewyjaśnione rzeczy. A postać, chcąc nie chcąc widziała też moja siostra. Ona raczej nie jest osobą bojaźliwą. A wyglądało to tak. Zapytała się mnie, czy rano byłam u niej pokoju, odpowiedziałam, że nie, powiedziała mi, że w telewizorze widziała odbitą, czarną, wysoką postać, stojącą obok jej łóżka. Była to ludzka sylwetka, która stała w jakiś dziwny sposób.
  • 0

#11

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Po prostu jesteś wyjątkowa, masz supermoce z tyłka wzięte i dlatego Ty i tylko Ty widzisz prawdziwe czarne widma zwiastujące złe rzeczy i absolutnie na bank to nie są urojenia wywołane autosugestią. Jesteś tak bardzo przekonana o swojej wyjątkowości i swoim "talencie" do widzenia prawdziwych, czarnych postaci, że nawet na sekundę nie założyłaś, że możesz mieć jakiś problem zdrowotny, albo że Twój mózg Cię oszukuje i pokazuje rzeczy, których nie ma. Przyszłaś się pochwalić swoją supermocą z tyłka wziętą, czy jednak chcesz się dowiedzieć, co to może być?

Dwa pytania:
1. Czy tę postać widzisz zawsze tym samym okiem?
2. Czy widzisz ją zawsze w tych samych warunkach oświetleniowych?
  • 0



#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat raczej ściema. Powtarzanie kilka razy tego samego, że postać jest wysoka i szczupła może świadczyć, że zmyśla. Kłamca nie dodaje wielu nowych informacji, tylko mówi to co wcześniej.
A jeśli to prawda to trzeba by zrobić tomografię głowy, żeby dowiedzieć się, czy te problemy wynikają z jakiegoś schorzenia.
  • 0



#13

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

USG ócz i badanie ich den też byłoby wskazane pod kątem defektów siatkówki...
  • 0



#14

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Aniax myślę że jednak mózg płata Ci figle, bez obrazy. Trochę to brzmi jak czarnowidzenie połączone z efektem Placebo.
  • 0

#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poza tym, teraz jest jakaś moda na widzenie tzw cienistych postaci. Kiedyś każdy widział ducha, przeważnie przezroczystego i prawie zawsze trójwymiarowego.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych