Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwyczajne deja vu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mast.
  • Postów: 97
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Całkiem niedawo na lekcji historii mielismy o kolonizacji USA.Pani coś tam mówiła,mówiła,a mi w pewnym momencie zdawało się,że wiem co za chwilę powie.Pomyślałem,że pwoei zadnie x.Po 10 sek. ze zdumieniem usłyszałem,że pani faktycznie wypowiedziała zdanie x. Przy tym wysztskim miałem wrażenie,jakbym już to wcześniej słyszał.Nie ejstem pewien czy to normalne deja vu....Może ktoś zna odpowiedź?
  • 0

#2

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli nie jest to deja vu to albo przypadek albo telepatia :) . Tak czy siak masz 3 odpowiedzi do wyboru :) .
  • 0

#3

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zdarzylo mi sie to samo kilka lat temu i to nie raz, ale juz sie to nie powtarza. Moja mama cos do mnie mowila, ja w tym czasie przegladalam gazete i w pewnym momencie poczulam ze to, co dzieje sie teraz mialo juz kiedys miejsce i tak samo wiedzialam, co mama zaraz powie i oczywiscie powiedziala to samo. Na dodatek zwiazane to tez bylo z konkretna strona gazety ;] przewijam strone i nagle takie upss - juz to czytalam juz to slyszalam ;] naukowo podobno udowodnione - deja vu - jako spiecia w mozgu (tzn wyladowania :P ) - czyli deja vu to tylko ,,zludzenie", uczucie wywolane przez mozg
  • 0

#4

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak na deja vu to za dluga przerwa 10 s. to wszystko trwa zazwyczaj krocej. Chyba ze ty jestes Yoda z Gwiezdych Wojen
  • 0

#5

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja też kiedyś miałem deja vu na jakieś 3s do przodu wiedziałem co się wydaży kto co powie i to trfało jakieś 5min :o
  • 0

#6

Adam.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pięcio minutowe deja-vu? NIE MOŻLIWE...
Sam miewam deja-vu dosyć często z tym, że bez wyprzedzenia... Gdy to już się dzieje wtedy wiem, że to juz było, a całe zajście trwa max. 5sek.

pozdrawiam
  • 0

#7

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale mówie że tylko raz mi sie tak zdarzyło było to jeszcze w gimnazjum stałem przed szkołą i czekałem na kumpla i wiedziałem kto pokolei wyjdzie ze szkoły i co ludzie będą mówić nie wiem jak to wytłumaczyć może troche przesadziłem że 5 min ale tak 2-3min trwało.
  • 0

#8

Dreamer.
  • Postów: 69
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja mam dokładnie tak jak Adam.
  • 0

#9

Rothimer.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja gdzieś tu już pisałem, że miałem kiedyś takie dziwne deja vu, otóż siedzę sobie przed komputerem a tu nagle słyszę z telewizora..... Książę/Król został zabity w Turcji - A zdawało mi się, że słyszałem to idealnie tydzień temu!!!!!!! Wstałem poszedłem do pokoju gdzie siedział ojciec czekając na wypowiedz: I dobrze mu tak, poco się tam pchał! ....i doczekałem się to mnie wybitnie dobiło nie mogłem tego wytłumaczyć sobie... ale to pewnie zwykle przewidzenie, tzn pewnie tydzień przed tym zdarzeniem słyszałem o innym morderstwie w Turcji albo coś w tym stylu ;)
  • 0

#10

Azure.
  • Postów: 223
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rothimer to właśnie ma w sobie Deja Vu :)
Zazwyczaj jednak przypominamy sobie o nim w chwili zaistnienia sytuacji.
  • 0

#11

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja jak mam de javu to też tylko jakieś 0.1s wyprzedzenie... ale lubie ten stan:)
  • 0

#12

Arczi.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja tak samo doś czesto kiedys .. teraz żadziej doznaje tego uczucia ze kiedys ta sytuacja miała miejsce ... z tego co ja zauwazyłem to moment tego deja vu niema jakiegos duzego przelozenia na mnie ... raczej dotyczy tego co ktos mowi do mnie a ja juz to slyszalem ... ten moment trwa jakies kilka sekund ... a potem nastepuje myśl ... przeciez juz to kiedys miało miejsce ... ale faktycznie jak ktos juz napisał nie mozna tego uchwycic w zadnych ramach czasowych ani ustalic dokladnego miejsca gdzie to sie juz zdarzylo ... ale przekonanie ze sytuacja miala miejsce jest bardzo silna
  • 0

#13 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Mast, nie wiem co to jest, ale mnie się to często zdarza...często wiem co kto powie, ale nie dłużej przed tym jak kilka sekund...to raczej nie deja vu mimo wszystko :]
  • 0

#14

Fawin.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomyślałem,że pwoei zadnie x.Po 10 sek. ze zdumieniem usłyszałem,że pani faktycznie wypowiedziała zdanie x. Przy tym wysztskim miałem wrażenie,jakbym już to wcześniej słyszał.


mam b. czesto tak samo tylko nie 10 sekund przed, tylko np. 1 czy 2 sek. w tym czasie sie jakby wylaczam i jak ktos zaczyna cos mowic, ja po chwili uswiadamiam sobie iz gdzies, calkiem niedawno (jakby we snie) cos takiego samego sie dzialo i niemoge sie na niczym innym skupic, tylko na wrazeniu "ze to juz bylo". prosze o odpowiedz co to takiego.
  • 0

#15

bialek.
  • Postów: 108
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam to samo wrażenie co poprzednik. Również nie wiem co to takiego, ale widać, że więcej osób tak ma:)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych