Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiara, a kosmici


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dzień dobry wszystkim :)

 

Jestem nowy na tym forum. Piszę tutaj w dość poważnej sprawie. Jestem katolikiem, oczywiście niegorliwym. Prawdopodobnie zostanę tutaj wyśmiany, ale chciałbym się Was o coś zapytać. Sam nie wiem dlaczego, ale co roku w okresie letnim, przypadkowo nabieram ochoty na czytanie i oglądanie materiałów związanych ze zjawiskami paranormalnymi, w szczególności o kosmitach i duchach. Ale teraz do rzeczy: potrzebuję pomocy w określaniu które dowody wskazywane są autentyczne, tzn mogę mieć pewność żeby uwierzyć w istnienie obcych i czy wiara w obcych nie stoi w sprzeczności w wierze w Boga? 

 

Przepraszam że napisałem trochę niejasno, ale mam wiele pytań, a mało odpowiedzi i pewnie na tym wątku nie skończę swego zainteresowania. :)

Pozdrawiam ciepło.


  • 0

#2

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Póki co nie ma takiego dowodu.

 

Co do wiary.. gdyby wiara w istnienie obcych form życia, w czymś tak ogromnym jak wszechświat, kolidowała z wiarą w jakiegokolwiek Boga, przestałbym od razu w niego wierzyć.


Użytkownik Alucard edytował ten post 02.07.2017 - 15:23

  • 2



#3

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Załóżmy, że Bóg to tak naprawdę Przedstawiciel obcej rasy, wtedy co? Czy nasza wiara by upadła? Jest pewien filmik z rzekomym przybyszem z przyszłości, na którym mówi, że nie ma Boga, a istnieje tylko reinkarnacja, czyli dogmat który odrzuciliśmy w starożytności?

Poza tym czy nie powinniśmy podchodzić do wiary w Boga/bogów w sposób prymitywny? Gdzieś wyczytałem (albo usłyszałem) jak pewna grupa etniczna Indian na widok samolotu zaczęła kultywować taki samolot (z gałęzi zrobili "kopię") i stawiają daniny. Podobnie mogło być 5000 lat temu, gdzie na widok wielkich obcych, którzy z łatwością (może nawet za pomocą telekinezy przenosili może nawet skrawek góry i stąd wzięło się u nas że tylko Bóg może przenieść góry? To tylko taki przykład.


  • 0

#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba chodzi ci o dwie różne wiary, wiara religijna to wyznanie, a wiara w to, że gdzieś są materialni kosmici bo są na to takie a takie dowody to przekonanie. Jedno się z drugim nie kłóci, ludzie "wierzą" równocześnie w wiele rzeczy które sobie nie przeszkadzają.

 

Natomiast dowody na istnienie kosmitów są niejasne i nader mizerne, było już w tym temacie bardzo wiele oszustw i błędów.


  • 1



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten filmik z kosmitą to fejk, a reinkarnacja to bzdura, najgłupsza idea. A jeśli kosmici są bogami to kto ich stworzył? Bóg?
  • 0



#6

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Być może Bóg, ale inny niż ten o którym my myślimy. 

A czy mogę obejrzeć jakiś filmik, nie będącym fejkiem?


  • 0

#7

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obawiam się, że nie znajdziesz takiego filmu. 





#8

Gorti.
  • Postów: 100
  • Tematów: 42
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Poczytaj wnikliwie Stary Testament a być może połączysz wiarę ze swoimi zainteresowaniami.


  • 1

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Istnienie niefejkowego filmu z obcym znaczyłoby, że kosmici istnieją.
  • 0



#10

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jest sporo filmów z UFO, wyglądającymi na niefejkowe. Nie jest jednak pewne czym owe UFO są. Jest pewne prawdopodobieństwo, że to kosmici, ale są też inne, bardziej przyziemne wytłumaczenia. Dopóki się to nie wyjaśni, istnienie obcych może pozostawać w kwestii wiary/nadziei.

 

Strasznie nie lubię religijnego podejścia, bo wyklucza ono otwartość jakąkolwiek. Przy pojawieniu się nowej myśli, taki religijny człowiek zaraz się zastanawia, czy aby na pewno religia, której jest wyznawcą na to pozwala. Otóż, branie gotowów to nie jest dobra taktyka. Możesz mieć poglądy jakiekolwiek chcesz a zagłuszanie ich argumentem, że twoja religia się na to nie zgadza, jest totalnie bez sensu. Istnienie takiego dylematu prowadzi tylko do wniosku, że religia, którą przyjąłeś do ciebie nie pasuje (Jak gdyby którykolwiek z obecnych gotowców do kogokolwiek pasował. Ale...eh..temat nie o tym.).


Użytkownik dziewięć edytował ten post 02.07.2017 - 19:21

  • 0



#11

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od tego, co na początku było uważane za Boga? Co znaczyło dla tamtych ludzi, słowo "Bóg"? Czy człowiek był jedynym gatunkiem humanoidalnym, który w tym czasie żył na Ziemi? Czy stworzył on pierwszą cywilizację na Ziemi?

 

Uważam, że to wszystko nie jest takie proste. Biblia co prawda, wydaje się opisywać Boga jako kogoś ponad nami, ale patrząc oczami tamtych ludzi i poznając ich technologie, to nawet współczesny człowiek, w tamtych czasach mógłby uchodzić za Boga.

Nasze technologie dążą do wyjaśnienia opisywanych w Biblii zjawisk. A więc kimkolwiek byli Biblijni Bogowie, władali tą technologią. Zatem wszystkie opisy, niezrozumiałych dla nas wyczynów, mogą być dowodem na to iż bogami, była wyżej rozwinięta cywilizacja. Pytanie tylko ....ziemska czy obca?

 

Fundamentem Biblii są mity sumeryjskie. Tak właśnie MITY, które mogą nie być mitami. Do tego wierzenia Egipcjan. I tutaj zalecałabym szukać, odpowiedzi na te pytania. Szybko zauważysz że Biblia, na tle tych mitów, wydaje się być pięknie napisaną powieścią, na faktach autentycznych. Sumerowie opisywali potop, a w tym opisie pojawiła się osoba o Imieniu Ziusudra. W Biblii stworzono bohatera, na jego podobieństwo i nazwano go Noe. To jest pierwszy przykład na to, jak ludzkość fałszowała fakty. 

 

Sumerowie opisywali tych co przybyli z nieba - Anunnaki. Pytanie, czy Anunnaki to obcy? A może to ziemska cywilizacja, która istniała, ale z jakiegoś względu znikła. Co się z nimi stało? Zauważcie, że zarówno w sumeryjskich opisach, jak i w Biblii pojawił się opis potopu. Czyli był sobie potop, który zgładził ludzkość, a nieliczni przeżyli. Kogo ten potop tak naprawdę zgładził? Całą ludzkość, czy może właśnie tą cywilizacje? W Egipskiej księdze, można przeczytać o Atlantydzie ( podobno Platon stamtąd się o niej dowiedział). Wyobraźcie sobie, że ona istniała i została zalana. Cały dorobek ludzkości poszedł na dno, a oni się ratowali łodziami i samolotami. Ziusudra ( Noe) zbudował arkę, ale inni... ? 

 

Rozbita cywilizacja dotarła  do Ameryk i zapoczątkowali istnienie np. Majów. Ci co dotarli do Afryki północnej napotkali na swojej drodze tubylców. Szybko się z nimi zintegrowali. Brali sobie dzikuski za żony. Byli wysocy, jak wszystkie istoty z czasów epoki lodowcowej. Zauważcie, że zwierzęta żyjące z czasach zlodowaceń były wyższe od tych, które żyją aktualnie w interglacjale. Stworzyli oni Summer, Egipt i przekazali wiedzę. Tą wiedzę przekazujemy do dziś, ale jest ona zafałszowana. Jak w głuchym telefonie, coś się dodaje, coś odejmuje i powstają całkowicie inne prawdy, niż ta pierwotna.

 

Pytanie brzmi, kto przekazał informację tym co przekazali ją dalej..? I tutaj możemy podyskutować. Czy oni kontaktowali się z obcymi? Czy obcy im pomagali? Pewnie tak. Kim zatem byli? To byliśmy My....


Użytkownik Endinajla edytował ten post 02.07.2017 - 19:33

  • 0



#12

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oki dziękuję za upewnienie mnie w przekonaniu że wiara w Boga i kosmitów nie są sobie sprzeczne. :)


Zacznijmy od tego, co na początku było uważane za Boga? Co znaczyło dla tamtych ludzi, słowo "Bóg"? Czy człowiek był jedynym gatunkiem humanoidalnym, który w tym czasie żył na Ziemi? Czy stworzył on pierwszą cywilizację na Ziemi?

 

Uważam, że to wszystko nie jest takie proste. Biblia co prawda, wydaje się opisywać Boga jako kogoś ponad nami, ale patrząc oczami tamtych ludzi i poznając ich technologie, to nawet współczesny człowiek, w tamtych czasach mógłby uchodzić za Boga.

Nasze technologie dążą do wyjaśnienia opisywanych w Biblii zjawisk. A więc kimkolwiek byli Biblijni Bogowie, władali tą technologią. Zatem wszystkie opisy, niezrozumiałych dla nas wyczynów, mogą być dowodem na to iż bogami, była wyżej rozwinięta cywilizacja. Pytanie tylko ....ziemska czy obca? (...)

Właśnie i tu należy się zastanowić czy mity to mity czy jednak 100% fakt? Np. Minotaur (pół byk - pół człowiek). Czy nie mogło być tak, że Obcy bawili się DNA małpy i byka żeby stworzyć coś, co wytrzyma klimat i inne? I teraz Potop skąd się wziął, dlaczego pochłonął tyle istnień? Czy nie było tak, że manipulacja - zabawa DNA przez kosmitów doprowadziło do powstania wielu potworów, które wymykały się spod kontroli i w związku z tym należało je unicestwić a przy okazji pierwszych ludzi nieposłusznych im? A może potop był wynikiem złamania zasad ustalonych przez kosmitów i powstawały Nefilim? Wydaje mi się, że Potop to następstwo tego, co nie wyszło kosmitom, więc musieli je zniszczyć.

 

 

Swoją drogą nie spodziewałem się takiej dyskusji za co dziękuję, bo o to chodzi, aby podzielić się swoimi myślami. :)


  • 2

#13

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten filmik z kosmitą to fejk, a reinkarnacja to bzdura, najgłupsza idea. A jeśli kosmici są bogami to kto ich stworzył? Bóg?

 

Nazwałeś właśnie bzdurą jedną z najsensowniejszych koncepcji jakie istnieją.

Ależ Wy to wszystko spłycacie, to aż trudno uwierzyć.


  • 0



#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tak uważam, wiele razy pisałem dlaczego tak myślę
http://www.paranorma...e-3#entry684984
http://www.paranorma...je/#entry513990

Użytkownik Wszystko edytował ten post 03.07.2017 - 06:32

  • 0



#15

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Istnienie obcych moim zdaniem nie powinno stać w sprzeczności z istnieniem Boga. Świat idzie na przód. Pojawiła się broń atomowa, antykoncepcja, narkotyki... Świat się zmienia, społeczeństwa też a kościołowi pozostaje przystosowywać swe skamieniałe przekonania do zmieniającego się świata. Biblia została sporządzona setki lat temu a życie toczy się nadal. Z drugiej jednak strony istnienie obcych mogło by doprowadzić do np. masowych samobójstw. Umysły wierzących, wielu religii, w różnych częściach globu są od setek lat karmione pewnymi, niezmiennymi dogmatami. Pojawienie się cywilizacji, którą wielu utożsamiło by z czymś boskim, (np cywilizacja, która stworzyła nas, która osiągnęłą takie stadium rozwoju, że według nas łamie prawa fizuki) doprowadziło by to do pewnego szoku, próby wyparcia i wypierania z siebie chęci uwierzenia w coś nowego,. Ludzie już tak mają, że nie lubią wielkich zmian i wolą to co już znają nawet jeśli to nie musi być prawdą.

 

Mkbewe@Up Co do wiary Indian, masz rację. W Afryce była podobna sytuacja. W czasie chyba II WŚ. na terenie należącym do jednego z plemion z przyczyn technicznych wylądował samolot. Po tym gdy odleciał tubylcy wyczekiwali powrotu pilotów, zbudowali nawet coś w rodzaju pasa startowego. Stali się przedmiotem czci.  Przypomniał mi się film "Bogowie muszą być szaleni". Stary, zabarwiony humorem film o tym jak ludzie mający słabą styczność z cywilizacją przypisują zwykłej, znalezionej przez przypadek, szklanej butelce po coca--coli niemal boskie znaczenie. Butelka trafia z rąk do rąk. Trochę taka komedia pomyłek. Ale przekaz filmu jest bardzo jasny, serdecznie polecam w sam raz na deszczowy, smutny wieczór po pracy. :)

Mkbewe, mam nadzieje, że fascynacja kosmitami nie bierze się u CIebie z odglądania Kapitana Bomby. Twój nick Cię zdradził. :)


Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 03.07.2017 - 13:08

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych