Skocz do zawartości


Zdjęcie

Padł twardy dysk czy system?


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#16 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Wyciągnij dysk twardy i spróbuj wejść ponownie w bios
Bez dysku oczywiscie
Żadna płyta Ci w tym momencie nie pomoze

#17

zabusia3.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a da radę w tym Setup Utility  coś takiego : wybierz menu "boot", a następnie wybierz "Launch CSM" i zmień go na "enable".

Można w nim wybrać menu "boot" ale nie ma tego co napisałeś. Jest tak na tym "boot"

1.HDD/SSD
2.USB
3.ODD. Hp DVD-RAM UJ8D1(PM)
4.FDD
5.LAN Atheros Boot Agent

Użytkownik zabusia3 edytował ten post 30.06.2017 - 22:55


#18 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Przestaw na 1 pozycje odd. Hp DVD ram... następnie uruchom ponownie i powinno się odpalić z plyty

#19

zabusia3.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak zrobię ale to dopiero jutro jak będę miała płytkę z win 10. Dziękuje za podpowiedzi.

Użytkownik zabusia3 edytował ten post 30.06.2017 - 22:59


#20

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja bym teraz zaznaczył HDD/SSD - to dysk twardy
są tam jakieś opcje? na przykład klikając w to dwa razy

Niestety nie znam Windowsa 10, błądzę po omacku...

i powinno się odpalić z plyty


ale... ona nie ma płyty z Windowsem więc chyba lipa

Użytkownik Profesor Proton edytował ten post 30.06.2017 - 22:59


#21 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak ustawisz na hdd to będzie tak jak na początku, czyli nic, kolego nie wprowadzaj koleżanki w błąd.

#22

zabusia3.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[quote name="Profesor Proton" post="696405" timestamp="1498859883"]
Ja bym teraz zaznaczył HDD/SSD - to dysk twardysą tam jakieś opcje? na przykład klikając w to dwa razyNiestety nie znam Windowsa 10, błądzę po omacku...[quote name="Aplikator" post="696403" timestamp="1498859702"]
i powinno się odpalić z plyty[/quote]ale... ona nie ma płyty z Windowsem więc chyba lipa[/quote][quote name="Profesor Proton" post="696405" timestamp="1498859883"]

Niestety innych opcji już nie można włączyć. Jutro płyta z win będzie wiec będę walczyć.

Użytkownik zabusia3 edytował ten post 30.06.2017 - 23:05


#23 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Jaja sobie robisz?

#24

zabusia3.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam. Próbowałam odpowiedzieć na post i tak mi się pododawalo.

#25 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Słuchaj kobietko, jeżeli nie możesz wejść do biosu to zapomnij że płytka z Windows10 Ci pomoze, przeczytaj na spokojnie to co napisałem i spróbuj to wykonać w praktyce.

#26

zabusia3.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aplikator dziękuje. Jutro siądę i na spokojnie zrobię tak jak pisałeś.

#27

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dysk nie padł. Chyba.

Update był z jakiegoś niższego Windowsa do Win10, czy to była aktualizacja samej dziesiątki?

Tak się pytam, bo aktualizując z wersji niższej do Win10 - MBR dysku jest aktualizowany po restarcie, więc możliwym jest, że wskutek małego pecha akurat dokładnie w tym czasie padło zasilanie, a jeśli tak, to tylko by został zniszczony MBR, czyli wszystko będzie do odzyskania. Chyba tak jest, pewny jestem co do aktualizacji 7 -> 8, z 10 ręki nie dam sobie uciąć, bo jej nie posiadam i posiadać nie będę (dziesiątki, nie ręki), ale na 99% będzie identycznie również i w tym przypadku. MBR (czyli sektor startowy dysku) tak, czy inaczej będzie trzeba odzyskać z płyty instalacyjnej Windowsa, albo jakiegoś Linuxa. Jeśli dane z tabelą partycji się nie uszkodziły, to wszystko będzie na swoim miejscu.

 

PS. Dysk można sprawdzić (a nawet i naprawić MBR) bez wyjmowania i przekładania, o ile masz jakiegoś pendrive'a pod ręką. Wystarczy pierwszy lepszy Linux bootowalny z USB, chociaż jeśli nigdy tego nie robiłaś, to może to być dla Ciebie lekko kłopotliwe, bo to dłuższa procedura. Można i Windowsa odpalić z USB, ale to bez sensu, bo jedno, że nie ma on żadnych sensowniejszych narzędzi, a drugie, że też jest trochę kombinowania z przygotowaniem takiego pendrive'a.


Użytkownik szczyglis edytował ten post 01.07.2017 - 07:26




#28

zabusia3.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dysk był ok. Pomogła naprawa plików startowych systemu. Trzeba było ustawić w biosie ( nie wiem jak koledze się udało tam wejść) uruchom z pendrive Windows 10. I udało się naprawić. Dziękuje wszystkim za pomoc.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych