Skocz do zawartości


Znaczenie oczu

Oczy Kolor Znaczenie Parapsychologia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Każdy kolor w parapsychologii ma swoje znaczenie. Postanowiłem trochę o tym napisać i

jak coś, to wszystko wiem tylko z własnego doświadczenia. Nie opisuję tutaj oczu które można mieć przez operację laserową.

 

Brązowe/piwne oczy - Najczęściej spotykane. Oznaczają, że osoba jest bardzo zrównoważona pod względem emocjonalnym.

 

Jasnoniebieskie oczy - Spotykane dosyć często. Osoby z tym kolorem oczu są najczęściej spokojne, ale lubią czasem sobie pożartować, pośmiać się. Często bujają w obłokach i zastanawiają się "co by było gdyby?"... niektórych nawet można nazwać marzycielami.

 

Ciemnoniebieskie oczy - Nieco rzadziej spotykane. Osoby mające ten kolor oczu są dosyć szczęśliwe i optymistycznie nastawione do życia, mimo tego że po nich tego nie widać.

 

Zielone oczy - To bardzo ciekawy kolor. Człowiek z takim kolorem oczu może być albo bardzo życzliwy, ale równie dobrze może być rozkojarzony, nie wiedzący co ma ze sobą zrobić.

 

 

Szare, blade oczy - To oczy przejściowe. Występujące jak człowiekowi zmienia się kolor oczu.

 

Żółte oczy - Często mylone z piwnymi/brązowymi. Ludzie z takim kolorem oczu są dosyć ciekawe wielu rzeczy. Nie mają zbyt dużo stałych zainteresowań. Po prostu lubią poznawać nieznane.

 

Kolorowe oczy (2 lub więcej kolorów) - Bardzo rzadko spotykane. Nie chodzi mi tutaj o heterochromię. Ciężko je opisać, gdyż spotkałem w życiu tylko dwie osoby z takimi oczami. Ale te dwie osoby miały jedną wspólną cechę - Były inteligentne i nie przywiązywały dużej uwagi do rzeczy takich jak pieniądze i bogactwo. Po prostu nie były materialistami.

 

Kryształowe oczy - Nietypowe niebieskie oczy, wrażliwe na światło i bardziej niż zwykłe wrażliwe na substancje sztuczne ( np. mydło ).  Oczy takie mają osoby podobnie zachowujące się do tych z kolorowymi oczami. Też nie są materialistami i bardzo lubią naturę.

 

Jest jeszcze kilka kolorów, z którymi nie można się urodzić, ani zdobyć w naturalny sposób. Na przykład : czerwone, czarne jak noc, białe jak śnieg i tęczowe. Nie mają znaczenia w parapsychologii.


  • 2

#2

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem posiadaczką kolorowych oczu. Pamiętam jak pierwszy raz szłam do urzędu miasta po dowód i nie wiedziałam co wpisać, pani zza wysokiej lady zaoferowała się, że pomoże i.... wezwała koleżankę a ta następną koleżankę. I tak oto stały przede mną trzy obce kobiety i zaglądały mi w oczy. Poprosiłam aby wpisała mi szare i wyszłam z urzędu. Dziś w nowych dowodach nie ma już tego problemu, natomiast w starych zielonych dowodach problem istniał.

Zostawiam plusika ;)





#3

Marcello.
  • Postów: 50
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście mam kryształowe oczy. Co ciekawe słyszałem, że takie oczy występują często u mnichów w tybecie. Znam kilka osób z czarnymi oczami i tak jak napisałeś, nie da się ich zdobyć naturalnie. Najłatwiej zdobyć je przez specjalny płyn do oczu z ryby głębinowej. A w ogóle jakie Ty masz oczy?


  • 0

#4 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

@Toxic

Jak ma się kolorowe oczy, to najlepiej powiedzieć jaki kolor przeważa w Twoich oczach.

 

@Marcello

 

Osobiście mam kryształowe oczy. Co ciekawe słyszałem, że takie oczy występują często u mnichów w tybecie.

Coś słyszałem, ale do końca nie wiem czy to prawda.

 

 

 

 

A w ogóle jakie Ty masz oczy?

Kolorowe. Zielono - Niebiesko - Pomarańczowe, ale w większości zielone.


  • 0

#5

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kolor oczu świadczy jedynie o tym jaki ładunek genetyczny otrzymaliśmy po przodkach i czy będziemy mniej czy bardziej wrażliwy na słońce. Podobno niektóre choroby tworzą ślady na tęczówce, a biała część oka może się zażółcić przy żółtaczce. Nie podpinajcie informacji rodem z "Pani domu" czy "Bravo" do parapsychologii proszę.

 

@TheToxic do dowodu można teraz wybrać Inne jako kolor oczu z tego co się orientuję. Też mam kolorowe. Z tego co znalazłam to nazywa się to heterechromia centralna. W bazie mam szare a centralnie pomarańczowe. Z daleka wyglądają jak zielone :) W moim regionie jest sporo osób z takimi oczami, może też masz takie?


Użytkownik dziewięć edytował ten post 30.06.2017 - 14:38

  • 0



#6 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

@Dziewięć

Tyle, że to nie jest z żadnej strony, czy książki. To po prostu z mojego punktu widzenia tak to wygląda.

I nie chodzi mi o kolory spowodowane chorobą. Jeżeli w Twojej okolicy dużo osób ma kolorowe oczy, to wychodzi na to, że taka okolica. Powietrze, cisza/hałas w okolicy mają wpływ na kolory oczu.  W mojej okolicy dużo osób ma ciemnozielone.


  • 0

#7

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Asriel, powietrze, cisza i hałas nie mają żadnego wpływu na kolor oczu. Kolor oczu jest cechą typowo dziedziczną. Na ich kolor mają więc wpływ geny, ewentualne choroby genetyczne czy mechaniczne urazy.

 

Tyle, że to nie jest z żadnej strony, czy książki. To po prostu z mojego punktu widzenia tak to wygląda.

 

 

Tym bardziej nie powienieneś podpinać tego pod parapsychologię ;)

Kolory mogą wywierać określone stany emocjonalne, ale dorabianie znaczenia do koloru samego w sobie (jak na przykład przez to, że kolor oczu jest taki a nie inny, bo odzwierciedla czyjś charakter), to trochę jak wróżenie z kwiatów na łące.


Użytkownik dziewięć edytował ten post 30.06.2017 - 15:28

  • 4



#8 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

@Dziewięć

W zasadzie, masz rację. Z tym że hałas i cisza mają duży wpływ na oczy to trochę przesadziłem. Jednak znaczenie kolorów oczu jest dosyć ważne. Jak znam tylu ludzi, to mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że patrząc człowiekowi w oczy można dowiedzieć się kilko rzeczy. Jednak nie będę się rozpisywał, bo zajęło by to 3x tyle ile zajął sam temat.


  • 0

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja chętnie poczytam. Bo wiesz, to wygląda jak horoskopy, pasuje do różnych ludzi. Kolor oczu wynikający z genów to nic co może zależeć od charakteru. Kolor może się zmieniać pod wpływem oświetlenia, jedzenia i innych czynników.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 30.06.2017 - 18:33

  • 0



#10 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

@Wszystko

 

Tym razem się po części z Tobą zgadzam. Jednak o mimice oczu napiszę kiedy indziej w następnym temacie.

 

Jak rodzi się dziecko, ma szare oczy. Później ma inny kolor, ale pod wpływem tych wielu czynników zmienia się.


  • 0

#11

TheWalkingAlive.
  • Postów: 72
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jako dziecko i nastolatek miałem piwne oczy, tak ciemne, że prawie czarne. Teraz, w wieku 25 lat mam oczy w kolorze ciemnego bursztynu z plamami starego koloru. Jedne większe (do 2mm) inne ledwie zauważalne, dlatego w jednym miejscu moja tęczówka wydaje się jaśniejsza a w innym ciemniejsza (jest tam więcej plam)

 

 

Brązowe/piwne oczy - Najczęściej spotykane. Oznaczają, że osoba jest bardzo zrównoważona pod względem emocjonalnym.

 

Jasnoniebieskie oczy - Spotykane dosyć często. Osoby z tym kolorem oczu są najczęściej spokojne, ale lubią czasem sobie pożartować, pośmiać się. Często bujają w obłokach i zastanawiają się "co by było gdyby?"... niektórych nawet można nazwać marzycielami.

 

Mam brązowo-piwne oczy i nie jestem ani trochę zrównoważony emocjonalnie :mrgreen:

Jestem za to marzycielem i niepoprawnym optymistą, uwielbiam gdybać, jestem strasznie spokojny i cierpliwy - 'cechy' jasnoniebieskich oczu.

 

 

Jak rodzi się dziecko, ma szare oczy. Później ma inny kolor, ale pod wpływem tych wielu czynników zmienia się.

 

Kolor oczu, jak wiele innych odziedziczonych genów, może uaktywnić się dopiero po jakimś czasie od urodzenia. Jak np. kolor włosów - wiele dzieci w pierwszych latach ma zupełnie inny ich kolor. Tak samo, gdy rodzice mają tendencję do tycia, dziecko rodzi się normalnej wagi (nie wiem ile to jest... 3-4kg?) i dopiero po jakimś czasie może, nie musi, się okazać, że dziecko odziedziczyło tą tendencję. Mówię z doświadczenia, moi rodzice są szczupli a ja do drugiego roku życia ważyłem tyle co stodoła :P Teraz jestem szczupły i naprawdę bardzo ciężko mi przybrać na wadze... Takie geny.

 

Zrobiłem małego offtopa w mojej wypowiedzi... wybaczcie. :topic:

 

Grzegorz Mendel w XIX w. przeprowadził eksperyment na muszkach owocowych, który jednoznacznie dowodzi, że kolor oczu jest dziedziczony genetycznie. Gdyby kolor zależał od środowiska otoczenia, wszystkie muszki miałyby ten sam kolor oczu.


  • 0

#12

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolor oczu jest dziedziczny, lecz nie wiem po kim mam mój kolor w sumie bez koloru lub kolorowe na tyle, że nie idzie ich opisać. Moja mama wraz z dziadkiem  i babcią mieli niebieskie oczy, ojciec i jego rodzina oraz dziadkowie również mieli niebieskie. Po kim ja mam oczy? Tata mówi, że matka w ciąży zapatrzała się na jakiegoś chłopa i tak mi zostało :/ bardzo śmieszne.

 

@dziewięć 

 

To moje oczy, robione przednią lampą z telefonu więc wyraźne to nie jest.

 

2e194ig.jpg

 

@Asriel

 

Mówi się, że dzieci rodzą się z błękitnymi oczami a później się oczy zmieniają. Córka miała oczy jak lazur. Piękne błękitne duże ślepia. Już w pierwszej dobie były ciut ciemniejsze a teraz ma ciemne ale niebieskie. 





#13 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

@TheToxic

Oczy początkowo są dziedziczne, a później mogą być rozjaśniane, lub przyciemniane poprzez np. dietę. Taki przykład : Osoba po rodzicach ma dosyć jasne zielone oczy. Na wskutek stanu psychicznego, diety i otoczenia zmieniają się w ciemno zielone. Na tym to wszystko polega. Nie ma czegoś takiego, że np. mam kolorowe i nagle bez powodu robią się czarne.


  • 0

#14

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Asriel, oczywiście, żę nie ma czegoś takiego, że oczy zmieniają kolor bez powodu. Zawsze jest powód. I tym powodem są geny. Geny determinują także zmianę koloru z wiekiem. Dieta nie ma na to wpływu, na pewno nie na kolor oczu.

 

edit: Czytam tutaj http://www.allaboutv...s/eye-color.htm, że gwałowne zmiany koloru oczu mogą być wywołane chorobami i w takim przypadku należy się skontaktować z lekarzem. 

W Focusie jest napisane, że leki też mogą wpływać na kolor oczu http://www.focus.pl/...-z-wiekiem-4695


Użytkownik dziewięć edytował ten post 30.06.2017 - 22:27

  • 0



#15 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

@Dziewięć 

Nie chodzi mi o WIELKIE zmiany tylko bardziej jasności. Podobnie jest ze skórą. Niektóre diety pozwalają ją rozjaśnić lub ściemnić.

Ale chyba odchodzę od tematu...Po prostu kolor można rozjaśnić lub ściemnić  :)


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Oczy, Kolor, Znaczenie, Parapsychologia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych