Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zjawiska w moim domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#16

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jeśli...?

 Ilekroć sięgałam po telefon, by nagrać samoistnie poruszający się żyrandol i gasnące światło, zjawisko ucicha. Jeśli tylko mi się uda coś uchwycić coś, na pewno tu udostępnię.

 

 

Może zjawisko do tego stopnia nie lubi być rejestrowane, że zrejteruje na widok kamery? ;p

Swoją drogą, byłby to ciekawy sposób "usunięcia problemu".


Użytkownik Nick edytował ten post 04.07.2017 - 12:44

  • 0



#17

zakurzona.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żadnego zniknięcia użytkownika nie będzie.
Aktualnie nie mam pieniędzy na kamerę, ale telefon zostawię i zobaczymy, a nuż, może coś się nagra :) Nie jestem żadną zwolenniczką poltergeistów (właściwie to jestem ateistką), tylko po prostu ten temat mnie fascynuje, przeglądałam wczoraj wieczorem kilka przypadków i się mocno zainspirowałam. Forum wydaje mi się ciekawe, a tok myślenia użytkowników interesujący, dlatego szybko stąd nie odejdę.

Odezwę się za dzień/kilka dni, jeśli uda mi się coś nagrać.
  • 0

#18

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie myślisz o przeprowadzce? Jak zapewne już wiesz interesując się zjawiskiem poltergeist, zmiana miejsca zamieszkania (czyli - nie bójmy się tego słowa - ucieczka) często rozwiązuje problem, jednak nie jest to regułą.

Przyznam, że na Twoim miejscu bardziej bałbym się o córkę niż o siebie.


  • 0



#19

zakurzona.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bałam się, ale teraz jest na koloniach i mam trochę czasu, by pomyśleć o sytuacji. Moja mama ma bardzo małe mieszkanie i nie wiem, jak mogłybyśmy się tam pomieścić, a z racji iż pracuję w domu, wcale nie ciężko, nie zarabiam tyle, by myśleć o kupnie lub wynajmu choćby jednego pokoju. Jednak jeśli faktycznie coś z tego wyjdzie, nie będę miała wyjścia. Są wakacje, więc jakaś dodatkowa praca się znajdzie. Myślałam, by córkę wysłać do mamy, a sama spałabym u koleżanki, ale nie chcę planować, kiedy one nic nie wiedzą.
  • 0

#20

zakurzona.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od dwóch dni cisza, ale przyznam szczerze, że nagrywana, czuję się bezpieczniejsza. Pożyczyłam od mamy pieniądze, zamówiłam prawdziwą kamerę i czekam teraz aż przyjdzie. Dziękuję za pomysł. :)
  • 0

#21

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tę zależność (rejestracja - rejterada) przecież sama zauważyłaś.

Nie przesadź tylko z tym monitoringiem, by nie wyszło Paranormal Activity w realu.  :>


  • 0



#22

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Opisane fakty choć są, jak się domyślam prawdziwe do paranormalnych nie należą.

 

Mieszkasz w kamienicy w centrum Łodzi. Kamienica jest pewnie stara z przestarzałą elektryką. Przepięcia i zwarcia to nic nadzwyczajnego, a tym bardziej samoistnie wyłączający się telewizor. Chociaż zjawisko wydaje się nam nieprawdopodobne zastanówmy się dlaczego tak się dzieje. 

 

Wyłączył się bo:

- nikt nie zauważył a tryb czuwania dobiegł końca

- ktoś usiadł na pilocie

- zwierzę nadepnęło na pilot

- pilot od telewizora wpadł pomiędzy ściany łóżka foteli lub łóżka i ma przyciśnięty czerwony przycisk ON/OFF

- W pilocie następuje zwarcie (np. spowodowane wylaniem się lepkiej substancji)

Po inne rozwiązania problemów z telewizorem zapraszam tutaj Samoistnie wlaczajacy sie telewizor

 

Gasnące światła:

- żarówki sygnalizują, że ich żywotność pomału dobiega końca

- chwilowy brak napięcia lub jego spadek (jeśli jesteś podpięta na jednej fazie i włączysz nagle kilka urządzeń elektrycznych o dużej mocy nic dziwnego, że żarówki przygasają. Istnieje możliwość, że ktoś również jest podpięty pod twoją fazę i jeśli sąsiad używa urządzeń elektrycznych może lecz nie musi wystąpić u ciebie spadek napięcia. Wszystko zależy jak jest zrobiona instalacja elektryczna).

- przegrzały się i wyłączyły

- przejeżdżający obok domu tramwaj spowodował chwilowy spadek napięcia

 

Pukanie do drzwi:

- akustyka budynku

- odgłos pukania był blisko choć wcale nie pochodził spod drzwi

- rury z centralnego ogrzewania

- rury kanalizacyjne

- przeciąg który spowodował na klatce schodowej dziwne dźwięki

- żarty dzieci

 

Lampka spadła bo:

- podczas snu zahaczyłaś ręką o przewód zasilający

- była źle położona

- sprawcą były zwierzęta domowe

- przejeżdżający tramwaj spowodował drgania budynku, czego efektem jest spadek lampki (w nocy gdy wszystko jest spokojniejsze, drgania są bardziej wyczuwalne niż w dzień)

 

Rzeczy spadające (wieszak & obrazy)

- słabe mocowanie

- drgania budynku

- remont u sąsiadów

 

Jak widzisz sama, przykładów może być sporo, zatem nie nakręcaj się na zjawiska nadprzyrodzone, lecz  z miłą chęcią obejrzę nagranie. I fajnie, że z nami zostałaś ;)





#23

Arzesz.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej. Co do samoczynnie przełączających się stacji uspokoję Cię że mam podobną sytuację z monitorem komputera, nie zmieniają się stację a tryby obrazu, np z nocnego na dzienny, przeskakuje tak kilka razy i spokój, czasami powtarza się tak często a czasami mam spokój przez długi czas. Uroki współczesnej, mało trwałej elektroniki.


  • 0

#24

Wirowmaker.

    Go Beyond! Plus Ultra!

  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja ugryzł bym temat od innej strony ... mieszkam na śląsku więc znam wiele zjawisk związanych z górnictwem tramwaje mogły by być przyczyną spadających obrazów, a także pęknięć spadających przedmiotów, jeżeli kamienica była by bezpośrednio usytuowana przy torowisku, w innym przypadku tramwaj to zbyt lekka konstrukcja by mógł mocniej oddziaływać chyba że natężenie ruchu jest ogromne... to wiele wyjaśnia.

 

Jednakże w sprawie domniemanych intruzów których nie widzimy ... dobrym wskaźnikiem na obecność czegoś są choć by Twoje psy, czy miewają... momenty że szczekają warczą lub wpatrują się w jakąś część w domu? Przyjrzyj się ich zachowaniu zwierzęta wiadomo nie od dzisiaj widzą i słyszą więcej niż ludzie, psy, koty, szczury i inne potrafią wyczuć nadchodzące trzęsienia ziemi... itp. kolejny argument że zwierzaki nie kłamią co do swoich emocji nie szukają poklasku ani sławy czy uznania... dlatego jeżeli pies patrzy tępo w ścianę warczy jeży się i szczeka (charakterystycznie jak na intruza) to oznacza że coś jest nie tak w domu...

Wiadomo mogą to być ... psie natręctwa ale nie zawsze ...

 

Następna sprawa przytoczę jak mi bliską panią Asię Gajewską z Sosnowca i jej przypadek bowiem mieszkała potem w Czeladzi moim rodzinnym mieście, widziałem to mieszkanie .... Twoja córka jest w podobnym wieku... w telekinezę nie wierzę ale w energię życiową i elektryczność naszego ciała owszem ...  nie łam się a jeżeli nie pomoże nic ... to wyprowadź się dasz sobie radę innego sposobu nie ma.

 

http://infra.org.pl/...przypadek-joasi


Użytkownik Wirowmaker edytował ten post 06.11.2017 - 20:53

  • 0

#25

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W jaką elektryczność ciała wierzysz? Bo to, ze w ciele płyną niewielkie prądy, to jest znany fakt. Mózg, mięśnie, kręgosłup, serce, skórę i inne narządy są aktywnie elektrycznie.

A tą gajewską znałeś osobiście, że piszesz jaka była ci bliska?


Użytkownik Wszystko edytował ten post 06.11.2017 - 20:54

  • 0



#26

Wirowmaker.

    Go Beyond! Plus Ultra!

  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Elektryczność chodzi bardziej o nazywane Chi, energię życiową organizmu... wolę to nazywać bardziej naukowo hehe;] bo wiem że dużo w tym temacie z tego to bzdury ale jest kilka przypadków które sugerują że można nauczyć się lub posiadać pewną zdolność kontroli tego niewielkiego napięcia elektrycznego w ludzkim ciele, obecność fenomenu choć by akupunktura dzięki której moja prababcia mimo osteoporozy mogła chodzić, zastanawiałem się też czy to nie efekt placebo... ale wtedy babcia nie wierzyła i śmiała się że skośny igiełkami jakimiś podleczy ... no i do śmiechu mi nie było jak opuchlizna nóg zmniejszyła się o ponad 50% ... i babcia zaczęła chodzić... miała na pół roku spokój. Drugi przypadek znany John Chang trzeci Mirosław Magola (elektrostatyka) ...znalazło by się kilku przebadanych naukowo bo reszta to wiadomo magicy a takim to trudno uwierzyć.

 

Nie nie hehe sprostuję by była jasność osobiście nie no powiedzmy, chodziło o miasto i mieszkanie bardziej ;] trudno było by mi ją poznać z uwagi na rok urodzenia ale miałem kolegę w szkole który mieszkał za dzieciaka wi za wi tego mieszkania... i pokazywał na swoim Sony Ericsson t630 :D fotografie sufitu z buraczków itp... Kiedyś może udam się tam osobiście jak właściciele nie będą mieli nic przeciwko :D ale jakoś nie mam odwagi ^ ^ i trudno było by zapytać.


Użytkownik Wirowmaker edytował ten post 06.11.2017 - 21:14

  • 0

#27

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Drugi przypadek znany John Chang trzeci Mirosław Magola ...znalazło by się kilku przebadanych naukowo bo reszta to wiadomo magicy a takim to trudno uwierzyć.

 

Oboje to magicy. triki changa tłumaczyłem kiedyś na forum, poczytaj 

http://www.paranorma...inezy/?p=411419

http://www.paranorma...e-9#entry419428


  • 1



#28

Wirowmaker.

    Go Beyond! Plus Ultra!

  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za sprostowanie :D nie będę się rozpisywał bo to nie ten temat powiem krótko "dziękuję":) masz łep jak sklep Wszystko!. Co do koleżanki życzę uporania z problemem mieszkania.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych