Skocz do zawartości


Zdjęcie

Egzorcyzm (?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16

anna.31.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Może mnie poniosło z tym księdzem i rzeczywiście potrzebny jest jedynie/aż lekarz ale w pewnym momencie już sami byliśmy zdezorientowani. Plus psikusy, które nam pewno płata psychika i zaczęłam szukać egzorcysty. Teraz musimy jakoś mamę w końcu zmusić do leczenia :(
  • 0

#17

ppp.
  • Postów: 769
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Głosy słyszy wielu ludzi należą do obecnej rzeczywistości i nic w nich nienormalnego nie ma. Wielu ludzi słyszy głosy przez cały dzień, nieprzyjemne i odrażające człowieka do tego dochodzi stres, nie jesteśmy przyzwyczajeni do ciągłej obecności innych w naszym życiu pewnie z tego powodu twoja mama jest nadpobudliwa. O wizycie u psychiatry lub egzorcysty powinna zdecydować z własnej woli, możesz jej pomóc modlitwą, miłością, spokojem, możesz też ułatwić jej kontakt z lekarzem lub księdzem.

 

ortografia.gif

Tekst został poprawiony.

TheToxic


  • 0

#18

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że twoja mama, nosi coś w sobie, w sensie, gdzieś w jej podświadomości, jest coś co nie daje jej spokoju. Na przykład doszła do wniosku, że całe życie przeleciało jej przed nosem, a ona miała tyle marzeń, lecz żadne się nie spełniło. Widzi szczęśliwych sąsiadów i im zazdrości. Nie umie sobie z tym poradzić. Pewnie obwinia wszystkich naokoło, a zarazem potem tego żałuje. Zamyka się... Zmienia się, ale gdy następuje jakiś bodziec, to wpada w szał. Tak jest?

 

Jeśli tak jest, to wiedz, że Twoja Mama cierpi. Uważam, że na początku, powinniście spróbować dojść do tego, co spowodowało taki stan rzeczy, w sensie, co mogło zapoczątkować to?...brak bliskiej osoby której można się wygadać? Brak pieniędzy? Jakieś traumatyczne przeżycia w młodości, które znowu powróciły? Niezaspokojone potrzeby? Jakaś  diagnoza lekarska, o której boi się powiedzieć? Koszmary senne, zwidy, które mogą być objawem jakiegoś niepokoju? Słyszenie głosów, które tak naprawdę mogą być jej własnymi myślami? Jak się dużo o czymś myśli, to słyszy się własne myśli w postaci głosów. 

 

Sprawdźcie kiedy wasza mama się zmienia, w jakich sytuacjach? Zauważcie co ją najbardziej denerwuje? W obecności kogo zdaje się być niespokojna?

 

Kiedy będzie spokojna, podejdź do niej i porozmawiaj, ale tak na luzie, żeby ona nie spostrzegła, że chodzi ci tylko o to co ona robi. Pokaż jej, że ją wspierasz, obejmij jej dłoń, przytul ją. Pokaż, że ją kochasz. Niech Ci zaufa. Jak Ci zaufa, to istnieje szansa, że otworzy się przed Tobą. Jak to zrobi, to już połowa sukcesu. Wtedy będzie łatwiej, spróbować jej pomóc.

 

Czasami może się okazać, że nie będzie sama wiedzieć dlaczego tak się zachowuje. Wtedy bym zaleciła hipnozę, która pomoże odkryć to, co twoją mamę tak boli.


  • 0



#19

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@anna.31

 

Pragnę przypomnieć, że każdy egzorcysta zanim przystąpi do świętego sakramentu i tak poprosi o wszystkie badania lekarskie a przede wszystkim psychiatryczne aby wykluczyć bądź potwierdzić chorobę psychiczną. Tak więc konsultacja medyczna jest niezbędna dla chorej, jeśli ksiądz przystąpiłby do sakramentów bez wglądu do badań jest to zwykłe szarlataństwo. Proszę o tym pamiętać i nie dać się nabrać.





#20

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@

Sakramentów jest tylko siedem w Rzymsko - katolickim odłamie chrześcijaństwa. 

Chrzest, eucharystia, bierzmowanie, pokuta, namaszczenie chorych, kapłaństwo, małżeństwo.

Niestety, egzorcyzmów wśród nich nie ma. Pod ogólnie rozumianą nazwą egzorcyzmu można rozumieć:

 

Egzorcyzm (gr. exorkizein „wyklinać”) jest rozkazem wydanym w imię Boga demonowi, aby ten wyszedł z osoby, zwierzęcia, miejsca lub rzeczy.

 

1. Egzorcyzm uroczysty (wielki, publiczny), który ma na celu wyrzucenie złego ducha z opętanej osoby oraz uwolnienie od wpływów demonicznych. Jest odprawiany wedle zaleceń Rytuału rzymskiego przez ordynariusza diecezji, np. biskupa. Egzorcystą może być także każdy  kapłan, który działa jako egzorcysta w imieniu i autorytecie Kościoła na mocy władzy otrzymanej w święceniach kapłańskich oraz za zezwoleniem ordynariusza diecezji. Zasada ta jest sprecyzowana w Kodeksie Prawa Kanonicznego.

 

2. Egzorcyzmy prywatne (mniejsze, proste) to modlitwy do indywidualnego odmawiania przez wszystkich wiernych, np. w chwilach pokus i dręczeń pochodzących od złego ducha. W ten zakres wchodzą również Modlitwy o uwolnienie, czyli modlitwy wstawiennicze, z których mogą korzystać wszyscy kapłani i wspólnoty religijne pod przewodnictwem kapłana lub diakona. Choć te modlitwy mają za zadanie uwolnienie od wpływów demonicznych, to nie są egzorcyzmami w ścisłym tego słowa znaczeniu. Modlitwy takiej nie powinno przeprowadzać się w przypadku stwierdzenia opętania, kiedy potrzebny jest egzorcyzm uroczysty. Takie modlitwy nie zawierają formuł egzorcyzmu uroczystego z Rytuału rzymskiego.

 

3. Egzorcyzm chrzcielny włączony od początków chrześcijaństwa w sakrament chrztu świętego jako specjalna modlitwa.

 

4. Stosowanie egzorcyzmowanej wody, oleju, soli i kadzidła przez każdego wiernego w odpowiednich sytuacjach. Woda, olej, sól, kadzidło może zostać pobłogosławione przez każdego kapłana (nie tylko egzorcystę) zgodnie z modlitwą Rytuału rzymskiego.





#21

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@anna.31 Może tylko delikatna sugestia - poczytaj o Zespół Tourette'a.


  • 0



#22

Naaveth.
  • Postów: 55
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@anna.31  Wiem, że swojeg czasu w Parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie na Żoliborzu odbywały się w środy Msze z księdzem egzorcystą. Było to co prawda parę lat, temu, ale może warto zadzwonić i się zapytać. Przy czym musisz pamiętać, że w każdym przypadku zanim zacznie się doszukiwać pierwiastka paranormalnego trzeba wykluczyć te najzwyklejsze - czyli chorobę psychiczną. Ja sama widziałam, jak mama mojej koleżanki chorująca przez wiele lat na stwardnienie zanikowe boczne i leżąca w łóżku od wielu lat ,nagle wstała na nogi i zaczęła chodzić bo głosy jej nakazały. I nie było to opętanie a zwyczajny rzut choroby psychicznej. Należy też wykluczyć zmiany w mózgu. Guzy mogą powodować takie zmiany zachowania. 


  • 1

#23

anna.31.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze raz ja. Dużo wiecie dlatego zadam Wam jeszcze jedno pytanie. Czy wiecie może w jakiej religii/kulcie czy czymkolwiek innym, - jak zwał tak zwał - potrzebny jest plan domu, narysowany odrecznie i wręczony komuś tam kto ma coś z tym zrobić? Wiem, brzmi komicznie :/
  • 0

#24

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mogłabyś sprecyzować dokładniej o co ci chodzi? 

 

Jeśli dobrze się domyślam, chcesz plan domu do obrzędu? Tylko po co?





#25

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Religii takiej nie znam, ale jakbym planował włamanie albo kradzież pod pretekstem odczyniania uroków, to taki plan by się bardzo przydał...
  • 0



#26

anna.31.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie, nie ja czegoś takiego nie potrzebuję. Ale zastanawiam się do jakich celów (religinych) takie coś może służyć.
  • 0

#27

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Tylko do Feng Shui...
  • 0



#28

anna.31.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie coś było potrzebne siostrze zakonnej. Dowiedziałam się że moja babcia jakąś zakonnice poznała, ta nie wiadomo co jej obiecała ale babcia musiała jej narysować plan domu.
Siostra generalna twierdzi, że ta zakonnica miała zakazane robienie tego - ale co to, po co tego noe powiedziała.
  • 0

#29

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Pewnie sobie wymyśliła jakieś gusła albo czegoś się nauczyła w dzieciństwie z lokalnych wierzeń i dlatego miała takie dziwne żądanie. A zakaz też nie dziwi - wedle KKK wiara w przesądy, gusła i inne takie, włącznie z wróżbami, Tarotem, horoskopami i innymi magicznymi praktykami oraz rytuałami to grzech. O ile się nie mylę, to ciężki, bo przeciw wierze. Jakoś im nie przeszkadzają ich własne praktyki magiczne i rytualne w formie liturgii, sakramentów czy egzorcyzmów...
  • 0



#30

anna.31.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie ta siostra ma ok 70 lat więc pewnie faktycznie coś z praktyk z jej młodości.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych