Skocz do zawartości


Zdjęcie

Egzorcyzm (?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

anna.31.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie,
czy ktoś może orientuje się jak znaleźć księdza który zajmuje się egzorcyzmami?
Wiem, że można z kurią się kontaktować ale oni wymagają aby najpier zglosić to proboszczowi - i tu jest problem.
Czy jest możliwe spotkanie z takim księdzem że tak powiem prywatnie?
Od kilkiu miesięcy podejrzewalismy chorobę psychiczną jednak sprawy nabrały takiego obrotu, że chcemy to skonsultować z egzorcystą.
  • 0

#2 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Z księdzem można spotkać się na plebanii.


  • 0

#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zadzwoń na swoją parafię i zapytaj anonimowo czy poślą kogoś.
A tak co się dzieje z tym opętanym, jakie objawy ma?
  • 0



#4

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A możesz opisać, co takiego dzieje się?


  • 0



#5

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

czy ktoś może orientuje się jak znaleźć księdza który zajmuje się egzorcyzmami?

...

Od kilkiu miesięcy podejrzewalismy chorobę psychiczną jednak sprawy nabrały takiego obrotu, że chcemy to skonsultować z egzorcystą.

 

Póki nie zacznie wymiotować gwoździami i chodzić po suficie zdecydowanie sam lekarz wystarczy :)


  • 1



#6

anna.31.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety księża mają różne podejście do takich spraw. Udało mi się zdobyć nr do zakonnika z Krakowa jednak powiedział mi, że się już tym nie zajmuje i nie może mi pomóc.
To dosyć długa i skomplikowana historia jednak to niedawna (2-3 tygodnie temu) byliśmy przekonani, że to choroba psychiczna. Nalegalismy, prosilismy aby mama poszła na leczenie ale nie... Nagraliśmy jej napady to rzuciła i zdeptała telefon :/ słyszy głosy, myśli że to "objawienia", chce mnie i reszte rodzeństwa oraz tatę skłócić ze sobą. Potrafi być bardzo złośliwa, wręcz bije od niej nienawiść a za 5 min wraca miła kobieta... Wymyśla straszne rzeczy o domowmikach. Jednak na zewnątrz nikt o niczym nie wie. Zachowanie jak chorego psychicznie prawda? Dlatego chcieliśmy aby zaczęła się leczyc.
Ok 3 tygodni temu bardzo się pogorszyło(przed chrztem mojej córki). Choć wszyscy uważają ją za bardzo pobożną odmówiła udziału w Mszy gdy był chrzest (jakąś glupią wymowke miała), mój brat miał w tym roku bierzmowanie i nagle zaczęła drwiąco śmiać się z niego że jako patrona na bierzmowaniu wziął "głupiego Żyda" - św Józefa. Opowiedziała że w swoich wizjach widziała .... i tu podała jakies tam prywatne kwestie z życia kilku osób (nie wiem skąd wie).
Ogólnie od bardzo poważnej awantury (w trakcie której wylała na nas wszystkich wodę święconą), w której zachowywala sie jakby nas nienawidziła, naprawdę nie czułam nigdy takiej nienawiści, zaczęło się coś dziac w domu. Więc albo my wariujemy, albo mama albo potrzebny jest egzorcysta. Nie mówię że tak jest na 100% ale szukamy już i takiej pomocy.

I proszę nie oceniajcie i nie krytykujcie. Dla nas to bardzo ciężki czas, m.in przez to mój brat chciał popełnić samobójstwo. Chcemy się poradzić księdza, a szukam egzorcysty bo wiem, że "zyczajni" księża różnie do tego podchodzą
 
  • 0

#7

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do psychiatry z mamą marsz! Egzorcyzmy nie są skuteczne bo opętania nie istnieją.


  • 0



#8

anna.31.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do lekarza nie pójdzie. Dlatego ją nagraliśmy bo myśleliśmy, że nie zdaje sobie sprawy z tego jak jest źle. A niestety do leczenia nie można zmusić chorego. Przez kilka miesięcy staraliśmy się wysłać ją na leczenie. Raz gdy chciała bić tatę i miała straszny napad zadzwoniliśmy na pogotowie ale gdy przyjechali odwróciła kota do góry ogonem, nas obwiniła i na tym się skończyło.
  • 0

#9

jako_taki.
  • Postów: 114
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nagrywać takie napady jak najczęściej bedzie to "dowód" w sądzie aby ubezwłasnowolnić skoro sama nie chce poddać się leczeniu...


Użytkownik jako_taki edytował ten post 28.06.2017 - 19:01

  • 0

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro jest tak źle to można zmusić do leczenia.

Ustawa o ochronie zdrowia psychicznego.
Art. 23. 1. Osoba chora psychicznie może być przyjęta do szpitala psychiatrycznego bez zgody wymaganej w art. 22 tylko wtedy, gdy jej dotychczasowe zachowanie wskazuje na to, że z powodu tej choroby zagraża bezpośrednio własnemu życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób.

Najlepiej dzwonić do psychiatryka. Jeśli na tych nagraniać widać jej ataki to pokazać to tym lekarzom. I powinno zadziałać.
  • 3



#11

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Zawodowo zajmuję się takimi sprawami. Z chęcią pomogę za 1kPLN co łaska + koszty podróży w obie strony. Specjalizuję się zarówno w egzorcyzmach, jak i w inorcyzmach. Jakby co, to zapraszam na PW...

@Wszystko.
To nie jest tak łatwo, bo najpierw psychiatra musi pacjenta zbadać i orzec, czy jest podstawa do ubezwłasnowolnienia, natomiast do tego badania pacjenta nie da się zmusić w żaden sposób. To swoisty paragraf 22. Jeśli pacjent kogoś zaatakuje zagrażając zdrowiu i życiu, wtedy da się go ubezwłasnowolnić i zmusić do leczenia...

Użytkownik Urgon edytował ten post 28.06.2017 - 19:15

  • 0



#12 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Proszę : http://egzorcyzmy.katolik.pl


  • 0

#13

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I znowu sprawdza się reguła, że "opętania" zwykle dopadają osoby bardzo religijne. Skoro mama nie chce się leczyć to podejrzewam, że i z przeprowadzeniem egzorcyzmu będzie ciężko.

Może by tak spróbować pójść do lekarza samemu z nagraniami i własnym opisem sytuacji. Lekarz powinien móc doradzić jak postąpić w tym przypadku.


  • 0



#14

jako_taki.
  • Postów: 114
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Up

 

...no ale teoretycznie to kogo mają dopadać?  niewierzących?  skoro już są odwróceni od Boga to "zły pan"  już nie musi się wysilać a skupia się tylko na tych co wierzą aby właśnie odwrócić ich od Boga, pod warunkiem, że istnieją oboje...

 

 

Cytat  >/

TheToxic


  • 0

#15

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Opętania, klątwy oraz wszelkiego rodzaju zabobony są wynikiem wiary. Wiara była od zawsze, w co - to już każdego indywidualna sprawa. Każdy człowiek na ziemi ma prawo wierzyć w co chce. Bóg od zawsze był, ponieważ każdy z nas czy to na religii w salkach kościelnych czy już w ławach szkolnych o nim słyszał. Ludzie którzy są słabi psychicznie przypisują sobie niektóre cechy "złym mocom" ponieważ coś się w ich życiu popsuło. Ludzie o twardszym charakterze raczej błahostkami się nie przejmują i odchodzą pomału od teorii mężczyzny chodzącego po wodzie i zamieniającego krew w wino. Ale nie negujmy ich za to. Jeśli wierzą to uszanujmy ich wiarę.

 

@anna.31

Widzę, że podchodzisz do tematu poważnie. Rozumiem problem z matką, proponuję nagrywać i jeszcze raz nagrywać dziwne zachowanie. Zawsze możesz poprosić o wizytę domową. Co prawda będzie to wstępna diagnoza ale zawsze to lekarz obejrzy matkę w domu i porozmawia z domownikami na osobności. Dobrze by było gdyby nagrać jej zachowanie w obecności lekarza i w samotności. Można również odwiedzić placówki medyczne i poprosić o konsultację w jej imieniu. Pokazać wykwalifikowanemu personelowi film i zastanowić się co dalej. Forum to zły pomysł bo ludzie tu źle odbierają takie sygnały, 99% to fałszywe tropy donikąd więc nie dziw się nam. Jednak życzę powodzenia oraz cierpliwości i wytrwałości w drodze o zdrowie mamy. 






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych