Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykła mumia "obcego" odnaleziona na płaskowyżu Nazca w Peru


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#31

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A bierzesz pod uwagę jakąś chorobę psychiczną? Tym bardziej, że twoje dziecko też ma takie wizje, a to już jest spora poszlaka w tym kierunku.


  • 0



#32

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Ogarnięty

Ogólnie jest tak, że jak pragniemy coś zobaczyć, to istnieje szansa, że to zobaczymy. Jak? Mózg nam to wygeneruje. Jeśli miałeś marzenie zobaczyć UFO, to zapewne dużo o tym myślałeś, wyobrażałeś sobie, śniłeś. Mózg wyszedł ci z pomocą i sam zaczął tworzyć hologramy, w sensie tworzył subiektywne obrazy, które dostrzega tylko jego ciało - Ty. Żeby się tego pozbyć, musisz przestać o tym myśleć. Zobaczysz, zniknie. Mózg sobie odpuści. ;)


  • 1



#33

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@Alucard

Tak brałem pod uwagę chorobę psychiczną, jak również uszkodzenie mózgu wskutek popalania trawki. Jak najbardziej. Ale niestety, to wytłumaczenie mnie nie przekonało. Zbyt dużo informacji przemawia za tym, że to się dzieje naprawdę, a po prostu jedne osoby to widzą i czują, inne nie. Jakieś 2 miesiące temu koleżanka Żydówka, bardzo fajna i mądra osoba pożaliła mi się, że jej mama otarła się o szpital psychiatryczny. Zapytałem co się stało. Okazało się, że widzi ona.... latające świecące kropeczki. Sam jestem po części żydowskiego pochodzenia, ale to marny trop. Pocieszyłem jej mamę, że ja też to widzę, i żeby się nie martwiła. 

 

up 

 

 

@Ogarnięty

Ogólnie jest tak, że jak pragniemy coś zobaczyć, to istnieje szansa, że to zobaczymy. Jak? Mózg nam to wygeneruje. Jeśli miałeś marzenie zobaczyć UFO, to zapewne dużo o tym myślałeś, wyobrażałeś sobie, śniłeś. Mózg wyszedł ci z pomocą i sam zaczął tworzyć hologramy, w sensie tworzył subiektywne obrazy, które dostrzega tylko jego ciało - Ty. Żeby się tego pozbyć, musisz przestać o tym myśleć. Zobaczysz, zniknie. Mózg sobie odpuści. ;)

Chciałbym żeby było tak jak piszesz, ale nie. Uwierz mi, że ja to wszystko widziałem. Obserwacje potwierdzały przypadkowe osoby. Także to nie to, zupełnie. 


Użytkownik Ogarnięty edytował ten post 30.06.2017 - 00:18

  • -2

#34

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obserwacje potwierdzały przypadkowe osoby.
 

I co? Popatrzyli, pokonwersowali ,,no fajne ufo" i poszli sobie dalej? Przecież to sensacja na skalę światową! Nikt nie wezwał dziennikarzy, telewizji?

Ale proponuję za to odwiedziny. Podaj, gdzie te gwiezdne wojny, to przyjadę i oboje będziemy podziwiali przebój Lucasa na żywo. Przypatrzę się tym światełkom


  • 0

#35

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Obserwacje potwierdzały przypadkowe osoby.
 

I co? Popatrzyli, pokonwersowali ,,no fajne ufo" i poszli sobie dalej? Przecież to sensacja na skalę światową! Nikt nie wezwał dziennikarzy, telewizji?

Ale proponuję za to odwiedziny. Podaj, gdzie te gwiezdne wojny, to przyjadę i oboje będziemy podziwiali przebój Lucasa na żywo. Przypatrzę się tym światełkom

Z tych samych powodów ja mówię/piszę o tym jedynie na forum o zjawiskach paranormalnych. Wychodząc do ludzi z takimi rewelacjami wypinasz klatę celem przypięcia plakietki z napisem wariat, ćpun, paranoik, facet szukający sensacji i taniego poklasku. Nie wiem, co te osoby zrobiły z tym, co widziały. Ich reakcja utwierdziła mnie jedynie w tym, że nie miałem i nie mam paranoi, nie jestem szaleńcem i oszustem. Mam oczy, które widzą i umysł, który analizuje fakty. Palcami przekazuję to, czego doświadczyłem. Tyle. 


  • -1

#36

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Ogarnięty

 

Obserwacje potwierdzały przypadkowe osoby. Także to nie to, zupełnie.

A...przypadkowe osoby... Ile było tych osób? Piszesz "przypadkowe", to znaczy, że...nieznajome, tak? Na ile w skali od 1 do 10 jesteś w stanie oszacować ich rzetelność?

 

Obcy ogólnie są inteligentniejsi, dlatego nie pokazywaliby się ludziom, szybciej pisali by na forum, tak jak, ja i powiedzmy badali reakcje ludzi w kontaktach wirtualnych, a za pomocą ludzkich awatarów, w realu. ;) Poznawali by naszą kulturę i podziwialiby nasze artefakty, oglądając takie dzieła jak ten gipsowy obcy z trzema palcami, o którym mowa w tym temacie.

 

Tak czasami się zastanawia, komu najbardziej zależy na tym, aby rozprowadzać wieści o mumiach obcych, pisać o uprowadzeniach. Kto za tym stoi, jak myślicie, bo przecież samo z siebie nie mogło tak powstać. Co zapoczątkowało, to BUM!!! na obcych?


  • 1



#37

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@OgarniętyA...przypadkowe osoby... Ile było tych osób? Piszesz "przypadkowe", to znaczy, że...nieznajome, tak? Na ile w skali od 1 do 10 jesteś w stanie oszacować ich rzetelność?

 
odp: zapytałem razem z 10 osób. Tak nie znałem ich. Ich rzetelność oceniam tylko i wyłącznie na podstawie tego, że potwierdzili moją obserwację. Jakbym zobaczył wiewiórkę na drzewie i zapytałbym przypadkowego przechodnia, czy też ją widzi, on by odpowiedział, że tak, uznałbym, że ma wzrok i poczytalność na tym samym poziomie, co ja. Widzi to samo co ja. Szansa by 10 osób miało chorobę psychiczną tożsamą z moją lub też wzrok i ogólne pojęcie o rzeczywistości na tym samym wątpliwym poziomie co mój, jest, moim zdaniem, minimalna.
 

Obcy ogólnie są inteligentniejsi, dlatego nie pokazywaliby się ludziom, szybciej pisali by na forum, tak jak, ja i powiedzmy badali reakcje ludzi w kontaktach wirtualnych, a za pomocą ludzkich awatarów, w realu. ;) Poznawali by naszą kulturę i podziwialiby nasze artefakty, oglądając takie dzieła jak ten gipsowy obcy z trzema palcami, o którym mowa w tym temacie.

Uznajesz, że inteligentna obca istota nie chce się pokazać ludziom i wolałaby pisać na forum? No ok, ale nie do końca rozumiem przesłanek takiego myślenia.
 
 

Tak czasami się zastanawia, komu najbardziej zależy na tym, aby rozprowadzać wieści o mumiach obcych, pisać o uprowadzeniach. Kto za tym stoi, jak myślicie, bo przecież samo z siebie nie mogło tak powstać. Co zapoczątkowało, to BUM!!! na obcych?

Prosta odpowiedź. Ludziom. Ludziom zależy, by inni ludzie poznali tę naszą rzeczywistość jak najbardziej i dogłębniej. Ludzie są świadkami przeróżnych, niewytłumaczalnych zjawisk, i doświadczeniami chcą dzielić się z innymi. Jaką mają motywację? Nie wiem. Wiem, że dla mnie udział w dyskusji jest formą terapii, nie ze wszystkim tym, co widziałem, i czego doświadczyłem mogę się podzielić z ludźmi, którzy mnie otaczają. Internet pozwala mi bez przykrych konsekwencji podzielić się swoim świadectwem, i poprzez swoją anonimowość mam nadzieję że zapewniam swoje i mojej rodziny bezpieczeństwo. Takiego wrażenia nie miałem jedynie w tematach o 911, Smoleńsk i chemtrails. Temat UFO uważam za w miarę bezpieczny. Bum na obcych już był i to dawno, teraz obcy staja się naszą rzeczywistością. Sami jesteśmy kosmitami, a nie możemy uwierzyć, że są jeszcze inni kosmici. 
 


  • -1

#38

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To co widzisz w półmroku to po prostu śnieg optyczny, coś jak szum telewizora.


  • 0



#39

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Również obejrzałem pozostałe filmy Ogarniętego i przez wzgląd na nie oraz na to co i w jaki sposób pisze wykluczam osobiście możliwość znudzonego trolla, którego bawi opowiadanie ludziom bzdur po internetach. Ktoś na tym poziomie intelektualnym nie wysławia się w taki sposób i nie wkłada w takie "hobby" tyle wysiłku i czasu. Myślę Ogarnięty, że albo piszesz prawdę albo masz poważne problemy z głową, jak już zasugerowano. Piszę "przez wzgląd na filmy", bo choć nie zawierają żadnych sensacyjnych ujęć to skłaniają do myśli, że coś jest na rzeczy. Po pierwsze, na pierwszym filmie ze światełkami który wysłałeś widać wyraźnie, że nie są to zwyczajne diody alarmu samochodowego - nigdy nie widziałem takowej umieszczonej na zewnątrz dachu, a już na pewno nie trzech samochodów z tak umieszczonymi diodami na jednym parkingu. Z pewnością nie jest to też śnieg optyczny i raczej nie świetliki, bo ze świetlikami miałem do czynienia wiele razy i one ani nie świecą na tyle mocno ani nie zmieniają kolorów. To musiało być coś innego. Po drugie, na jednym z nagrań mamy przykład udziału w obserwacji osoby postronnej (dźwiękowy przynajmniej) i po pierwsze nie brzmi to na trolla, po drugie dodaje nieco wiarygodności twierdzeniu Ogarniętego, że kamera nie wszystko była w stanie zarejestrować, bo osoby wymieniające między sobą komentarze na filmie zdają się widzieć znacznie więcej niż jesteśmy w stanie dostrzec na ciemnym, niewyraźnym obrazie (bo faktycznie na pozostałych nagraniach również nie sposób dostrzec niczego ciekawego):

 

Nie dziwię się sceptycyzmowi, ciężko ot tak uwierzyć kilku komentarzom i filmowi zamieszczonemu w internecie wystawiając na próbę swoje poglądy na pewne sprawy, ale myślę, że po jakimś czasie siedzenia na takim forum jak to (które dawniej było bardziej aktywne) i zetknięciu się z ilomaś tam relacjami o obserwacjach przeróżnych cudów niewidów człowiek uczy się odróżniać relacje znudzonych życiem gimnazjalistów od relacji ludzi, którzy naprawdę wierzą w to co piszą, to po prostu widać.

 

Nie mogę się jednak zgodzić z Tobą Ogarnięty co do tego, że mamy wszystko "na tacy" i wystarczy chcieć. Przez całe życie, niedługie bądź co bądź, ale jednak, jestem umiarkowanym zwolennikiem i niczego nigdy nie widziałem. Żadnego UFO, żadnego ducha, moje życie jest nudne jak cholera. Jeśli przynajmniej część z tych wszystkich niesamowitych relacji jest prawdą, to wierzę, że pewne osoby z jakiegoś przedziwnego powodu działają jak magnes na tego typu zjawiska. Lub, w niektórych przypadkach, tylko one są w stanie takie rzeczy widzieć, co oczywiście może sugerować zaburzenia psychiczne, ale niezbyt to się trzyma kupy kiedy te osoby mają innych, przypadkowych świadków.

 

Nie wiem co, ale coś tu jest na rzeczy.


Użytkownik Legendarny. edytował ten post 29.06.2017 - 02:47

  • 4



#40

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za sprawą Ogarniętego troszkę odbiegliście od tematu, ale póki w temacie jest słowo kluczowe "obcy" jest dobrze. Tylko ma się to nijak do tematu głównego





#41

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Fakt, odbiegliśmy od tematu. Miło, że wreszcie ktoś zainterweniował. :) Z racji tego, że nie ma sensu gdybać na temat kto co widział, bo wiara na słowo jest zbyt małym argumentem by kogoś przekonać, wrócę do wątku głównego. Słyszeliście zapewne o Jest taki PAN, zapomniałem nazwiska, wielu go kojarzy. "BADACZ", który ma nawet park rozrywki o tematyce UFO, autor książek, głosiciel teorii spiskowych - występował w filmie dokumentalnym o Nasca. Była tam mowa o szczątkach obcych, o tym, że gdzieś dziecko w jaskini odkopało szczątki kosmity. Okazało się, że ów PAN szukał sensacji bo robił na tym pieniądze a kości były bodajże zrobione z chleba? :) Wiem, że grzebiąc w ziemi można znaleźć różne wspaniałę rzeczy, niektóre artefakty, o których jest również temat na tym forum wprawiają w zdumienie. Jednak mimo, że sam osobiście obserwowałem na własne oczy różne zjawiska to w tą mumię ciężko mi uwierzyć. Media by zatrzęsły się po takim odkryciu, było by głośno o zespołach eksperckich. Skoro sprawa tak łatwo wyszła na jaw to trzeba było by już się nią zająć. Co jakiś czas wypływają informacje o odkryciach tego typu po czym okazuje się, że to nie do końca prawda. Tak jak z Ehnatonem, pamiętam jak wielu wręcz onanizowało się intelektualnie nad czaszką szkieletu Ehnatona. Okazało się, że czaszka była zniekształcona sztucznie i miało to miejsce również zdaje się u Inków. Dziwne jest to, że jedni i drudzy modyfikowali sobie czaszki po przez ucisk no ale obcymi nie byli.

 

Tajemniczy PAN, o którym mówiłem to zdaje się Erich von Deaniken. :) I to on jest propagatorem paleo astronautyki, on wiąże Nasca z kosmitami, wiązanie nawet prawdziwej mumi z przybyszami z kosmosu nie jest do końca sensowne, bo to zakładanie z góry, że Nasca to pasy startowe dla ufoludków, a nie muszą nimi być. :)


Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 29.06.2017 - 17:26

  • 0

#42

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Alucard

Tak brałem pod uwagę chorobę psychiczną, jak również uszkodzenie mózgu wskutek popalania trawki. Jak najbardziej. Ale niestety, to wytłumaczenie mnie nie przekonało. Zbyt dużo informacji przemawia za tym, że to się dzieje naprawdę, a po prostu jedne osoby to widzą i czują, inne nie.

 

 Problemem, przy chorobach psychicznych jest to że: pacjent uważa że jest absolutnie zdrowy. Choroba nie pozwala zaakceptować tego że , to co się widzi, słyszy, czy też czuje nie jest prawdą.

 Czy biorąc pod uwagę "chorobę psychiczną, jak również uszkodzenie mózgu wskutek popalania trawki" Jak sam to opisałeś, konsultowałeś to z kimkolwiek? Może niekoniecznie z lekarzem, ale np. z bliskimi? Znajomymi?  Jeżeli nie, to nie możesz wykluczyć, ewentualności że jesteś chory.

 

@down

 Nie będę pisał nowego posta. Obejrzałem filmiki panie @Ogarnięty, i uważam, że potrzebuje pan pomocy.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 30.06.2017 - 20:22

  • 0



#43

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Proponuję, założyć, osobny, nowy temat na forum o tematyce "Ogarnięty - widzi obcych? Czy może sam jest obcym?" Inną opcją jest dyskusja na forum o paranojach. Człowiek ewidentnie usiłuje skupić na sobie uwagę i jak widać dobrze mu to wychodzi a to szkodzi dyskusji.


  • -2

#44

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Legendarny

Piszę "przez wzgląd na filmy", bo choć nie zawierają żadnych sensacyjnych ujęć to skłaniają do myśli, że coś jest na rzeczy. Po pierwsze, na pierwszym filmie ze światełkami który wysłałeś widać wyraźnie, że nie są to zwyczajne diody alarmu samochodowego - nigdy nie widziałem takowej umieszczonej na zewnątrz dachu, a już na pewno nie trzech samochodów z tak umieszczonymi diodami na jednym parkingu. Z pewnością nie jest to też śnieg optyczny i raczej nie świetliki, bo ze świetlikami miałem do czynienia wiele razy i one ani nie świecą na tyle mocno ani nie zmieniają kolorów. To musiało być coś innego.

 

Na nagraniu, gdzie dwóch chłopaków obserwuje ze mną co się dzieje na niebie, słyszymy że jeden z nich mówi, że to, co leci, IM ucieka. 

Na nagraniu po zwiększeniu jasności ekranu można dostrzec, że wokół tego jasnego obiektu pojawia się mnóstwo błysków. Nie są tą błędy nagrania tylko ślady po niezliczonej ilości mniejszych obiektów które leciały obok i strzelały bądź wysyłały jakąś wiązkę promieni. 

 

Błyski widać wyraźnie również na tym nagraniu

Na żywo wyglądało to niesamowicie. Grzali w siebie ile fabryka dała. 

 

Tutaj wyraźnie widać, jak dwa statki zbliżyły się do księżyca i zaczęła się walka. Każdy błysk na tym nagraniu to ślad po strzałach lasera itp.

 

Tutaj długo nie mogłem złapać ostrości, ale to co się wtedy działo blisko księżyca... istna wojna. W pewnym momencie widać bardzo wyraźnie jak statki strzelają z laserów. 

Mam nadzieję, że teraz dostrzeżecie więcej na tych nagraniach. 

Nie mogę się jednak zgodzić z Tobą Ogarnięty co do tego, że mamy wszystko "na tacy" i wystarczy chcieć. Przez całe życie, niedługie bądź co bądź, ale jednak, jestem umiarkowanym zwolennikiem i niczego nigdy nie widziałem. Żadnego UFO, żadnego ducha, moje życie jest nudne jak cholera. Jeśli przynajmniej część z tych wszystkich niesamowitych relacji jest prawdą, to wierzę, że pewne osoby z jakiegoś przedziwnego powodu działają jak magnes na tego typu zjawiska. Lub, w niektórych przypadkach, tylko one są w stanie takie rzeczy widzieć, co oczywiście może sugerować zaburzenia psychiczne, ale niezbyt to się trzyma kupy kiedy te osoby mają innych, przypadkowych świadków.

 

 

Odpowiedź może być prosta. W okresie wzmożonych obserwacji mieszkałem blisko nieczynnego poligonu. Widziałem jak wiele stateczków startuje i ląduje na wysokich wzniesieniach na tym poligonie. Może są tam jakieś zamaskowane, tajne bazy? Coś się zaczęło w pewnym momencie dziać i na niebie i w mojej okolicy. Miałem wrażenie, jakby ziemię ktoś zaatakował i zostały uruchomione tajne podziemne systemy obronne, z których startowali obrońcy. Po kilku miesiącach walki, które obserwowałem, ustały i już nie widziałem tak dużych świecących kulek. 

 


Użytkownik Ogarnięty edytował ten post 30.06.2017 - 13:43

  • -2

#45

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To są gwiazdy. Ty trolujesz czy na serio to piszesz?


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych