Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykła mumia "obcego" odnaleziona na płaskowyżu Nazca w Peru


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

desktop_21-06-2017_18-16-34-613.png?itok

 

 Niesamowite odkrycie archeologiczne miało miejsce w Peru. Jak się okazało, natrafiono tam na zmumifikowane szczątki istoty, którą zgodnie z dzisiejszą nomenklaturą większość osób określiła by mianem Obcego. Tajemnicze znalezisko zostało ujawnione przez portal Gaia.com na ich kanale na Youtubie.

 

 Zgodnie z udostępnionymi informacjami, humanoid został odnaleziony na Płaskowyżu Nazca w Peru. Wstępne badania szacują wiek zgonu istoty na okolice 245 do 410 roku n.e. Mumia posiada trzy palce u każdej z dłoni i trzy palce u każdej ze stóp. Została odnaleziona w pozycji embrionalnej a jej szacowany wzrost wynosi 168 cm.

 

 

 Najprawdopodobniej, za życia nie miała ona uszu a jej czaszka w dużym stopniu różni się od czaszki człowieka. Wiadomo o tym nie tylko dzięki analizie zewnętrznej powłoki mumii, ale głównie dzięki przeprowadzanych na niej prześwietleniach. Jeśli wieżyć ich wynikom, wewnątrz znajduje się niemalże nietknięty szkielet.

 

desktop_21-06-2017_18-14-20-541.png?itok

 

 Oczywiście kilka elementów tego odkrycia pozostaje zagadką. Przykładowo, nie uściślono gdzie konkretnie na płaskowyżu Nazca znaleziono wspomnianą mumię. Co więcej, obserwując jej kształt trudno nie odnieść wrażenia, że bardziej niż starożytne zwłoki, przypomina ona gipsową rzeźbę. W nagraniu wykonanym przez portal Gaia.com usiłowano wyjaśnić że jest to rezultatem działania mieszanki minerałów mających osuszyć skórę denata. Kwestia tego czy takie wyjaśnienie jest wiarygodne pozostaje już sprawą indywidualną.

 

desktop_21-06-2017_18-11-14-857.png?itok

 

 Pierwszym co przychodzi na myśl po obejrzeniu wspomnianego nagrania, jest to, że niezależnie od tego z jak nieprawdopodobnym znaleziskiem mamy tutaj doczynienia z pewnością będzie ono wymagało więcej badań. Tego typu fascynujące mumie humanoidów o trzech palcach u rąk i nóg spełniają wszelkie kryteria by wstrząsnąć środowiskiem naukowym, jednakże szansa na to, że mamy tu doczynienia ze zwyczajnym fałszerstwem jest zbyt wielka.

 

desktop_21-06-2017_18-11-47-235.png?itok

 

 Warto nadmienić, że sami badacze zwracają uwagę na to że ich celem nie jest udowodnienie że tajemnicza istota jest kosmitą, ale raczej zbadanie czym jest. Jest to prawidłowe podejście i niewykluczone, że dzięki temu, już wkrótce dowiemy się nieco więcej.

 

Źródło

 

 


  • 3



#2

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taki sam fejk jak z tą niby zmumifikowaną ręką

ergrgr.jpg?itok=PTT8u68k
Pewnie gips im jeszcze został to zrobili z niego mumię :)

 

Co więcej, obserwując jej kształt trudno nie odnieść wrażenia, że bardziej niż starożytne zwłoki, przypomina ona gipsową rzeźbę. W nagraniu wykonanym przez portal Gaia.com usiłowano wyjaśnić że jest to rezultatem działania mieszanki minerałów mających osuszyć skórę denata.

 

Jakoś dziwnym trafem egipskie mumie nie są białe, przypadek - nie sądzę.


  • 2



#3

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Fejk, w dodatku nieudolny- zmumifikowane zwłoki nigdy tak nie wyglądają, wiem coś o tym. Ale żądna UF gawiedź to kupi...

Whois wskazuje, że gaia.com to domena zarejestrowana z użyciem firmy Perfect Privacy LLC, która specjalizuje się w rejestrowaniu anonimowych domen na życzenie. Właściciele Gaia.com boją się ujawnić swoje dane w systemie DNS, co sugeruje, że raczej nie są to uczciwi ludzie, tylko zwyczajni krętacze...

Gdyby sprawa nie była fejkiem, to pisaliby o tym w Nature, albo w innych czasopismach naukowych, a mainstreamowe media by wręcz nie nadążały z publikacjami...

Użytkownik Urgon edytował ten post 26.06.2017 - 22:09

  • 0



#4

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sądzę, że w umysłach ludzi, tli się nadzieja, że jeszcze za życia spotkają się z obcymi. Ta globalna fascynacja, zmusza co poniektórych do tworzenia fejków. Jednak ta wizja trzech palców u dłoni, to może być wizja ludzkiej ewolucji. Zauważyłam, że mały palec u ręki, nie jest jednakowy u każdego. U niektórych widać różnicę w wielkości małego palca, zwłaszcza jak wykonują gest "rogi diabła". Praktycznie on nie jest już do niczego potrzebny. Nie musimy się uwieszać na drzewach i z reguły nie korzystamy z niego podczas pisania na klawiaturze. W przyszłości ewolucja go wyeliminuje. Człowiek będzie miał tylko cztery palce.


  • 1



#5

Children of the Sun.
  • Postów: 101
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda jak by ją wydrukowali w drukarce 3D, latami człowiek czeka aż coś ruszy w sprawie kosmitów, a tu nic :|

Marne oszustwo raz na jakiś czas, to wszystko na co możemy liczyć :/


  • 0



#6

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o obcych, to Anonymus coś tam z NASA wywlekli :D


  • 1



#7

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Praktycznie on nie jest już do niczego potrzebny. Nie musimy się uwieszać na drzewach i z reguły nie korzystamy z niego podczas pisania na klawiaturze. W przyszłości ewolucja go wyeliminuje.

 

Widać, że nie grywasz w gry komputerowe, Endinajla. Toż to kalectwo by było, jak tu kucać w czasie poruszania się WASD i strzelania do wroga bez małego palca?


  • 8



#8 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Widać, że nie grywasz w gry komputerowe, Endinajla. Toż to kalectwo by było, jak tu kucać w czasie poruszania się WASD i strzelania do wroga bez małego palca?

Ona gra w Simsy  ;p  Poza tym mały palec przydaje się do trzymania niektórych przedmiotów, więc taki bezużyteczny to on nie jest.

 

Ta mumia wydaje się być z gipsu, ale bez dotknięcia jej ciężko powiedzieć czy tak jest.


  • 0

#9

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Legendarny

W takim razie zwracam honor :D , ale gdy patrzę na swój mały palec, to aż wstyd pokazać diabełka :D Jest taki... mini :D A są ludzie, których male palce są dość pokaźne. To musi być zależne od genów i wydaje mi się, że ewolucja chyba nie popiera grania w gry :D Oczywiście zgadłeś - Nie gram w gry w których trzeba używać małego palucha :D, ale oprócz tego,  chyba nie ma wielu czynności gdzie obowiązkowo trzeba korzystać z  tego palucha. Kiedyś był częściej wykorzystywany. A zazwyczaj jest tak, że to co nie jest wykorzystywane, to zanika, tak jak np. ogon czy powoli zanikają nam ósemki. Pewnie właśnie to spojrzenie na przyszłość człowieka, buduje w nas obraz obcych z kosmosu, dlatego mają one z reguły wielkie oczy, bo polegamy na wzroku, trzy palce, bo ich najczęściej używamy, małe noski, bo nie polegamy na węchu tak jak nasi przodkowie, małe usta, bo nasze  jedzenie nie wymaga mocnych zębów ( zupki chińskie etc.), chude ciała, bo patrząc na ludzkość, to wszyscy dążą do takiej właśnie figury. Kobiety się odchudzają, a wielu facetów nie stara się by wyglądać jak facet, tylko siedzą od rana do wieczora przed komputerem.  :)


  • 0



#10

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo zabawne rzeczy piszecie o tej niepotrzebności małych palców ;)

 

PaUoiGp.gif


Użytkownik szczyglis edytował ten post 27.06.2017 - 23:26

  • 0



#11

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja na przykład używam małego palca do podtrzymywania telefonu w trakcie przeglądania na przykład naszego forum :), bez tego palca telefon mi wypada z dłoni :)

Jeśli chodzi o rzekome odkrycie to śmierdzi fejkiem na kilometr, póki co nie ma ani jednego wiarygodnego elementu opisanej historii, zapewne dużo więcej się już na temat tego przełomowego odkrycia nie dowiemy.


  • 0

#12

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Znaleźli ciało, zrobili x-ray widzą szkielet postaci, która swoim wyglądem idealnie pasuje do wielu, wielu relacji ludzi, którzy widzieli podobne istoty, ale nie... to musi być fejk. Fejk i basta. Sam już tyle razy widziałem UFO, startujące, lądujące, walczące, widziałem całe zamaskowane w chmury wielkie statki na niebie z istotami na pokładzie, zamaskowane statki w kształcie odwróconych piramid, po intensywnych opryskach widzę maciupeńkie latające, czasami świecące co jakiś czas kropeczki, które widzi też moja córka, a żona już nie. Pamiętacie w temacie o chemtrails pisałem, że NASA zaplanowałą rozpylanie micro smart dust, który miał wylądować w naszych płucach i robić różne "misje". Wtedy jeszcze nie wiedziałem jak to może wyglądać, dzisiaj obcuję z tym "czymś" na co dzień. Musimy w końcu zaakceptować, że coś się dzieje i niekoniecznie źródłem tego czegoś są ziemskie istoty, choć tego nie wykluczam. Dlatego też znalezienie ciała istoty, która swoją anatomią idealnie pasuje do opisu "obcego" kompletnie mnie nie dziwi, bo ja ten fakt już dawno zaakceptowałem i z początku byłem przerażony, teraz już w ogóle. Co będzie, to będzie, ces la vie. Pozdrawiam. 


  • -4

#13

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak slysze o kolejnym setnym takim odkryciu w Peru czy Chille od razu wiem czyja to znowu sprawka bo za wszystkimi tymi smiesznymi odkryciami stoi jeden czlowiek, o ktorym szerzej pisalem w temacie o rece zamieszczonej przez Pana Sarne. ;)


  • 0

#14

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Ogarnięty

Jak widać masz dostęp do internetu. Nie masz za to dostępu do aparatu w telefonie, żeby zrobić zdjęcie/nagrać jak kosmici walczą między sobą na naszym niebie? Jak lądują, wzbijają się w powietrze, jak się maskują tak nieudolnie, że człowiek gołym okiem potrafi zauważyć, że to nie chmura tylko statek obcych?


Użytkownik Alucard edytował ten post 28.06.2017 - 11:57

  • 0



#15

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@Ogarnięty

Jak widać masz dostęp do internetu. Nie masz za to dostępu do aparatu w telefonie, żeby zrobić zdjęcie/nagrać jak kosmici walczą między sobą na naszym niebie? Jak lądują, wzbijają się w powietrze, jak się maskują tak nieudolnie, że człowiek gołym okiem potrafi zauważyć, że to nie chmura tylko statek obcych?

Co by zmieniło, gdybym umieścił tutaj i 2 gb nagrań? Nic by to nie zmieniło, same fejki. Ja nie chcę nikogo do niczego przekonywać, to nie ma żadnego znaczenia, czy ktoś mi uwierzy, czy nie. Obserwujcie dokładnie niebo, gwiazdy i swoje otoczenie, a wszystko jest na tacy. Wystarczy chcieć zobaczyć i nie bać się uwierzyć. 

 

Kiedyś latałem z kamerką hd i to wszystko nagrywałem, teraz mi to wisi i powiewa. Tutaj np. nagrałem te dziwne świecidełka co wyszły z poligonu na osiedle...

Mam tego więcej.... ale jaki sens to prezentować, ja już odpuściłem od tych tematów. 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych