Skocz do zawartości


Zdjęcie

dwa słonca i dziwne świecące obiekty


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#16

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie, może. Wówczas koniecznie je wstaw, niech nam szczęki opadną a co?





#17

krzycho.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie irytuj się nikogo nie chciałem obrazić.


  • 0

#18

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie irytuję, miał to być post rozweselający a wyszło jak zawsze.

 

Patrząc na twoje zdjęcie pierwszy raz byłam pewna, że to samoloty, naliczyłam ich trzy. Dwa obok siebie i jeden pośrodku. Te dwa w prawej części zdjęcia wyglądają jak ledowe halogeny sufitowe. Pierwsze zdjęcie jest też robione pod innym kątem niż pozostałe na których widać słońce. Dlatego też nie widać na nich obiektów. Obiektami może być cokolwiek, najprościej szukać w oświetleniu ale może to być również ekran telefonu czy tabletu. Kąt padania ma również znaczenie, tu się odbije, tam nie ale jedno jest pewne zjawisko fajne. 





#19

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A to ciekawe z tym odbiciem żarówek ledowych , bo w wagonie nie było takiego oświetlenia tylko podłużne jarzeniowe.Dodam jeszcze że na innych zdjęciach robionych z tego samego miejsca i przez to samo okno takiego odbicia nie ma.

Prościzna. Kolega trzymał u góry latarkę ledową. Dwa odbicia są, bo się światło odbiło od powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej, co przy grubej szybie jest widoczne, jako podwójne odbicie. Trik taki sobie. 

Fizyka z gimnazjum - dział - optyka. 





#20

krzycho.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Staniq,ale ty jesteś zdolny.Kolega ,a może wszyscy pasażerowie,a tych światełek to nie było dwa tylko trzy na jednym zdjeciu i jedno na drugim.To po pierwsze,a po drugie to zakończyłem temat bo widze że rośnie to w absurd.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych