Skocz do zawartości


Zdjęcie

dwa słonca i dziwne świecące obiekty


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1

krzycho.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich.W dniu 19.06.2017 r ok. godz. 19:30 jechałem koleją PKP na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poreba . Tak w połowie drogi za oknem zobaczyłem coś jakby kawałeczek tęczy z tym że były widoczne tylko dwa kolory czerwony i żółty.Gdy po chwili (kilka sekund) spojrzałem ponownie przez okno "kawałek tęczy"  wydawał mi sie wiekszy.Zrobiłem kilka zdjęć.Zachodzące słońce było po mojej lewej stronie natomiast ten kawałek tęczy od strony słońca był koloru czerwonego a dalej żółtego.Wygladało to tak jakby na niebie były dwa słońca duże i malutkie.Po przyjściu do domu zdjęcia obejrzałem w tv i zatkało mnie.Jakieś trzy swiecące objekty znajdowały sie po prawej stronie od "kawałka tęczy". Taki sam obiekt znalazłem jeszcze na innym zdjęciu.Nie wiem co to może być więc zarejestrowałem sie na Waszym forum licząc na pomoc i odpowiedź.Załączam zdjęcie.DSC_0182.JPG


  • 0

#2

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to zwyczajne odbicia żarówek LED-owych w oknie.


  • 0



#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słońce poboczne i odbicie w szybie oświetlenia wagonu.

https://pl.wikipedia...


  • 1



#4

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@krzycho

Po pierwsze nie duplikuj tematów. Jeśli już postanowiłeś założyć temat o magicznych obiektach latających to trzymaj się kurczowo danego wątku, w danym dziale i nie zakładaj drugiego takiego samego w przedziale obok. Następnym razem będzie upomnienie.

 

@Alucard trafna diagnoza doktorze. Te dwa obiekty to nic innego jak oświetlenie ledowych żarówek zamocowanych na suficie w pociągu. Ot i zagadka została rozwiązana. Brawo panie Alucard.





#5

krzycho.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to ciekawe z tym odbiciem żarówek ledowych , bo w wagonie nie było takiego oświetlenia tylko podłużne jarzeniowe.Dodam jeszcze że na innych zdjęciach robionych z tego samego miejsca i przez to samo okno takiego odbicia nie ma.


Użytkownik krzycho edytował ten post 26.06.2017 - 12:55

  • 0

#6

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poszperałam trochę i widzę, że pociąg którym jechałeś to nie stara ciuchcia. Pociąg nowoczesny z klimatyzacją, jedzie z Wrocławia Głównego do Szklarskiej Poręby Górnej, co prawda nie jest opisane jakie ma oświetlenie ale dalej przychylam się do wersji Alucarda.

Proszę wrzucić to drugie zdjęcie, tylko proszę je pomniejszyć.





#7

krzycho.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przejrzałem zdjecia i na jednym mam wygląd wagonu tj.wyciąłem ze zdjęcia sam sufit wagonu bo niżej ktoś siedzi na fotelu więc nie chce go eksponować.Nie wiem tylko jak je dodać do tekstu.Przy zakładaniu tematu był odnośnik dodaj,ale tutaj nie widzę.


  • 0

#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wrzuć na imgur i podaj tutaj link załadowanego obrazka

 

http://imgur.com/

klikasz na "new post", z listy wybierasz "upload images", wybierasz zdjęcie z komputera, klikasz "browse" i gdy się załaduje podajesz link.


  • 0



#9

krzycho.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzieki Zaciekawiony  http://imgur.com/a/dx20v


  • 0

#10

Marcello.
  • Postów: 50
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te latające obiekty mogą być zabrudzeniami na aparacie, albo oknach w pociągu. Co do tego całego słońca, to ciężko powiedzieć, ale moim zdaniem, jest to odbicie słońca na szybie.


  • 0

#11

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Koło widocznego na drugim zdjęciu monitora widać kilka plam światła nie pochodzących od podłużnych świetlówek, tylko od czegoś mniejszego. Są to odbicia w szklanym przepierzeniu czegoś nad głową fotografującego. Obstawiam że jednak było tam kilka ledowych, okrągłych lamp.


  • 0



#12

krzycho.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Marcello, co do słońca to chyba już jest wyjaśnione przez Zaciekawiony w 3 poście, a co do światełek to z całą pewnością nie sa zabrudzenia bo by były też na innych zdjeciach. Wysle jeszcze dwa zdjęcia na jednym z nich nad słoncem  sa widoczne (trzeba powiekszyć obraz) swiecace punkty na drugim nie ma nic takiego.Zdjęcia były robione w krótkim odstępie czasu.Ja myślę że jeżeli są to odbicia lampek led to dlaczego są tylko 3 na jednym jedno na drugim ,a na pozostałych nic nie ma.Ja nie jestem jakimś zapalonym entuzjastą UFO po prostu trochę ,mnie to zastanowiło. http://imgur.com/a/M3kov, http://imgur.com/a/eta7I


  • 0

#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To co widać na ostatnich fotach które dałeś to efekt zwany słońcem pobocznym.
  • 0



#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, tylko że jemu chodziło o to, że na tych dwóch zdjęciach nie ma dodatkowych świateł na niebie. Ale to idzie wyjaśnić. Jak widać te dwa zdjęcia zostały zrobione bardzo blisko szyby, możliwe że wtedy  fotografujący po prostu zasłonił sobą tło z tyłu co zapobiegło refleksom.


  • 0



#15

krzycho.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzieki panowie za zainteresowanie.Może kiedyś jak cykne sobie fotke z "obcym" to dam znac.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych