Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne światło za oknem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam. Mam nadzieję, że nie dostanę bana za reklamę innego forum:

kasacja.gif
O godzinie 3 w nocy zaobserwowałem błysk. Miałem zamknięte oczy ale dopiero co się położyłem. Kiedy spojrzałem w stronę okna zaobserwowałem, że to nie błyskawica ponieważ światło widziałem jeszcze 2-3 sekundy. Polowałem później na to światło ale pojawiało się zawsze gdy zamknąłem oczy ponownie na kilka minut. To nie był taki błysk, jak otwierasz oczy czasami po ciemku i ma się takie wrażenie ostrości światła. Coś jak by z większej wysokości, świeciło na okno które jest przede mną gdy kładę się spać.  Burzę już wykluczyłem,. Pozostał meteor ale tego nie jestem pewien. Światło od aut wykluczyłem. To było dziwne, mleczne, jasne światło jak przez mgiełkę, mocne ale nie raziło. Dodam, że kiedy leżę w oknie widzę górną część horyzontu tzn. niebo.  Jak wspomniałem brak tam punktów wyższych niż 1 piętro, latarnie są oddalone spory kawałem bo z okna widać posiadłość sąsiada (50m) a konkretniej trawnik i dalej dopiero latarnie ulicy, która jest bardzo spokojna. Światła aut stamtąd też wykluczyłem, chyba, że ktoś z tyłu auta zamontował reflektor.  Droga idzie pod takim kątem, że auta nie mogą świecić na wprost okna, nawrócić też tam nie ma zbyt bardzo jak.
Przydarzyła mi się identyczna sytuacja jak  w powyższym linku. Nie chcę upatrywać się tutaj ufo, buki czy innych dziwolągów. Podchodzę do sprawy z zimną głową i nie szukam na siłę czegoś ciekawego. Chciał bym tylko dowiedzieć się czy komuś z tego forum przydarzyło się coś podobnego i czy znalazł rozwiązanie. Ja szukam ale nie mogę jednoznacznie określić co to było. Dodam na koniec, że miałem przez chwile wrażenie, że widzę jakiś punkt na niebie ale może była to migająca dioda laptopa odbita w szybie. Jednak wcześniej tego odbicia nie zauważałęm. Nie wiem czy to ma związek ale w nocy słyszałem równomierne stukanie. Zaczęło się właśnie o 3 w nocy, nie byłem w stanie określić kierunku, z którego dobiega dźwięk. Było jednostajne, następnie zwalniało. Powtarzało się cyklicznie i znikało na równe odstępy czasu. Jak by krople wody stukające o panele. Głuchy dźwięk. Może tutaj przesadzam, ale każdy szczegół jest istotny. Nikt z domowników nie wyjeżdżał w nocy, światło garażu też wykluczam.

Zapomniałem napisać, że błysków w ciągu mojej obserwacji zaobserwowałem kilka. Zawsze gdy miałem zamknięte oczy, przez powieki czułem to światło i po otwarciu ich mogłem je jeszcze chwile obserwować. Było to światło ciągłe.

 

Proszę nie reklamować innych stron internetowych. Regulamin jasno tego zabrania.

TheToxic


  • 0

#2

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To może być Księżyc zasłaniany i odsłaniany przez chmury.


  • 0

#3

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To może być Księżyc zasłaniany i odsłaniany przez chmury.

Księżyc o tamtej porze znajdował się po przeciwnej stronie budynku. Światło nie było by tak jasne. Wiem jak wygląda światło księżyca, które prześwituje a po chwili się chowa i jest mała szansa, że to właśnie to. Jednak szukając logicznego wyjaśnienia nie mogę tego absolutnie wykluczać.

 

Z racji, że link zablokowano. Dodam, że chodziło o tą samą sytuację z przed kilku lat. Jeden z użytkowników dość wymarłęgo forum, którego się tutaj obawiają... :) opisał, że mieszkając w pokoju nad koronami drzew zaobserwował błyski padające z wysoka. Aby to był człowiek musiał by świecić latarką albo stojąc na drzewie albo na dachu tegoż domostwa. Światło świecone z dołu nie oświetlało by podłogi pokoju na 1 piętrze a tym bardziej drugim tak jak w moim przypadku.

Jeśli to się powtórzy wrzucę nagranie. Zostawię kamerkę włączoną na noc. Choć nie spodziewam się sukcesów.


Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 09.06.2017 - 16:37

  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może lasery z jakiejś dyskoteki.
  • 0



#5

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może lasery z jakiejś dyskoteki.

Z tego co mi wiadomo, nie było żadnej imprezy w ostatnią noc. Gdyby to był weekend to może, może kto wie. Tutaj nie ma dyskotek. Jest w mieście jedynie budynek ale go nie nazwał bym dyskotego dyskoteką. :) Fajerwerek też nie było (czasami są iwenty nad jeziorem nieopodal) ale środek tygodnia to też nie ten czas. Czy możliwe aby przeleciały jeden po drugim 3 bolidy?


  • 0

#6

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może ktoś sobie robił "jaja", bo wie że wierzysz w takie rzeczy jak NOLe, czy inni kosmici?
  • 0



#7 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Mi zdarzyło się prawie to samo.  Ale lepiej się nie będę wypowiadać, bo dostanę bana za pisanie "bzdur".

 

Da się to wytłumaczyć też tak, że ktoś sobie z Ciebie żartował i bawił się światłem.


  • 0

#8

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@

 

Na tym forum, nie ma bana za pisanie "bzdur". 

 

Opisz co Ci się przytrafiło.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 09.06.2017 - 21:35

  • 0



#9

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie dziwi to że zawsze koś opisuje tu swoje świetlne nocne historie i nie ma pojęcia co to było a jednocześnie jest pewny, że na pewno nie jest to co proponują forumowicze. Takie utwierdzanie się w przekonaniu :)


  • 0



#10

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@CzłowiekSarna Może i tak się zdarza, ale tutaj nie widzę niczego takiego. Jogurt odniósł się do każdej propozycji merytorycznie, a światła księżyca, jak sam napisał, nie wyklucza do końca, więc nie wiem o czym Ty mówisz. Trzeba się koniecznie czepnąć i każdego wrzucić do jednego wora, tak?

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 11.06.2017 - 03:56

  • 0



#11

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie dziwi to że zawsze koś opisuje tu swoje świetlne nocne historie i nie ma pojęcia co to było a jednocześnie jest pewny, że na pewno nie jest to co proponują forumowicze. Takie utwierdzanie się w przekonaniu :)

 

Mnie to nie dziwi. Jak widzisz, link do jednego z forów z podobnym przypadkiem usunięto. Tam podawano wiele możliwości. Jeśli jestem w stanie coś wykluczyć jako naoczny świadek i piszę na forum dopiero gdy nie mogę znaleźć odpowiedzi jest moim zdaniem stosowne.

Jestem w stanie wykluczyć dane zjawisko z prostego powodu jakim jest empiria.

 

@CzłowiekSarna Może i tak się zdarza, ale tutaj nie widzę niczego takiego. Jogurt odniósł się do każdej propozycji merytorycznie, a światła księżyca, jak sam napisał, nie wyklucza do końca, więc nie wiem o czym Ty mówisz. Trzeba się koniecznie czepnąć i każdego wrzucić do jednego wora, tak?

To jest po prostu chęć bycia fajnym bo przecież wiadomo, że znajdzie się więcej krytyków nie mających nic do powiedzenia niż osób które faktycznie mogą coś wnieść do wątku.


Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 11.06.2017 - 15:13

  • 0

#12

Narax.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Siema, bardzo podobną sytuację miałem jakiś rok temu jak nie więcej ... jakoś o 23 postanowiłem się położyć do łóżka, odpaliłem telewizor jakieś tam głupoty oglądałem chwilę no i zabrało mnie na spanie, a więc ustawiłem telewizor na czas aby sam się wyłączył i odwróciłem się głową w stronę ściany, zasnąłem dość szybko... po jakimś czasie spania jak się później okazało była 2 w nocy nagle zacząłem się rozbudzać ze snu ponieważ przez zamknięte powieki zauważyłem, że w pokoju zrobiło się jaśniej... jak to ja wkręcony w tematyke ufo i oglądający jako dzieciak z archiwum X raptownie odwróciłem się w stronę okna, zauważyłem tam jak jakaś poświata wpada mi przez okno (wydaje mi się że światło było niebieskie, ale mogę się mylić ponieważ mam niebieskie żaluzje które przepuszczają światło) odrazu co sił w nogach zerwałem się z łóżka widziałem już wtedy kątem oka, że światło tak jakby ucieka ? i podbiegłem zapalić światło w pokoju i nagle gdy to zrobiłem światło zaczęło się poruszać w prawo od okna i zniknęło.... po zapaleniu światła gdy się trochę ogarnąłem dopiero zdałem sobie sprawę, że telewizor nadal jest włączony i pisze na nim "brak sygnału" ......Już dodawałem tą historię kiedyś na forum, ale nie doszliśmy do ładu z tym bo wmawiano mi dziwne rzeczy :) pzdr 


Użytkownik Narax edytował ten post 13.06.2017 - 23:05

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych