Skocz do zawartości


Zdjęcie

A jak ty postrzegasz Polskę.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#61

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lidka zostałaś zgwałcona? udaj się z tym do specjalisty, powinien pomóc :)

 

 

 

 

Ponić nie ma głupich pytań. 

Dziękuję za radę ale twój post wskazuje na to iż to nie ja powinnam z niej skorzystać.

To że coś bezpośrednio mnie nie dotyczy, nie znaczy iż to nie istnieje. Miarą człowieka, społeczeństwa jest to w jaki sposób szanuje wolę, uczucia, potrzeby innych a przede wszystkim tych słabszych. Tym różni się człowiek od kamienia, że posiada umysł i potrafi się nim posługiwać itd.


Użytkownik Aidil edytował ten post 19.11.2017 - 12:59

  • 0



#62

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aidil

 

Niektórzy dopóki nie zostaną zgwałceni nie-dostrzegają istniejącego w naszym kraju problemu a wstrząsa ich dobrostanem dopiero gwałt zbiorowy.

A niektórzy tak się boja tego gwałtu że popadają w paranoję...

 

Nie widzę powodu otwierać ci oczu ponieważ do niczego to nie doprowadzi.  Jesteś zadowolony ze stanu w którym jesteśmy a ja nie.

Wiele rzeczy mi się nie podoba, ale staram się nie popaść w histerię. Wiesz problem z tym otwieraniem oczu jest taki że, niektórzy biorą swoje urojenia za rzeczywistość i tymi urojeniami "zarażają" innych, a potem są różnego rodzaju tragedie i kreacja różnej maści męczenników...


Użytkownik Bohun edytował ten post 19.11.2017 - 16:40

  • 0

#63

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Polacy są bardzo zacofani i zakompleksieni, nienawidzę ich mentalności. Potrafią tylko narzekać, krytykować innych i pouczać jak mają żyć. Aż wstyd bo sama jestem Polką i mieszkam tu. :censored:

 

Zmiany nalezy zaczac od siebie. Szczegolnie Tobie to zalecam. :papapa:

 

Mieszkalem w Danii (ponoc najszczesliwszy kraj w Europie), mieszkalem w Holandii, mieszkalem na Wyspach - jakies rozeznanie mam. Trudno troche poruszac ten temat nie tykajac polityki bo to nieodlaczny element postrzegania kraju. W kazdym razie bardzo kocham Polske. Podoba mi sie tutaj prawie wszystko, jestem dumny z bycia Polakiem, za nic nie chcialbym sie nigdzie wyprowadzic na stale. Jest stosunkowo bezpiecznie, da sie dobrze zarobic, ludzie sa w porzadku (ah ten mit, ze wszedzie za granica to kazdy narod taki super uczynny, a tylko polacy skacza sobie do gardel). Jest sporo mozliwosci. Jest tez masa rzeczy do poprawienia - tak jak wszedzie. Nigdzie nie jest idealnie, trzeba o tym pamietac, a trawka zawsze zielensza jest tam gdzie nas nie ma. :)


Użytkownik Master Zgiętonogi edytował ten post 20.11.2017 - 16:03

  • 0

#64

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aż dziw bierze że "kwiat młodzieży czyli tych zaraz po studiach i tych trochę starszych i całkiem dojrzałych już opuściło ten kraj - miodem i winem płynący, słynny ze swobód  obywatelskich i sprawiedliwych podatków, gdzie podatki są ważne a nie w co kto wierzy - (dla ścisłości tak się ongiś pisało i mówiło o Polsce)  a następne pokolenia już deklarują wyjazd. 
Jak tak dobrze to czemu jesteś tam gdzieś a nie tu?


  • 0



#65

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aż dziw bierze że "kwiat młodzieży czyli tych zaraz po studiach i tych trochę starszych i całkiem dojrzałych już opuściło ten kraj - miodem i winem płynący, słynny ze swobód  obywatelskich i sprawiedliwych podatków, gdzie podatki są ważne a nie w co kto wierzy - (dla ścisłości tak się ongiś pisało i mówiło o Polsce)  a następne pokolenia już deklarują wyjazd. 
Jak tak dobrze to czemu jesteś tam gdzieś a nie tu?


W sensie jaki kwiat? Czuje się wywołany do tablicy jako, ze mam 26 lat. Ja i moi znajomi jesteśmy tutaj. Jak nie możesz w to uwierzyć to zapraszam na kawę do Bielska-Białej. Mogę postawić bo mam się świetnie, również finansowo. :) Zreszta co w tym dziwnego, ze ludzie wyjezdzali? Odbudowanie kraju po wojnie, pozniej latach komuny to nie jest jak Ci sie wydaje pstrykniecie paluszkami i juz hop siup gotowe. Jezeli ktos nie zauwaza zwiekszajacego sie poziomu zycia w Polsce na przestrzeni np. Ostatnich 15 lat to musi byc slepy. W tej chwili jest mnostwo mozliwosci, żyje się łatwiej i wygodniej. Każdy z moich znajomych wyjeżdża na wakacje, posiada nowy sprzęt, jakiś samochodu, a wcale nie jesteśmy z żadnych snobistycznych środowisk. Wiem, ze Ty jesteś typem osoby, której się należy, która powinna dostać auto z salonu, sprzęt za darmo i 6 tysięcy euro na konto najlepiej nie posiadając żadnych umiejętności... Ale istotnie do takiego poziomu jeszcze nam daleko. I pewnie jeszcze upłynie wiele lat zanim w taki dobrobyt popadniemy.
  • 0

#66

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 


W sensie jaki kwiat? Czuje się wywołany do tablicy jako, ze mam 26 lat. Ja i moi znajomi jesteśmy tutaj. Jak nie możesz w to uwierzyć to zapraszam na kawę do Bielska-Białej. Mogę postawić bo mam się świetnie, również finansowo. :) Zreszta co w tym dziwnego, ze ludzie wyjezdzali? Odbudowanie kraju po wojnie, pozniej latach komuny to nie jest jak Ci sie wydaje pstrykniecie paluszkami i juz hop siup gotowe. Jezeli ktos nie zauwaza zwiekszajacego sie poziomu zycia w Polsce na przestrzeni np. Ostatnich 15 lat to musi byc slepy. W tej chwili jest mnostwo mozliwosci, żyje się łatwiej i wygodniej. Każdy z moich znajomych wyjeżdża na wakacje, posiada nowy sprzęt, jakiś samochodu, a wcale nie jesteśmy z żadnych snobistycznych środowisk. Wiem, ze Ty jesteś typem osoby, której się należy, która powinna dostać auto z salonu, sprzęt za darmo i 6 tysięcy euro na konto najlepiej nie posiadając żadnych umiejętności... Ale istotnie do takiego poziomu jeszcze nam daleko. I pewnie jeszcze upłynie wiele lat zanim w taki dobrobyt popadniemy.

 

 

Trudno się prowadzi dyskusję jeśli adwersarz miesza wymianę poglądów z osobistymi wyobrażeniowym o swoim antagoniście.

ps ciekawe na jakiej podstawie taki obraz mnie sobie stworzyłeś ... ~_~, 


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych