Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to UFO?

ufo

  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#16

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No i brawo. Obiekt mógł by mieć tyle. Istnieją już obserwacje z wielkimi obiektami (wielkimi wg, wyliczeń zakładając, że to faktycznie były UFO).

Jest coraz cieplej, warto wyjść na spacer i częściej zwracać głowę ku niebu. Masz teraz jakieś dane, Dzięki Twoim ustaleniom można snuć jakieś teorie. hipotezy. Dobrze udokumentowana obserwacja. 


Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 06.06.2017 - 00:01

  • 0

#17

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

juz wyliczyłem to coś jeśli samolot był na wysokości pomiędzy 8000m a 14000m to obiekt znajduje się na około 2600m  to obiekt miałby jakieś półtora kilometra długości  i kilkadziesiąt metrów szerokości/wysokości

A niby jak ustaliłeś te wartości?

 

Obiekt wygląda jak pałeczka bo jest w ruchu, niewykluczone że jest dość blisko, czyli może to być owad a nawet ptak


  • 0



#18

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@zaciekawiony łatwo odróżnić ufo od latającego owada,to drugie jst bardziej rozmazane,nieczytelne a czasem zostawia charakterystyczny ślad skrzydeł obiekt na zdjęciu jest w ruchu ale  nietypowym bo leci bokiem do przodu bo  jedna krawędź boczna jest lekko zamazana.

 

choć internetowi nie można zaufać to jednak  było wiele takich relacji o podłużnym ufo

przykład na tym forum http://www.paranorma...tulsa-oklahoma/  a jak  szukać chcemy więcej przykładów to na googlarce wpisujemy "podłużne ufo" i mamy tego więcej.

 

@zaciekawiony ł wystarczy znać wysokość przelotową samolotów nad danym obszarem na tej podstawie można próboać wyliczyć wysokość na jakiej może znajdować się ufo,choć dane mogą być nie dokładne.


  • 0

#19

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest coraz cieplej, warto wyjść na spacer i częściej zwracać głowę ku niebu.


Często chodzę na spacery i przejażdżki rowerem za miasto, lubię patrzeć na chmury i nocne niebo, i jak żyję UFO nie widziałem ani razu a jestem zwolennikiem. Tak tylko mówię.
  • 0



#20

fussy.
  • Postów: 232
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W pierwszej chwili jak zobaczyłem wpis to pomyślałem, że to jakiś szybko przelatujący owad lub zanieczyszczenie na matrycy- bardziej jakieś mikrowłókno niż "klasyczna" plamka-pyłek i nie chciało mi się nawet komentować.

 

Fajnie, że autor zdecydował się udostępnić dobrej jakości plik źródłowy.

 

 

Taki obrazek udało mi się uzyskać po bardzo podstawowej korekcie kontrastu i delikatnym odszumieniu. (crop 1:1)

 

CJKWaPh.jpg

 

 

Bardzo wyraźnie widać, że nie jest to zabrudzenie matrycy aparatu, dla porównania "klasyczny pyłek" na matrycy w lewym dolnym rogu  

 

g1JZtxC.jpg


Użytkownik fussy edytował ten post 06.06.2017 - 20:58

  • 0

#21

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

wystarczy znać wysokość przelotową samolotów nad danym obszarem na tej podstawie można próboać wyliczyć wysokość na jakiej może znajdować się ufo

Ale jak? Jak ocenić w jakiej odległości do samolotu znajduje się obiekt, którego rzeczywistych rozmiarów nie znamy? Może to być ptak kilka metrów od obiektywu.

 

Jeśli obiekt leci szybko, to rozmyje się i będzie wyglądał na podłużny, więc trudno porównywać go z "podłużnym ufo".


  • 0



#22

fussy.
  • Postów: 232
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obiekt z pewnością szybko (prędkość kątowa) się poruszał w stosunku do osi obiektywu (czas naświetlania 1/100 s.) zarejestrowany jest ruch obiektu o czym świadczą rozmyte końce. Odległości nie wsposób ocenić ale jakbym mial się zakładać to obstawiam, że to z większą pewnością coś małego i bliżej obiektywu (duża prędkość kątowa) niż cokolwiek na wysokościach przelotowych samolotów pasażerskich musiałoby być ogromnych rozmiarów i poruszać się z niewyobrażalną prędkością biorąc pod uwagę czas naświetlania klatki. 


  • 0

#23

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Jest coraz cieplej, warto wyjść na spacer i częściej zwracać głowę ku niebu.


Często chodzę na spacery i przejażdżki rowerem za miasto, lubię patrzeć na chmury i nocne niebo, i jak żyję UFO nie widziałem ani razu a jestem zwolennikiem. Tak tylko mówię.

 

A szkoda. Widocznie nie było Ci dane ale życzę szczęścia. Mi zdarzało się wielokrotnie obserwować obiekty, które poruszały się ze sporą prędkością, wykonujące bardzo ostre zakręty (łuk skrętu samolotu wydłuża się wraz z prędkością). Świetliki też bym wykluczył. Sam bym chciał wiedzieć co to było. Ostatnio faktycznie nie zaobserwowałem nic ciekawego, może to kwestia tego, że od 2 lat mieszkam niedaleko lotniska wojskowego i jedyne co mogę obserwować to ganiające się iskry czy migi. Dodam, że przy obserwacjach najczęściej nie byłem sam i osoby będące ze mną widziały to samo co wyklucza u mnie jakieś zaburzenia. :)

 

Edit TheToxic


  • 0

#24

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może i tak, również mieszkam blisko bazy lotniczej. Może to zależy od okolicy (wszak istnieją ponoć takie gdzie obserwacje UFO to chleb powszedni), ale z reguły trzeba mieć raczej dużo szczęścia, bo zagęszczenie takich zjawisk na pewno nie jest na tyle duże żeby wystarczyło ciągle patrzeć w górę. Za to z pewnością kark w końcu rozboli.
  • 0




 


Also tagged with one or more of these keywords: ufo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych