Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to UFO?

ufo

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

qbasko.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie. Przeglądając zdjęcia zrobione w ostatnim tygodniu trafiłem na jedno ciekawe. Robiłem zdjęcie samolotu, nie widziałem obiektu nad nim wykonując zdjęcie, a jednak na większym ekranie widać szarą smugę. Na pewno nie jest to brud na obiektywie. Myślicie, że to może być UFO? 
 

Załączone grafiki

  • _DSC0090_1.jpg

  • 0

#2

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie widzę, proszę zaznaczyć niezidentyfikowany obiekt latający.





#3

qbasko.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie widzę, proszę zaznaczyć niezidentyfikowany obiekt latający.

_DSC0090_4.jpg

 

a tutaj w powiększeniu

 

_DSC0090_3.jpg


  • 0

#4

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To może być chociażby jakiś włosek przelatujący bliżej, lub dalej obiektywu.


  • 0

#5

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To patyczak w locie. Żona go wysłała do sklepu, bo jutro nieczynne.

 

patyczak4.JPG

 

Umieścił odnóża bliżej tułowia, żeby być bardziej opływowym. To zdecydowanie poprawia nośność i prędkość przelotu. 


  • 1



#6

opłoczeniec.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To może być wiele rzeczy, skaza na obiektywie, tor przelatującego owada blisko obiektywu, może to być też ufo lub fotoszop:) Obstawiam jednak że to był Kronikarz Przedwiecznych, który usiłuje być zabawny.


  • 2

#7

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To patyczak w locie.

patyczak4.JPG

 

Wiem, że się przypierniczam... ale to nie patyczak. To proscopiidae, szarańcza patyczkowata. Obowiązek terrarysty :szczerb:


  • 4

#8

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To może być wiele rzeczy, skaza na obiektywie, tor przelatującego owada blisko obiektywu, może to być też ufo lub fotoszop:) Obstawiam jednak że to był Kronikarz Przedwiecznych, który usiłuje być zabawny.

 

Ale błysnąłeś/ęłaś - wstydzisz się swojej płci? Zawsze można zmienić ;) sam/a podałeś/aś przykład owada - a mój przykład na siłę dyskredytujesz :D ja wiem, że on nie ma skrzydełek i nie lata, ale w XXI wieku, można się wspomóc technologią i użyć np. procy! Ludzie też nie mają skrzydełek a latają. I dzięki za komplement, ale ja nie jestem taki chudziutki i drobniutki, myślę, że zająłbym zdecydowanie większą cześć zdjęcia ;)

 

A co do samego zdjęcia, to myślę, że to jakaś gałązka, którą porwał wiatr i akurat napatoczyła się przed obiektyw.


  • -1



#9

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A może, to galaktyczna mucha? Też by się kwalifikowała, pod UFO. :D


  • 0

#10

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

trzeba by pomysleć logicznie o tym że jesli nawet jest to statek ufo to czy czasem nie jest za długi? w jaki sposób  takie podłużne ufo miałoby działać czy leci do przodu jednym z końców statku czy leci bokiem?

 

wpierw, na jakiej wysokości leciał ten samolot, jesli obiekt był nad samolotem a nie z boku to łatwo byłoby wyliczyć ewentualne rozmiary tego statku . Jakie wymiary ma  taki samolot  chodzi o długość, wysokość, szerokość? na tej podstawie znając wymiary samolotu można obliczyć teoretyczne rozmiary  tego  długiego "wąsa"

 

te statki  w kształcie"pręta"  mają zwykle 4m średnicy  2m wysokości i około 100m długości ale aby ustalić  dokładniejsze wymiary trzeba by znać parametry samolotu - punkt zaczepny. 


  • 1

#11

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zakładając, że obiekt ma szacowane rozmiary tak jak podaje annunaki to da się obliczyć jego odległość od obiektywu. Samą wielkość obiektu również dało by się obliczyć ale to może zrobić tylko autor posta. W linku poniżej masz informacje dotyczące potrzebnych CI danych do obliczeń i mnóstwo innych linków pomocniczych. Nie jestem matematykiem ale chyba to jest to. Wystarczy tylko podstawić odpowiednie liczby pod wzór, niestety nie wiem jaką masz ogniskową aparatu itp. a to jest konieczne.

 

http://forum.olympus...hp/t-89900.html


Użytkownik TheToxic edytował ten post 04.06.2017 - 12:43

  • 0

#12

qbasko.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Link do zdjęcia w formacie RAW https://1drv.ms/u/s!...QmQfBzz_Ml842Yg.
Dane szczegółowe zdjęcia: 1/100s f/11 35 mm (APS-C), ISO: 400.


  • 0

#13

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Link do zdjęcia w formacie RAW https://1drv.ms/u/s!...QmQfBzz_Ml842Yg.
Dane szczegółowe zdjęcia: 1/100s f/11 35 mm (APS-C), ISO: 400.

W takim razie bierz się do roboty. Może dzięki  temu poznasz odpowiedź na swoje pytanie. Podziel się wynikiem z forumowiczami, Punkty odniesienia w miejscu, w którym wykonywane było zdjęcie mogą Ci pomóc.


  • 0

#14

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że było robionych więcej zdjęć i na innych nie było czegoś takiego widać w tym samym miejscu obiektywu?


  • 0



#15

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

podałem przybliżoną wysokość samolotu i próbowałem z tego wyliczyć  wielkość "ufo" ale wychodziły bzdury,próbowałem wyliczyć że ufo jest  na równi z samolotem,nad samolotem ale wychodziły same bzdury,obiekt musiałby mieć 400m szerokości i wysokości ale około 10kilometrów długości.pozatym takie pałeczkowe ufo jest o tyle skomplikowane że nie wiadomo gdzie ma przód  czy tył czy może  jedna podłużna strona to przód a druga to tył czy jeden koniec i drugi.

 

edit. juz wyliczyłem to coś jeśli samolot był na wysokości pomiędzy 8000m a 14000m to obiekt znajduje się na około 2600m  to obiekt miałby jakieś półtora kilometra długości  i kilkadziesiąt metrów szerokości/wysokości.bez dokładnych danych trudno byłoby obliczyć to,ale  w przybliżeniu ten obiekt musiał być naprawde sporych wymiarów

 

kształtem podobny do zapałki lecący "w skosie".sam próbowałem  obalić zdjęcie  jakoby to był owad i  robiłem zdjęcia pszczołom na pasiece ale efekt inny niż ze zdjęcia,sfotografowanie ważki czy muchy daje już interesujące rezultaty ale wciąż nie pasuje do zdjęcia,sfotografowana ważka w locie wygląda jak zapis ekg podobnie z pszczołami i muchami jest podłużna linia i takie pionowe kreseczki (ruch skrzydeł)  to na zdjęciu nie pasuje do owada,nawet patyczaka,obiekt jest zby duży nawet gdyby przeleciał przy obiektywie jakiś owad  zostawiłby inny ślad.


  • 1


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ufo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych