Skocz do zawartości


Magia, czym dokładnie jest i jak to wszystko wygląda

magia ezoteryka dowody psionika wiedza telekineza ćwiczenia

  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#31

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Ta osoba to jakiś wampir energetyczny. W jej towarzystwie, nigdy nie czuję się dobrze" 

Ale to jest zjawisko psychologiczne, a nie paranormalne. Kiedy widzisz coś przyjemnego to jest ci przyjemnie, a jak widzisz coś nieprzyjemnego, to jest niefajnie. Dlatego w czyjejś obecności możesz czuć się komfortowo albo nie, zależy to od tego jak ta osoba wygląda. Jeden jest gruby, brzydki, mówi ochrypniętym głosem, śmierdzi. A drugi jest przystojny, ładnie pachnie, ma ciepły głos. W czyim towarzystwie będziesz się lepiej czuć?
Więc to nie jest żaden wampiryzm energetyczny, bo nie ma tutaj żadnej energii. Na odległość nie da się kogoś pozbawić siły.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 24.05.2017 - 18:04

  • 1



#32

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

No nie potrzeba, żadnej zaawansowanej technologii. Wystarczy miernik natężenia energii i aparatura do odczytu informacji zakodowanej w kwantach energii.

 

Nie potrzeba żadnego miernika ani mieszania w to kwantów czegokolwiek. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. By wykazać istnienie takiego zjawiska wystarczy zwykły, odpowiednio zaplanowany eksperyment bez żadnego sprzętu + analiza statystyczna wyników. Dzięki temu można by się dowiedzieć, czy "negatywne myśli" korelują z cudzym "nieszczęściem". 


  • 0



#33

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko

Ale ja nie mówię o tym czy coś się podoba, czy nie. Ja mówię o czym innym, czymś bardziej podświadomym.  Załóżmy spotykam osobę, mężczyznę, który jest mega przystojny  i bardzo miły, ale pomimo, że ma wszystko co powinien mieć i bardzo się stara, to w jego towarzystwie dziwnie się czuję i najchętniej bym już sobie poszła.  Czuję, że coś mnie przytłacza, pomimo, że człowiek ten nie próbuje się narzucać. Wszystko jest o'k, ale coś, nie wiadomo co, odpycha mnie od tej osoby. Kiedyś miałam odwrotna sytuację. Pewien znany piosenkarz, nigdy nie budził we mnie sympatii.  Nie podobała mi się jego muzyka i teledyski. Nigdy nie przepadałam za muzyką disco. Jednak zaproszona, przez koleżankę, pojechałam. Zrobiłam to dla niej. Gdy zamieniłam z nim pierwsze słowa, to nagle poczułam się, tak jakbym znała go od x lat. Całkowity luz. Taki odbiór na tych samych falach i...nawet polubiłam go :D Oglądając jego teledyski, wywiady, wypowiedzi etc. to wolałam to wyłączyć, ale gdy go spotkałam osobiście to... polubiłam go i nie miało to nic wspólnego z jego zachowaniem i wypowiedziami.  To coś nie było zależne od niczego. 

 

@skittles

 

By wykazać istnienie takiego zjawiska wystarczy zwykły, odpowiednio zaplanowany eksperyment bez żadnego sprzętu + analiza statystyczna wyników. Dzięki temu można by się dowiedzieć, czy "negatywne myśli" korelują z cudzym "nieszczęściem".

Wcale nie. Jeśli badasz osobę, która oddziałuje na inną osobę, musisz zmierzyć, czy jest ona w stanie wysłać tyle negatywnego bodźca, i jaki jest poziom przesyłu. Musisz to sprawdzić, bo dana osoba może nie potrafić, koncentrować energii na celu. Wtedy ofiara nie odczuje wpływu. Powiecie, że zjawisko nie ma miejsca i obalicie to. Tymczasem osoba badana, mogła udowodnić, że wyemitowała tą energię, tylko jej nie przekazała.  Prawie nikt tego nie potrafi.  Poza tym, bez odpowiednich urządzeń pomiarowych, można sfałszować wyniki (bodźce zewnętrzne).


Użytkownik Endinajla edytował ten post 24.05.2017 - 18:47

  • 0



#34

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląd zewnętrzny, budowa i proporcje ciała, ton głosu, dobór słów, zapach, sposób poruszania się, wyraz twarzy, wyrażane poglądy, ubiór, zachowania typu dłubanie w nosie.
Coś z tego ma wpływ na to czy jakąś osobę się lubi czy nie. Jeśli kogoś lubisz to znaczy, że dostrzegasz w nim jakieś pozytywne cechy, który może nie potrafisz dokładnie określić. Czytałem wypowiedzi kolesi, że na podryw używają drogich perfum, bo wtedy są bardziej atrakcyjni.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 24.05.2017 - 19:08

  • 0



#35

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jeśli badasz osobę, która oddziałuje na inną osobę, musisz zmierzyć, czy jest ona w stanie wysłać tyle negatywnego bodźca, i jaki jest poziom przesyłu.

 

Czyli klasyczne łapanie niewidzialnego jednorożca. Jeżeli w zwykłym eksperymencie nie zauważymy żadnej zależności poza negatywnymi myślami, a pechem, to jaki będzie sens szukania przyczyn zjawiska, którego NIE obserwujemy? Po co wymyślać pojęcie "magii", skoro żadnej magii nie ma?

To jest to o czym pisałem - niewidzialny jednorożec, czajniczek na orbicie...


Użytkownik skittles edytował ten post 24.05.2017 - 19:19

  • 1



#36

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Wygląd zewnętrzny, budowa i proporcje ciała, ton głosu, dobór słów, zapach, sposób poruszania się, wyraz twarzy, wyrażane poglądy, ubiór, zachowania typu dłubanie w nosie.

Ja rozumiem, jednak ja wiedziałam jak ta osoba wygląda ( oglądałam teledyski), byłam na to przygotowana. Ton głosu też był mi znany. Sposób poruszania się również. To nastąpiło, praktycznie, po paru sekundach znajomości.

 

 

Jeżeli w zwykłym eksperymencie nie zauważymy żadnej zależności poza negatywnymi myślami, a pechem, to jaki będzie sens szukania przyczyn zjawiska, którego NIE obserwujemy?

Jaki sens? A taki sens, że dana osoba może tego nie potrafić, lub nie wytworzyć na tyle silnego  bodźca. Jednak to, że osoba docelowa nie odczuła tego, nie oznacza, że zjawisko nie zaszło. .


  • 0



#37

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Endi, zauważ, że osoba, która na przykład nam się bardzo podoba, nie wywiera na nas takiego wrażenia na jakimś nagraniu, czy zdjęciu, jak w momencie gdy spotkamy ją na żywo. Dopiero wtedy pojawiają się takie oznaki jak szybsze bicie serca, zawstydzenie i tak dalej. Oczywiście różni ludzie mają różne "dolegliwości" z tego powodu. Niektórzy nawet żadnych. Jednak to co staram się przekazać, powinno być jasne.


Użytkownik Alucard edytował ten post 24.05.2017 - 20:09

  • 0



#38

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

A taki sens, że dana osoba może tego nie potrafić, lub nie wytworzyć na tyle silnego  bodźca. Jednak to, że osoba docelowa nie odczuła tego, nie oznacza, że zjawisko nie zaszło.

 

Ale Endinajla, skąd pomysł, że takie zjawisko w ogóle istnieje, skoro się go nie obserwuje? Jak tobie się wydaje, że komuś źle życzyłaś, a ten ktoś potem spadł ze schodów i to jest magia, no to wybacz, ale to jest zwykły przypadek. Najczęściej gdy komuś życzymy źle / dobrze, nie ważne jak mocno, to po prostu nic się nie dzieje.

 

Poza tym badań nie prowadzi się na jednej osobie, a na odpowiednio licznej próbie, więc to słabe tłumaczenie... gdyby jednemu czy dwóm się nie udało, to dwóm innym by to wyszło (gdyby w ogóle miało co wyjść).


Użytkownik skittles edytował ten post 24.05.2017 - 20:11

  • 0



#39 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Może mi ktoś wyjaśnić po co ta cała kłótnia? Przecież to, że teraz coś nie zostało potwierdzone przez naukowców, nie oznacza, że nie zostanie potwierdzone kiedy indziej. Dla przykładu ożywianie zmarłych - niby niewykonalne, a już na martwych zwierzętach testuje się jakieś chemikalia itp. mające na celu ożywić te zwierzęta. Takie informacje jak ta i zjawiska paranormalne, są "wyciszane" przez KK, a dzięki temu nie mało osób dowiaduje się o niezwykłych rzeczach.


  • 1

#40

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyciszane? Chcesz powiedzieć, że gdyby dało się zaobserwować prawdziwe zjawisko paranormalne, to zaraz nie wstawiło by go na Youtube tysiąc randomowych użytkowników? Baliby się oni, tak jak ty czy ja byśmy się bali, wstawić taki filmik, w obawie przed kościołem..?


  • 0



#41 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Wyciszane? Chcesz powiedzieć, że gdyby dało się zaobserwować prawdziwe zjawisko paranormalne, to zaraz nie wstawiło by go na Youtube tysiąc randomowych użytkowników? Baliby się oni, tak jak ty czy ja byśmy się bali, wstawić taki filmik, w obawie przed kościołem..?

 

Nie, "balibyśmy się" tylko zaraz coś by wykombinowali żeby usunąć taki film.


  • 0

#42

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież takich paranormalnych filmików w necie są tysiące...
  • 0



#43

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Alucard

Chodzi o to, że niektórzy mogliby, dosłownie, stanąć na włosach by pokazać się z jak najlepszej strony, ale i tak ludzie odbieraj ich negatywnie. Piszę z takim przekonaniem, bo znam człowieka, którego to dopadło. To młody przystojny mężczyzna, który jest bardzo miły i ma bardzo fajny charakter, a do tego przy kasie, schludny i naprawdę git. Jednak ma jeden problem. Nie ma przyjaciół. Ci, którzy go spotkali, nic złego nie potrafią na niego powiedzieć, ale... nie wiedzą czemu jego towarzystwo im nie odpowiada. Postanowiłam to sprawdzić i parę razy go odwiedziłam. Zauważyłam, że naprawdę coś powoduje, że w jego towarzystwie, samopoczucie zaczyna siadać. Jakby coś niewidocznego działało,  prosto w podświadomość, ale nie wiadomo co, bo on jest optymistą z poczuciem humoru, dosłownie ideał mężczyzny, ale... coś dziwnego się w jego obecności dzieje, taka magia.

 

@skittles

 

Ale Endinajla, skąd pomysł, że takie zjawisko w ogóle istnieje, skoro się go nie obserwuje? Jak tobie się wydaje, że komuś źle życzyłaś, a ten ktoś potem spadł ze schodów i to jest magia, no to wybacz, ale to jest zwykły przypadek. Najczęściej gdy komuś życzymy źle / dobrze, nie ważne jak mocno, to po prostu nic się nie dzieje.

A skąd wiesz, że się go nie obserwuje? Mi się to udało i to w 100% tak jak chciałam. Ale widocznie nie wszystkim jest to dane.


  • 0



#44 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Przecież takich paranormalnych filmików w necie są tysiące...

Większość z nich jest żartem, albo zjawiskiem, które da się wytłumaczyć. Np. Wiatraczek.


  • 0

#45

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten typek o którym piszesz musi mieć jakąś cechę albo zespół cech, które się ludziom nie podobają. Nie znam go więc nie wiem co to może być. To jest coś mającego racjonalne wyjaśnienie i jest to jedyne słuszne.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 25.05.2017 - 11:39

  • 0




 


Also tagged with one or more of these keywords: magia, ezoteryka, dowody, psionika, wiedza, telekineza, ćwiczenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych