Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duch zmarłego żołnierza(?) czy dziwna gra świateł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

barste.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich forumowiczów, jestem tutaj nowy i nie szukam poklasku czy uznania, nawet nie jestem autorem tych zdjęć więc nie wiem na ile są autentyczne...Sprawa mnie zaciekawiła więc udałem się do ''specjalistów'' gdyż czytam te forum od ładnych paru lat :D

 

W pobliżu mojej miejscowości, w północnej Wielkopolsce w pewnej wsi.(Na pw mogę podać o jaką wieś dokładnie chodzi)

Ojciec bawił się z dzieckiem i przy okazji robił mu zdjęcia, na dwóch z nich w tym jednym oczywiście rozmazanym jak to zwykle bywa... ''coś'' można dostrzec, spójrzcie sami.

http://imgur.com/a/0lYT4

To zdjęcie numer jeden, na pozór wszystko w porządku.

A teraz zdjęcie numer dwa, to ''nieudane'' o które ta cała afera

http://imgur.com/a/0fDbZ

 

Zdjęcia mam od dziewczyny która mieszka w tej samej wsi gdzie to miało miejsce, narosło w okół tego już sporo urban legends a to że jakiś duch żołnierza armii pruskiej, a to napoleońskiej, bo na tych terenach dochodziło do różnych potyczek.

Może nawet z powstania wielkopolskiego czy 1 wojny światowej.

Mówię, ja nie mam pojęcia według mnie może to być nawet przerobione zdjęcie i afera z niczego, wstawiam to tutaj abyście podzieli się swoimi opiniami.

Z tego co wiem to w tym domu nie ''straszy'' nie było wcześniej żadnych incydentów, więc też wydaje mi się dziwne żeby ktoś kręcił aferę specjalnie jeszcze z własnym dzieckiem na fotografii.


  • 1

#2

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie sądzę aby zdjęcie było przerabiane, jakość zdjęcia jest tragiczna jakby je zrobili zwykłym kartoflem albo starym aparatem z lat osiemdziesiątych. Poza tym jeśli by już było obrabiane to domyślam się, że usunięto by to piwsko z tego stołu a zastąpiło jakąś zabawką, bo wiadomo, że puszczając takie zdjęcie w otchłań internetu trzeba się liczyć z negatywną reakcją. Małe dziecko i piwo nigdy nie kojarzy się dobrze i do tego te śmieci na stole wyglądające jak odłamki szkła.

 

Zdjęcie

Na moje oko widać tam przedpokój a co za tym idzie wieszak na którym są powieszone kurtki i bluzy, nic niezwykłego. Natomiast na drugim zdjęciu (tym rozmazanym) jest to zwykła pareidolia. Takie zdjęcia rozmazane i słabej jakości wyrzuca się od razu do kosza i nie doszukuje się w nich niczego paranormalnego. Każdy naiwny człowiek dopatrzy się od razu zjaw i duchów a to zwykły rozmazany obraz spowodowany poruszeniem się aparatu. 





#3

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A to nie jest po prostu ktoś, kto chodzi w sąsiednim pokoju ?


Użytkownik GBZP edytował ten post 22.05.2017 - 15:01

  • 0

#4

Keeper.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na wsi takie nudy, że z byle czego robi się "urban", a raczej rural, legends. : )


  • 0

#5

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

do autora zdjęć,odwróć kolory  to ewidentnie widać że tam jest "coś" ale nie wygląda na  żołnierza tylko raczej na listonosza taka torba na pasku  który widać ale w ręce trzyma saperkę,młotek? 

czy macie tam jakies rzeki,stawy,jeziora lub lasy?czy  przez rejon tejże wsi   przechodził ront wojskowy w czasie 1 lub 2 wojny światowej?

 

ps. butelka piwa plus dziecko?


  • 0

#6

barste.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

do autora zdjęć,odwróć kolory  to ewidentnie widać że tam jest "coś" ale nie wygląda na  żołnierza tylko raczej na listonosza taka torba na pasku  który widać ale w ręce trzyma saperkę,młotek? 

czy macie tam jakies rzeki,stawy,jeziora lub lasy?czy  przez rejon tejże wsi   przechodził ront wojskowy w czasie 1 lub 2 wojny światowej?

 

ps. butelka piwa plus dziecko?

Wszedłem na forum po ponad roku czasu od dodania tego postu. Jak pisałem nie ja jestem autorem zdjęcia, tylko otrzymałem je od koleżanki.

Wieś nazywa się Połajewo, w sumie co mi szkodzi to napisać.  Mnóstwo lasów w okół i stawów, jeziora raczej dalej.

Myślę że na pewno były jakieś walki podczas powstania wielkopolskiego i obu wojen, ale nie posiadam wystarczającej wiedzy historycznej na ten temat.

Odwróciłem te kolory i przeszły aż mnie ciary na plecach.

Ps. Ten dzieciak z piwem nieopodal dodaje według mnie tylko autentyczności bo czy ktoś by to wrzucał właśnie z swoim dzieckiem? 

I jeszcze raz napiszę, ja nie robiłe fotki, nie znam nawet tych ludzi osobiście.


  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych