Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niebieskie światła na niebie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

arde.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziś zauważyłam przelot ISS i przypomniałam sobie, że kilka lat temu szukałam (i nie znalazłam) satysfakcjonujących informacji na temat, a potem o tym zapomniałam.

 

Czym mogły być jasnoniebieskie światełka, poruszające się bardzo powoli - nie jestem pewna, czy dobrze to wyjaśnię, ale z tego co pamiętam w czasie jednego papierosa przesunęły się może o 5 stopni. 

 

Było ich kilkanaście, w stałym szyku, w takim w jakim latają samoloty.
Nie był to jeden obiekt, bo gwiazdy w żadnym momencie nie były przysłonięte.
Nie wydawały żadnego dźwięku (ale to może przez odległość), nie migały.
Nie wydawały się być zauważalnie większe od gwiazd w tej części nieba.

 

Potem zauważyłam jeszcze jedno, takie samo, lecące w przeciwnym kierunku, ale nieco szybciej.

 

Co to mogło być?

 


  • 0

#2

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Klasyczne - UFO, o ile Twoja opowiastka jest rzetelna.


  • 0



#3

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Drony?


  • 0



#4

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To mogły być drony, albo... ćwiczenia wojskowe. A że UFO to niezidentyfikowany obiekt latający (NOL), to na pewno było to UFO. :D Zakładam, że Ziemskiego pochodzenia ;)


  • 0



#5

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak duże były odległości między tymi światłami? Tak powiedzmy jakby zrobić zdjęcie, to ile by to było cm/mm?

Wszystkie świeciły jednakowo, czy jedne mocniej, inne słabiej?


  • 0

#6

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na Allegro można dostać podobne UFA

romb_blue_foto_1.jpg


  • 4



#7

arde.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To mogły być drony, albo... ćwiczenia wojskowe. A że UFO to niezidentyfikowany obiekt latający (NOL), to na pewno było to UFO. :D Zakładam, że Ziemskiego pochodzenia ;)

Też zakładam że ziemskiego pochodzenia, bo "zobaczyć ufo" to jedno, ale żeby od razu całe stado...

Zarejestrowałam się, bo przejrzałam kilka dyskusji w których udało się mniej więcej ustalić co to mogło być.

Xotteva, dnia 20 Maj 2017 - 17:55, napisał:
Jak duże były odległości między tymi światłami? Tak powiedzmy jakby zrobić zdjęcie, to ile by to było cm/mm?
Wszystkie świeciły jednakowo, czy jedne mocniej, inne słabiej?

 

Z centymetrami nie wiem jak, wtedy liczyłam sobie, że jak od horyzontu do horyzontu jest 180 stopni, od horyzontu w górę 90, a połowa to 45... to są mniej więcej o jeden stopień od siebie, ale te obliczenia tyle warte co i to moje wspomniane wcześniej pięć stopni (z dużym marginesem błędu).

 

Wszystkie świeciły równie mocno i nie odróżniały się jakoś specjalnie na tle nieba. Zwróciłam na nie uwagę, bo leżałyśmy z koleżanką gapiąc się w niebo i próbując znaleźć jakiś gwiazdozbiór poza niedźwiedzicami (bez żadnego przygotowania, ot tak, na głupka).
Najpierw jedna "gwiazda" nam nagle zaczęła powoli uciekać, a potem zauważyłyśmy kolejne.

 

Wyglądało to mniej więcej tak:

niebieskie.png

 

Lampiony chyba raczej nie latają w tak zwartym szyku i tak, że w takim stadzie "lampionów" żaden nie zniża się na tyle, żeby dało się zauważyć, że to lampion. 


  • 1

#8

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Lampiony chyba raczej nie latają w tak zwartym szyku

 

Właśnie często latają. Lampiony często puszczane są przy okazji różnych uroczystości - urodzin, imprez itp. Wtedy puszcza się ich np. kilkanaście w mniej więcej tym samym momencie, ale często jednak nie całkiem równo, co wystarcza by zajęły one później inne pozycje na niebie. A że lecą blisko siebie to i te same warunki pogodowe na nie oddziałują i obserwowane z daleka raczej się do siebie nie zbliżają ani nie oddalają, czyli lecą w takim właśnie "szyku".

 

Do lampionów pasowałoby też to, że obiekty leciały powoli, a potem pojawił się inny, lecący gdzie indziej (po prostu wypuścił go kto inny, gdzie indziej, w innym momencie i trafił na inny wiatr).

 

Ale oczywiście nie musiały to być lampiony. Ja też mam podobną historię. Kiedyś wieczorem na plaży we Władysławowie obserwowałem sobie niebo i zauważyłem (nie tylko ja) kilka "gwiazd" lecących właśnie mniej więcej w szyku, pionowo w górę. Pewien jestem, że nie były to lampiony, bo ludzie puszczali ich wtedy takie ilości, że chyba nawet firmę bym już odróżnił. Pojawiła się taka opinia, że mogły to być po prostu jakieś ćwiczenia wojskowe w obwodzie kaliningradzkim, co potwierdzałby wschodni kierunek obserwacji.


  • 0



#9

arde.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

Lampiony chyba raczej nie latają w tak zwartym szyku

 

Właśnie często latają. 

 

Często latają w kupie, raczej nie w trójkątach z zachowaniem mniej więcej równej odległości od siebie.
+ to by były jedyne lampiony jakie kiedykolwiek widziałam w tamtej okolicy.
+ ktoś kupił same niebieskie i inny ktoś gdzie indziej też wybrał akurat niebieski
+ wszystkie lampiony, które widziałam mimo wszystko miały ledwo dostrzegalny, owalny kształt


  • 0

#10

Gorti.
  • Postów: 100
  • Tematów: 42
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Potrafisz mniej więcej ocenić wysokość na jakiej się poruszały?


  • 0

#11

arde.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Potrafisz mniej więcej ocenić wysokość na jakiej się poruszały?

Chyba mniej więcej takiej jak samoloty rejsowe, wysoko - w każdym razie na tyle, że nie było widać żadnego zarysu kształtu. Chyba, żeby to były jakieś pojedyncze źródła światła, ale lecące lampiony wyglądały zupełnie inaczej.
I nie wyglądało to na jeden obiekt, tylko kilkanaście pojedynczych źródeł światła poruszających się niezależnie (bo nic nie przysłaniało gwiazd tak, jak na moment przysłania je przelatujący helikopter np.).

Teraz tak się zastanawiam - pogoda była ładna, noc gwiaździsta, ale może jakieś specyficzne warunki atmosferyczne sprawiają, że białe światła samolotu były widoczne jako niebieskie?
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych