Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Odwrotny paradoks dziadka" - Czy można zmienić bieg wydarzeń znajac przyszłość?


  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#46 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Znam pewną osobę, która podobno przenosiła się w czasie. Podobno jest to strasznie nieprzyjemne i nie da się nic w przeszłości zmienić.


  • -3

#47

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

problemem jest generator kwarcowy który ma częstotliwość około 50hz  w wiekszości przypadków  zegarki są oparte o kwarc,w przestrzeni kosmicznej są takie same zegary w satelitach jak te co mamy w domu lecz inaczej wykonane dlatego może tym umykać kilka kilknaście milisekund co może dawać złudne domyslenia że satelity podróżują w czasie  o kilka milisekund do przodu

 

Nieprawda. Dylatacja czasu zachodzi również dla identycznych zegarów przemieszczających się względem siebie czego dowodzi eksperyment z samolotem i zegarami atomowymi. To o czym piszesz to zwykły błąd pomiarowy, z podróżami w czasie nie ma nic wspólnego.


  • 0



#48

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Asriel, poważnie? Arnold Boczek z serialu świat według kiepskich przeniósł się w czasie do średniowiecza. Może to o niego chodzi.
  • 0



#49

TheWalkingAlive.
  • Postów: 72
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Znam pewną osobę, która podobno przenosiła się w czasie. Podobno jest to strasznie nieprzyjemne i nie da się nic w przeszłości zmienić.

Jakiś konkret może? Ja znam osobę, która była na biegunie południowym, a przynajmniej tak mówi.
  • 0

#50

ppp.
  • Postów: 769
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Problemem czasów współczesnych jest brak teorii alternatywnych rzeczywistości popartych autorytetami jak Platon czy Arystoteles, filozofia współczesna nie jest nauką przyciągającą zainteresowanie społeczeństwa i w obliczu kryzysu w takich naukach jak fizyka, psychologia, biologia, medycyna, astronomia, religia w których pojawiają się pytania fundamentalne bez odpowiedzi nie mamy żadnych gotowych teorii rzeczywistości alternatywnych. Co prawda można wyszukać wiele odpowiedzi w sieci lecz najczęściej zagubimy się, ze względu na ich ilość i tracony bezsensownie czas.

Rzeczywistość w jakiej żyjemy to cienie w jaskini Platona, realność może być matrixem gdzie podróże w czasie możemy uznać za normalne. Zapewne jest więcej światów rówmoległych gdzie są dopuszczalne podróże w czasie. Wielu ludzi widziało już rzeczywistość poza jaskinią, istnieją powody dla których nie chcą nam o niej opowiadać. Ja sądzę, że naszym celem jest żyć tu i teraz i modlić się do Boga żeby zapewnił nam ochronę w wymiarach gdzie jesteśmy zbyt słabi by dać sobie radę samemu.


  • -1

#51

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@ashel,czyli według ciebie   ta osoba była w stanie podróżować w czasie ale nie mogła nic robić? coś ala efekt zamknięcia pod kloszem? czy to nie było czasem coś innego np. oobe albo coś w tym stylu? duchowo można podróżowac w czasie ale póki co materialnie jeszcze nie,jeśli nie chcesz  pisac publicznie napisz  na priva..

 

@ppp czy ppodróże w czasie moga być spontaniczne np. w wyniku jakiejś anomalii na ziemi w stylu jest człowiek zjawia się jakaś mgła i człowiek znika? jeśli światy równoległe  istnieją  i mogą się ścierać ze sobą,łączyć (obserwacje ufo,dziwnych stworzeń) czy  wiadomo o jakiś miejscach gdzie takie anomalie się zdarzały częściej? o znikającym samochodzie w polsce o tym akurat wiem (samochód w środku lasu  zostawia   około 600m odcinek śladów opon poczym slad po obu stronach się urywa) wiem też o kobiecie z dzieckiem na motorze która miała mocno zdeformowaną twarz  była widziana raz na zakopiance.ale czy to były podróże w czasie czy między wymiarami to nie wiem.


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 27.05.2017 - 10:17

  • 0

#52

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@ashel,czyli według ciebie   ta osoba była w stanie podróżować w czasie ale nie mogła nic robić? coś ala efekt zamknięcia pod kloszem? czy to nie było czasem coś innego np. oobe albo coś w tym stylu? duchowo można podróżowac w czasie ale póki co materialnie jeszcze nie,jeśli nie chcesz  pisac publicznie napisz  na priva..

A jak to jest duchowo podrozowac w czasie?

 

Cholera strasznie modna w ostatnim czasie ta... "duchowosc".


Użytkownik xMaster edytował ten post 27.05.2017 - 13:37

  • 0

#53

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Problemem czasów współczesnych jest brak teorii alternatywnych rzeczywistości 

 

Rzeczywistość w jakiej żyjemy to cienie w jaskini Platona, realność może być matrixem gdzie podróże w czasie możemy uznać za normalne. Zapewne jest więcej światów rówmoległych gdzie są dopuszczalne podróże w czasie. Wielu ludzi widziało już rzeczywistość poza jaskinią, istnieją powody dla których nie chcą nam o niej opowiadać. Ja sądzę, że naszym celem jest żyć tu i teraz i modlić się do Boga żeby zapewnił nam ochronę w wymiarach gdzie jesteśmy zbyt słabi by dać sobie radę samemu.

 

Problemem naszych czasów jest wiara we wszystko co nam akurat pasuje i jest nam potrzebne, chociaż nie ma totalnie niczego wspólnego z rzeczywistością i nie zostało w najmniejszym stopniu udowodnione - co właśnie napisałeś. ZAPEWNE są światy równoległe, ZAPEWNE jest jakiś bóg albo bogowie, ZAPEWNE musimy się modlić do boga, którego istnienia nikt nie potwierdził, żeby zapewnił nam ochronę w innych wymiarach, których nikt nigdy nie potwierdził.

 

Aaaaahhhaaaaaa... :facepalm: a nie lepiej zacząć myśleć normalnie a nie fantazjować nie wiadomo o czym? Jak nie ma na coś dowodu, to prawdopodobnie to nie istnieje albo nie ma wręcz racji bytu. Niesamowitą sprawą jest wiara miliardów ludzi w byty, które ktoś im powiedział, że istnieją. Oni nie są w stanie, ani nikt inny, tego sprawdzić, ale wierzą twardo. Może ja za mocno na ziemi stoję, ale jest to dla mnie totalnie naiwne i zbędne.


  • 1



#54

ppp.
  • Postów: 769
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Kronikarz Przedwiecznych, Bóg nas obdarzył wiarą i wolnością w chwili gdy dostąpisz poznania i uzyskasz swoje dowody bezpowrotnie stracisz prawo do wiary.


  • -1

#55

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaki bóg - masz jakiś dowód na istnienie jakiegokolwiek boga? I dlaczego akurat ten w którego wierzysz, to ten jedyny? A dlaczego nie Odyn, Cthulhu czy inny Potwór Spaghetti? Przedstaw dowody, nie swoje fantazje i wiarę. Mnie żaden bóg niczym nie obdarzył - skąd takie założenie? - dowód poproszę. 

Jakiego poznania mam dostąpić? Poznania czego?

Wasz podstawowy problem to fakt, że bazujecie na wymyślonych stworzeniach, które nigdy nie istniały, nie istnieją i nie będą istniały i przypisujecie im cudowności i wymyślone cechy - więc całe dalsze stawianie na tej bazie jakiejkolwiek teorii, nie ma totalnie żadnego sensu. 

Ale chętnie przyznam się do błędu, poproszę o dowody i już odszczekuję pod stołem. Tylko takie dowody naukowe, nie teksty z Biblii czy innego Koranu ;)


  • 0



#56

ppp.
  • Postów: 769
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wierzysz w krasnoludki?, jeśli tak to one istnieją przynajmniej w twoich wierzeniach. Praktycznie wszyscy ludzi wierzą w Boga dlatego on istnieje,  Etyka, prawo, kultura, życie codzienne od tysiącleci było powiązane z wiarą i słowem bożym i dlatego Bóg istnieje w każdym człowieku nawet tym, który w Niego nie wierzy.


  • -1

#57

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Buaahahahha, takiej bzdury to już dawno tu nie czytałem :D to, że w coś wierzę, oznacza jego materializację? To dlaczego nie przechadza się po Warszawie Godzilla - ja w nią wierzę!!

Oczywiście, że od tysiącleci ludzie wierzyli w różne bożki, bo tak najłatwiej było wytłumaczyć sobie zjawiska, których nie rozumieli. Poza tym ludzie są takimi stworzeniami, że 90% musi w coś wierzyć, bo inaczej ich psychika by siadła w pewnych sytuacjach. Chcą czuć się pewnie, chcą, żeby się ktoś nimi opiekował i dlatego wymyślają sobie bogów, podobnie jak dzieci, wyimaginowanych przyjaciół - czy owi przyjaciele także istnieją, bo wierzą w nich dzieci? 

Czy ty czytasz to co piszesz? Bo jeśli piszesz serio, to jesteś zaślepionym religią ignorantem. 


  • 0



#58

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podróżować w czasie można za pomocą umysłu, odczytując informacje, które tworzą obraz ( sny, wizje), chociaż to mogą być informacje z innych linii czasowych. Inaczej się nie da. Za pomocą ciała.... nie ma takiej opcji. Niektórzy ludzie jednak mają taką typową Simsową świadomość. Żyją swoim światem i nigdy nie zastanawiają się, kto go stworzył, czym on jest i nie wierzą, że gdzieś tam ktoś tym steruje, becouse... Sims to ATEISTA! :D


  • 0



#59

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

KP , PPP. Przestańcie offtopować. Jeszcze jeden post nie na temat i warn.


  • 0



#60

TheWalkingAlive.
  • Postów: 72
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podróżować w czasie można za pomocą umysłu, odczytując informacje, które tworzą obraz ( sny, wizje), chociaż to mogą być informacje z innych linii czasowych. Inaczej się nie da. Za pomocą ciała.... nie ma takiej opcji. Niektórzy ludzie jednak mają taką typową Simsową świadomość. Żyją swoim światem i nigdy nie zastanawiają się, kto go stworzył, czym on jest i nie wierzą, że gdzieś tam ktoś tym steruje, becouse... Sims to ATEISTA! :D


Skąd pewność, że podróże w czasie można odbywać tylko umysłem?
Wielu naukowców sadziło, że bozon Higsa nie ma prawa istnieć. A tu buum!
Tak samo może być z podróżami w czasie. Nie poczyniliśmy jeszcze odpowiednich odkryć, które mogłyby nam to umożliwić.
Jedyne czego się boję, to że nasza cywilizacja weszła w ślepą uliczkę w dziedzinie nauki.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych