Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozbłysk w pokoju środek nocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#16

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wdając się w rozważania, czy opisywany błysk, to efekt latarki, reflektora samochodowego, czy wyładowania atmosferycznego - która wcale nie musiała wystąpić podczas burzy ( w sensie opadów, grzmotów itd.) albo chociażby awarii transformatora i abstrahując od zasłoniętych zasłonami okien, bo przytłaczająca większość materiałów zasłon nie jest światłoszczelna w 100%, a i nie zasłaniają one okien zupełnie szczelnie, zastanawiają mnie dwie rzeczy.

 

1. Autor uznał ten błysk za na tyle niepokojący, dziwny, niewyjaśnialny, że aż zdecydował się założyć o nim temat na forum. Jednak z jego relacji nie wynika żeby zrobił cokolwiek żeby sprawdzić jego przyczynę. czyli co - w środku nocy błyska coś niespodziewanie, a osoba, która to obserwuje po prostu przewraca się na drugi bok i zasypia, co nie przeszkadza jej na drugi dzień, z samego rana, zarejestrować się na forum paranormalne, żeby o tym napisać?

 

Nawet relacje świadków podobnych zdarzeń z podlinkowanego artykułu z Nautiliusa, wskazują, że osoby te zareagowały w sposób emocjonalny - czyli taki, jakiego należałoby się spodziewać w takim przypadku:

 

-Moja żona krzyknęła przerażona. Zerwaliśmy się z żoną na równe nogi, a ja zapaliłem wszystkie światła. Naszym zachowaniem obudziliśmy także teściów, którzy przyszli do nas na górę.

 

-Kolega uciekł w popłochu i już nigdy mnie nie odwiedził

 

-Zdenerwowana uderzyłam w to ręką

 

Tymczasem w tej relacji czytamy: Zamurowało mnie a dziewczyna podskoczyła i zaraz obracając się przytuliła.

Jak rozumiem, później spokojnie zasnęliście?

 

2. Fakt, że autor  w żaden sposób (przynajmniej nie wynika to z jego relacji) nie podjął próby sprawdzenia źródła błysku, nie przeszkadza mu z całą pewnością i bez wątpliwości wykluczyć jego naturalne przyczyny wykluczam samochody i inne zewnętrzne źródła,matryca telewizora takze odpada oraz odpadają przepięcia i łuki elektryczne czy wyładowania.

 

Wygląda  więc na to, że pomimo deklarowanego sceptycyzmu, jedynym wartym rozważań powodem, jest zjawisko paranormalne.

Zadam więc pytanie - a dlaczego wykluczasz autorze przyczyny naturalne - te które sam wymieniłeś i te które podpowiadają użytkownicy?

 

3. Z relacji autora wynika, że zasnął podczas horroru (swoją drogą - co stoi na przeszkodzie żeby podać jego tytuł?), został obudzony o drugiej nocy i zaraz po tym (cóż za szczęśliwy traf), miał miejsce opisywany błysk. Jak rozumiem, gdyby obudził się minutę później, to nie byłoby czego opisywać raczej.

Jest to o tyle ciekawe, że łatwiej byłoby uwierzyć w takie zjawisko, gdyby wydarzyło się ono w czasie kiedy autor był w pełni świadomy przez długi czas - tymczasem wygląda na to, że autor miał szczęście, nie dość że obserwować coś niewyjaśnionego (według jego słów), to przede wszystkim - ze względu na fakt, że w ogóle się na taka obserwację załapał (bo mógł ja przespać najnormalniej w świecie).

To zaś skłania mnie do przypuszczenia, że nie był jego naocznym świadkiem i zna je tylko z relacji swojej dziewczyny.

 

I tu wraca pytanie o tytuł oglądanego przez nią (bo jak wiemy autor również seans przespał) horroru.


  • 1



#17

Holdysz.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tamte sytuacje nie są istotne wydarzyły się w przeciągu 2 lat i nie chce ich wyjaśniać.. tylko to co widziałem mocny błysk,telewizor stoi na półce w odbiciu z perspektywy ktorą widziałem jest tylko biała ściana i kawałek łóżka noc była cicha,żadnych świateł latarni czy samochodów,dziewczyna widziała w tym świetle prócz bieli jakies kolory ja natomiast tylko biel,przepięcie było by chyba najbardziej racjonalnym wytłumaczeniem ale zazwyczaj towarzyszy temu jakis dźwięk a było głucho,telewizor działał bez problemu
Incarnate to tytuł filmu,zasnąłem w połowie filmu ze zmęczenia długi tydzien był ktory spędziłem w pracy... kto powiedział że zaraz po tym zasnąłem? Zapaliliśmy szybko światło obudziliśmy mamę dziewczyny i jej siostrę ale wgl się tym nie przejęli (bo tego nie widziały) sprawdziliśmy telewizor normalnie działał wszystko za i przed,poszdłem spać około 3 bo nie dawało mi to spokoju.. napisałem tutaj bo nie wiem czy ktoś już się z czymś takim spotkał a nie miałem na to wytłumaczenia
  • 0

#18

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zasłony były zasłonięte czy sama firanka? Gdzie z punktu telewizora znajduje się okno?


  • 0

#19

Holdysz.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko zasłoniete firanki + rolety tv stoi na środku pokoju okna są z lewej strony
  • 0

#20

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Więc można wykluczyć, że coś z zewnątrz się odbiło w ekranie. Tak więc pozostaje aspekt techniczny, lub paranormalny. Osobiście doznałem czegoś podobnego z monitorem, ale wtedy komputer różne rzeczy wyczyniał. U mnie nie było przy tym żadnego dźwięku, choć wiadomo, komputer to nie telewizor.


Użytkownik Xotteva edytował ten post 14.05.2017 - 19:56

  • 0

#21

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Holdysz

Twoim zdaniem co to było? Rozumiem, iż zakładając ten temat masz konkretną teorię czy całkowita pustka?

Wiesz o tym, że jak człowiek jest rozespany to mogło mu się przewidzieć? Rolety zasłonięte aż do parapetu czy do futryny okna? Bo jeśli do futryny, to jednak mogło to być światło z zewnątrz które było jakieś 120-150 stopni od telewizora, nie mierzyłeś kąta padania światła tylko je widziałeś. Także albo małe przepięcie albo światło z zewnątrz. 





#22

Holdysz.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rolety do parapetu,tak moja teoria to że mogło dojść do jakiegoś wyładowania elektrycznego chociaż matryca była wyłączona,albo ładunki mogły znajdowac sie bezpośrednio na matrycy chociaż nie wiem czy to możliwe,przewidzenie odpada bo widzieliśmy to z dziewczyna jednocześnie w tym sam czasie to samo światło,dobra nie będę do tego dochodził mam nadzieje ze się to nie powtórzy w każdym razie :/
  • 0

#23

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Up

Możliwe. Mamy taką zasadę w elektryce, raz podane napięcie i szafa jest w biegu. To się tyczy wszystkich urządzeń elektrycznych, jeśli myślisz, że po wyłączeniu zasilania, napięcia w niej nie ma to jesteś w błędzie. Teoria mówi swoje a praktyka swoje, tym bardziej, że napięcie jest podawane cały czas bo jak się domyślam telewizor był włączony do gniazdka a wyłączony tylko na pilocie ;) czyli tryb standby.  





#24

Wirowmaker.

    Go Beyond! Plus Ultra!

  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja mam propozycję, nie wiem jak forum do tego się odniesie :D hehe ale za ryzykuję :).  Oczywiście autor tematu się wypowie osobiście co o tym sądzi, bo widzę że jego głód wiedzy nie został zaspokojony, wystawianymi teoriami i argumentami. Uczepię się więc paranormalnych aspektów "zdarzenia". Powiedziałeś w pierwszym poście że różne rzeczy działy się w tym domu już wcześniej, w takim razie czy był byś w stanie opisać nam historię tego domu lub ją streścić?? Czy miało tam miejsce jakieś przykre zdarzenie? Czy dom ten był zbudowany przez kogoś z Twojej rodziny lub krewnego? Skoro informujesz nas o czymś czego nie rozumiesz to powinieneś uzbroić się w masę informacji i dopiero napisać. Rozumiemy Twoje emocje oczekujesz pomocy więc chętnie Ci jej udzielimy.

 

Jak dla mnie i według mojej opinii możliwe że podświadomość której nie kontrolujecie spłatała wam figla. Szczególnie po takim filmie... sprawdziłem jego opis no i jest to film o egzorcyście. Działanie podświadome jest możliwe nasz mózg często robi ciekawe rzeczy i co gorsza nie umiemy tych figli kontrolować, np jak patrzę na klamkę od drzwi długo to po pewnym czasie wydaje mi się że ktoś lub coś ją naciska i się porusza a to oczywiście złudzenie. Ja bym stawiał na horror że mimo że usnąłeś dał w czerep i tak samo dziewczynie.

 

Druga sprawa dla zwolenników wyjaśnienia tego jako zjawisko czysto fizyczne - Czy mógł byś zrobić zdjęcie swojego pokoju i telewizora (jako całości)  tak by obecni tutaj wyjaśniający mogli ocenić co mogło wpłynąć na wydarzenie? Bo możliwe że coś umknęło Twojej uwadze a tutaj są ludzie co nie jedno potrafią zobaczyć, wyciąganie od Ciebie informacji - typu "gdzie jest TV na ścianie czy komodzie?" trochę nastręcza problemów :) oczywiście jak się zgodzisz to Twój dom i Twoja prywatność.


Użytkownik Wirowmaker edytował ten post 14.05.2017 - 22:41

  • 0

#25

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś robiło mi się zwarcie w gniazdku... efekt był dokładnie taki jak opisałeś. Jakby ktoś zapalił światło w pokoju na ułamek sekundy. Też się zastanawiałem co to było, myślałem, że to jednak przez okno jakiś refleks świetlny wpadł. Dopiero w nocy, przy zasłoniętych roletach jak sytuacja się powtórzyła to pierwsze co mi przyszło do głowy to gniazdko i się nie pomyliłem, upalone były przewody i wystarczyło, że ściana złapała jakiś lekki rezonans i robiło się spięcie... także posprawdzaj takie rzeczy..


  • 1



#26

Holdysz.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do zwarcia też to sprawdzałem z gniazdka od ściany idzie przedłużacz do którego są podpięte urządzenia router,tv,dekokder i ładowarki z tel.. styki i przewody nie są popalone z zawodu jestem elektrykiem dołowym ale z czymś takim się jeszcze nie spotkałem hm nawet to by nie tłumaczyło tak silnego rozbłysku, który aż raził po oczach i jego punkt znajdował się jak mówiłem środek matrycy telewizora,dla mnie to wyglądało jak odbicie ale nie wykluczam że mogło tam powstać,wyglądało trochę jak flesz albo światło przy spawaniu a prąd musiałby być ogromny by wygenerować taki flesz to nie możliwe chyba przy 230V i praktycznie zerowym obciążeniu (bo była noc) nawet tv nie był w trybie standby ponieważ pilot się zepsuł i zawsze wieczorem jest wyłączany na przycisku zasilania (od tv) natomiast do przełączania kanałów używany jest pilot do dekodera. Co do samego domu to nie należy do mnie tylko do dziewczyny byłem u niej parę dni w sumie często tam przebywam,myślę że został wybudowany na przełomie 60/70 lat dom należy do dziadka (on go wybudował ponoć) i babci (zmarła ponad 2 lata temu) więc mieszka tam jej dziadek,mama ona i jej siostra. Przed wybudowaniem domu chyba znajdowało się tam jedynie pole (tak podejrzewam) przy samej głównej drodze,nie daleko znajduję się kolejne pole,parę domów,skrzyżowanie,pomnik po III powstaniu śląskim które kiedyś miało tam miejsce. Jeżeli chodzi o przewidzenie,że się coś mogło zdawać to wgl nie jest też możliwe i było jak najbardziej realne dlatego że dziewczyna i ja widzieliśmy to jednocześnie w tych samych sekundach,tak samo zareagowaliśmy i za nim coś mogła mi powiedzieć co widziała to zdążyłem ją zapytać by mieć pewność co widziałem no i faktycznie widziała to samo więc to było dla mnie dowodem że nie zwariowałem. Co do zdjęć mogę się postarać je zrobić ale za min 2 dni gdy znów tam pojadę gdyż narazie jestem u siebie. Dodam parę zdjęć samego domu oraz jak wygląda pokój.

 

Dom: http://i.imgur.com/GJX9EBc.jpg

Dom2: http://i.imgur.com/46HoExt.jpg

Pokój: http://i.imgur.com/u4qlYD6.png


  • 0

#27

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jest tak, że ludzkie oko przystosowuje się do ciemności i gdy nagle coś błyśnie, wydaje się to być o wiele większe i jaśniejsze, niż gdybyśmy to obserwowali podczas dnia, lub chwilę po pójściu spać, więc błysk mógł się tylko wydawać czymś a'la flesz aparatu.


  • 0

#28

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli Twoja dziewczyna leżąc na łóżku zrobiła zdjęcie komórką z fleszem, to mogłeś to zobaczyć w powierzchni ekranu TV, tym bardziej, że (jak wspomniał Xotteva) w ciemności maleńki błysk sprawia wrażenie potężnego. 

Chciałbym jeszcze wiedzieć, co się znajduje na ścianie z drzwiami od strony wewnętrznej pokoju.





#29

Holdysz.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Chciałbym jeszcze wiedzieć, co się znajduje na ścianie z drzwiami od strony wewnętrznej pokoju.

Ogólnie w tym pokoju trwa remont dlatego łóżko jest na środku,zmiana mebli itd i wtedy przy tej ścianie nie ma po prostu nic.

Aktualnie tak: http://i.imgur.com/9VOCrWa.jpg  ona jest cała biała.

 

Jeżeli Twoja dziewczyna leżąc na łóżku zrobiła zdjęcie komórką z fleszem, to mogłeś to zobaczyć w powierzchni ekranu TV

Telefony nie były używane,nawet też to sprawdziłem (dla porównania w ciemności) użyłem fleszu aby odbił się w telewizorze i był słabszy no nie wiem co myśleć.


  • 0

#30

Wirowmaker.

    Go Beyond! Plus Ultra!

  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapytam skoro remontujecie dom ile lat ma instalacja elektryczna ?? Widać że domek ma już troszkę latek także instalacja też może mieć swoje lata...?? Przydał by się Tutaj spec od elektryki i elektroniki ...

 

Spoko zdjęcia tak czy siak rozjaśniają trochę sytuację :) zrób jak dziewczyna się zgodzi samego pokoju hehe... zapytam tak na wszelki wypadek... bo jeżeli obarczamy to dziwnym zjawiskiem fizycznym, lub paranormalnym ewentualnie to czy Twoja ukochana po śmierci babci z koleżankami nie bawiła się w jakieś zabawy z duszkami?? Andrzejkowe wróżby itp? wiem że to delikatny temat ale skoro chcesz wyjaśnić to zjawisko to trzeba badać każdy możliwy scenariusz i grunt.  Zastanawiają mnie te drzwi ... czy były zamknięte owej nocy?? te na przeciw tv ?? oznaczyłeś tam kąt światła w trakcie mignięcia flashu, jeżeli były uchylone ?? Czy możliwe by było by ktoś przez uchylone drzwi zrobił wam fotkę? To mogło by mieć w sumie sens jak był bym złośliwym rodzeństwem i chciał zrobić sobie jaja... szczególnie że dziewczyna była skupiona na TV w efekcie to mogło spowodować odbicie na matrycy? Spróbuj zrobić z tej perspektywy fotkę w nocy dziewczyna niech patrzy czy się odbije mocny flash... z drugiej strony zaś robiłeś fotkę by sprawdzić jak to wygląda i mówisz że to blade zastanawia mnie że światło jak opisałeś wychodziło ze środka ekranu i rozchodziło się na boki ... hmmmm... Czy Babcia miała dobry kontakt z wnuczką? Czy były spięcia jakieś?? Niedograne sprawy niedokończone spory?


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych