Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobre kino parapsychologiczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Szejker.
  • Postów: 21
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

Otóż poszukuję od dawna dobrych filmów z dozą parapsychologii. Widziałem naprawdę wiele, od groma thrillerów, przez dramaty po sc-fi, lecz chodzi mi głównie, które najbardziej imają się rzeczywistości. Wiem, że trudno znaleźć odpowiedni z tejże tematyki, gdyż sam od siebie jestem pewny co do jednego, mianowicie Adwokat Diabła, który jest po prostu arcydziełem, lecz zapewne i mi umknęło dużo innych tytułów, gdyż moim źródłem szukania filmów jest głównie filmweb, a kategorie filmów niezbyt dużo mówią, więc znalezienie dobrego filmu polega głównie na szczęściu i po części intuicji. Potrafię docenić sztukę dobrego kina, tak więc te niskobudżetowe jak najbardziej obejrzę.

Jeśli także temat wzbudzi zainteresowanie, można by go przeobrazić w miejsce na dyskusje nt. dobrze wyreżyserowanych ambitnych filmów. Czekam na wasze propozycje.

 

 

Pozdrawiam Serdecznie 


Użytkownik Szejker edytował ten post 09.05.2017 - 00:51


#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Film red lights widziałeś?



#3

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Adwokat Diabła arcydziełem? Ekhm...taaak...

Chcesz znaleźć dobry film - właź na YT i oglądaj trailery, przeważnie jeden po drugim jest o tej samej tematyce, więc można sporo fajnego znaleźć w ten sposób.

Ode mnie:

-Paranormal Activity

- Conjuring

- Ring

- Dziecko Rosemary

- Mama

- Annabelle

- Sinister





#4

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

-Szósty zmysł

-Sierociniec

-Szepty

 

Coś mi wyszły wszystkie na S. Oprócz tego polecam

-Udręczeni

-W mroku zła

-Diabeł





#5

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poszukujesz coś co się najbardziej ima rzeczywistości i jest paranormalne? No to proszę:

 

Czwarty stopień





#6

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zależy co rozumiesz rozumiesz przez dozę parapsychologii.

Pomijając horrory to:

 

Stay

Triangle

Coherence

Babadook (oglądać uważnie i nie traktować tego jak głupkowaty horror).

 

Nie jest to kino ambitne, ale na pewno nie są to filmy głupie. Ot moim zdaniem fajne kino bez przerostu formy nad treścią, poruszające ciekawą tematykę. Nie będę mówił jaką konkretnie, bo to część "niespodzianki". Swoją drogą polecam oglądać bez czytania opisów, bo dystrybutorzy nierzadko mocno spoilerują psując zabawę.


Użytkownik skittles edytował ten post 09.05.2017 - 17:59




#7

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Babadook

 

Oj tak! Ten horror zrył mi banie i do dzisiaj mam uraz na psychice gdy pomyślę o tym dzieciaku z filmu.

Jeszcze od siebie dodam:

"The Witch, opowieść z Nowej Anglii" bardzo klimatyczny i tajemniczy horror.

"Widzę, widzę" nie zbyt straszny ale ciekawy pomysł mieli twórcy tworząc ten film.

"The visit" Lekkostrawny horror, ale ja jako amator tego typu kina nie ukrywam że się bałem.

"Last Shift" nisko budżetowy, ale całkiem dobry horror.





#8

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

"The visit" Lekkostrawny horror, ale ja jako amator tego typu kina nie ukrywam że się bałem.

 

Bardzo dobry film moim zdaniem, tylko że parapsychologicznych wątków się tam nie dopatrzyłem ;)

 

Chociaż z drugiej strony klimat zalatuje taką aurą tajemnicy i lekkiego surrealizmu.





#9

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Myślę, że po części chociaż, zaliczyć można do tej kategorii, dwa genialne horrory: Altered States (Odmienne Stany Świadomości) oraz Videodrome. 



#10

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

"The visit" Lekkostrawny horror, ale ja jako amator tego typu kina nie ukrywam że się bałem.

 

Bardzo dobry film moim zdaniem, tylko że parapsychologicznych wątków się tam nie dopatrzyłem ;)

 

No nie było takich wątków ale dodałem go tak od siebie:) Ten film sprawił że zasłaniałem oczy ze strachu a to u mnie jest rzadkością :)





#11

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stary film z Tomy Lee Jonesem z 1993r. "Dom z kart" - na filmwebie jest, że to dramat obyczajowy, ale tajemnicze motywy parapsychologiczne występują :) 

"K-PAX" - ale pewnie znasz. 
"Uciekaj" w miarę świeży film... tydzień temu byłem na nim w kinie. 
"Lucy"
"Push" 
 





#12

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

- It Follows (2014)

- Harry Angel (1987)

- W paszczy szaleństwa (1994)

- Jacob's Ladder (1990)

- 9 Wrota (1999)

- Dom dusz (1993)

 

Polecam też serial "Stranger Things".


Użytkownik szczyglis edytował ten post 11.05.2017 - 01:14




#13

synti.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dodam od siebie:

- Inni

- Omen

- 1408

- Shutter - Widmo (2004)



#14

Szejker.
  • Postów: 21
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Film red lights widziałeś?

Jeszcze nie, ale jak zobaczyłem obsadę, to będzie to mój film na dziś.

 

 

Adwokat Diabła arcydziełem? Ekhm...taaak...

 

Nie wiem czemu, ale właśnie mnie urzekł niesamowicie. Przedstawiony w taki sposób, że moim zdaniem stworzyli arcydzieło, ale może też dlatego, że doświadczyłem co nieco i teraz łatwiej mi dostrzegać pewne aspekty, co nie zmienia faktu, że jako jedyny zrobił na tak ogromne wrażenie.

 

 

Poza tym 1/4 tych filmów widziałem, ale i tak będę miał maraton na cały miesiąc, dzięki. Co do Czwartego Stopnia, to miałem go oglądać, ale nie wiem czemu go nie zobaczyłem, albo zobaczyłem? W każdym razie go obejrzę.
Lucy w swojej kategorii unikalny, i jeden z moich najlepszych w tych klimatach, K-PAX owszem widziałem i też gratka. Za horrorami nigdy za nie przepadałem, ale dopiero od niedawna przyciągnęły mnie, i przyznam, że niektóre są ciekawe i nastawione na rozkminę, a nie typową siekę. Babadooka, Inni i Harry Angel też na pewno zobaczę.

 

 

Nie chciałem też ze swojej strony wypisywać propozycji, bo niezbyt pasowały, ale jak już jest mieszany zasyp, to mogę polecić kilka z lepszych:
- Doonie Darko

- Dark Skies

- Ink (naprawdę ambitny)

- Obecność 2

- Transcendencja (więcej wspólnego ma z nauką, niż parapsychologią, ale ogólnie arcydzieło, też jeden z najlepszych jakie widziałem - I PAMIĘTAĆ! NIE OGLĄDAĆ ZWIASTUNA! Popsuje tylko efekt)


Użytkownik Szejker edytował ten post 10.05.2017 - 11:30


#15

Matochi.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proponuje The Ring lub Paranormal Activity. Ostatnio oglądam klasyczne horrory typu Piątek Trzynastego, ale niestety są krwawe


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych