Skocz do zawartości


Zdjęcie

Witam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

beithe.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć. Forum przegladalam lata temu zeby posmiac sie ze zdjec pylkow na kamerze. Wczoraj przypomnialo mi sie ze istnieje.

Mam 18 lat jak kazda kobieta w wieku bardziej zaawansowanym. Jestem neuronaukowcem praktykujacym naukowy sceptycyzm.

I lubie sie posmiac wiec sie zalogowalam (choc przyznam ze jestem pod wrazeniem ilosci sceptykow lub steptoadjacent ludzi tu na formum - cieszy mnie to niesamowicie. Kazdy duch ktory okazuje sie kaczka na jeziorze -czy inna boja- przywodzi mi na mysl najlepsza kreskowke swiata - Scooby Doo.)

Ze swojej strony serdecznie polecam Tima Minchina "Storm" z ktorym to utworem sie identyfikuje, jak rowniez podcast "Skeptics guide to universe".

Użytkownik beithe edytował ten post 06.05.2017 - 13:24


#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W wieku 18 lat już jesteś neuronaukowcem? Szybką karierę robisz. Po jakich studiach jesteś?



#3

beithe.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Psychologia, Brain Sciences i Cognitive Neuroscience wraz z Psychologia. Trzy etapy edukacji. Nie przypominaj mi ze ta 18 trwa od lat. Po to napisalam 18 zeby mi tego nie przypominano! Hahaha.

#4

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1625
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawidłowo. Ma się tyle lat, na ile się człowiek czuje. Witaj na forum :)



#5

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witaj :)





#6

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie wplatają angielskie nazwy i słowa, żeby mieć większy posłuch i żeby brzmiało poważniej?





#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widać że dziewczyna wiedzę ma, zwłaszcza jeśli chodzi o tematy neurofizjologiczne. Prawda że stosuje te angielskie zwroty ale każdy ma jakieś swoje sposoby pisania. Poza ty każdy sceptyk na forum który mądrze pisze jest prze mnie mile widziany.



#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6614
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chlebem i kotem witamy.

Palić grilla! Nowa na pokładzie!

 

 Ma się tyle lat, na ile się człowiek czuje.

Mam 16... a że mnie w kościach łupie... to pewnie od pogody.





#9

beithe.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie wplatają angielskie nazwy i słowa, żeby mieć większy posłuch i żeby brzmiało poważniej?

Zdarza mi się owszem, proszę o wybaczenie jeśli slowo 'sceptocadjacent' razi. Zupełnie nie chciałam wywołać wrażenia, że chcę mieć większy posłuch. Nie wydaje mi się również, że anglicyzmy sprawiają, że coś brzmi poważniej. Postaram się unikać używania ich jeśli naprawdę przeszkadzają.

 

Co do reszty zwrotów anglojęzycznych  - zostałam zapytana po jakich studiach jestem więc podałam ich nazwy, łatwiej było mi podać część z nich w oryginale. 

 

Dziękuję za bardzo serdeczne powitanie :)


Użytkownik beithe edytował ten post 06.05.2017 - 20:07


#10

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ludzie wplatają angielskie nazwy i słowa, żeby mieć większy posłuch i żeby brzmiało poważniej?

 

Często jest tak, że na wiele zagranicznych terminów nie ma polskich odpowiedników, a nawet jeżeli są, to są tylko formalnie, a w branży się ich zwyczajnie nie używa. Podobnie jest w tematyce, w której się obracam (fitopatologia). Jeżeli ktoś studiował po angielsku, to może nawet nie znać wielu polskich terminów w miejsce angielskich.

 

Dawniej wplatanie łaciny w wypowiedzi nie było niczym rażącym, dzisiaj to angielski jest takim językiem nauki ;)

 

No a tak poza tym to witaj. Jeszcze kilku sceptyków i zmienimy nazwę forum na normalne.pl ;)





#11

KuASY.
  • Postów: 0
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witaj



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych