Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemniczy plakat

plakat teoria spisek niewyjaśnione grafika wiadomość tajemnica tajemniczy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak to powiedział Sokrates: ,,Wiem, że nic nie wiem".

Plakat nie jest zwyczajny. Jest po prostu zbyt zagmatwany i przez to nie przemawia prawie do nikogo.
Jeżeli autor miał za zadanie wzbudzić ciekawość i zobligować kogoś do myślenia.... to mu się niezbyt udało.
Przeczyta jeden, drugi, wzruszy ramionami... i machnie ręką, bo są sprawy ważniejsze, jak na przykład nadjeżdżający już autobus i walka o wolne miejsca siedzące.
Autor ulotki jest dla mnie niczym Jim Morrison prezentujący swój amatorski filmik w UCLA, lub jeden ze swoich poematów, nie tłumacząc nikomu co miał na myśli, powodując czasami frustrację i bezradne rozkładanie ramion wśród otaczających go ludzi.

A teraz są takie czasy, że coraz więcej osób woli prostotę i przekaz dosłowny.
Patrząc np. na facebook poraża mnie rządzący tam minimalizm treści, ograniczany często do kciuka w górę, typowego ,,LOL" itp.
Podziękujmy technologii za to rozleniwienie. Obawiam się, że i mnie ten symptom dopadł, bo wczoraj dałem sobie po prostu już spokój w rozwiązaniu zagadki. Po godzinie byłem już ,,jednym z wielu" na przystanku.

Doszedłem do wniosku, że do szczęścia nie jest mi to potrzebne. Oczywiście, dobrze było by wiedzieć, o co tu chodzi, ale do życia nie jest to wagą priorytetową. W ulotce Jest po prostu zbyt mało konkretnych szczegółów.
Zlepek przypadkowych haseł, iluzorycznych tropów - z tego się tu już chyba niczego więcej wycisnąć nie da.


  • 1

#17

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Racja ale jest też druga strona medalu.

W dobie otaczającego nas powszechnie fejku ułudy, fotomontażu, czy virali, niewielu będzie się chciało docierać do sedna sprawy, tylko po to żeby na końcu dowiedzieć się, że jest to jakaś akcja marketingowa, służąca powiedzmy reklamie nowej pizzerii (tu strzelam, bo może to być cokolwiek innego).

Ja nawet się specjalnie nie zamierzałem schylać - ot, odnotowałem tylko.


  • 0



#18

staniik.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze, to na pierwszy rzut oka odniosłem wrażenie, że to zagadka rodem z Cykady 3301, ale po poznaniu opinii innych użytkowników uważam, że to faktycznie "zwyczajny" plakat, nawiązujący do eksterminacji Żydów, wykonany przez samozwańczego artystę.


  • 0

#19

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Grass to przecież znaczy trawa i chodzi o mery mery przecież


  • 0



#20

beithe.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przyłączę się do dywagacji, które mogą być prowadzone jedynie na zasadzie wolnych skojarzeń bo większego sensu ten plakat chyba jednak nie ma (w mojej opinii ;) )
Grass - po angielsku potocznie znaczy donosiciel/informator
Gazować - krążyło kilkanascie lat temu nagranie jakiejś starszej kobiety któa twierdziła że ją sąsiedzi gazują złymi mocami. Może to to? :D
Mikołaj  - Święty? Że bujda i wymysł?
Horoskop - co wyżej.
AA - anonimowi alkoholicy? pseudonaukowa grupa twierdząca że pomaga? (badania naukowe sugerują ze bardziej szkodzi niż pomaga bo 'usprawiedliwia alkoholizm'. Kwestia dyskusyjna, ale teorie spiskowe są.
A reszta haseł również zalatuje mi teoriami spiskowymi - Słowianie, Żydzi (David) etc.


  • 0

#21

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6630
  • Tematów: 765
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Grass - po angielsku potocznie znaczy donosiciel/informator

Owszem, ale w slangu piszemy go małą literą.

Gdyby tak się głębiej pochylić nad tym tekstem, to może być jakiś nieudolny viral. Ktoś coś chciał, ale nie bardzo mu poszło...





#22

beithe.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Grass - po angielsku potocznie znaczy donosiciel/informator

Owszem, ale w slangu piszemy go małą literą.

Gdyby tak się głębiej pochylić nad tym tekstem, to może być jakiś nieudolny viral. Ktoś coś chciał, ale nie bardzo mu poszło...

 

Na poczatku zdania (co prawda jednoslownego) moze byc napisane wielką. Poza tym spojrz ze Sąsiedzi też jest wielką - moze taka forma artystyczna, haha.

 

Bardzo nieudolny :)


Użytkownik beithe edytował ten post 06.05.2017 - 21:56

  • 0

#23

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6630
  • Tematów: 765
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednosłowne... no niech będzie. Zresztą, to gdybanie, co autor miał na myśli... 






 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: plakat, teoria, spisek, niewyjaśnione, grafika, wiadomość, tajemnica, tajemniczy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych