Skocz do zawartości


Zdjęcie

ślad po ufo na niebie

ufo

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

BezdomnyPirat.
  • Postów: 5
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

siemacie ludzie

siedze sobie w Linz i przeglądam zdjecia z poprzedniego roku i natrafiłem na kilka ciekawostek wartych sprawdzenia przez specjalistów

mianowicie, w czerwcu 2016 roku podczas podróży byłem we wsi jastrząb (czy jakoś tak) na słowacji i zaobserwowałem cos ciekawego na niebie chodzi o ten szary punkt po lewej stronie zdjęcia (opóźnienie migawki mam ustawione na 0.3 sekundy)

DSCF1173.JPG
2 tydzień czerwca 2016 Słowacja, wieś Jastrząb


  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podejrzewam że owad przelatujący w niewielkiej odległości.


  • 0



#3

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To skutek zabrudzenia czymś obiektywu, albo jakiś paproch. Spokojnie, przyczyną tego na pewno nie było UFO ;)


  • 0



#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wiewi%C3%B3rka-wiewi%C3%B3rki-DinoAnimal

 

Kształt się zgadza, pogoda ładna - może miały trening?


  • 5



#5

opłoczeniec.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodzi o specjalistów to źle trafiłeś bo na tym forum ich nie ma. Paranormalne.pl ma tylko w nazwie paranormalne.


  • 0

#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 przeglądam zdjecia z poprzedniego roku i natrafiłem na kilka ciekawostek wartych sprawdzenia przez specjalistów

 

 

 

Piszesz, ze przeglądasz zdjęcia wykonane rok wcześniej. Jak rozumiem głównie po to żeby wybrać z nich to najbardziej atrakcyjne, które wrzucisz na początek na forum? Nie po to żeby znaleźć na nich coś ciekawego ale po to, żeby właśnie wybrać jakieś najciekawsze. Czy tak?

 

mianowicie, w czerwcu 2016 roku podczas podróży byłem we wsi jastrząb (czy jakoś tak) na słowacji i zaobserwowałem cos ciekawego na niebie chodzi o ten szary punkt po lewej stronie zdjęcia

 

 

Czy możesz napisać coś więcej o tym obiekcie, który zaobserwowałeś na niebie?

Jakiej był wielkości?

Jakiego kształtu?

Jaki miał kolor?

Jak się poruszał?
Skąd dokąd leciał?

Czy wydawał odgłosy?

W jaki sposób się pojawił i w jaki sposób zniknął?

Co fotografowwałeś kiedy go zobaczyłeś?

Ile czasu trwała obserwacja?


  • 0



#7

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@BezdomnyPirat

Ciekawy kształt tego "maza" ale raczej jest to jakiś owad przelatujący blisko przed obiektywem. Robiłeś pejzaż, więc miałeś daleką głębię ostrości - to, co jest poniżej granicy "ostrzenia", jest bardzo miękko zniekształcone przez obiektyw. U ciebie jest jeszcze widoczny ruch obiektu. 

 

@pishor

 

Piszesz, ze przeglądasz zdjęcia wykonane rok wcześniej. Jak rozumiem głównie po to żeby wybrać z nich to najbardziej atrakcyjne, które wrzucisz na początek na forum? Nie po to żeby znaleźć na nich coś ciekawego ale po to, żeby właśnie wybrać jakieś najciekawsze. Czy tak?

Wiesz co kolego, zmień sobie topik na "upierdliwy cynik". Nawet gdyby autor posta podał ci te wszystkie dane, to i tak będziesz nadal z niego szydził i mędrkował. Każdy nowicjusz, który pokusi się napisać - nawet jakąś bzdurę (ma takie prawo), jest przez ciebie "przesłuchany" i ośmieszany. Wyluzuj gościu, świata nie zbawisz.

Co zaś tyczy się przeglądania po czasie fotografii, to jeśli robi się ich setki, to nie jest się w stanie wszystkie dokładnie obejrzeć "na gorąco". Ja najpierw klasyfikuję na udane, a potem, kiedy mam więcej czasu, przeglądam je raz jeszcze. Czasem wracam do tych robionych przed laty i znajduję szczegóły, których wcześniej nie zauważyłem. 

 

@opłoczeniec

Masz rację.

 

 

Proszę się powstrzymać od wycieczek osobistych a ewentualne personalne "rady" dla Użytkowników wysyłać na pw.

 

Alis


  • 1

#8

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

 

Jeżeli chodzi o specjalistów to źle trafiłeś bo na tym forum ich nie ma. Paranormalne.pl ma tylko w nazwie paranormalne.

 

 

@opłoczeniec

Masz rację.

 

Jeżeli za specjalistów macie ludzi, którzy widząc na zdjęciu rozmazany, nieidentyfikowalny kształt (mucha? ptak?) krzykną "Tak, to UFO!" to mam nadzieję, że macie rację - oby tu takich wielu nie było.


  • 5



#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@equilibrium

Po pierwsze - nie jesteśmy kolegami i tego się trzymajmy. Ok?

 

Po drugie - pytania, które zadałem miały na celu zweryfikowanie tego, czy "obiekt", który autor tematu uwiecznił, zobaczył dopiero na zdjęciu, czy może wcześniej - podczas robienia zdjęcia (i dlatego je wykonał). W zależności od odpowiedzi na to pytanie, można by było stwierdzić, czy jest np. kupa muchy na obiektywie, czy może faktycznie coś tam fruwało po niebie.W tym drugim przypadku, pytania, które zadałem mogłyby nas naprowadzić na to,CO fruwało.

 

Po trzecie - nie podejrzewam, żeby autor tematu potrzebował adwokata, więc nie rozumiem z jakiego powodu próbujesz odpowiadać za niego?

 

Po czwarte - poproszę o przykłady "ośmieszania" i "atakowania" w moim wydaniu KAŻDEGO nowego użytkownika, o których pisałeś cyt "Każdy nowicjusz, który pokusi się napisać - nawet jakąś bzdurę (ma takie prawo), jest przez ciebie "przesłuchany" i ośmieszany"

 

Po piąte wreszcie - nie mam zamiaru zbawiać świata, korzystam po prostu z mojego prawa udzielania sie na tym forum i nie sadze żebyś był osobą, która może mi tego zabronić.

 

 

Co zaś tyczy się przeglądania po czasie fotografii, to jeśli robi się ich setki, to nie jest się w stanie wszystkie dokładnie obejrzeć "na gorąco". Ja najpierw klasyfikuję na udane, a potem, kiedy mam więcej czasu, przeglądam je raz jeszcze. Czasem wracam do tych robionych przed laty i znajduję szczegóły, których wcześniej nie zauważyłem.

 

Jest różnica pomiędzy przeglądaniem zdjęć i znajdywaniem na nich ciekawych "szczegółów", a fotografowaniem ciekawego / dziwnego / niepokojącego zjawiska lub obiektu, które widziało sie na żywo.

W pierwszym przypadku zazwyczaj kończy się na tym, że nadinterpretuje się coś co się na zdjęciu uwieczniło (przykładów na tym forum znajdziesz bez liku). W drugim - sprawa wygląda zupełnie inaczej. Stad moje pytania (patrz punkt po drugie)


  • 0



#10

BezdomnyPirat.
  • Postów: 5
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


 
Fotografowałem cos swiecącego na niebie, wyszło cos takiego, co to dokładnie jest nie wiem ale wzorem faktcznie wyglada jak wiewióra sęk w tym ze po lewej stronie było pole z małą stadniną, jednym kucek i kozą (bez skojarzeń) 
  • 0

#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

fotografowałem cos swiecącego na niebie, wyszło cos takiego, co to dokładnie jest nie wiem

 

Ale to "coś" latało, wisiało w powietrzu, opadało? Wydawało dźwięki? Zadałem kila konkretnych pytań - mógłbyś na nie odpowiedzieć?


  • 0



#12

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale to coś co fotografowałeś, znajdowało się w tym miejscu?

 

Nadal obstawiam owada, w sumie mógłby być też ptak, mieliśmy taki temat:

http://www.paranorma...oe-by/?p=573096


  • 0



#13

BezdomnyPirat.
  • Postów: 5
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale to "coś" latało, wisiało w powietrzu, opadało? Wydawało dźwięki? Zadałem kila konkretnych pytań - mógłbyś na nie odpowiedzieć?

 
coś wisiało, czy tam stało w jednym miejscu, czy wydawało dźwięki trudno powiedzieć bo koza zagłuszała
  • 0

#14

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

coś wisiało, czy tam stało w jednym miejscu, czy wydawało dźwięki trudno powiedzieć bo koza zagłuszała

 

Koza ci... zagłuszała możliwość obserwacji obiektu, który fotografowałeś? :o 

I dlatego nie wiesz, czy on latał, czy "wisiał", czy poruszał się szybko, czy wolno?

Okej - dzięki za info.

Myślę, że nie tylko ja jestem usatysfakcjonowany tą odpowiedzią.


  • -1



#15

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proszę autora tematu o wstawianie kursora we właściwe miejsce czyli pod cytatem bo trzeci raz nie mam zamiaru edytować posta. Nie widzę również potrzeby cytowania całych wypowiedzi, jeśli wypowiadasz się bezpośrednio pod użytkownikiem wystarczy napisać @Up.

Proszę nie zakładać również nowych tematów z fotografiami nic nie przedstawiających, a dodać je do istniejącego.




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ufo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych