Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świdectwa historyczne o Jezusie z czasów, gdy żył


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#16

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

@ppp
Ale wiara w którego boga czy bogów? Bo jest ich od kilku do kilkunastu tysięcy. Inaczej pisząc, skąd wiesz, która religia jest właściwa? Domyślam się na podstawie twojego bełkotu, iż uważasz katolicyzm za tę Jedyną, Słuszną Religię. Zatem co nam dało plemię katolików w szczególności, a chrześcijan w ogólności? Na przykład:
1. Spalenie Biblioteki Aleksandryjskiej i tym samym zniszczenie największej kolekcji dorobku kulturowego, naukowego i filozoficznego
antycznego świata.
2. Cofnięcie Europy w rozwoju o przynajmniej kilkaset lat poprzez zwalczanie każdego, kto nie zgadzał się z kościelną doktryną. W samej tylko medycynie od wspomnianego wyżej spalenia do XVIII wieku nie wydarzyło się nic istotnego dzięki idiotycznym przesądom KRK. Skazało to na śmierć i cierpienie przynajmniej kilka milionów ludzi.
3. Krucjaty.
4. Inkwizycja i prześladowania na tle religijnym.

5. Zniszczenie wielu kultur i wierzeń na całym świecie, szczególnie w Europie, obu Amerykach i w sporym kawałku Afryki.

 

No i jeszcze mamy księży-pedofilów, zakonnice znęcające się nad dziećmi w prowadzonych przez siebie ośrodkach, matkę Teresę z Kalkuty, która jedną ręką brała pieniądze na leki, a drugą zabraniała tych leków podawać terminalnie chorym w jej ośrodkach, bo "cierpienie uszlachetnia", finansowe przekręty Watykanu, nie mniej grube szwindle KRK w Polsce i Imperium Rydzykum na dokładkę...


  • 1



#17

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Powtórzę jeszcze raz, każda wiara jest właściwa. W chwili przekroczenia granicy łatwiej jest z przewodnikiem, ja wybrałem Boga w Trójcy Świętej i służbę Duchowi Świętemu bo ta wiara jest mi najbliższa i najlepiej znajoma.


  • -1

#18

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

? Pytanie zasadnicze, uważasz się za katolika, protestanta czy jesteś prywaciarzem?

Niezależnie od tego, jak możesz twierdzić, że każda wiara jest dobra, skoro np. sataniści oddają cześć komuś kogo powinieneś uważać za wroga?


  • 0

#19

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie było moją intencią zmieniać temat rozpoczęty przez Xeo.

 

Sataniści mają swojego przewodnika.

 

Ja chyba jasno określiłem moją wiarę i staram się postępować według jej zasad:

Jam jest Pan Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.


  • 0

#20

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I co w związku z tym że mają? Chyba nie sądzisz że szatan może się równać Bogu?


  • 0

#21

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Do egzystencji tam potrzebujemy Boga jako nauczyciela. Jesteśmy zbyt słabi by wydawać sądy, wybieramy Tego,który jest najbliższy naszemu sercu.

 

Ostatnio pisałem o Cat-women i Egipcie http://www.paranorma...za/#entry704480, być może wszystko to ma bardziej racionalne i empiryczne fundamenty i wymaga dokładniejszego zbadania historii starożytnej, biorąc pod uwagę odkrycie Arki na górze Ararat jest szansa, że uda się potwierdzić więcej wydarzeń opisanych w Bibli. Uznanie tych historii za prawdziwe odmieni całkowicie człowieka i wprowadzi nas w nową-starą ere.


Użytkownik ppp edytował ten post 24.12.2017 - 01:10

  • 0

#22

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do egzystencji tam potrzebujemy Boga jako nauczyciela. 

Tam, to znaczy gdzie? Poza tym, Bóg nigdy nie przedstawiał się jako nauczyciel, a jako nauczyciel nie może wymagać, aby go czczono, nie może nakazywać.

 

 Jesteśmy zbyt słabi by wydawać sądy...

Jak płytką wiedzę na temat swojej wiary posiadasz. W zasadzie nie posiadasz jej wcale. Gdybyś wiedział choć tyle. ile wymaga katechizm, wiedziałbyś, że z woli Boga posiadasz wolną wolę, która pozwala Ci wybierać pomiędzy dobrem i złem, tak jak i wydawać osądy. Twoja wola.





#23

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jam jest Pan Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Jan w apokalipsie ostrzega przed powrotem do zniewolenia, a my ludzie jesteśmy na drodze do tego Egiptu. Być może to kobieta sfinks jest tego przyczyną i dla tego została zgładzono przez Aleksandra. Amerykański generał mówi: idzie wojna.

Tamten świat to ten świat i jest bardziej realny niż mógłbyś przypuszczać poprostu masz w nim kontakt z istotami typu Anioły, duchy, diabły, itd. i wcale nie trzeba umierać by tam być. Wiele z tych istot przekracza nas mądrością, inteligencją, wiedzą.

Co do mojej znajomości religii, nie jestem ekspertem, w chwili walki to Anioły przypominały mi modlitwę "Wierzę w Boga" a powtarzałem po Nich, tylko tego jednego słowa nie mogłem zrozumieć "Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, .................................., żywot wieczny.

Amen." Sprawdziłem po wszystkim.


Użytkownik ppp edytował ten post 24.12.2017 - 20:41

  • -1

#24

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Ciała zmartwychwstanie" to ten wykropkowany fragment.

Ale postaram się, abyś zrozumiał Credo (to inna nazwa Wyznania wiary, zwane też Składem apostolskim), ale nie w formie Oazowej, ale racjonalistycznej.

Mam nadzieję, że nie zachwieję Twoją wiarą, bo to nie jest moim celem.

Chrześcijańskie wyznanie wiary brzmi następująco:

 

Wierzę w jedynego Boga,

Proszę zwrócić uwagę na paradoks wynikający z dogmatu jedynego Boga i Trójcy Świętej. Czyli z jednej strony mamy jedynego Boga, ale w trzech osobach. Czysty absurd. Ten jedyny Bóg także bardzo mocno koliduje z całą rzeszą świętych i rzeszą Maryii (każdy klasztor potrafi mieć swoją).

Ojca Wszechmogącego,

O wszechmocy Boga już się niejeden filozof rozpisywał – zacytuje z pamięci tylko jeden paradoks – Czy Bóg może stworzyć tak wielki kamień, którego sam nie może podnieść. Dodatkowo dochodzi paradoks Wielkiego Pedofila – skoro jest wszechmogący, to może zapobiec tej skali przemocy - nie tylko seksualnej.
Stworzyciela nieba i ziemi,
wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych.

Ten punkt wyznania wiary w czasach odkryć naukowych, w czasach gdzie ewolucja jest faktem (tylko dla ignorantów jest teorią), kiedy znamy fakty dotyczące ogromu wszechświata, ogromnej ilości galaktyk , jest kompletnie bezsensowny i tylko ograniczoność ludzkiego umysłu go w jakiś sposób uzasadnia.
I w jedynego Pana Jezusa Chrystusa,

Zaimek „i” w kontekście „Wierzę w jedynego Boga” jest nawet dość zabawny.  Najpierw mamy jedynego Boga a potem wyliczankę „i w tego i w tamtego”.

Syna Bożego Jednorodzonego,

Należy zwrócić uwagę , że Jezusa uznano za syna bożego na soborze nicejskim I w 325 r.  Wtedy biskupi uznali Jezusa za Boga. To się nazywa charyzma Jezusa

który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami,
(Bóg z Boga,) Światłość ze Światłości,
Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego.
Zrodzony a nie stworzony,
współistotny Ojcu,

a przez Niego wszystko się stało.

Tutaj prócz absurdalności samej wypowiedzi mamy śmieszny paradoks. Jezus jest zrodzony, podkreślam zrodzony, więc ludzkie konotacje są oczywiste, a jednocześnie stało się to „przed wszystkimi wiekami” czyli nie widomo kiedy, jak by to moje dzieci powiedziały przed nieskończoność nieskończoności czasu J Więc najpierw był zrodzony z ojca boga, a potem dopiero zstąpił na ziemie jako człowiek, żeby nas zbawić. Bóg go urodził. Raczej nie rodził w bólach – zostawił to kobietom.

On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba.
I za sprawą Ducha Świętego
przyjął ciało z Marii Panny i stał się człowiekiem.

Proszę zwrócić uwagę, że w wieku zerowym stał się człowiekiem, ale istniał (zrodzony przez Boga) już wcześniej.
Ukrzyżowany również za nas,
pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany.

Czyli Bóg nie mógł nam tak po prostu darować, jak tatuś ,który przecież jest wszechmiłością,  potrzebował czegoś naprawdę ekstra.  Potrzebował igrzysk.  Metoda karania przez ukrzyżowanie była wtedy powszechna w krajach opanowanych przez Rzymian. Więc mamy krzyżyki. Ciekawe co by nosili chrześcijanie, gdyby Jezus umarł śmiercią męczeńską w miejscu  gdzie była metoda łamania kołem (to akurat łatwe), ale np. zjadania żywcem przez larwy much.  Ludzka pomysłowość w tej dziedzinie nie zna granic. Święta inkwizycja nie pozostawała w tyle. Można nawet powiedzieć, że ukrzyżowanie było prawie humanitarną metodą w porównaniu z tym co wyrabiała z ludźmi święta inkwizycja.
I zmartwychwstał trzeciego dnia,
jak oznajmia Pismo.

Czyli stał się na powrót żywy?
I wstąpił do nieba, siedzi po prawicy Ojca.

Wiec jak daje radę siedzieć ŻYWY w niebie. (Mamy podobny problem z matką Jezusa)
I powtórnie przyjdzie w chwale, sądzić żywych i umarłych,
a Królestwu Jego nie będzie końca.

Czekamy, czekamy i czekamy a czekaniu naszemu nie będzie końca (chyba, że sami się wykończymy)
Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela,

I kolejna wyliczanka.
który z Ojca (i Syna) pochodzi,
który z Ojcem i z Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę,

który mówił przez proroków.

Czyli tak naprawdę to jest najważniejsze w wierze – uwielbienie i chwała.
Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół.

A skąd ten Kościół – to już po prostu arogancja najwyższych miar. 
Wyznaję jeden Chrzest na odpuszczenie grzechów.
I oczekuję wskrzeszenia umarłych

Wszystkich umarłych? – to przecież ziemia nie da rady wyżywić takiej rzeszy ludzi. I czym dłużej w czas tym gorzej. Już teraz mamy problem z przeludnieniem.
i życia wiecznego w przyszłym świecie.

I ta cała  rzesza ludzi ma żyć wiecznie? Po prostu koszmar.
Amen





#25

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...
 

który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami,
(Bóg z Boga,) Światłość ze Światłości,
Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego.
Zrodzony a nie stworzony,
współistotny Ojcu,
a przez Niego wszystko się stało.
Tutaj prócz absurdalności samej wypowiedzi mamy śmieszny paradoks. Jezus jest zrodzony, podkreślam zrodzony, więc ludzkie konotacje są oczywiste, a jednocześnie stało się to „przed wszystkimi wiekami” czyli nie widomo kiedy, jak by to moje dzieci powiedziały przed nieskończoność nieskończoności czasu J Więc najpierw był zrodzony z ojca boga, a potem dopiero zstąpił na ziemie jako człowiek, żeby nas zbawić. Bóg go urodził. Raczej nie rodził w bólach – zostawił to kobietom.


Ten bóg po prostu "tłukł Niemca po hełmie" do probówki, zamroził boskie plemniki jeszcze przed stworzeniem Wszechświata, a jak nadeszła pora, to się zabawił w in vitro. Kto wie, może wziął i transmutował jednego plemnika w jajeczko czy coś, doprowadzając do partenogenezy.

On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba.
I za sprawą Ducha Świętego
przyjął ciało z Marii Panny i stał się człowiekiem.

Proszę zwrócić uwagę, że w wieku zerowym stał się człowiekiem, ale istniał (zrodzony przez Boga) już wcześniej.

Przebrał się za Spirytusa Sanktusa, poderwał Maryję w barze, zapodał jej pigułkę gwałtu w wódce, a potem dokonał implantacji wspomnianego wyżej jajeczka, tudzież jej wstrzykną próbkę swojej boskiej spermy po jej odmrożeniu. Zasadniczo cała ta historia sprowadza się do tego, iż chrześcijański bóg nie ma problemów z in vitro, bo sam z tego korzystał, jak płodził Jezusa. Może wiedział, że między stworzeniem Wszechświata, a rokiem zerowym naszej ery zostanie impotentem...


  • 0



#26

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Aniołowie prosili abym odmawiał skład apostolski, gdyż to jest poprawa modlitwa. 

Staniq jeśli masz jakieś wątpliwości zawsze możesz ich zapytać. Tamten świat jest bardzo realny, niestety nie jest ujawniany ogółowi społeczeństwa. Być może należy poczekać ponieważ za tym stoją różne grupy "tamtych", może kosmitów, może ziemian z tąd i tamtąd bo dla nas to różne wymiary ale dla nich nie. Pewne rzeczy ludzie odczytują z historii, teraz jest szeroki dostęp do materiału ze wszystkich kultur.

Ten świat wydaje się zbliżać nieuchronnie, stawiając człowieka przed wyborem życia tu i teraz lub dociekania prawdy.

W mojej ocenie najważniejsze w tym nowym świecie jest określić siebie - kim jestem, jakie są moje cele, jaką drogą podążam.

 

W czasach rycerskich ludzie wiedzieli, że trzeba być silnym. Współcześni dają się łatwiej zniewalać.


Użytkownik ppp edytował ten post 25.12.2017 - 00:23

  • -1

#27

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ppp

 

Do egzystencji tam potrzebujemy Boga jako nauczyciela. Jesteśmy zbyt słabi by wydawać sądy, wybieramy Tego,który jest najbliższy naszemu sercu.

To ilu jest bogów, jeden czy wielu?

Jeśli jest jeden, ten z Biblii to wszelkie inne kulty to zło które trzeba wyplenić. Jeśli jest ich wielu to Biblia kłamie, a wraz z nią ty.

 

Staniq

 

Dodatkowo dochodzi paradoks Wielkiego Pedofila – skoro [Bóg] jest wszechmogący, to może zapobiec tej skali przemocy - nie tylko seksualnej.

Ano może i co z tego? Ty też wiele rzeczy możesz, a ich nie robisz...

 

Ten punkt wyznania wiary w czasach odkryć naukowych, w czasach gdzie ewolucja jest faktem (tylko dla ignorantów jest teorią), kiedy znamy fakty dotyczące ogromu wszechświata, ogromnej ilości galaktyk , jest kompletnie bezsensowny i tylko ograniczoność ludzkiego umysłu go w jakiś sposób uzasadnia.

Wiara nie koniecznie wiąże się z wykluczeniem nauki, a tylko wyjątkowa ignorancja każe twierdzić że Boga nie ma, na podstawi empirycznych faktów.

 

Jezus jest zrodzony, podkreślam zrodzony, więc ludzkie konotacje są oczywiste, a jednocześnie stało się to „przed wszystkimi wiekami” czyli nie widomo kiedy, jak by to moje dzieci powiedziały przed nieskończoność nieskończoności czasu J Więc najpierw był zrodzony z ojca boga, a potem dopiero zstąpił na ziemie jako człowiek, żeby nas zbawić.

W tekście jest podkreślone, zrodzony a nie stworzony, czyli ma boską naturę i nie można go pod tym względem porównywać do reszty istot.

 

Czyli stał się na powrót żywy?

No tak, czy pewne kwestie są dla ciebie zbyt trudne do zrozumienia?

 

Wiec jak daje radę siedzieć ŻYWY w niebie. (Mamy podobny problem z matką Jezusa)

A jaki masz z tym problem?

 

Wszystkich umarłych? – to przecież ziemia nie da rady wyżywić takiej rzeszy ludzi. I czym dłużej w czas tym gorzej. Już teraz mamy problem z przeludnieniem.

Raczej będą siedzieć w niebie z Jezusem. Tam problemów z jedzeniem nie ma...


  • -1

#28

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Bohun dla mnie jest jedem Bóg, ja znalazłem swoją drogę. Być może istnieje jeszcze Byt jak nieskończona inteligencja, pojawiło się na mojej drodze jako Ona. Mojego Bóga w Trójcy z Jezusem i Duchem Świętym raczej odbieram jako dziadka z kijem podobnego do człowieka gdyż my jesteśmy jego obrazem. Może poprostu należy szukaś Boga tu w nasym życiu gdyż jest on realny a nie w teologii. Jest on tak realny jak realny jest papież. George Bush, który zna tajemnice tego świata i skończył najlepsze szkoły z jakiegoś powodu modli się do sowy, a generał amerykański mówi będzie wojna i nawet nie wie z kim, tak jakby to było od niego niezależne jakby USA było zależne od sił wyższych. Ja to odebrałem jak słowa" Bogowie chcą wojny."


  • 0

#29

Taper.
  • Postów: 293
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Staniq "Jak sądzisz, pierwszy homo-sapiens już wyznawał wiarę w Boga, czy nie? Czy dwa mruknięcia, jedno mlaśnięcie i trzy świsty podczas wieczornego ogniska oznaczały słowo "religia", czy "oddaj gnata bo Ci przyłożę"?"

 

A, to świetne pytane.

 

"Najstarsze wierzenia religijne, rekonstruowane na podstawie świadectw archeologicznych oraz wierzeń religijnych najbardziej archaicznych ludów żyjących współcześnie. Wierzenia te pojawiły się już w paleolicie i związane były początkowo z ceremoniałami pogrzebowymi, wiarą w życie pozagrobowe, kultem płodności i wiarą w istnienie duszy i duchów." https://www.religie....14,article.html

 

Od środkowego paleolitu, czyli jeszcze zdrowo przed homo sapiens mamy Homo neanderthalensis, a wraz z nim...

 

"Ludzie neandertalscy grzebali swoich zmarłych z zachowaniem należytego ceremoniału i najprawdopodobniej żywili wiarę w jakiegoś rodzaju egzystencję pośmiertną. W jaskini Szanidar, w północnym Iraku, zwłoki ułożone zostały wśród kwiatów i przysypane stertą kamieni, w Teszik Tasz. W Turkiestanie, wokół miejsca pochówku dziecka ułożono wieniec z rogów muflona. W jaskini Monte Circeo we Włoszech, znajduje się czaszka ludzka otoczona małym kręgiem z kamieni – jest to jeden z tak zwanych pochówków czaszek. Często napotykamy dary pogrzebowe, na przykład w jaskini La Chapelle-aux-Saints we Francji. Pod koniec okresu mustierskiego zaczęto grzebać zmarłych w pozycji embrionalnej i posypywać zwłoki czerwoną ochrą. Jedno i drugie może świadczyć o wierze w pośmiertną egzystencję: powrót do łona Matki Ziemi oraz przedłużenie życia w innym świecie za pośrednictwem czerwonej „krwi”. Wydaje się, że zachowania niektórych współczesnych nam ludów pierwotnych potwierdzają taką interpretację, choć możliwe są tu i inne.wyjaśnienia. ."  https://pl.wikipedia.org/wiki/Religie_prehistoryczne

 

Pewnie, że są. Ale za homo sapiens robi się już gorzej:

 

"W jaskiniach koło Mentony, na pograniczu francusko-włoskim, znaleziono szkielety pochowane w pozycji zgiętej i pokryte tlenkiem żelaza. Towarzyszyły im rzędy muszli z przewierconymi otworami, kwarcytowe narzędzia i krzemienne noże. Pochówki na obszarze rozciągającym się od Włoch po Rosję świadczą o zwyczaju grzebania zmarłych wraz z ich najcenniejszymi rzeczami. Bez wątpienia sądzono, że zabiorą je na tamten świat. W Rosji, w Sungir, położonym 200 km od Moskwy, znajduje się jedno z najciekawszych stanowisk archeologicznych z tej epoki, groby kilku osób, między innymi: dwójki dzieci pogrzebanych razem, chłopca i dziewczynki w wieku około 13-14 lat, kobiety oraz mężczyzny, datowane na 28 000 lat p.n.e. Prawie tysiąc lat później w tym samym miejscu pochowano jeszcze inne osoby: mężczyznę w wieku około 50 lat i dwóch chłopców. Wszyscy zostali pogrzebani w bogato ozdobionych ubiorach z niezliczoną ilością paciorków, bransolet, wisiorków i innych przedmiotów z kości mamuciej i muszli. Ponad 26 000 lat temu człowiek zasiedlił Wyspy Brytyjskie i pozostawił po sobie pierwsze ślady w jaskini Paviland. „Red Lady of Paviland” (Czerwona Dama z Paviland) zwana także „Pierwszą Brytyjką”, podczas rytuału pogrzebowego została posypana czerwoną ochrą, w ostatnią podróż przyozdobiono ją i wyposażono w kilka przedmiotów[.]."  https://pl.wikipedia.org/wiki/Religie_prehistoryczne

 

Jakoś ten świat wokół trzeba było obłaskawić, próbować zrozumieć, usankcjonować własną w nim obecność."ukulturalnić". Stworzyć mity założycielskie, tożsamość, obrzędy...


Użytkownik Taper edytował ten post 25.12.2017 - 12:49

  • 0

#30

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Staniq jeśli masz jakieś wątpliwości zawsze możesz ich zapytać.

Ja wątpliwości przestałem mieć, kiedy zacząłem rozumieć słowo pisane. Rozumieć, a nie umieć go przeczytać, bo to są dwie różne rzeczy. Miałem wtedy około piętnastu lat i zacząłem zadawać pytania, na które nie udzielano mi odpowiedzi bo były nieodpowiednie lub heretyckie.

 

W czasach rycerskich ludzie wiedzieli, że trzeba być silnym. Współcześni dają się łatwiej zniewalać.

Masło maślane. Siła charakteru nie wypływa z warunków w jakich się przebywa, ale z wartości, które się przyswaja, lub którymi się otacza. Różnica polega na tym, że tamte czasy nie przystają do naszych pod żadnym względem.Porównanie z czapy.

 

 

 

Wszystkich umarłych? – to przecież ziemia nie da rady wyżywić takiej rzeszy ludzi. I czym dłużej w czas tym gorzej. Już teraz mamy problem z przeludnieniem.

Raczej będą siedzieć w niebie z Jezusem. Tam problemów z jedzeniem nie ma...

Raczej nie, bo mowa jest o wskrzeszeniu umarłych. Wskrzeszenie nastąpi (według doktryny chrześcijańskiej, a nie tylko katolickiej) na ziemi, a nie w niebie i na ziemi będą żyć po zmartwychwstaniu/końcu świata. W niebie (również według wspomnianych doktryn) przebywają dusze ludzi, którzy dostąpili zbawienia i po końcu świata dostąpią zmartwychwstania. Widzisz, znajomość pewnych rzeczy dotyczących własnej religii jest dostępna na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko rozumieć dostępną treść.

 

 

 

 

Więc jak daje radę siedzieć ŻYWY w niebie. 

A jaki masz z tym problem?

 

Właśnie zasadniczy, bo w niebie jest kilka wyjątków nieprzystających do zasady "dusza w niebie". W tym przypadku nawet nikt nie próbuje tego tłumaczyć, poza dwoistością natury Jezusa i niepokalanością Marii, czy zwykłym chciejstwem Boga (chciał i już). Tak nawiasem, ludzka niewiedza jest powalająca - słowa kolędy - Maryja Panna... mąż Józef to co? Aaaa, no tak, to "opiekun". W takie bzdety sunie tłumaczenie wielu rzeczy w katolicyzmie.

 

 

... dla mnie jest jedem Bóg, ja znalazłem swoją drogę.

...Jest on tak realny jak realny jest papież. George Bush, który zna tajemnice tego świata i skończył najlepsze szkoły z jakiegoś powodu modli się do sowy, a generał amerykański mówi będzie wojna i nawet nie wie z kim, tak jakby to było od niego niezależne jakby USA było zależne od sił wyższych. Ja to odebrałem jak słowa" Bogowie chcą wojny."

Zlepek różnych teorii konspiracyjnych.

 

@Taper:

To był głęboki skrót myślowy. Oczywiście człowieka pierwotnego dotyczył. Z naciskiem na słowo "pierwotny".






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych