Skocz do zawartości
Ruszyła tegoroczna edycja Złotych Szaraków. Tu się nie ma co wymigiwać, tu trzeba zagłosować!


Zdjęcie

Wykopano skamieniałe jaja dinozaura

jaja dinozaura skamieniałe jaja dinozaura

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Alis

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W mieście Foshan na południowym wschodzie Chin w prowincji Guangdong dokonano niezwykłego odkrycia. Znaleziono pięć jaj należących do dinozaurów roślinożernych. Jaja mają 70 milionów lat

 

 

 

1.jpg

 

 

- Znaleźliśmy pięć jaj, trzy z nich były zniszczone, ale nadal widoczne. Pozostałe odcisnęły się w skale. Jaja są okrągłe i należą do dinozaurów roślinożernych - powiedział archeolog Qiu Licheng.

 

 

Skamieniałe jaja pochodzą z okresu kredy i mają około 70 milionów lat. Zostały znalezione na głębokości ośmiu metrów w czerwonym piaskowcu.

- To odkrycie jest bardzo ważne dla naszych badań. Cała tutejsza okolica jest wyjątkowa z dwóch powodów. Występuje tu wiele minerałów, a także liczne skamieniałości, takie jak właśnie jaja dinozaurów z okresu kredy, czy zachowane w skałach szczątki ryb, pochodzące z paleogenu - powiedział szef biura geologów w Foshan Liu Jianxiong.
Teraz jaja będą badane w lokalnym muzeum.

 

 

2.jpg

 

 

Ustalenie co mogło było się z nich wykluć na pewno nie będzie łatwe. O ile w ogóle możliwe.

Nie po raz pierwszy w tym regionie w ręce archeologów wpadają interesujące znaleziska. Ostatnio na skamieniałe gniazdo dinozaura natrafiono w latach 80-tych ubiegłego wieku. W okresie Kredy obszar był jedną z wielu kotlin na obszarze obecnej prowincji Goangdong, co sprzyjało rozwojowi prehistorycznej fauny i flory.

 

 

 

źródło

 


  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u