Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Kościół Katolicki naprawdę wie o co Bogu chodzi.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Biskupi wypowiadają się bardzo często w imieniu Boga. Ustalają święta, stwierdzają co jest grzechem a co nie, wyznaczają jak mamy
się zachowywać, jak myśleć, co oglądać i jeść. Czy biskupi naprawdę wiedzą to od Boga, czy Bóg im mówi co mają robić czy też sami wszystko wymyślają.

 

http://gry.interia.p...ier,nId,2384230

 

 

 

 

ps. Na liście nie znalazłam "Czarodziejek z księżyca" czy jest to przeoczenie, czy Bogu ten serial się jednak spodobał.


Użytkownik Aidil edytował ten post 21.04.2017 - 07:57

  • 0



#2

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jak dla mnie, to biskupi już dawno minęli się z przekazem Bożym. Ustalają nowe prawa, zabraniają ludziom wielu rzeczy, chyba tylko dlatego by utrzymywać kontrolę nad wiernymi. Bóg oczekuje od ludzi tylko jednego - bycia dobrym. A dobry człowiek to taki, który kocha nie tylko samego siebie, ale przede wszystkim innych ludzi i zwierzęta, oraz świat. To ktoś, kto nie zadaje cierpienia sobie i innym. Ktoś kto  nie kieruje się uprzedzeniami, ktoś kto potrzebę czynieni dobra ma zapisana głęboko w DNA. Dobry człowiek nie musi chodzić co niedziele do kościoła i uczestniczyć w rytuale, sprowadzając wiarę do roli tradycji. Dobry człowiek w ten czas np. wspomoże potrzebującego. Światem rządził, rządzi i  będzie rządził pieniądz,albo źle zrozumiane przekazy boskie, ten zły odbiór tego co Bóg od ludzi oczekuje, staje się często przyczyną wojen i okrucieństwa. Bóg chce od nas tylko miłości i spokoju...


  • 7



#3

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że sami sobie wymyślają, bo żadnego boga nie ma :) to jedni z najbardziej naiwnych ludzi, bo podporządkowali swoje jedyne życie, pod wymyślony twór. To tak jakby faceci teraz porzucili wszystko, założyli zbroje i poszli szukać Diablo. Identyczna sytuacja.


  • 0



#4

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie, to biskupi już dawno minęli się z przekazem Bożym. Ustalają nowe prawa, zabraniają ludziom wielu rzeczy, chyba tylko dlatego by utrzymywać kontrolę nad wiernymi. 

 

Hmm.. a wedlug mnie wrecz przeciwnie. Otwieraja sie na nowe rzeczy, staraja sie isc jakos z postepem, co raz wiecej rzeczy jest dozwolonych i "wybaczanych" bo co raz bardziej postepowe spoleczenstwo tego oczekuje. Jezeli nie beda szli "do przodu" to straca wiernych, a za tym pieniadze i wladze. Wydaje mi sie, ze jednak 500-600 lat temu bylo znacznie wiecej praw, obowiazkow, zakazow i tak dalej. 

 

Oczywiście, że sami sobie wymyślają, bo żadnego boga nie ma :) to jedni z najbardziej naiwnych ludzi, bo podporządkowali swoje jedyne życie, pod wymyślony twór. To tak jakby faceci teraz porzucili wszystko, założyli zbroje i poszli szukać Diablo. Identyczna sytuacja.

 

W sumie, gdyby ktos organizowal wyprawe, ktora ma na celu poszukiwanie Diablo. Dlaczego nie, ja tam sie na to pisze chociaz w boga nie wierze.  :szczerb:


Użytkownik xMaster edytował ten post 21.04.2017 - 10:38

  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z jednej strony słychać, że kościół jest archaiczny i skostniały, bo na przykład nie godzi się na in vitro. Z drugiej strony słychać, że kościół odszedł daleko od nauk Jezusa.
Tych przeciwnych postaw nie da się pogodzić.
  • 2



#6

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A kto to jest Bóg?

 

Z racji iż jestem katoliczką jestem osobą wierzącą, tak wierzę w boga ale na swój sposób. Wierzę w boga jako stwórcę istoty żywej, istoty rozumnej w skrócie nas. Jak wygląda stwórca? Nie wiem i nie wiem czy jest to człowiek, kosmita czy jeszcze coś innego. Wierzę, że jesteśmy kopią jakiejś wyższej inteligencji, obraz boga jako starszego pana chodzącego po raju i jako stworzyciela nieba i ziemi jakoś do mnie nie przemawia. Jest to obraz wykreowany przez sekty, podgrupy religijne i największą fałszywą hierarchię jaką jest kościół katolicki (bez obrazy proszę).

 

Tak z ciekawości weszłam Aidil w twój link i znalazłam czarną listę gier, pozwolę sobie wkleić:

 

Gry zawierające elementy satanizmu i okultyzmu

    Aces and Eights
    Darklands
    Devil Inside
    Doom
    Dungeon Keeper
    Elvira
    Evil's Doom
    Gabriel Knight
    Game of Death
    Hell on Earth
    Heretic
    Hero's Quest
    Hexen
    Killing Stones (?)
    Messiah
    Mortal Kombat
    Quake
    Resident Evil
    RollerCoaster Tycoon
    Running Man
    Russian Roulette
    Seventh Sword of Mendor
    Suburbs
    Wizard's Crown

 

Gry zawierające elementy satanizmu i przemoc

    Dungeons & Dragons
    F.E.A.R.
   Grand Theft Auto
   Guy Game
   Hitman
   Kingpin
   Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude
   Manhunt
   Metal Gear Solid
   Postal
   Punisher
   Rumble Roses

 

Gry antychrześcijańskie

    Hell Game
    Perihelion
    Populous 3

 

Kościołowi musi się strasznie nudzić skoro opracowuje jakieś dziwne listy demonicznych gier komputerowych.





#7

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiekszosc z tych gier jest przestarzala i liczy juz 10 lub nawet wiecej lat. O czesci opowiadal mi ksiadz w gimnazjum jak jeszcze uczeszczalem na religie, to ponad 10 lat temu. Zreszta nie rozumiem takich list bo gier zawierajacych elementy "satanizmu i przemocy" jest jeszcze ze 20 razy wiecej i dlaczego nie sa uwzglednione? Chocby pierwszy z brzegu Max Payne? Mi sie wydaje, ze ktos chcial wzbudzic wielka sensacje starym newsem.


  • 0

#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Biskupi wypowiadają się bardzo często w imieniu Boga.

W imieniu Boga (jako osoba natchniona Duchem Świętym) wypowiada się Papież. Biskupi mówią w imieniu swoich przełożonych, czyli kardynałów i arcybiskupów, a księża w imieniu biskupów.To służba hierarchiczna, więc żaden z nich nie powinien mieć własnego zdania w sprawach służbowych.

Święta ustalane są przez sobory i synody na podstawie przesłanek doktrynalnych i kanonicznych. Nie jest to widzimisię biskupa, do tego takie święto (kościelne) musi być zatwierdzone w Watykanie.

Uprościłaś za bardzo i wyszło, że to ich zachcianka, a tak nie jest.

 

P.S.

Co do gier i filmów... zdaje się, że ksiądz Natanek też taką klasyfikacją zrobił. Wiemy i pamiętamy jak to wyszło, oni nawet z Bolka i Lolka zrobią homoseksualistów, albo biseksualistów, jeżeli dołożyć im Tolę, a z Reksia i jego opiekuna związek zoofilski.

Tak naprawdę, nad takimi rzeczami nie powinniśmy się nawet pochylać przez szacunek dla naszego intelektu....





#9

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak to w imieniu boga? A ten bog to jak sie kontaktuje z papiezem? Maile czy darmowe minuty?
Niewazne kto przemawia, czy papiez czy najzwyklejszy ksiadz na wsi, nadal mowia w imieniu wynyslonej istoty, ktora nie istniala i nie istnieje.
  • 1



#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nic nie udowadniam, tylko pokazuję hierarchię. To bez znaczenia, czy ktoś im wierzy, czy nie. EzoTV ma podobne zasady i siedzi tam wróżka, a nie papa. Jeśli ludziom sprawia radochę wirtualny stwór, niech się bawią i niech za to płacą.





#11

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

   Kościół Katolicki ma bardzo mało wspólnego z chrześcijaństwem. Odeszli od tej drogi już dawno. Mógłbym to szeroko opisać, ale w tej chili nie mam czasu. Biskupi, kardynałowie czy papież tworzą takie prawo kościelne jakie im pasuje. Kościół Katolicki zszedł z drogi wiary, wszedł najpierw na drogę religii, a potem zajął się polityką, poszerzaniem wpływów, zarobkami. 

  

   @ Kronikarz  Ten komentarz jest dla mnie po prostu całkiem poniżej poziomu

 

   @ Endinajla   

 

 

Jak dla mnie, to biskupi już dawno minęli się z przekazem Bożym. Ustalają nowe prawa, zabraniają ludziom wielu rzeczy, chyba tylko dlatego by utrzymywać kontrolę nad wiernymi.

Z tym się zdecydowanie zgadzam. 

 

Bóg oczekuje od ludzi tylko jednego - bycia dobrym.  A dobry człowiek to taki, który kocha nie tylko samego siebie, ale przede wszystkim innych ludzi i zwierzęta, oraz świat.

 

Nie do końca. Niezbędne jest też kilka innych elementów, jak na przykład wiara. Miłość do Boga i miłość bliźniego jest na pierwszym miejscu, tu masz rację.

 

 

To ktoś, kto nie zadaje cierpienia sobie i innym. Ktoś kto  nie kieruje się uprzedzeniami, ktoś kto potrzebę czynieni dobra ma zapisana głęboko w DNA.

 

Potrzeba czynienia dobra nie musi być "Zapisana w DNA". Przecież Jezus przyszedł przede wszystkim do grzeszników, ludzi czyniących zło. Chociaż po nawróceniu, rzeczywiście można powiedzieć, że czynienie dobra "znajduje się w DNA".

 

Dobry człowiek nie musi chodzić co niedziele do kościoła i uczestniczyć w rytuale, sprowadzając wiarę do roli tradycji.

 

 

Zgadzam się połowicznie. Nie należy sprowadzać zgromadzeń do roli tradycji, jednak nie powinno się ich też bez powodu opuszczać. (List do Hebrajczyków 10, 25)

 

Dobry człowiek w ten czas np. wspomoże potrzebującego. 

 

 

Pomaganie potrzebującym i "czynienie dobra" jest rzeczywiście ważna, ale nie najważniejsze. Przykład: ew. mateusza 26, 6-13

 

Światem rządził, rządzi i  będzie rządził pieniądz, albo źle zrozumiane przekazy boskie, ten zły odbiór tego co Bóg od ludzi oczekuje, staje się często przyczyną wojen i okrucieństwa.

 

Niestety, to prawda.

 

Bóg chce od nas tylko miłości i spokoju...

 

 

I kilku innych rzeczy, ale jak pisałem wcześniej, miłość jest najważniejsza.

 


  • 2

#12

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kościół katolicki, to instytucja. I jak każda instytucja, zabiega o petentów (no może poza ZUSem)

 Ta lista gier nie jest niczym dziwnym. Zwłaszcza że większość z nich, jest przeznaczona dla osób powyżej osiemnastego roku życia. Kluczowym jest tekst (z linka,który podała @Aidil ""Lista demonicznych gier - nie pozwól dzieciom w nie grać!!!".

 

 Demoniczne czy nie ale ja nie pozwalam grać mojemu dwunastoletniemu synowi w gry, na okładkach których jest znaczek +18.

 Ta kościelna lista wyodrębnia gry w których są treści antagonistyczne, do nauk kościoła. I nic w tym dziwnego. Skoro prawo świeckie, klasyfikuje gry, ze względu na wiek odbiorcy, to dla czego, kościół nie może uczulać swoich wiernych, na niektóre z nich które, niosą treści anty-katolickie.

 Nikt z was, nie zauważył, że chodzi o dostęp dzieci, do tych gier. Nie ma w tym linku mowy o dorosłych. Więc nie rozumiem o co kruszycie kopie. Żaden odpowiedzialny rodzic, nie pozwoli swojemu dziecku grać w gry dla dorosłych, niezależnie od wyznania. Druga sprawa jest taka, że ta lista, trąci myszką. Wydaje mi się że INTERIA odkopała to tylko po to żeby, zwiększyć ilość odsłon. No i się udało :/


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 21.04.2017 - 17:35

  • 2



#13

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Juzku, serio myślisz, że takie zabranianie grania ma w ogóle sens? Przecież on u kumpli i po kryjomu przerobił już je wszystkie. Takie zakazy to ściana z papieru - myślisz, że nie przeklina w szkole, nie ogląda gołych panien? -  tego też nie powinien robić. 

Jeszcze by brakowało, żeby jakiś gość w sukience, mówił dorosłemu facetowi w co może grać :D pusty śmiech mnie ogarnia. Tak samo się śmiałem, jak mi przyszła 75-letnia zakonnica, tłumaczyć co to jest seks i z czym to się je. Komedia.


  • 0



#14

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o gry, to jeśli pisze, że coś jest dozwolone od lat osiemnastu, to raczej powinno tak być. Z drugiej strony, to też dużo zależy od wychowania przez rodziców. Jeżeli dziecko nie ma wpojonych podstawowych wartości, to taka gra szybciej wpłynie na psychikę. Dziecko nie uczone tego,że na przykład kotek też odczuwa ból, że to istota żywa, a życia nie wolno zabijać, uzna, że jeśli w grze można, to czemu w realu nie można? Zakatuje starca, utopi kota, zgwałci dziewczynę... W końcu wszystko mu wolno. Dostanie za to punkty  satysfakcja. Oczywiście są to skrajności, ale  jak dziecko nie nauczy się wartości, nie posiądzie tych fundamentów moralności, to każda gra będzie wpływać na jego moralność.


  • 0



#15

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kościół katolicki, to instytucja. I jak każda instytucja, zabiega o petentów (no może poza ZUSem)

śmiechłem :D

Tak sobie myślę, że jeśli to... "zabieganie" polega głównie na pouczeniach, zakazach, nakazach i straszeniu grzechem, piekłem, wiecznym potępieniem i różnymi takimi, przy jednoczesnym okazywaniu, że funkcjonariuszy Kościoła te zakazy / nakazy nie dotyczą, oraz wyciąganiu kasy za praktycznie każdą posługę, od chrztu począwszy, a na pogrzebie kończąc to zdecydowanie powinni popracować nad marketingiem.


  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych