Skocz do zawartości
Zdjęcie

Masowe obserwacje UFO na przełomie 1896 i 1897 roku

ufo kosmici obcy ciekawe

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

Gorti
 • Postów: 100
 • Tematów: 42
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Staniq - właśnie dlatego relacje sprzed XX wieku są takie ciekawe, ponieważ ludzie nie mogli mylić latających pojazdów z samolotami, helikopterami czy dronami tak jak teraz. Takich obserwacji było znacznie więcej niż tylko te z 1896 i 1897 w USA. Oczywiście, ludzie mogli podawać fałszywe informacje dla sławy lub mylić zwykłe zjawiska meteorologiczne z latającym pojazdem, ale relacji jest jednak bardzo dużo, są niezależne od siebie i pochodzą z ust wiarygodnych osób.

 

Xotteva - tak, incydent z Texasu miał miejsce prawie w tym samym czasie. Ludzie od zawsze opisywali te pojazdy jako coś w kształcie dysku lub kuli, i prawie nigdy nie pojawiały się doniesienia o tym, że miały 'skrzydła' a przecież ludzka psychika powinna podpowiadać im takie rozwiązania. M.in. dlatego te obserwacje są tak wiarygodne.

 

Kronikarz Przedwiecznych - odpisuję w tematach ze swoimi filmami czy artykułami. Tak, reanimacja udana, co najlepiej widać po tym temacie - już 15 postów, a więc więcej niż wszystkie z ostatnich 3 miesięcy na tym podforum spoza moich tematów. Naturalnie, że wrzucając tutaj film lub artykuł mam na celu dwie kwestie - z jednej strony zaciekawienie i przekazanie użytkownikom informacji na pewne tematy, a z drugiej reklamę swojego kanału/bloga, jeśli ktoś byłby nimi zainteresowany. Tylko, że tak jak pisał Xotteva, w wielu tutejszych tematach na forum podaje się link z odnośnikiem do jakiejś strony internetowej lub filmu na youtube. Normalna sprawa.

 

TheToxic - chodzi o lata 1896-1897 a nie 1996-1997. ;]


 • 0

#17

TheToxic

  Faber est quisque suae fortunae

 • Postów: 1315
 • Tematów: 48
 • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Kronikarz & Gorti

Ale gafa, moje niedopatrzenie, machnęłam się o sto lat.

#18

Wszystko
 • Postów: 8401
 • Tematów: 59
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W filmie pada stwierdzenie, że jedynymi wysoko latającymi pojazdami w tamtym czasie były balony. To nie jest prawda. W artykule na wikipedii można przeczytać że latano sterowcami na dużych odległościach.
Nie udało mi się znaleźć żadnych informacji o tym naukowcu z uniwersytetu pacyfiku czyli prof. Cross, nie wiem czym on się zajmował zawodowo więc jego opinia jako autorytetu naukowego może mieć małe znaczenie. Poza tym opisy w gazetach mogą być podkoloryzowane albo zmyślone. W Polsce też mamy wiele gazet typu fakt które często umieszczają jakieś zmyślone historie. W dodatku ilość tych obserwacji może wskazywać na zgapianie jednej opowieści od drugiej z lekką modyfikacją i ulepszeniem.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 20.04.2017 - 16:01
#19

Kubala95
 • Postów: 163
 • Tematów: 6
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W filmie pada stwierdzenie, że jedynymi wysoko latającymi pojazdami w tamtym czasie były balony. To nie jest prawda. W artykule na wikipedii można przeczytać że latano sterowcami na dużych odległościach.

 

Też poczytałem w Wikipedii o sterowcach, ale raczej wywnioskowałem z tego, że w drugiej połowie XIX wieku odbyły się nieliczne loty testowe prototypów i to w Europie, a wykorzystanie ich na większą skalę to dopiero wiek XX, ale może czytałeś inny, bardziej szczegółowy artykuł. Ewentualnie może wojsko przeprowadzało jakieś tajne eksperymenty z dopiero co powstającą technologią.

To jednak fakt, że w każdej epoce sensacje łatwo się rozpowszechniały, trzeba brać niestety pod uwagę koloryzowanie przez media. Mimo wszystko jest w tym jeden ciekawy zbieg okoliczności - właśnie w 1896 roku w Australii również donoszono o obserwacjach dziwnych obiektów, w okolicy gdzie kilkadziesiąt lat później zaginął Valentich.


 • 0

#20

Gorti
 • Postów: 100
 • Tematów: 42
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszystko - w filmie jest również wypowiedź eksperta aeronautyki Charlesa Gibbs-Smitha który twierdzi, że ludzie nie mogli pomylić tych dziwnych obiektów z balonami. Naturalnie, że opisy mogą być podkoloryzowane lub zmyślone, dlatego właśnie trzeba wszystko weryfikować i podchodzić z dystansem. Wiele osób mogło też podgapiać relacje z jakiejś gazety i twierdzić później, że również widziało te obiekty, ale świadków było całe tysiące, z czego wiele z nich było osobami poważanymi w Stanach, a obserwacje były masowe. Wbrew pozorom nie jest łatwo coś takiego zgapić, bo wystarczy relacja jednej lub dwóch osób, które byłyby na miejscu i powiedziały, że nic nie widziały aby podkopać te masowe relacje. Poza tym jest tak jak napisał Kubala95, w innych częściach świata również w tamtym czasie obserwowano latające pojazdy na niebie.


 • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ufo, kosmici, obcy, ciekawe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u