Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masowe obserwacje UFO na przełomie 1896 i 1897 roku

ufo kosmici obcy ciekawe

  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1

Gorti.
  • Postów: 100
  • Tematów: 42
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Historia niezwykłych obserwacji UFO do jakich doszło pod koniec XIX wieku na terenie USA. Na kilka lat przed pierwszym lotem samolotem, tysiące ludzi obserwowało na niebie dziwne metaliczne obiekty. Obserwacje trwały przez pół roku, z nasileniem w listopadzie 1896 i kwietniu 1897 roku. Dziwne obiekty pojawiały się na obszarze wielu tysięcy kilometrów. Czym więc były te dziwne pojazdy skoro w tamtych czasach ludzie nie potrafili jeszcze budować samolotów? Czy były to statki kosmiczne, z pokładu których istoty pozaziemskie monitorowały rozwój życia na naszej planecie? Warto rozważyć taką hipotezę, ponieważ ludzie byli świadkami przelotu dziwnych latających pojazdów przez całą historię ludzkości - od starożytności, przez średniowiecze, nowożytność aż do czasów współczesnych. Być może już od tysięcy lat jesteśmy obserwowani przez zaawansowane cywilizacje z kosmosu.

 


  • 3

#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Długo jeszcze na tą reklamę będziemy pozwalali? Zrobił sobie gość forum reklamowe - nigdzie się nie udziela, tylko jak zrobi filmik to pyk - forum się przydaje. 


  • 0



#3

Gorti.
  • Postów: 100
  • Tematów: 42
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Udzielałem się tu już w 2006 roku pod innym nickiem. Staram się rozruszać forum dodając nowe tematy a jak widać wiele osób odpisuje. Rozumiem, że lepiej zdusić w zarodku jakiekolwiek dyskusje? Praktycznie nikt się nie udziela w podforum UFO/Obce Cywilizacje więc nie widzę żadnego problemu w dodawaniu nowych tematów.


  • 0

#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja się udzielałem już od 1987 roku, ale też pod innym nickiem.

Jakbyś chciał forum rozruszać, tak jak piszesz, to miałbyś już 1.000 postów w różnych tematach, a nie 20, z czego połowa to posty z Twoimi filmikami. Nie rozśmieszaj mnie - jesteś tu tylko po to, aby reklamować swój kanał na YT. 


  • 0



#5

Gorti.
  • Postów: 100
  • Tematów: 42
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Byłem tu kiedyś w 2006 roku jeszcze za czasów Eurycide, ale od 2008 roku w tematach o UFO była posucha a to jedyna tematyka jaka mnie interesuje. Nie widziałem tu jeszcze nikogo kto miałby problem z tym o czym piszesz. Przeciwnie, niektórzy użytkownicy piszą mi nawet prywatne wiadomości, że lubią moje artykuły i filmy. Co jest złego w tym, że zakładam nowe tematy w podforum, które ledwo zipie bez mojej aktywności? Nie odpowiedziałeś na te pytanie, więc rozumiem, że wg Ciebie lepiej aby w ogóle nikt się tutaj nie udzielał. Nie mam nic przeciwko temu abyś sam pisał artykuły i je tutaj udostępniał, będę pierwszym który je przeczyta i skomentuje.


  • 2

#6

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No fajnie, że wymieniliście się poglądami na temat aktywności, teraz piszcie na temat. 


  • 0



#7

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Można rozumieć to tak, że zamiast po prostu napisać suchy temat, gościu tworzy go w formie filmiku i dopiero dodaje na forum. Jest to w końcu forum paranormalne, więc tematyka się zgadza. W końcu dać linka do jakiegoś artykułu, czy czegoś, też jest reklamą, ale nikt nie narzeka. Ja nie widzę w tym problemu.

 

@Alis Większość już napisałem, gdy dodałaś komentarz, a chciałem wstawić swą myśl więc przepraszam ;)


  • 0

#8

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Up 

Wybaczam, ale to przez Rózię.

 

Prawda jest w połowie drogi. I Kronikarz ma rację i Gorti. Zastanawiam się, czy nie zrobić jednego tematu zbiorczego z tymi filmikami o ufo bo jest już ich kilka.

 

W 1996-1997 roku byłam nastolatką bez komputera, telefonu komórkowego jak cała reszta dzieciaków w moim wieku, wystarczyłby nowej technologii samolot aby pomylić go z ufo. A takimi dysponowało od zawsze wojsko.





#9

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale tutaj jest mowa o latach 1800, a nie 1900. I co wybaczasz, jak to do Alis było? :D

Pisanie, że chce się rozruszać forum, wrzucając TYLKO swoje filmiki, i nawet w tych tematach, poza swoim 1 postem, nie starać sie rozkręcić dyskusji, to dla was rozkręcanie forum? :D no to gratuluję. 

A pod jakim nickiem autorze w tamtych czasach występowałeś? Chętnie sobie poczytam jak wspierałeś forum swoimi tematami i dyskusjami :) tylko nie pisz, że nie pamiętasz, bo nie uwierzę.

Autorze - i jakie masz wrażenie po swoich kilku postach od lutego - reanimacja udana? Nie ma nic złego w zakładaniu nowych tematów, bo po to stworzono fora internetowe - ale pisanie, że zakłada się je po to, aby forum rozruszać, a nie robi się tak naprawdę w tym kierunku nic, to ściema i to mi się nie podoba, więc piszę swoje zdanie. Połóż sobie na szali, po dwóch stronach - efekt rozruszania forum vs ilość wyświetleń na YT, bo wrzuciłeś link na duże forum - co wygrywa? Tylko tym razem uczciwie.


  • 0



#10

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Od razu przypomina mi się sprawa UFO w Aurorze, w teksasie. Podobne czasy, obiekt też metalicznie połyskliwy. Zastanawia minie, że pierwsze samoloty, te za czasów wojny, jak i te dzisiejsze, posiadają skrzydła i na tym opiera się ich aerodynamiczność. Tu mowa o obiektach bez widocznych takowych, czy śmigieł. Choć wiadomo, historie lubią być podkoloryzowane.


  • 0

#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra, skoro byli świadkowie takich wydarzeń w XIX w. to spróbujcie obalić to w jakiś sposób. Samoloty odpadają, bo ich nie było, balon jest zbyt wolny, poza tym balon łatwo rozpoznać, podobnie jak i sterowiec.

Tak, jestem zwolennikiem teorii, że istnieje zaawansowana technicznie cywilizacja pozaziemska i jest mi z tym dobrze. Dość łatwo się tłumaczy współczesne obserwacje - bo to samolot, bo to dron, bo to coś tam coś tam, co amerykanie testują itp. Wtedy tych rzeczy nie było i tutaj pozostaje tylko "piorun kulisty", albo "gazy bagienne".





#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Staniq, a co sądzisz o takiej relacji? 

 

Opowiadano zaś, że tej nocy księżyc, który wówczas był w pełni, przedstawiał niezwykły widok i przepowiadał królowi zwycięstwo, co potwierdziły w pełni wydarzenia dnia następnego. Pewni ludzie bowiem, którzy czuwali w nocy, widzieli na tarczy księżycowej ostrą niekiedy walkę między królem z jednej strony a mnichem z drugiej. W końcu jednak mnich, pokonany przez króla i zrzucony z tarczy księżycowej, spadł szybko w dół. To dziwne zjawisko, o którym raz po raz mówiono następnego dnia, potwierdziło świadectwo kapelana królewskiego Bartłomieja z Kłobucka (1), który twierdził, że własnymi oczyma oglądał to widzenie.

 

http://staropolska.p...wo/Dlugosz.html


  • 0



#13

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Piorun kulisty, to całkiem sensowne podejście. Jak badać UFO to najlepiej na wydarzeniach z przeszłości, kiedy to nie było jeszcze fotoshopów i programów do montażu filmów. W sumie gdzieś tam pozostawiam opcję, że obcy istnieją, ale pytanie... gdzie? W sumie nie wierzę, żeby nas aktualnie obserwowano  z tak bliska. Nasz rozwój technologiczny trochę poszedł do przodu. Oni na pewno są tego świadomi i stają się nieuchwytni. Jednak w tamtych czasach... kto wie...


  • 0



#14

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Staniq, a co sądzisz o takiej relacji? 

 

Opowiadano zaś, że...

 

Gdyby była jeszcze jedna relacja z tego wydarzenia, mógłbym wtedy zająć stanowisko. Sam wiesz, jak wiele pojedynczych relacji jest trudnych do zweryfikowania. W tym przypadku pozostał bym przy zjawisku raczej naturalnym: 

- kometa,

- meteoryt/meteoroid,

- inne zjawisko atmosferyczne.





#15

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od kiedy Kronikarz nie jest modem i co się stało, kto teraz moduje? Wybaczcie mi ten offtop ten jeden raz. Ale nie było mnie około 3 tygodni i akurat w tym temacie to zauważyłem, a nie będę o coś takiego nowego zakładał. :o

 

 

offtop.gif

 

Wystarczy napisać pw do Kronikarza.

 

Alis


Użytkownik Alis edytował ten post 20.04.2017 - 00:11

  • 0




 


Also tagged with one or more of these keywords: ufo, kosmici, obcy, ciekawe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych