Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomocy. Moja nastoletnia córka widzi ducha...

Nastolatka widziducha

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
39 odpowiedzi w tym temacie

#31

hansel.
  • Postów: 104
  • Tematów: 29
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawdą jest, że z różnych powodów, które bliżej niestety nie są mi jeszcze znane, małe dzieci mają bardzo rozwinięte zdolności medialne. Często jednak tak naprawdę nikt tego nie dostrzega. Większość ich obserwacji w tym zakresie niekiedy jest zupełnie ignorowana przez rodziców, a czasami brana jako wymysł dziecięcej wyobraźni. Ja też nigdy do końca nie wiem, czy gdy moja trzyletnia córeczka mówi, że babcia (czyli moja mama, która zmarła jeszcze zanim córa się urodziła) do niej przychodzi, to prawda, czy jedynie zmyślone przez moje dziecię stwierdzenie. Każdy z nas zapewne zna z własnego życia przypadki dzieci, które przekonane są o istnieniu przyjaciela, którego nikt poza nimi nie jest w stanie dostrzec. Czy to też wymysł? Badania spirytystyczne pokazują, że w wielu przypadkach nie ma to nic wspólnego z fantazją. Dzieci po prostu widzą istoty z zaświatów i nawiązują z nimi nić porozumienia. Jest to dla nich coś zupełnie naturalnego, gdyż widziany przez nich Duch, nie różni się zupełnie od ziemskich kolegów. Niektóre media są w stanie widzieć Duchy praktycznie z taką samą dokładnością, jak ludzi z krwi i kości... Sam Divaldo żartem mówi, że nigdy nie nauczył się prowadzić samochodu, bo zawsze miałby wątpliwości, czy osoba, która przechodzi przez ulicę to Duch, czy człowiek. A taki co chwilę zatrzymujący się samochód przed którym wydaje się, że jest jedynie pustka, byłby nie lada atrakcją... Zresztą ludzie powiedzieliby pewnie, że to wariat jest za kierownicą.
Rola Spirytystów jest więc ogromna. Muszą oni uświadamiać ludziom, że fakt, iż ktoś widzi Duchy (a zapewniam, że każdy z nas znajdzie podobne przypadki w swojej rodzinie) jest czymś zupełnie normalnym i nie prowadzi do jakichś schorzeń psychicznych.

 

Za usunięcie i całkowitą edycję postu wraz z przypisem moderatora

ostrzezenie.gif

TheToxic


  • -1

#32

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzieci mogą mówić że widzą babcie czy dziadka bo nawet gdy te osoby nie żyją to o nich się rozmawia w domu są ich zdjęcia itp.
Skoro ten divaldo nie jest w stanie rozróżnić czy widzi ducha albo żywego człowieka to słaby z niego spirytysta. Powiniem sie podszkolić trochu.
  • 0



#33

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rola Spirytystów jest więc ogromna. Muszą oni uświadamiać ludziom, że fakt, iż ktoś widzi Duchy (a zapewniam, że każdy z nas znajdzie podobne przypadki w swojej rodzinie) jest czymś zupełnie normalnym i nie prowadzi do jakichś schorzeń psychicznych.

 

 

Wcześniej napisałeś, że ten cały Divaldo nie ma nawet prawka ze względu na to, że nie potrafi odróżnić żywych od zmarłych. To jest według ciebie normalne, zobaczyć osobę na przejściu, której tak naprawdę nie ma i zahamować gwałtownie powodując stłuczkę? Mogę jeszcze na poczekaniu wymyślić dziesięć innych, równie mało optymistycznych historii.


  • 1



#34

hansel.
  • Postów: 104
  • Tematów: 29
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzieci mogą mówić że widzą babcie czy dziadka bo nawet gdy te osoby nie żyją to o nich się rozmawia w domu są ich zdjęcia itp.
Skoro ten divaldo nie jest w stanie rozróżnić czy widzi ducha albo żywego człowieka to słaby z niego spirytysta. Powiniem sie podszkolić trochu.

Bo duchy potrafią się materializować i stają się w tedy nie do podrażnienia od ludzi. 


  • -1

#35

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Materializować? Czyli zmarła osoba, która gdzieś tam sobie już leży, potrafi się niejako sklonować i pojawić w normalnej, fizycznej formie, takiej w jakiej była przed śmiercią?


  • 0



#36

hansel.
  • Postów: 104
  • Tematów: 29
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Materializować? Czyli zmarła osoba, która gdzieś tam sobie już leży, potrafi się niejako sklonować i pojawić w normalnej, fizycznej formie, takiej w jakiej była przed śmiercią?

Gdzieś już o tym pisałem w temacie o bilokacji


  • 0

#37

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pisałeś, ale w przypadku osoby, która żyła. Tutaj mówimy o materializowaniu się "duchów" osób zmarłych.


Użytkownik Alucard edytował ten post 21.06.2017 - 12:35

  • 0



#38

hansel.
  • Postów: 104
  • Tematów: 29
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pisałeś, ale w przypadku osoby, która żyła. Tutaj mówimy o materializowaniu się "duchów" osób zmarłych.

To dział tak samo. Ducha osoby jeszcze żyjącej też można wywołać ona zapadnie w  tedy w głęboki sen. Co ciekawe jeśli wywołamy ducha kogoś ciężko upośledzonego umysłowo z którym w ogóle nie ma żadnego kontaktu to z jego duchem będziemy mogli porozmawiać zupełnie normalnie.  


Użytkownik hansel edytował ten post 21.06.2017 - 12:55

  • -1

#39

hansel.
  • Postów: 104
  • Tematów: 29
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzieci mogą mówić że widzą babcie czy dziadka bo nawet gdy te osoby nie żyją to o nich się rozmawia w domu są ich zdjęcia itp.
Skoro ten divaldo nie jest w stanie rozróżnić czy widzi ducha albo żywego człowieka to słaby z niego spirytysta. Powiniem sie podszkolić trochu.

On o mediumizmie u dzieci  też opowiada

 

kasacja.gif

ostrzezenie.gif

 

Stop. Koniec spamu o Divaldo w co drugim temacie.

TheToxic


  • -1

#40

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak temat ma służyć do reklamy to zamykam

 

closed.gif






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych