Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomocy. Moja nastoletnia córka widzi ducha...

Nastolatka widziducha

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
39 odpowiedzi w tym temacie

#16

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie polecaj komuś kontaktów z oszustami czyli ludźmi podającymi się za medium. Cały mediumizm to zabawa dla naiwnych i pic na wodę. Już dawno udowodniono że manifestacje duchów podczas tzw. seansów to jedynie zwykłe sztuczki albo nieświadome działania uczestników seansów.

A tamten temat jest podony bo pewnie założony przez tą samą osobę. Gdyby ja kobiecina miała prawdziwy problem to dalej by w temacie pisała. Sytucja jednak wygląda podobnie jak w innych tego typu historiach z duchami opisywanymi na forum. Góra jeden, dwa posty i potem kamień w wodę.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 07.04.2017 - 12:19

  • 2



#17

Sylwita.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Doświadczyłeś jakiegokolwiek efektu mediumizmu na własnej skórze?

Lub nawet - czy czytałeś choć 1 protokół sporządzony przez naukowców z doświadczeń mediumicznych?

 

Prawdopodobnie nie, a niemądrze jest zabierać głos w sprawach gdzie nie ma się z nimi nic wspólnego.


  • 0

#18

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po tych pytaniach widzę, że to ty nie czytałaś. Bo ja przeczytałem wiele książek na temat mediumizmu i spirytyzmu i wiem na czym to wszystko polegało, skąd się wzięło i jak to było robione. Gdybyś ty też o tym przeczytała, to byś to samo wiedziała. Prosta sprawa.

Protokoły naukowców którzy dali się nabrać na proste triki nie są wiarygodnym źródłem które można brać jako dowód czegokolwiek.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 08.04.2017 - 20:07

  • 0



#19

Jakruk.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli duch jest agresywny to polecam znaleźć zwłoki właściciela ducha, posypać solą i spalić :szczerb: . Tak na serio, jeśli tylko córka widzi ducha to najlepiej udać się do jakiegoś lekarza a jeśli ducha widziało kilka osób to sprawa jest poważna.


  • 0

#20

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ducha nie można zobaczyć, bo duchów nie ma. Jest za to bujna wyobraźnia dorastającego dziecka - to udowodniono.


  • 0



#21

Jakruk.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taka 13 latka zazwyczaj potrzebuje uwagi i dlatego wymyśla różne historie, dzięki czemu jest w centrum uwagi (albo jej się tak wydaje). Może wspólne hobby i jakieś wyjazdy rodzinne by pomogły. Spędzanie czasu z dorastającym dzieckiem jest bardzo ważne i często kształtuje resztę życia dzieci. Czasu spędzonego z rodziną nigdy za wiele.


  • 2

#22

Sylwita.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po tych pytaniach widzę, że to ty nie czytałaś. Bo ja przeczytałem wiele książek na temat mediumizmu i spirytyzmu i wiem na czym to wszystko polegało, skąd się wzięło i jak to było robione. Gdybyś ty też o tym przeczytała, to byś to samo wiedziała. Prosta sprawa.

 

To częsta argumentacja osoby z wysokim ego, który ma ciągoty do zmyślania niby-faktów, by udowodnić swą rację i obronić swój niezmienny światopogląd.

Z takimi osobami nie warto nawet dyskutować, bo to bezcelowe. Ja doświadczyłam, praktykowałam, bez twoich poradników iluzjonistycznych, więc mogę potwierdzić tą wiedzę osobiście. To moje ostatnie zdanie na ten temat.


Użytkownik Sylwita edytował ten post 10.04.2017 - 23:07

  • 1

#23

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po tych pytaniach widzę, że to ty nie czytałaś. Bo ja przeczytałem wiele książek na temat mediumizmu i spirytyzmu i wiem na czym to wszystko polegało, skąd się wzięło i jak to było robione. Gdybyś ty też o tym przeczytała, to byś to samo wiedziała. Prosta sprawa.

 

To częsta argumentacja osoby z wysokim ego, który ma ciągoty do zmyślania niby-faktów, by udowodnić swą rację i obronić swój niezmienny światopogląd.

Z takimi osobami nie warto nawet dyskutować, bo to bezcelowe. Ja doświadczyłam, praktykowałam, bez twoich poradników iluzjonistycznych, więc mogę potwierdzić tą wiedzę osobiście. To moje ostatnie zdanie na ten temat.

 

 

Podstawowe pytanie, masz jakikolwiek dowód, na te paranormalne zjawiska i umiejętności? Bo, jak przeglądasz forum, to pewnie widziałaś wiele tematów, rzekomych "medium", którzy logowali się tutaj, w celu objawienia, nam swoich "nadnaturalnych" możliwości, ale gdy przychodzi, do dowodów, to "Mogę ale nie udowodnię, bo nie", po czym znikają z forum. Więc raczej, poważnie nie da się traktować, takich dyskusji, bo są bezcelowe, tyle że ze strony, tych "oświeconych". 


  • 0

#24

Polcia.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Sylwita

 

Witam, piszesz o tym, że płeć żeńska częściej ma kontakt z dziwnymi zjawiskami oczywiście zgadzam się w 100%. Czy według Ciebie takie nazwę to "zdolności" mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie wszystkim kobietom w rodzinie? Nie wiesz od czego to może być zależne? Idzie uchronić przed tym swoje dzieci?

 

Nie cytuj całych postów a jedynie fragment. Proszę przeczytać regulamin.

 

TheToxic


  • 0

#25

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy według Ciebie takie nazwę to "zdolności" mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie wszystkim kobietom w rodzinie? Nie wiesz od czego to może być zależne?

 

Absolutnie nie. Kobiety lubią zwracać na siebie uwagę dlatego wymyślają historie o duchach, na zasadzie "zwróć na mnie uwagę, przecież mnie duchy nawiedzają jestem taka wyjątkowa". Sprzyja temu wiara we wszelkiej maści upiory i belzebuby a także niechęć do racjonalnych wyjaśnień stuków i puków pochodzenia czysto ziemskiego.


  • 1



#26

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też dodam radę od siebie. Nie mów nic dzieciom o twoich wymysłach ze swoimi zdolnościami paranormalnymi i w ogóle podatnością kobiet na nie. Tylko niepotrzebnie przeniesiesz tego wirusa kłamstwa i samooszukiwania się na kolejne pokolenie :)


  • 2



#27

robertcb.
  • Postów: 57
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Potrzebuje pomocy,
Moja 13 letnia córka widzi kobietę w długiej szacie i rozpuzczonych włosach. Nie uśmiecha się, porostu patrzy na nią lub obok niej. Pojawia się znienacka w dzien i w nocy.

A gdyby spróbowała ją sfilmowac telefonem?
Wtedy by się przekonała że nie jest to postać realna, skoro nic się nie nagrało.
  • 0

#28

hansel.
  • Postów: 104
  • Tematów: 29
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Potrzebuje pomocy,
Moja 13 letnia córka widzi kobietę w długiej szacie i rozpuzczonych włosach. Nie uśmiecha się, porostu patrzy na nią lub obok niej. Pojawia się znienacka w dzien i w nocy. Córka się jej boi. Dziś obudziła ja w nocy i twierdzi że po otwarciu oczu zobaczyła przed swoją jej twarz. Proszę o pomoc, co robić, jak jej to tłumaczyć. Jest inteligentna i bardzo wrażliwa. Eidze że od jakiegoś czasu się zmieniła, izoluje się. Siedzi w pokoju, często nie podnosi nawet rolet w oknie sypialni. Dziś wróciła że szkoły i powiedziała że ja widziała na ulicy, jest wyraźnie zdenerwowana, smutna... nie wiem co robić...

To ciekaw np Diwaldo franco swojego pierwszego Ducha widział jak miał 4,5 lat Później okazało się że to była jego babcia, Dzieci bardzo często są obdarzone zdolnościami mediumicznymi które potem tracą.


Użytkownik hansel edytował ten post 19.06.2017 - 11:00

  • 0

#29

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzieci są obdarzone bujną wyobraźnią, tworzą sobie wymyślonych przyjaciół. Oglądają bajki więc czasem myślą że te postacie istnieją realnie. Poza tym ta 13 latka widząca ducha zalatuje ściemą na kilometr. I właśnie w ten sposób powstają historyjki o zdolnościach mediumicznych. Jeden rozpuści fejka a drugi uwierzy.
I jak tracą skoro większość tych najsłynniejszych "mediów" to byli ludzie dorośli.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 19.06.2017 - 11:13

  • 0



#30

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@hansel czy ty też widziałeś ducha czy powielasz głupoty wyczytane w internecie? Jaki duch? Nie zastanawia cię fakt, że gdyby była to prawda to by naukowcy potwierdzili ich istnienie? Czy tak ciężko samemu wysunąć wnioski?

 

Od zawsze zastanawia mnie czym się kierują ludzie którzy zarejestrują się na forum, opiszą jakąś tam historyjkę po czym znikają i omijają swój temat szerokim łukiem. Czy nie odpowiadają im logiczne wyjaśnienia które sugerują użytkownicy, czy po prostu obraza na forum bo wolą szukać przyczyn w paranormalnych zjawiskach?






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych