Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duch-mocarz?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
54 odpowiedzi w tym temacie

#46

Pegasi.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, chciałbym wam opisać historię, która miała wczoraj miejsce, a nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć. Od razu mówię, że wrzucam, ją tutaj bardziej jako ciekawostkę, a nóż widelec ktoś z was miał podobną przygodę? Mniejsza z tym, do sedna jak mawiał wujek Romek:

 

Wczoraj jakoś przed 12 w nocy stanęliśmy z ziomkiem jego furą pod bramą cmentarza, żeby zrobić postój na parę minut zajarać czy coś. A więc stanęliśmy i jakoś po minucie, dwóch auto samo zaczęło sunąć do tyłu i się zatrzymało! Patrze ziom aż podskoczył, patrzymy sie na siebie zdziwieni w opór, bo w sumie ręczny był zaciągnięty, więc nie wiem jakim cudem to się stało. Pomyśleliśmy że nie ma co kusić losu i pojechaliśmy stąd jak najdalej. Potem jeszcze robiliśmy testy i z ręcznym wszystko w porządku. Dodam też, że byłem raczej sceptyczny, poprzez lektury tematów na naszym szacownym portalu, ale to mój koleżka głównie wspominał o tym i przerażony przekonywał mnie, że to duchy i jak tak myślę sobie, trzeźwo i logicznie, to poza duchami serio nie umiem tego inaczej wytłumaczyć. Ale nie ma co - duch za życia albo był siłaczem albo każdy niematerialny byt jest taki silny xD

 

Co ten cytat wnosi?

 

TheToxic


  • 0

#47

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo to takie hydepark się zrobił, każdy napiszę swoją wersję albo powtórzy tę już napisaną :D

 

Blancik, ankietę jeszcze zrób dla Użytkowników:

 

Co Twoim zdaniem się wydarzyło:

 

a) źle zaciągnięty hamulec ręczny

 

b) przywidzenie/odczucie przesunięcia się auta spowodowane lekkim stanem odurzenia

 

c) mocarny duch przesunął samochód (ewentualnie stłuczka z duchem w aucie)

 

d) itd

 

itd

 ...

 

 

 

Pegasi

 

Dodasz coś od siebie czy tylko zacytujesz nam pierwszy post autora?


  • 0



#48

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeczytałem teraz post Endinajli i najbardziej przekonuje mnie jej wersja z ruchem magmy, wg.mnie to mogło być to. Na post Kronikarza nawet nie odpowiadam, bo to zwykłe gdybanie, poza tym on wie ze tam było wzniesienie i już ;)

Choć z jednym się u niego zgadzam - nie ma sensu juz tego ciągnąc, ale nie ma sensu też tego pisać, gdyż pisze to już od paru ostatnich postów

 

Wierzysz, że samochód stoczył się przez ruch magmy, a nie przez to, że stał na minimalnej górce? :D to nie mam pytań - tylko mniej pal ten badziew, bo już totalnie odlatujesz. A moje gdybanie o wzniesieniu jest takie samo jak twoje, że tam wzniesienia nie było - po czym to stwierdziłeś? Położyłeś 2m poziomicę?


  • 0



#49

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam prośbę do autora tematu.

 

@ Blantinho czy mógłbyś pokazać na google maps ten cmentarz? Rozwiązało by to pewne nieścisłości odnośnie powierzchni.





#50

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A w jaki sposób wyjaśni nam to pochyłość terenu? Google wprowadziło jakąś nową opcję zdjęć z poziomu jezdni wraz z rozrysowanymi poziomami i kątami pochylenia nawierzchni? Żeby auto się stoczyło wystarczy niewielkie wzniesienie, nie musi być to cmentarz na czubku góry.


  • 0



#51

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Kronikarz

Bardzo śmieszne. Oczywiście, że nie, ale być może znajdzie się tu jakaś osoba która była, bądź często jest w tym miejscu i stwierdzi czy faktycznie jest tam jakaś pochyłość terenu, czy nie ma jej w ogóle. Chodzi mi o potwierdzenie słów Blancika. Poza tym żeby samochód mógł zjechać to musiałaby być bardzo duża ta pochyłość a wówczas będzie to widoczne na mapie. Jeszcze inna wersja to słaby ręczny. 





#52

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz prawo jazdy? jaka bardzo duża pochyłość? Wręcz odwrotnie, wystarczy bardzo niewielka, żeby samochód się poruszył - mój 1,5 tonowy VW transporter, stoi na parkingu, gdzie wysypany jest żwir na ziemi - potrafi mi się stoczyć po spuszczeniu biegu z malutkiej nierówności. Jestem 100% pewny, że przy tej bramie jest pochyłość, niewielka, być może niewidoczna gołym okiem, ale fizyka działa. Proponuję zamknąć temat, bo 50 odpowiedzi to zdecydowanie za dużo jak na taką "zagadkę" :).


  • 0



#53

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To chyba pierwszy na tym forum przypadek tematu, którego autor już kilkukrotnie prosił o jego zamknięcie (zarówno w samym temacie jak i rozmowie na SB) oraz deklarował brak zainteresowania problemem, a mimo to jest on sztucznie podtrzymywany "przy życiu".

Doprawdy - zadziwiające.

Może zamiast organizować grupę badawczą w celu sprawdzenia czy i w jakim stopniu teren był pochyły i wertowaniu map Google podsumowalibyśmy fakty?

 

 

A fakty sa takie, że cala sprawa zaczęła się od luźnej rozmowy na SB, we czwartek (polecam archiwum SB z tego dnia - mniej więcej z godzin południowych) podczas, której Blancik wspomniał o takim dziwnym zdarzeniu.

 

Założenie tego tematu było tej rozmowy skutkiem ubocznym.

 

Wspomniał podczas niej, że nie tylko palił "coś tam" w momencie zdarzenia ale także (o ile dobrze go zrozumiałem) był pod lekkim wpływem alkoholu.

Zakładam, że w podobnym stanie był jego kolega (choć oczywiście pewności mieć nie mogę).

 

Nie potrafił wtedy nie tylko odpowiedzieć na pytanie, czy podczas zdarzenia samochód był tylko na zaciągniętym ręcznym, czy może jeszcze dodatkowo na biegu ale twierdził nawet pierwotnie, że kiedy samochód się stoczył, to jego silnik był włączony, a bieg był wrzucony.

 

Mam nadzieję, że każdy, kto kiedykolwiek siedział za kółkiem wie jak może zareagować samochód z włączonym silnikiem,zaciągniętym hamulcem ręcznym i wrzuconym biegiem, kiedy się zdejmie, nawet na chwilę, nogę ze sprzęgła?

 

Później oczywiście zaczął się z tego wycofywać ale nie brzmiało to szczególnie przekonująco (co również można sprawdzić na Shout)

 

Podsumowując.

Pomijając fakt, że temat był założony spontanicznie, raczej na zasadzie ciekawostki niż apelu z prośba o rozwiązanie ważkiego problemu, jak również to, że autor stracił nim zainteresowanie bardzo szybko - jeżeli ktoś musi sobie na drugi dzień przypominać, czy siedział w samochodzie z włączonym, czy wyłączonym silnikiem, to albo ma naprawdę krótką pamięć albo zaistniały powody, dla których ta pamięć mu lekko szwankowała w momencie zdarzenia.

 

W tej sytuacji, trudno traktować opowieść tej osoby jako w 100% wiarygodną, bo należy podejrzewać, że pewne szczegóły mogły jej...nieco zwietrzeć i nie ma pewności, czy ich sobie nie dopowiedział po fakcie, co może mieć istotny wpływ na formę i treść przekazu

Więc analizowanie tego na...niech dobrze policzę...czterech stronach tematu wydaje się być nieco... karkołomne (najdelikatniej rzecz ujmując).

 

Ja rozumiem, że na forum jest pewnego rodzaju posucha w nowych tematach ale może nie przesadzajmy?

 

Dlatego popieram ten apel autora cyt. 

 

ponawiam prośbę o zamknięcie tematu, gdyż uważam ze nic nowego się raczej w temacie nie pojawi, tymbardziej ze cala sprawa stracila dla mnie znaczenie juz dawno, no chyba ze komuś się nudzi

 

bo inaczej wyjdzie na to, że nam się wszystkim cholernie nudzi.

Amen.


  • 2



#54

kikkhull.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dalej męczycie ten temat. To ja znalazłem kolejną akcję ducha mocarza

https://twitter.com/...572197195399168


  • 0

#55

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamykam, bo czuję że śmieszki heheszki nadciągają. 

 

closed.gif


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych