Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potworny sen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Zayl23.
  • Postów: 3
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej ostatniej nocy miałem koszmar z krwi i kości. Chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną takiego snu. Z góry zaznaczam, że nie naoglądałem się ostatnio żadnych horrorów, nie czytałem chorych artykułów itd.

Śniło mi się, że leżę w swoim łóżku a za drzwiami stoją dwie osoby, które mówią, że mnie zabiją i opisują to dokładnie. Mówią o rozerwaniu mojego ciała, o oderwaniu skóry i odcinaniu kończyn kawałek po kawałku. Mam drzwi zamykane na klucz, dlatego nie mogą wejść. Jestem przerażony i dzwonię na policję, w słuchawce głos odpowiada mi, że nie dadzą rady przyjechać i mi pomóc. Te dwie obce osoby zaczynają się śmiać i mówią, że nie mam dokąd uciec, że zaraz i tak wejdą i wydłubią mi oczy. W śnie mówiłem sobie, że muszę się obudzić bo jak tego nie zrobię to coś się we mnie zmieni. Czułem to. Nagle obudziłem się, ale nie mogłem się ruszyć, (paraliż senny miałem już kiedyś nie raz, bardzo interesowałem się tym tematem)  po chwili zamknąłem oczy i od razu wróciłem do tego samego snu. Dopiero jak drzwi się otworzyły to wyrwałem się ze snu. Usiadłem na łóżku, zobaczyłem, która godzina, był środek nocy, około 2.30.

Nigdy wcześniej nie obudziłem się o tej godzinie w mieszkaniu było całkowicie cicho. Nie wiem co mam myślec o tym śnie.


  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nic nie myśleć. Wystarczy ból brzucha żeby śniły się koszmary.
  • 0



#3

Zayl23.
  • Postów: 3
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nic nie myśleć. Wystarczy ból brzucha żeby śniły się koszmary.

Bardziej mi chodzi o samą tematykę snu. Koszmar miałem juz nie jeden, ale pierwszy raz czułem się po koszmarze dosłownie zniszczony psychicznie.


  • 0

#4

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie tak jak napisał Wszystko, nic nie myśleć. Po co roztrząsać jak był to zwykły sen? Oczywiście, że był niezwykły i przerażający lecz sen zawsze pozostaje snem.

Zlepek wszystkiego co działo się w ciągu dnia + gdzieś tam usłyszane wiadomości + zmęczenie = koszmar.

Nie ma czym się przejmować.





#5

Afra57.
  • Postów: 17
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwykły koszmar, nie ma czym się martwić :)

Każdemu przecież śnią się koszmary, i to najróżniejsze tematy.


  • 0

#6

set.
  • Postów: 121
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Drogi Zayl23... Wyobraź sobie że jesteś w:

 

1. Sfera. Nie ma nad Tobą nieba, ani sufitu. Poprostu sfera. Szara, ludzie w metalicznych ubraniach, szarzy na twarzach, powietrze elektryczne, naładowane prądem, obojętność. Nosisz wraz z innymi odłupane kawały gruzu, szarego świecącego bladym szarym światłem gruzu. Są ciężkie, bardzo się męczysz jednak nie umierasz. Zmęczenie potworne, mozół, udręka, utrapienie, beznadzieja. Wiesz co jest najgorsze? Nikt przez chwile nie pomyśli o niczym. Każdy robi jedno i to samo w kółko nie wiedząc że to się skończy. Umysły bez początku i bez końca, nieskończony odcinek zapętlony w wyimaginowanej prostej, piekło. Nie masz pojęcia ile milionów lat minęło w tym śnie który jest tak beznadziejny i chory że musisz go sobie przypomnieć. Nie wiesz kiedy Ci się śnił- rok temu? 5 lat temu?...

 

2. Pomieszczenie z czarnymi półkami podświetlonymi brązowym światłem. Półmrok. Wszędzie gdzie wsadzisz rękę jest wielki obrzydliwy pająk. Musisz na to patrzeć, Twa psychika jest zjadana powoli przez Pająki i ich potworny wygląd, strach, beznadzieja, niemożność ucieczki, pajęcza wściekłość wlewa się do Twego umysłu.

 

3. Wypożyczalnia. Filmy same o najgorszej tematyce Gore. Przykład? Dorosłe trojaczki syjamskie uprawiające seks ze sobą i z innymi, kanibalizm, krew, eksperymenty na ludziach. 2 Kobiety złączone drutem kolczastym od gardła do gardła, przywiązanym do migdałków. Musisz oglądać te filmy na których też są inne jeszcze gorsze sceny.

 

To tylko 3 przykłady, jak chore mogą być koszmary. Nie przejmuj się swoimi , żyj spokojnie dalej :) Tylko pamiętaj- nigdy przenigdy nie ładuj się zbyt głęboko w okultyzm i ciemne sfery magiczne. Już lepiej zainteresuj się czymkolwiek, np. dendrologią albo ultratrudnymi symulatorami łodzi podwodnych. :)

 

Pozdrawiam


  • 0

#7

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja się nie zgodzę z przedmówcami. Sen to nie zawsze tylko sen i czasem warto przejąć się jego treścią. Pewien rzymski uczony podzielił kiedyś sny na 5 kategorii - 3 rodzaje to sny mówiące prawdę, 2 pozostałe to sny bezużyteczne. Koledzy wyżej zdają się mówić właśnie o tych ostatnich. Jednak wrażenie jakie wywołał na Tobie sen, ten stan "psychicznego zniszczenia" z jakim Cię zostawił, pozwala śmiało uznać go za sen prawdziwy.

 

Musisz podjąć pewien trud, jeśli chcesz naprawdę poznać o co w nim chodzi. Po pierwsze powinieneś ten sen przemyśleć pod kątem aktualnej sytuacji życiowej. Nie chcę wchodzić tu w interpretację, bo to zwykle prowadzi do fałszywej nadinterpretacji. Nie chciałbym też Cię obrazić, nie podajesz zbyt wiele informacji - trudno też tego od Ciebie oczekiwać. Mam skromną teorię na temat snu, której nie będę w całości podawał. Jest ona błędna być może, ale w takiej formie i z tak ograniczoną ilością danych moje przypuszczenia mają prawo być chybione. Kilka szczegółów z Twojego snu może wskazywać na to, że jesteś osobą dość młodą, stojącą być może przed poważnym problemem natury miłosnej, chyba nawet dylematem seksualnym i związanymi z tym wszystkim obawami (wyraźny motyw kastracyjny). Ale nie traktuj tego zbyt poważnie, potraktuj to raczej jako bodziec do Twojej własnej analizy.


  • 0



#8

qrqaiksde.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem czemu piszesz o tym na forum poświęconym rzeczom paranormalnym. Koszmar jak koszmar, nie pierwszy i nie ostatni. Paraliż senny też jest rzeczą całkowicie normalną.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#9

set.
  • Postów: 121
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy mógłbym zapytać szanownych użytkowników czemu mam tak potworne sny?


  • 0

#10

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sen to zlepek przeżyć, wspomnień, filmów, książek, rozmów, przemyśleń etc etc. Nie ma totalnie żadnego przełożenia na świat realny i jego wpływ na Ciebie, kończy się jakiś czas po przebudzeniu. A to, że traktujesz go tak "realnie" i wywołuje głębsze emocje, wynika z tego, że jesteś "otępiały", nie analizujesz treści snu podczas jego trwania tak, jak robiłbyś to, gdybyś był na jawie. Stąd taka "głębia" przeżyć. 

Nie ma się czym przejmować i zagłębiać - sen to sen. I tyle. Mózg, kiedy śpimy, przetwarza dane i wychodzą z tego czasem niezłe kwiatki ;)


  • 1



#11

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardziej mi chodzi o samą tematykę snu. Koszmar miałem juz nie jeden, ale pierwszy raz czułem się po koszmarze dosłownie zniszczony psychicznie.

 

 

Phii, z czym do ludzi...

Weź sobie rzuć okiem na to, co mi się kiedyś śniło (aż opisałem to na blogu): http://szczyglis.blo...w-historii.html

Po takim śnie byś chyba umarł w butach ;)


  • 0



#12

woofer.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wierz w żadne sny i nie próbuj ich wyjaśnić bo to po prostu jest sen. Śniło ci się o czym myślałeś. Tyle.

Bóg a nie sny.


  • 0

#13

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy mógłbym zapytać szanownych użytkowników czemu mam tak potworne sny?

Wiesz, mi mamusia powtarzała: 

- nie kładź się spać głodny, ani się przed snem nie obżeraj.

Może tu tkwi przyczyna?

Inna sprawa, że sny są zlepkiem wszystkiego, co doświadczyliśmy, co widzieliśmy, o czym rozmawialiśmy i co nasza wyobraźnia sobie tworzyła. Mózg taką projekcję tworzy, ale próbuje ją poskładać w jakiś logiczny ciąg. Często brakuje mu różnych elementów i mamy sny bezsensowne, albo będące rodzajem zamkniętej pętli.

Długo by wymieniać.





#14

Corse.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sen to po prostu wszystko i nic, nie mają odzwierciedlenia w życiu rzeczywistym (na szczęście). Czasem mózg zlepi nam coś naprawdę pięknego, a czasem jakiś totalny mindfuck. ;) 


  • 0

#15

set.
  • Postów: 121
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

oj z tym obżeraniem to fakt. Dużo jem przed snem napady wilczego głodu wieczorami.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych