Skocz do zawartości


Zdjęcie

Światła na niebie...


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1

jebohlav.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie, 

Na forum zarejestrowałem się kilka dni temu. Postanowiłem, iż podzielę się z Wami ciekawym zjawiskiem który miał miejsce w lipcu 2016.

Pewnego wieczoru byłem na dworze z kuzynem zauważyliśmy dziwne światła na niebie, chciałbym dodać, że nie było to naturalne. Świeciły bardzo jasno, mało tego zmieniały swoje położenie względem siebie, wymieniały się, przesuwały, gasły i na nowo się zapalały. Opisuję sytuację z wakacji, która zapadała mi najbardziej w pamięć bo najdłużej obserwowałem to coś, jednak spotkałem się z tym już kilka razy, raz w sylwestra 16/2017, a teraz tydzień temu - cięzko jest to realnie wytłumaczyć i przypisać temu czemuś coś naturalnego... Jeżeli widzieliście podobne światła na niebie, piszcie poniżej. Niestety nie mam żadnych nagrań - zawsze w takich chwilach nie mam przy sobie telefonu, cóż, musi wystarczyć moja historyjka. Lecz na youtubie można spotkać się z takim zjawiskiem - który to film Wam zaraz przedstawie, na filmie widać 3 światła, ja natomiast widzialem ich około 6-8. Jeżeli widzieliście coś podobnego piszcie poniżej, mieszkam w Nysie, województwo Opolskie :) łapcie filmik, 


Użytkownik jebohlav edytował ten post 13.03.2017 - 00:40

  • 0

#2

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

nie żal czasu na pisanie takich bredni?


  • -1

#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stawiam że to były lampiomy.
  • 1



#4

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

lampiony dawno by się wypaliły albo lciały w losowych kierunkach


  • -1

#5

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie zaobserwowałeś sztuczne satelity, choć ekspertem nie jestem.





#6

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

lampiony dawno by się wypaliły albo lciały w losowych kierunkach

Lampiony utrzymują się w powietrzu całkiem długo(przy odpowiednich warunkach wystarczająco by odlecieć z pola widzenia tego kto je puścił) a poruszają się zgodnie z wiatrem wiejącym na ich wysokości(czyli ewentualny brak wiatru na poziomie ziemi nie znaczy, że lampiony nie będą się szybko przesuwać bo wraz z wysokością zmienia się wiatr).

Najczęściej obserwuje się je w Sylwestra(nie trzeba tłumaczyć), weekendy(wesela, imprezy, eventy) i w wakacje w miasteczkach turystycznych, zwłaszcza nadmorskich(taka moda/rozrywka, iść wieczorem na plażę, puścić lampiona i patrzeć jak leci... nad ląd zamiast nad wodę jak to było w planie, lol).
  • 2



#7

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

tak szczerze... po co w ogóle odpisujecie na takie głupie i prowokacyjne pytania? Dla przykładu mógłbym stworzyć temat o latających świniach, wrzucić jakiś film z d.. na którym ledwo co widać i oczekiwać odpowiedzi, że to były latające psy, a nie świnie. Poziom tego portalu sięga dna. 

 

I tak dla ciemnogrodu... kto w dzisiejszych czasach, w wieku powiedzmy 20-40 nie ma przy sobie telefonu 24 na dobę? 1 osoba na milion?

Pomijając już fakt, ze twórca tematu założył konto przed chwilą...

 

3.2 Pisz na temat wątku, w którym się wypowiadasz. Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

 

P.S

Skoro poziom sięgnął dna to co ty tu robisz? 

 

TheToxic


Użytkownik TheToxic edytował ten post 13.03.2017 - 18:29

  • -1

#8

jebohlav.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak szczerze... po co w ogóle odpisujecie na takie głupie i prowokacyjne pytania? Dla przykładu mógłbym stworzyć temat o latających świniach, wrzucić jakiś film z d.. na którym ledwo co widać i oczekiwać odpowiedzi, że to były latające psy, a nie świnie. Poziom tego portalu sięga dna. 

 

I tak dla ciemnogrodu... kto w dzisiejszych czasach, w wieku powiedzmy 20-40 nie ma przy sobie telefonu 24 na dobę? 1 osoba na milion?

Pomijając już fakt, ze twórca tematu założył konto przed chwilą...

Prowokacyjne pytania? xD Podzieliłem się z Wami czymś co wydaje mi się dość dziwne, wcale nie oczekuje abyście znaleźli wyjaśnienie, czy cokolwiek innego, napisalem to w celu sprawdzenia czy ktoś z Was widział coś podobnego, czy aby napewno jest to coś naturalnego, jakie jest wasze zdanie na ten temat, co to

ewentualnie mogło być. A to, że założyłem konto przed chwilą nie znaczy, że stworzyłem sobie historyjkę wyssaną z palca. :-) 


  • 0

#9

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

tak szczerze... po co w ogóle odpisujecie na takie głupie i prowokacyjne pytania? Dla przykładu mógłbym stworzyć temat o latających świniach, wrzucić jakiś film z d.. na którym ledwo co widać i oczekiwać odpowiedzi, że to były latające psy, a nie świnie. Poziom tego portalu sięga dna. 

 

I tak dla ciemnogrodu... kto w dzisiejszych czasach, w wieku powiedzmy 20-40 nie ma przy sobie telefonu 24 na dobę? 1 osoba na milion?

Pomijając już fakt, ze twórca tematu założył konto przed chwilą...

 

3.2 Pisz na temat wątku, w którym się wypowiadasz. Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

 

P.S

Skoro poziom sięgnął dna to co ty tu robisz? 

 

TheToxic

Śmieję się z takich ******* jak ty. To tutaj robię...

I może trochę argumentów zanim skreślisz kolejne sensowne wypowiedzi,w odróżnieniu do tego tematu o światłach ufo :D

 

 

 

ostrzezenie.gif

 

 

Grzeczniej. Tu takie komentarze nie są akceptowane.

 

Alis


Użytkownik Alis edytował ten post 13.03.2017 - 18:45

  • -2

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szon zluzuj troche. Opis tego co on widział wskazuje na to że to niemal na pewno były chińskie lampiony. A na przykładowym filmiku właśnie takie widać. Więc jeśli to wyglądało podobnie to wg sprawa jest jasna.
Opis wydarzenia jest wiarygodny w przeciwieństwie do niektórych forumowych historii o ufo gdzieś ktoś widział nisko lecący metaliczny obiekt który migał kolorami i poruszał się bezdźwięcznie.
Też kiedyś pare lat nazat założyłem na forum podobny temat gdzie opisuję jak widziałem dziwne obiekty. I potem dopiero mi napisano że to lampiony.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 13.03.2017 - 19:02

  • 0



#11

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Macie rację, temat jest bardzo poważny, to na pewno było coś :D Będę się z was śmiał za jakiś miesiąc lub dwa kiedy to konto pozostanie z dwoma postami i ostatnim logowaniem datowanym na 13-14 marca...

Po drugie w każdym moim poście było na temat. Wskażcie mi gdzie nie jest na temat to wam stawiam flaszkę albo i dwie!

 

Moje argumenty były klarowne - nowe konto, brak komórki w tych czasach(WTF?), randomowy filmik z yt, historia z kosmosu itd.

 

Ale jak czujecie się urażeni, bo lubicie przegadywać się głupimi teoriami, to spoko, nikt wam nie broni.

 

ps: toxic, 6-8 sztucznych satelitów koło siebie wymieniających się pozycjami? :D LOL


Użytkownik szon666 edytował ten post 13.03.2017 - 20:08

  • 0

#12

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Macie rację, temat jest bardzo poważny, to na pewno było coś :D Będę się z was śmiał za jakiś miesiąc lub dwa kiedy to konto pozostanie z dwoma postami i ostatnim logowaniem datowanym na 13-14 marca...

Gratuluję "interesującego" życia. Za jakiś miesiąc czy dwa ty będziesz się z nas śmiał a my... już dawno nie będziemy o całym temacie pamiętać.

Nie masz lepszych rzeczy do roboty?

 

Netykieta 3.2 ;)

 

TheToxic


  • 2



#13

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@szon666

 

kto w dzisiejszych czasach, w wieku powiedzmy 20-40 nie ma przy sobie telefonu 24 na dobę?

Ja.

Telefon służy mi do komunikacji i nie noszę go przy sobie cały czas. Jak już wracam z pracy do domu, kładę torbę, biorę siatkę, psa i pędzę na zakupy. Telefon leży w domu na stole w kuchni. Tak samo jak wychodzę na wieczorny spacer z psem. Po co mi telefon? Jeśli będzie ktoś dzwonił to oddzwonię jak wrócę do domu. Także jak widać jestem jakiś ewenementem ponieważ telefon potrafi leżeć nieużywany przez parę godzin, o zgrozo nie do pomyślenia prawda? Nie wspomnę o weekendzie, gdzie leży w kącie i nawet nie wiem gdzie jest. Moim zdaniem, jeśli już ktoś chodzi z telefonem przy tyłku 24/7 nawet do toalety to świadczy o uzależnieniu ;)

 

Pomijając już fakt, ze twórca tematu założył konto przed chwilą...

A co ma piernik do wiatraka? Każdy z nas założył kiedyś konto przed chwilą.

 

ps: toxic, 6-8 sztucznych satelitów koło siebie wymieniających się pozycjami?

Nie wiem jak to mogło wyglądać, autor nic nie nagrał ale jak miało to wyglądać na załączonym filmie to stawiam na satelity, choć mało prawdopodobne aby wszystkie 6 czy osiem akurat były w tym samym miejscu. Bardziej przychylam się w stronę tego co napisał Wszystko. Być może, gdzieś w pobliżu było wesele lub inna uroczystość na której postanowili uwieńczyć swoją imprezę takimi właśnie lampionami.

 

@jebohlav

 

Prowokacyjne pytania?

Nie widzę tu nic prowokacyjnego. Normalny temat z normalnym pytaniem, jakich tu pełno na forum.

 

Co roku na zakończenie lata też widzę lampiony, puszczają je w ostatni weekend sierpnia tuż po odpuście w Panewnikach, zawsze wieczorem pomiędzy 21.30 a 22.00. Najwięcej naliczyłam ich 18. Jedna za drugą. Siedzę wówczas na balkonie i obserwuję jak sobie fruną w górę i górę aż znikną mi za blokami. Z racji tego, że raczej w moim mieście stosuje się lasery (wszystkie dyskoteki jak i spodek) miło dla odmiany popatrzeć na coś innego.





#14

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

TheToxic  czy lampion może poruszać się około 300km na godzine   jednocześnie skręcajac pod kątem 180 stopni aż sześć razy świecąc się jasno niebieskim światłem? miałem okazje coś takiego widzieć w pychowicach i  było to widoczne całkiem dobrze. zjawisko było około godziny 22:53  obiekt przyleciał z wschodu  jarzył się jaskrawo niebieskim światłem tor lotu prosty leciał bardzo szybko po około 30 sekudnach skręca i dalej leci prosto potem znowu skręca i tak  łącznie sześć razy potem światło migocze i leci dalej (całe zjawisko trwało około 4 minut) to raz gasło i zapalało się w różnych odstępach czasu ostatecznie  obiekt leciał w stronę skawiny palił się  przez kilka chwil i zgasł.   obiekt był  może   150 - 200 metrów nad ziemią. jestem ciekaw czy  radary z balic mają duży zasięg i mogły wychwycić  anomalię.  to nie był dron ani lampion bo  nawet profesjonalny sprzęt nie poleci w taki sposób w dodatku to strasznie szybko zasuwało po niebie. satelita iridium? raczej nei bo obiekt był widziany mimo zachmurzonego nieba.


  • 0

#15

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Anunnaki

Skąd wziąłeś dane, że akurat leciały z prędkością 300km/h? A nie np 100km/h? To pierwsze pytanie.

 

Lampiony zazwyczaj świecą się na kolor ciepły żółty, piszę zazwyczaj bo zależy od klosza i nie mogą poruszać się z prędkością podaną przez Ciebie. Jest to niemożliwe.

Nie mam pojęcia coś widział tamtejszej nocy, natomiast jeśli miałabym tu przychylić się jakiejś tezie to stawiałabym na iridium bądź inną orbitę geostacjonarną, ale podkreślam, specjalistą nie jestem, to są moje gdybania, pewnie nietrafione ;)







Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych