Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym ozdabiasz swój dom?


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1

Topielica.
  • Postów: 176
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to jest z wami?

Wieszacie na ścianach jakieś obrazy? Są to płótna z nadrukiem? Reprodukcje znanych dzieł sztuki?

Gdzie to kupujecie? Ikea? dostajecie w prezencie na imieniny?

Szarpneliście się kiedyś na dzieło od profesjonalisty? Drukujecie zdjęcia z instagrama? Może jakieś DIY?

Macie ręcznie malowaną porcelanę po prababci? Kolega wam wystrugał(he he) drewnianą figurkę?

Ile według was powinno kosztować dzieło sztuki?

Czy według ciebie masz łatwy dostęp do sztuki?

 



#2

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Łooo ile pytań prawie jak na komendzie :D

 

Ja w sumie kiedyś miałem plakaty jakieś 2paci etc. i vlepami jakichś składów, do tego też jakieś wrzuty sprayem czy flamastrem teraz nie mam już nawet plakatów bo na melanżach się jakoś poniszczyły xD





#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W pokoju który wynajmuję mam bardzo mało ozdób (nie licząc bałaganu). Nad łóżkiem wiszą kartonowe obrazki z ilustracjami ze starych zielników (róża herbaciana, krokus i pewien gatunek lilii) kupione w ogrodzie botanicznym, na dużym haku bliżej okna wisi pęk jemioły ze świąt, na małej szafce przy drzwiach leżą kamienie i minerały kupione na targach, kompas z lusterkiem a teraz dołączyła do nich kupiona w kwiaciarni prymula o żółto-czerwonych kwiatach.

 

Natomiast w domu wiszą różne rzeczy, częściowo obrazy namalowane przez siostrę, jeden abstrakcyjny obraz dawnego znajomego mamy, kalendarze, obrazek z komunii mamy, kalendarz fotograficzny itp.





#4

Topielica.
  • Postów: 176
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Łooo ile pytań prawie jak na komendzie :D

 

Ja w sumie kiedyś miałem plakaty jakieś 2paci etc. i vlepami jakichś składów, do tego też jakieś wrzuty sprayem czy flamastrem teraz nie mam już nawet plakatów bo na melanżach się jakoś poniszczyły xD

a te prace sprejem to bezpośrednio na ścianie? czy na papierze? To była twoja twórczość?;D



#5

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Taa i osób które aktualnie bombiły, ale to stare dzieje, bo w tamte lato malowałem ściany na inny kolor i nic się nie ostało :/ Ale chyba będę coś nowego wrzucał bo się zmotywowałem nawet :D



#6

Topielica.
  • Postów: 176
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 kupiona w kwiaciarni prymula o żółto-czerwonych kwiatach.

 

 

Ja niestety nie mam warunków do trzymania kwiatów, jest tak ciemno ,że nawet mało wymagające sukulenty wyglądają jak z filmów Tima Burtona. Nawet bluszcz poszedł po 3-4 tygodniach do śmietnikaXD


Taa i osób które aktualnie bombiły, ale to stare dzieje, bo w tamte lato malowałem ściany na inny kolor i nic się nie ostało :/ Ale chyba będę coś nowego wrzucał bo się zmotywowałem nawet :D

Świetnie;D To jak coś proszę fotki;D

'bombiły' czyli co?xD( nie ogarniam slangu ziomali)



#7

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bombiły, w sensie że ludzie ktorzy melanżowali u mnie i akurat wrzucały flamem albo sprayem częściej jednak flamem swoje ksywy i nazwy składów różnych i inne jakieś rzeczy :D A jak zacznę robić jakieś szkice czy wrzuty to będę pamiętał gdzie wrzucić, wiadomo :D

Użytkownik Blantinho edytował ten post 05.03.2017 - 19:42




#8

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mam kilka obrazów akwarelą kupionych jakieś pół roku temu, ale do tej pory nie zebrałem się na ich powieszenie. To tyle z ozdób naściennych w moim mieszkaniu :)





#9

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja ozdabiam dom smiechem dzieci i zapachem swiezego chleba.



#10

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Z rzeczy poniekąd ozdobnych, to kilka kubeczków na półkach, zegarek bez wskazówek i coroczny kalendarzyk od kominiarzy. Reszta, tj. obrazy i inne takie należą do właścicielki mieszkania...
Mam też na półce za szkłem taką lampę:
Klik!

Użytkownik Urgon edytował ten post 05.03.2017 - 23:03




#11

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kocham minimalizm. Im mniej tym lepiej. Nie wyobrażam sobie domu w kolorowych wzorzystych tapetach jak to było modne za PRL. Ściany mają być gładkie i jednolite, bez żadnych przejść w inne barwy. W domu mam aż dwa obrazki. Jeden w przedpokoju z wieżą Eiffla a drugi to pamiątka po komunii. Kwiatów nie mam za dużo. W dużym pokoju bluszcz i juka, w sypialni pięć innych, trzy małe na parapecie i dwa duże obok telewizora. Zastawy w ogóle nie mam, kiedyś przed remontem miałam starą chińską porcelanę (serwis kawowy po rodzicach) ale wyrzuciłam ją bo nie podobają mi się takie starocie.

 

 

Ile według was powinno kosztować dzieło sztuki?

Zacznijmy od tego, że dla każdego człowieka "dzieło sztuki" znaczy co innego. Jeden będzie zachwycony obrazami Van Gogh-a, inny obrazem namalowanym przez studenta któregoś tam roku ASP.  Ile powinno kosztować? Tyle, żeby było stać każdego człowieka jeśli ma ochotę kupić.

 

 

Czy według ciebie masz łatwy dostęp do sztuki?

Zależy jaką. Jeśli masz na myśli typowe wernisaże to nie jestem zainteresowana w ogóle taką sztuką. Uważam, że to nudne. Jeśli chodzi o teatr, tam również mnie nie znajdziecie choć dostęp jest o wiele łatwiejszy niż ciekawa wystawa. Wolę zdecydowanie książkę niż wygłupy aktorów na scenie.







Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych