Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykłe starożytne petroglify przedstawiające humanoidalne istoty

kosmici ufo humanoidalne istoty

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#16

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, ale wciąż rodzi się pytanie skoro odwiedzali stare kultury. Może i czciły przybyszów jako bóstwa. To w gruncie rzeczy dlaczego nie przybywają dzisiaj? Skoro to było takie częste zjawisko.

A może podróżują po całym wszechświecie, od miejsca do miejsca i na każdej innej planecie pomagają rozwinąć się tamtejszemu życiu i nie wrócą już do nas? Albo jesteśmy długoterminowym programem rozwojowym i wrócą za miliard lat?


  • 0



#17

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale kto podróżuje? W sumie cały Twój post to jedno wielkie gdybanie. Co by było gdyby koty głos miały, może kiedyś mówiły, ale teraz stwierdziły, że nie ma sensu z nami rozmawiać. Pogadamy z nimi za 1000 lat jak przestaną walić focha.

 

Nie wiem co jest z ludźmi, którzy uparcie próbują wmówić wszystkim wokół, że człowiek jako gatunek homo-sapiens to idiota. Nie mogliśmy rozwinąć się sami. Musiał nam pomóc ktoś bo jesteśmy upośledzeni genetycznie.

 

Warunek jest prosty i logiczny - człowiek to zwierze, cywilizacja i społeczeństwo czyli życie stadne, które jednocześne rozwijało technologię wygody współżycia. Jedni są władcami, drudzy na nich pracują. Hierarchia była zawsze bo jesteśmy w podstawowym instynkcie dalej prostym tworem zwierzęcym. Jedyne co nas różni od kota w kwestii psychicznej to fakt, że jesteśmy wstanie myśleć w kwestii filozofii. Czyli proste pytanie - Czy ja żyję? Tak jestem istotą na ziemi.

 

To wszystko. Wiem, że fajnie by było umrzeć i odlecieć w nowy świat, do twórców, bogów tylko, że to są bajki. Zwyczajnie - nie ma żadnych dowodów i podstaw, że poza życiem ludzkim pełnym zwierzęcych instynktów zatartymi przez nowoczesne technologię jest coś innego. Zamiast bajadurzyć o życiu po życiu lepiej w pełni korzystać z tego co jest aktualnie dostępne. I wierzyć, że jesteśmy cudem natury. Po co robić z siebie Piniokia tworząc sobie na siłę Dżepetta, który nas wyrzeźbił.


Użytkownik asbiel edytował ten post 06.03.2017 - 12:01

  • 0

#18

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale kto podróżuje? W sumie cały Twój post to jedno wielkie gdybanie. Co by było gdyby koty głos miały, może kiedyś mówiły, ale teraz stwierdziły, że nie ma sensu z nami rozmawiać. Pogadamy z nimi za 1000 lat jak przestaną walić focha.

 

Nie wiem co jest z ludźmi, którzy uparcie próbują wmówić wszystkim wokół, że człowiek jako gatunek homo-sapiens to idiota. Nie mogliśmy rozwinąć się sami. Musiał nam pomóc ktoś bo jesteśmy upośledzeni genetycznie.

To w drugą stronę, co jest z ludźmi, którzy myślą, że jesteśmy jako gatunek homo-sapiens najbardziej inteligentni i nikt nie jest mądrzejszy od nas. Co jeśli jest w kosmosie lepszy gatunek od naszego?

 

 

Warunek jest prosty i logiczny - człowiek to zwierze, cywilizacja i społeczeństwo czyli życie stadne, które jednocześne rozwijało technologię wygody współżycia. Jedni są władcami, drudzy na nich pracują. Hierarchia była zawsze bo jesteśmy w podstawowym instynkcie dalej prostym tworem zwierzęcym. Jedyne co nas różni od kota w kwestii psychicznej to fakt, że jesteśmy wstanie myśleć w kwestii filozofii. Czyli proste pytanie - Czy ja żyję? Tak jestem istotą na ziemi.

 

Ty zakładasz, że człowiek to zwierzę i do tego próbujesz ustosunkować swoje zdanie, dlatego gdybam, bo może jednak zostaliśmy stworzeni przez jakieś bóstwa (kreacjonizm), a nie powstaliśmy w wyniku ewolucji, może jesteśmy potomkami innej cywilizacji, która zasiedliła Ziemię?

W wielu kulturach jest zawsze coś związanego z bogiem, przekazywana wiedza z dziada pradziada, nawet plemiona żyjące w dżunglach mają swoich bogów, więc może jest coś na rzeczy.


  • 0



#19

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W sumie nie zakładam, że nasz gatunek jest najbardziej wybitny. Jednak równocześnie głoszę, że nawet bardziej zaawansowane stworzenia od nas pod względem inteligencji i kreacji społeczeństwa. To nie gwarantuje iż mają one dostęp do takich technologii jak efektywna komunikacja na wielkie odległości albo możliwość konstrukcyjna napędów w raz z budową statku, który faktycznie może się przemieszczać z pasażerami np:. 300 000 km/s, z ryzyką trafienia w mikrośmieć, który zabija całą załogę.

 

To jest uwaga z innego tematu z tego forum napisanego przez użytkownika. Bardzo istotna sprawa. Ponieważ ja nie uważam, że ludzie są najlepsi, ale nawet inne cywilizacje będące lepszymi niekoniecznie kiedykolwiek dojdą do hipotetycznych założeń lotów międzygwiezdnych stworzonych przez człowieka na podstawie nauki.

 

Twoja wiara jest oparta na nadziejach, że może im się udało. A nam dopiero się uda.

 

Bóstwa, bogowie są osobną sprawą. Równie dobrze można mówić, że taką sama wartość ma mitologia grecka z "mitologią" chrześcijańską. Tam mamy jednego wielkiego boga, który zesłał swojego syna w postaci człowieka by głosił nauki. Jednocześnie symbolizując go jako ukrzyżowanego człowieka, przegranego, pokonanego, słabego. Więc od dziecka masz przekaz, że jesteś tylko malutkim człowieczkiem - jeżeli nawet stworzyli to kosmici to łatwo od tego odejść, olewając wszystkie religię i zacząć wierzyć w śmierć biologiczną. Wtedy stajesz się istotą rozumną.


Użytkownik asbiel edytował ten post 06.03.2017 - 13:52

  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: kosmici, ufo, humanoidalne istoty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych