Skocz do zawartości
Zdjęcie

Niezwykłe starożytne petroglify przedstawiające humanoidalne istoty

kosmici ufo humanoidalne istoty

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Gorti.
 • Postów: 100
 • Tematów: 42
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy to możliwe, że na starożytnych petroglifach uwieczniono przybyszów z kosmosu? Na całym świecie znajdujemy intrygujące petroglify przedstawiające humanoidalne istoty o dziwnym wyglądzie - na wielu z nich wyglądają tak jakby miały na sobie skafandry astronautów, hełmy czy kombinezony, zaś na innych tak jakby posiadały nieziemską budowę ciała. Spoglądając na te niezwykłe obrazy warto zastanowić się nad tym, czy rysunki były jedynie efektem wybujałej wyobraźni naszych przodków, czy też może próbą odwzorowania tego, co widzieli na własne oczy.

 


 • 2

#2

Gorti.
 • Postów: 100
 • Tematów: 42
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Podobne petroglify znajdują się także w wielu innych miejscach na świecie, m.in. w Azerbejdżanie, Egipcie, czy Ekwadorze, jednak te powyżej dają najwięcej do myślenia. Oprócz petroglifów istnieją także geoglify. Zrzucanie wszystkiego jedynie na rozwiniętą ludzką wyobraźnię nie byłoby do końca rozsądne, ponieważ wg opowieści te istoty faktycznie odwiedzały naszych przodków przed tysiącami lat. Nawet największy sceptyk obserwując te rysunki powinien rozważyć możliwość, że dawno temu odwiedziły nas istoty pozaziemskie.


 • 0

#3

Zaciekawiony.
 • Postów: 7506
 • Tematów: 76
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie doceniasz sceptyków.... :)

 

To mogą być istoty widziane w wizjach szamańskich, pod wpływem halucynogennych roślin, o zaburzonych proporcjach i wyglądzie.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 05.03.2017 - 18:27

 • 0#4

Gorti.
 • Postów: 100
 • Tematów: 42
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Właśnie dlatego istotna jest dywersyfikacja relacji na temat tych istot. Z jednej strony zostały one uwiecznione na petroglifach, zaś z drugiej strony istnieją opowieści na temat tego kim rzekomo były i w jaki sposób docierały do naszych przodków. Gdyby istniały tylko i wyłącznie malowidła, a nie było żadnych relacji (tak jak w przypadku petroglifów z Algierii i Włoch) to wówczas można rozważać hipotezę o jakiej wspomniałeś. W sytuacji gdy oprócz naocznego świadectwa w postaci petroglifów istnieją także relacje ustne lub pisemne na temat przedstawionych istot robi się już znacznie ciekawiej. Żeby nie było - nie twierdzę ze 100% pewnością, że nie mogło być tak jak napisałeś. Po prostu mając na uwadze niezależne relacje wielu kultur sprzed tysięcy lat na temat bogów przybywających z nieba w 'latających domach', 'słupach obłoku' czy 'kulach światła' warto się zastanowić nad tym, czy być może w ten sposób opisywano wizyty przybyszów z kosmosu. Pozdrawiam.


 • 0

#5

asbiel.
 • Postów: 394
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No tak, ale wciąż rodzi się pytanie skoro odwiedzali stare kultury. Może i czciły przybyszów jako bóstwa. To w gruncie rzeczy dlaczego nie przybywają dzisiaj? Skoro to było takie częste zjawisko. Bo jakby tak zebrać te wszystkie opisy, kultury, "fakty religijne", wizje, obrazy, opowieści... to wychodzi generalnie autostrada międzygalaktyczna a ziemia była istnym Las Vegas. Co się zmieniło do teraz? Ja wiem, logiczne myślenie i większa ilość członków cywilizacji to wykształceni ludzie wyciągający samodzielnie wnioski z większości spraw. Dzisiaj opowieści o kosmitach to sci-fi, teoria spiskowa rządów oraz ślepa nadzieja.


Użytkownik asbiel edytował ten post 05.03.2017 - 19:23

 • 0

#6

Gorti.
 • Postów: 100
 • Tematów: 42
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Skąd myśl, że dziś już nie przybywają? Raczej po prostu nie chcą nawiązać oficjalnego kontaktu, ponieważ ciągle czekają aż mieszkańcy naszej planety przestaną ze sobą wojować, wzajemnie się mordować i zwalczać. 'Fakty religijne' o jakich wspomniałeś wskazują, że wcale nie zniknęli w starożytności, ale byli obecni także w średniowieczu i nowożytności. Na to samo wskazują obserwacje UFO jakich były tysiące na przestrzeni wieków. Z kolei współczesne obserwacje UFO wskazują, że ciągle możemy być odwiedzani, lecz po prostu wciąż jesteśmy na zbyt niskim poziomie rozwoju aby chcieli nawiązać z nami oficjalny kontakt. Prawdopodobnie monitorują nasz rozwój będąc milczącymi obserwatorami, a co jakiś czas pokazują się w swoich latających spodkach aby ludzie zaczęli zadawać sobie pytanie na temat inteligentnego życia we wszechświecie.


 • 0

#7

Zaciekawiony.
 • Postów: 7506
 • Tematów: 76
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Gorti

W tym sęk, że siła tych dowodów zależy jeszcze od naszych interpretacji - mamy rysunki istot uznanych za kosmitów na zasadzie "bo nam się tak po wyglądzie kojarzy" i mity o bogach i ich niezwykłych możliwościach, które zgodnie z kosmiczną hipotezą interpretujemy w kosmiczno-techniczny sposób. Tylko że nie branie pod uwagę ludzkiej fantazji może prowadzić na manowce.

Równie dobrze z innych geoglifów można wynieść wniosek, że ludzie płodzili potomstwo ze zwierzętami, bo mamy ryty ludzi z rogami jelenia albo wołu i przecież to na pewno musiało być przedstawienie czegoś dosłownie tak wyglądającego.


 • 0#8

asbiel.
 • Postów: 394
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Raczej po prostu nie chcą nawiązać oficjalnego kontaktu, ponieważ ciągle czekają aż mieszkańcy naszej planety przestaną ze sobą wojować, wzajemnie się mordować i zwalczać.

 

To jest raczej Twoja osobista dywagacja. Ponieważ ten punkt widzenia uznaje tylko fakt, że obca cywilizacja buduje super technologie po to by do nas przylecieć i zbić piątke.

 

Człowiek ma taką naturę, jak wiele innych dzikich zwierząt żyjących stadnie. Dlaczego zakładasz, że obca cywilizacja nie posiada takich cech?

 

Z kolei współczesne obserwacje UFO wskazują, że ciągle możemy być odwiedzani, lecz po prostu wciąż jesteśmy na zbyt niskim poziomie rozwoju aby chcieli nawiązać z nami oficjalny kontakt. Prawdopodobnie monitorują nasz rozwój będąc milczącymi obserwatorami, a co jakiś czas pokazują się w swoich latających spodkach aby ludzie zaczęli zadawać sobie pytanie na temat inteligentnego życia we wszechświecie.

 

Nie ma żadnych współczesnych dowodów, że te obserwacje nie są wyssane z palca przez fanatyków.

 

Druga część wypowiedzi, że są obserwatorami i czekają by zejść jako cud na nasz świat jest Twoim osobistym marzeniem.

 

'Fakty religijne' o jakich wspomniałeś wskazują, że wcale nie zniknęli w starożytności, ale byli obecni także w średniowieczu i nowożytności. Na to samo wskazują obserwacje UFO jakich były tysiące na przestrzeni wieków.

 

Religia jest powielaną historią dostosowaną do danych kultur. A ten jednocześnie musiały sobie tłumaczyć bez wiedzy naukowej dziwne zjawiska na niebie, same gwiazdy, dlaczego spadają, dlaczego jedne świecą mocniej drugie nie, kometa może być rydwanem bogów bez problemów.

 

To są interpretacje współczesnych obserwatorów świata w tamtych czasach.


Użytkownik asbiel edytował ten post 05.03.2017 - 20:15

 • 0

#9

Gorti.
 • Postów: 100
 • Tematów: 42
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zaciekawiony - w takich przypadkach wszystko rozchodzi się o interpretację ponieważ widzimy tylko i wyłącznie petroglif, nic innego. Możemy posłuchać opowieści lokalnych mieszkańców, którzy powiedzą nam co przedstawiają te istoty i wówczas zastanowić się nad tym co przekazują. W kwestii fantazji - starożytne kultury, które nie miały ze sobą kontaktu, w niezależny od siebie sposób zawsze wymieniają powtarzające się wzorce - bogowie przybywają z nieba w latających pojazdach, mają na sobie skafandry, głos ich jest niczym głos tłumu, są niżsi od ludzi (psychologia wskazywałaby, że powinni być więksi), przekazują podstawową wiedzę, pomagają we wznoszeniu budowli, przysyłają wysłanników i odlatują z obietnicą powrotu. Wymyślenie takich informacji choćby w jednej kulturze byłoby niezwykłym popisem fantazji a co dopiero w tak wielu? Do tego dochodzi fakt, że starożytni futurolodzy byli w stanie wymyślić konkretne opisy urządzeń technicznych, latających pojazdów czy skafandrów. Łącząc te wszystkie czynniki warto zastanowić się czy faktycznie nie spotkali istot pozaziemskich. Wbrew pozorom nie jest to wcale mniej prawdopodobne wytłumaczenie niż uznanie, że wszyscy oni mieli wizje pod wpływem zażywanych substancji. Pozdrawiam.


asbiel - Nigdzie nie napisałem, że przybywają na Ziemię tylko po to aby zbić piątkę. Historia ludzkości wskazuje, że istoty pozaziemskie (zakładając, że nas odwiedziły) miały swoje cele w tych wizytach. Co do współczesnych obserwacji - naturalnie większość z nich to nieporozumienie, wzięcie przypadkowego obiektu na niebie za UFO lub też celowe fabrykowanie historii w celu pozyskania sławy lub atencji. Właśnie dlatego należy sceptycznie podchodzić do każdej obserwacji UFO i przez długi czas ją analizować i weryfikować. Najpoważniejsze obserwacje to takie, które pochodzą z ust osób, które nie miały żadnego celu w głoszeniu takich rewelacji - wojskowi, politycy, czy sceptycy. Takich obserwacji jest cała masa przez całą historię ludzkości, od starożytności aż po dziś. Kiedy wojskowi czy politycy głoszą takie historie ryzykując tym samym swoją karierę, to jest to godne zainteresowania. Istnieje sporo takich obserwacji, a wiele z nich miało charakter masowy. Pomijam już obserwacje natury religijnej, ponieważ widzę, iż z góry założyłeś, że religie powstały jako próba wyjaśnienia niezrozumiałych zjawisk naturalnych, ignorując tym samym historyczność twórców wielkich religii oraz relacje osób antyreligijnych. Pozdrawiam.


 • 0

#10

Wszystko.
 • Postów: 8959
 • Tematów: 70
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czytałeś jakieś przekłady orginalnych starożytnych tekstów czy tylko powtarzasz rozpowszechnione już plotki? Bo często można spotkać się w necie ze stwierdzeniami, że kiedyś bogowie przybywali z nieba i pomagali ludziom. Daniken sporo na ten temat napisał. Jednak często po sprawdzeniu ile jest w tym prawdy okazywało się, że nie jej wiele.

#11

Gorti.
 • Postów: 100
 • Tematów: 42
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Interesuję się tym zagadnieniem od wielu lat, czytałem setki książek i opracowań, zarówno naukowych jak i np. religijnych dotyczących starożytnych tekstów z całego świata lub świętych ksiąg religijnych takich jak Biblia, Koran, Awesta, Popol Vuh czy Księga Mormona. Do tego dochodzą starożytne teksty z Sumeru, Babilonu, czy Egiptu tłumaczone przez ekspertów. Wszędzie tam znajdują się intrygujące opisy dotyczące bogów przybywających z nieba w latających pojazdach. Uważam, że należy najpierw przeczytać wszystkie teksty a dopiero później wyciągać z nich wnioski, ponieważ bazowanie na 'rozpowszechnionych plotkach' jest nieracjonalne i zwyczajnie niewłaściwe, bo tak jak piszesz wielokrotnie okazuje się, że te opisy mają niewiele wspólnego z tym co naprawdę zostało zapisane i było dorabianiem dowodów pod swoją teorię. Najlepiej jest przeczytać tekst źródłowy i samodzielnie zastanowić się nad jego treścią. Pozdrawiam.


 • 0

#12

Urgon.

  Młot na matolice

 • Postów: 1266
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Ja mam banalnie proste wyjaśnienie tych obrazów, są to zapisy wizji uzyskanych na drodze zażywania substancji psychoaktywnych przez naszych odległych przodków. Całe plemiona ućpywały się liżąc święte ropuchy albo zjadając lub paląc święte rośliny czy grzyby. A że w większości zażywali enteogeny, to doznawali wielkiej mocy wizji i przeżyć mistycznych, które mogli potem uwiecznić chcąc opisać swoje doświadczenia innym. Polecam rzucić okiem tutaj:
https://en.wikipedia...ological_record
I jeszcze cytat na dokładkę:

Paleolithic

During the Paleolithic, there is ample evidence of drug use as seen by preserved botanical remains and coprolites. Some scholars had suggested that the "Flower Burial" in Shanidar Cave, a Paleolithic site in Iraq, was evidence of a shamanic death ritual, but more recent evidence and analysis has contradicted that claim. The most direct evidence we have from the Paleolithic in terms of art comes from Tassili, Algeria. From this region, there are several therianthropic images portraying the painter and the animals around him as one (an often cited effect of many hallucinatory drugs, Ego death). One image, in particular, shows a man who has formed into one common form with a mushroom.

There are several Paleolithic sites that display therianthropic imagery. However, there is some debate as to whether or not sites like Lascaux or Chauvet were entheogenically inspired.


 • 0

#13

Zaciekawiony.
 • Postów: 7506
 • Tematów: 76
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Gori

Jeśli mamy starożytne przedstawienia Słońca jako wozu konnego, i mity o Heliosie, to czyż nie znaczy to że dawniej słońce było mechanicznym pojazdem i dopiero od niedawna Ziemia krąży wokół niego?

 

 

w niezależny od siebie sposób zawsze wymieniają powtarzające się wzorce - bogowie przybywają z nieba w latających pojazdach, mają na sobie skafandry, głos ich jest niczym głos tłumu, są niżsi od ludzi (psychologia wskazywałaby, że powinni być więksi),

Obawiam się, że badania porównawcze mitów pokazałyby, że bardzo rzadko w kulturach pojawiał się jednocześnie taki zestaw cech. Raczej powybierałeś niektóre elementy z niektórych mitów i to wyłącznie te które pasują do kosmicznej tezy.


 • 0#14

asbiel.
 • Postów: 394
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pomijam już obserwacje natury religijnej, ponieważ widzę, iż z góry założyłeś, że religie powstały jako próba wyjaśnienia niezrozumiałych zjawisk naturalnych, ignorując tym samym historyczność twórców wielkich religii oraz relacje osób antyreligijnych. Pozdrawiam.

 

Ogólnie zapoznałem się z różnych źródeł na temat powstania i rozwoju różnych religii. Nigdy nie dostrzegłem w tym nic wielkiego. Tylko to, że dzisiaj można pójść pod sąd twierdzem, że "kilkoro pijaczków zafascynowanych ponad czasowym podejście filozoficznym Jezusa spisało na jej podstawie bujdę na resorach". Oczywiście mogło to być aktualne 100, 200, 500 lat... dzisiaj wielkie religie typu Chrześcijaństwo, Islam i inne to jedna wielka kotwica na cywilizacyjną inteligencje, która leci pikiem w dół każdego dnia z napełnianiem się świątyń.

 

To może być istotny powód dlaczego inteligentny Obcy nie chcę mieć z nami nic wspólnego. Zastanowiłeś się nad tym z tej perspektywy?


Użytkownik asbiel edytował ten post 05.03.2017 - 21:36

 • 0

#15

Herudin.
 • Postów: 50
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 W kwestii fantazji - starożytne kultury, które nie miały ze sobą kontaktu, w niezależny od siebie sposób zawsze wymieniają powtarzające się wzorce - bogowie przybywają z nieba w latających pojazdach, mają na sobie skafandry, głos ich jest niczym głos tłumu, są niżsi od ludzi (psychologia wskazywałaby, że powinni być więksi), przekazują podstawową wiedzę, pomagają we wznoszeniu budowli, przysyłają wysłanników i odlatują z obietnicą powrotu. 

Trochę tak powybierałeś to co ci pasuje do tezy i olałeś różnice. Starożytne kultury choć oddzielone morza, oceanami itp. w dalszym ciagu obserwowały te same zjawiska naturalne. Niebo było dla nich wielką tajemnicą. Nic dziwnego, że właśnie tam mieli przebywać bogowie. Zauważ, że w każdej religii pojawia się kult Słońca. Ludzie czcili je od dawna jako dawcę życia itp. Nic dziwnego, że skoro bóg-słońce mieszka w niebie to i inni bogowie również tam muszą siedzieć. 

Tak samo w każdej kulturze znajdzie motyw duchów/demonów/bóstw zamieszkujących drzewa, rzeki, góry itp. To o czym by to miało świadczyć? O tym, że w drzewach mieszkali przedstawicieli obcych cywilizacji? 

Tych skafandrów to też tak specjalne nie widać. Grecy, Rzymianie, Egipcjanie, Sumerowie, Hindusi, Chińczycy czy Japończycy w większości przedstawiali swoich bogów w "zwykłych" ciuchach. Może się znajdzie parę przedstawień w których można by sie doszukiwać skafandrów. A co do innych kultur. Często te rysunki są dziełem kultur szamańskich, gdzie szaman palił zioło i widział "duchy", "bogów" i co tam jeszcze. Pamiętajmy też, że na malowidłach skalnych znajduje sie też rogate humanoidalne postaci. Czyli ludzie mieli rogi? Albo rogate humanoidy biegały wśród nas? A może to po prostu strój szamana? 
 

Niżsi od ludzi? Egipcjanie czy Sumerowie przedstawiali jednak bogów jako istoty wyższe od ludzi. 


 • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: kosmici, ufo, humanoidalne istoty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u