Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dom obok katedry Rzeszów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam!

 

Czy ktoś słyszał o jakimś domu koło katedry w Rzeszowie przy Sikorskiego? Kiedyś był ceglany, teraz jest otynkowany i odnowiony. 

Podobno postawiony na dawnym wojskowym cmentarzu a co jakiś czas (nie wiem dokładnie kiedy, ale zwykle nocą) słychać maszerujące wojsko.

Już któryś raz ta opowieść jest mi opowiadana a ostatnio znajomy mi przypomniał. Sam nadal nie wiem który to dom bo zbieram się do tego jak sójka za morze a może ktoś z Was coś wie na ten temat.

 

 

Pozdrawiam!


Użytkownik wiktor_44 edytował ten post 02.03.2017 - 17:21

  • 0



#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może mieszkaniec jest fanem filmów wojennych? :D


  • 0



#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@wiktor - to będzie któryś z tych trzech przy wyjeździe z Łukasiewicza.

Na moje oko - ten trzeci od Sikorskiego (po stronie Katedry) ale pewności nie mam.

O ten

 

 

dom%20lukasiewicza.jpg

 

link

 

Ale jak staniesz na zakręcie, to powinieneś bez problemu usłyszeć tą maszerująca armię i wtedy go zlokalizujesz dokładnie.

Żart miał miejsce :D

 

Z tym, że ja pamiętam, że w tym domu po prostu straszyło (że niby jakaś tragedia się wydarzyła w nim, czy coś koło tego) - nie, że tam żołnierze maszerowali.

No ale to były opowieści sprzed dobrych trzydziestu lat, więc mogłem źle zapamiętać.

 

Faktem jest, że dom stał pusty przez lata - ale jak widać, w końcu znalazł swojego właściciela.


  • 1



#4

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@pishor dziękuję za garstkę informacji. 

Każda opowieść inna ale przynajmniej wiem, że coś krążyło wokół tego domu nawet jeśli to była czysta fikcja.

Z czystej ciekawości przejdę się w tamte tereny. W końcu  :facepalm: . 


  • 0



#5

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pishor, to nie ten. a ten: https://drive.google...Z3c?usp=sharing

 

Pierwszy z prawej wchodząc do "parku papieskiego" stojąc przodem do katedry. 

 

Teraz wyglada zupelnie inaczej, jednak w google są zdjęcia z 2012r ( przypadek, nie sądzę :D ). Choć powiem szczerze byłem w nim dwukrotnie chyba w 2010 lub 2009r. Nic szczególnego poza legowiskiem meneli nie dostrzegłem. Kilka innych osób z forum też się tam wybierało ale słuch po nich zaginął, więc może coś jest na rzeczy :D

Ogólnie teraz dom jest zamieszkały, więc szkoda se gitary zawracać ale jak ktoś chcę mogę zrobić jego kilka fot. 


Użytkownik Ebola edytował ten post 11.03.2017 - 22:58

  • 0



#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sam nie wiem.
Dałbym sobie głowę obciąć, że tamten to był klocek - bez spadzistego dachu ale... nie będę się kłócił, bo, jak pisałem, ostatnio interesowałem się tym jakieś 20-30 lat temu.

Natomiast, znalazłem w sieci informację, że w Rzeszowie jest drugi..."nawiedzony" dom :D
I to rzut beretem ode mnie. To ten w stanie surowym, z czerwonej cegły, naprzeciw Shella na Krakowskiej (tego obok Lidla). Dość często tam chodzę i zawsze zastanawiałem się, że to to jeszcze stoi - a stoi dobre - dziesiąt lat w niezmienionym, surowo otwartym stanie.

Tak to wygląda - pewnie kojarzysz

 

https://www.google.p...12!8i6656?hl=pl

 

Normalnie - strach się bać :D


  • 0



#7

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pishor, może mówimy o dwóch różnych chałupach? :)

Ten naprzeciw shella znam, ale widać że ktoś o niego dba, bo ma szczelnie zabite okna i trawa też widać że jest w miarę koszona, (próbowałem się tam wbić:) ). Cóż, w Rz takich domów nie brakuje, i pewnie każdy ma jakąś legendę, niekoniecznie z ziarnkiem prawdy :D Wiele ciekawiej sprawa wygląda w Łańcucie, tam opuszczonych domów i kamienic jest na pęczki, ale chyba nie o tym temat:)


  • 0



#8

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pishor, może mówimy o dwóch różnych chałupach? :)

 

Dwie różne, w jednej miejscówce? W takiej dziurze jak Rzeszów? Nie wydaje mi się :D Jeśli mówisz, że to ten (co mówisz, że to ten) to okej - kłócił się nie będę :D


  • 0



#9

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ano słyszałem że to ten z kilku źródeł, choć też kłócić się nie zamierzam. Fakt faktem ten dom jeszcze kilka lat temu był ruiną, a ten co pokazałeś chyba nie skoro nie zwróciłem na niego uwagi:)


  • 0



#10

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to który z Panów zaopatrzy się w kamerę i pójdzie nakręcić nam paranormalny film prosto z nawiedzonego domu nie bojąc się o konsekwencje?





#11

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No to który z Panów zaopatrzy się w kamerę i pójdzie nakręcić nam paranormalny film prosto z nawiedzonego domu nie bojąc się o konsekwencje?

jak to widzisz? Ktoś wchodzi do zamieszkałego domu i kręci paranormalny filmik? Proszę o wskazówki, gdzie się kierować, do kuchni czy prosto do ubikacji? :D


Użytkownik Ebola edytował ten post 12.03.2017 - 00:06

  • 0



#12

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tam gdzie straszy najbardziej :P

Jak mnie oczy nie mylą, jeden dom nie jest zamieszkały. Można śmiało wejść i nagrywać. Aczkolwiek wątpię aby ktoś wszedł na czyjąś posesję i zakradł się do domu który jak widać na zdjęciu jest zabity dechami. Z tym drugim to już inna sprawa ;) Można by było iść zapytać się nowych domowników czy dobrze im się mieszka i czy mieli jakieś dziwne zdarzenia w domu?





#13

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tam gdzie straszy najbardziej :P

Jak mnie oczy nie mylą, jeden dom nie jest zamieszkały. Można śmiało wejść i nagrywać. Aczkolwiek wątpię aby ktoś wszedł na czyjąś posesję i zakradł się do domu który jak widać na zdjęciu jest zabity dechami. Z tym drugim to już inna sprawa ;) Można by było iść zapytać się nowych domowników czy dobrze im się mieszka i czy mieli jakieś dziwne zdarzenia w domu?

Czytasz uważnie temat? Tytułowy dom obojętnie czy ten pokazany przez Pishora czy przez moją skromną osobę jest zamieszkały, więc nie jest zabity dechami lecz drzwiami i oknami :P


  • 0



#14

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodzi mi o nawiedzony dom naprzeciw shella. Nie wygląda na zamieszkały, raczej na świeżą budowę, zależy też kiedy zdjęcie było robione.





#15

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chodzi mi o nawiedzony dom naprzeciw shella. Nie wygląda na zamieszkały, raczej na świeżą budowę, zależy też kiedy zdjęcie było robione.

A to już kolega Pishor znalazł newsa że jest nawiedzony :D więc niech on tam wbija :P

Ja próbowałem z czystej ciekawości, ale się nie da bez demolki. 


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych