Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

G³osy s³yszane przez kilka osób.

g³osy

  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#16

Abigail..
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przypomniałam sobie kiedy po raz pierwszy słyszałam głos, ale był on inny, okoliczności tez odmienne, po śmierci dziadka usłyszałam krótkie wyraźne "jestem" ale to było co innego, zrobiło mi się czarno przed oczami, czas jakby się  zatrzymał i słyszałam to w głowie.  

 

Trochę podobieństw widzę (piszę tylko o tym co ja widziałam, nie z opowiadań domowników): zdarzają się drżenia podłogi (to sobie tłumaczę tąpnięciami), przesuwanie a raczej zrzucanie, zrzucanie ciężkich przedmiotów zdecydowanie, ale tylko 2 razy widziałam to na własne oczy (książka, leżąca płasko na stole podniosła się i spadła, wczoraj ścierki-to już nie ciężkie ale sprawdziłam i nie było nigdzie przeciągu), zwykle po widzę to  fakcie, same skutki. Pukania w ścianach czy suficie- na to nigdy nie zwracam uwagi, biorę to za normalne zjawiska, ale przyznam że pewnego razu byłam pewna że zerwało dachówki, tak głośny był to trzask.  Z dźwięków to kilkukrotnie słyszałam muzykę. Raz w życiu coś mnie uderzyło, kilka tygodni temu będąc z babcią na zupach, byłyśmy same w sklepie,  coś uderzyło mnie w tyłek,  obróciłam się, okazało się że była to cała pólka ze stosem spodni, problem w tym  ze znajdowała się ona oryginalnie na wykokosci poniżej  moich kolan i prawie metr dalej. Podczas tych wydarzeń po powrocie z Sopotu  czułam się jakby coś wysysało ze mnie energię, godzinami potrafiłam siedzieć w bólu, w bezruchu, chce mi się płakać kiedy o tym myślę, boję się ze to powróci, ale starałam się walczyć, blokować złe myśli, autohipnoza, techniki relaksacyjne i wiele innych, w końcowej fazie tych problemów energia dziwnie do mnie wracała,  na kilka godzin/kilkadziesiąt minut, nic mnie nie bolało mogłam logicznie myśleć, a potem to wracało, teraz to się nie zdarza. W naszym domu nikt nie umarł, my go wybudowaliśmy ale mamy bardzo dużo antyków. Uczucie obserwowania, bywa silne przytrafia się zwłaszcza mojej mamie, ale mnie też się zdarza, w mało oczekiwanych momentach, kiedy nie jestem niczym zdenerwowana ani o tym nie myślę, najczęściej towarzyszy mu przeszywające zimno i paraliż. Obserwowana byłam też przez ową cienista postać.

Z innych rzeczy, które dowiedziałam się że mogą mieć podłoże paranormalne są zapachy, niejednokrotnie szukałam w moim pokoju i sypialni źródła smrodu padliny, myślałam że kot przyniósł mysz, zapach pojawiał się i znikał, byłam tak zdesperowana że wyniosłam i przetrzepałam wszystkie meble, wszystko przeszukałam i wyszorowałam, a zapach tak jak dawniej pojawiał się i znikał w różnych miejscach, przyzwyczaiłam się, ostatnio coś podobnego spotkało mnie w holu/ łazience.


  • 0

#17

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko to dziwne. Bardzo trudne do uwierzenia, więc nie zdziw się, ze mogą paść tu zaraz jakieś szczegółowe pytania.

Był ksiądz?





#18

Abigail..
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo dziwne, gdyby takie nie było to bym o tym nie pisała i dlatego też postanowiłam założyć wątek jedynie o głosach, bo jest tego tak dużo że podważa to moją wiarygodność, jednak może napisanie znacznej części ostatnich wydarzeń ma sens, bo łączy się to w całość. Sama bym pewnie w takie opowieści nie uwierzyła, dodam że do niedawna samej sobie też nie wierzyłam, ale kiedy dokładnie to samo przytrafia się innym domownikom, nawet rzeczy o których bałam się mówić, że wezmą mnie za wariatkę, to dało mi do myślenia i postanowiłam zagłębić się w temat.

Bardzo chętnie podyskutuję, nie żeby udowodnić wiarygodność zdarzeń, bo takiej potrzeby nie czuję ale choćby dlatego że przypominam sobie wiele szczegółów o których starałam się zapomnieć. Byłabym też bardzo wdzięczna za linki do wszelkich artykułów na  podobne tematy, mogą być po angielsku.


  • 0

#19

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te głosy słyszysz po lewej stronie prawda?





#20

Abigail..
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do księdza, nie było, jestem niewierząca. Co do głosów, nie, raz słyszałam,po lewej raz po prawej stronie, ale na własne pocieszenie powtórzę że nie tylko ja je słyszę.


  • 0

#21

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A robiłaś jakieś badania? Neurologiczne oczywiście.





#22

Xotteva.

    Aspo³eczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm... Skoro dochodzi do zjawisk optycznych (Przesuwające się przedmioty, jak te torebki) to niegłupim pomysłem byłoby uwiecznienie ich na nagraniu.


  • 2

#23

Abigail..
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A robiłaś jakieś badania? Neurologiczne oczywiście.

Tak, mój ojciec jest neurologiem, wszystkie objawy fizyczne ustąpiły samoistnie, ja hipochondryczka jestem już pewna ze to nie guz mózgu do mnie mówi ;)

Mam zamiar spróbować to nagrać, ale to zawsze dzieje się tak szybko że musiałabym założyć monitoring a to już prawdziwa paranoja.

Bardziej chciałabym się dowiedzieć, po moich opisach z jaką siłą możemy mieć odczynienia i czy może być niebezpieczna, poczytać o podobnych przypadkach.

Zastanawia mnie dlaczego w mojej bliskiej rodzinie, od strony mamy takie rzeczy zdarzają się tak często, czy możliwe ze ktoś to ściągnął na naszą rodzinę, albo mamy jakaś dziedziczną wrażliwość na zjawiska paranormalne? Istnieje coś takiego? Jakies badania artykuły?


  • 0

#24

Xotteva.

    Aspo³eczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak długo trwają te głosy? Słychać je kilka sekund, pół minuty, czy dłużej? I czy zawsze długość jest podobna, czy jest totalnie różnie? Oprócz torebek, jakie konkretnie przedmioty się ruszają? I czy macie jeszcze jakieś zwierzęta poza psem?

 

Chaotyczne pytania, ale ciężko z samej opowieści wyłonić konkrety ;)


  • 0

#25

Abigail..
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W moim przypadku trwały może kilkanaście sekund, trudno powiedzieć. Tonalnie są identyczne, tak jak głosy które słyszała moja mama, babcia z sąsiadką. Zjawiska o których napisałam to jedynie takie w których nie mogły mieć udziału zwierzęta.


  • 0

#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aha czyli mamy latające torebki, książki, ubrania wyskakujące z szafy. Nie wiem ile masz lat ale coś ponad 20 skoro o studiach mowa. Opis twoich problemów psychicznych wystarczy mi żeby takich opowieści nie brać na poważnie. Piszesz też że nie jesteś wierząca a ja widzę że wierzysz bo mówisz o duchach, dziedziczeniu zjawisk paranormalnych, że to może być jakaś siła itp. Więc wierzysz w zjawiska para.

U¿ytkownik Wszystko edytowa³ ten post 02.03.2017 - 18:02

  • 0



#27

Abigail..
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie napisałam że jestem ateistką, ponieważ to nie prawda. Napisałam to w znaczeniu potocznym, w nawiązaniu do tematu księdza. Mam otwarty umysł, nie zaprzeczam istnienia siły wyższej czy różnych bytów,  jak i moja rodzina, psychicznie zdrowa, wykształcona.  Mam 21 lat. Nie prosiłam o analizę pseudopsychiatryczną, a jedynie o źródła wiedzy o takich zjawiskach ponieważ jestem nimi zainteresowana,  a nazwa forum mówi sama za siebie.


Poza tym posiadając zdolność czytania ze zrozumieniem wyłapać można że sama byłam świadkiem jedynie kilku wydarzeń, reszta wynika z doświadczeń innych domowników. Nie nie mieszkam sama i ich sobie nie uroiłam ;)


  • 0

#28

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli twierdzisz że reszta rodziny czyli wujki, ciotki czy kto tam jeszcze też słyszy głosy, widzi cienistego itp. To wydaje mi się że tu jeden drugiego nakręca. Czyli coś w tym rodzaju
http://www.psychiatr...d-udzielony/700

I do tego masz jeszcze omamy węchowe. Więc twoje problemy mają podłoże psychiatryczne. A jak chcesz szukać wyjaśnień na grunciewzjawisk paranormalnych, to szczecze ci gratuluję. Wezwij szeptunkę.

U¿ytkownik Wszystko edytowa³ ten post 02.03.2017 - 19:57

  • 0



#29

Xotteva.

    Aspo³eczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli doszukiwać się czegoś w świecie paranormalnym, mogę zasugerować nieco inną teorię, lecz nie bardziej sensowną niż duchy itp. Mianowicie istnieje teoria, że zjawiska paranormalne (przynajmniej ich część) jest generowana przez samego człowieka. Jak mówi się o telekinezie, jasnowidztwie itd. to (według teorii) jest też słabsza odmiana. Tak jak dzieci zanim nie nauczą się chodzić, nie całkiem świadomie wykonują nieskoordynowane ruchy, tak i niektórzy ludzie nie umiejąc psychokinezy, nie całkiem świadomie oddziałują na otoczenie. Może się to też przełożyć na to czemu cała Twoja rodzina doznaje takich fenomenów. Ma to w genach.

 

Osobiście jestem sceptykiem, ale jak chcesz paranormalnej teorii to proszę, o to i jest. Sam bym szukał tu przyczyn normalnych. Ludzki umysł + zjawiska przyrody. Sam mam w domu rurę, dzięki której słyszę co rano, jak babcia śpiewa przy śniadaniu, na drugim końcu domu i na innym piętrze, niż moja sypialnia. Również ogródek mamy taki, że dzieci sąsiadów słychać z nieba, a pociąg z innej strony niż faktycznie idą tory. Po prostu piękno akustyki  :szczerb:


U¿ytkownik Xotteva edytowa³ ten post 02.03.2017 - 21:22

  • 0

#30

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja ponadprzeciêtna
Reputacja

Napisano

Do autorski tematu, zdecydowanie czekamy na dowody. jakiekolwiek.


  • 2




 


Also tagged with one or more of these keywords: g³osy

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 1

0 u¿ytkowników, 1 go¶ci, 0 anonimowych