Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół nas oszukuje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na pewno finansowo, ale może pod innymi względami również?

 

http://davidicke.pl/...tki-t15592.html

 

Czy ktoś pomoże mi zrozumieć ostatni post? bo aż mnie głowa rozbolała od tego co tam jest napisane.


  • 1

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

:wtf:

Dopiero przy ostatnim odpadłeś?

 

W każdym razie - w systemie greckim 666 była zapisywana inaczej, nie trzema sigmami tylko Chi-Ksi-sigma:

https://pl.wikipedia...system_liczbowy

 

Wiec jego wywód nie bardzo się klei.


  • 0



#3

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No w sumie taki dzień dzisiaj miałem nudny, że jak zacząłem czytać to mi się poprawiła koncentracja, ale no cóż... Po raz kolejny rozczarowałem się...

 

χξϛʹ - fakt.

 

Nie klei się też ta aluzja, dwóch przestępców, ale na krzyżu - nie było napisane, że wisiała tam kobieta, mimo wszystko przestępcy/złoczyńcy czy jakkolwiek ich nazwiecie są w liczbie mnogiej tak określeni. No chyba, że jako metafora 2 ludzi (małżeństwa) tylko, że to też się jakoś nie klei... W jakim celu miałoby to zostać ukryte? jeśli by nie było to na krzyżu powinna wisieć kobieta, mężczyzna i drugi mężczyzna (syn), a tak w ogóle krzyżyki służące do zamykania przeglądarek nie są proste to znaczy takie: +

lecz wygląda to w ten sposób: x. I nie sądzę by to co tam jest napisane miało jakiś sens, w dodatku poradniki na temat otwierania czakr - o dziwo - płatne i są jakieś warsztaty celtów, o których pierwszy raz się dowiaduje. :o Myślę, że to jakieś oszustwo i to całkiem niezłe jak te ze składkami. Kto wie na co ta cała kasa idzie? nigdy nie wiadomo nic do końca... Eh.


Użytkownik ๖ۣۜKhan edytował ten post 01.03.2017 - 19:52

  • 2

#4

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaniemówiłem przy tym:

"Słowo ksiądz ukazuje się tam 777 razy"...

Znaczy się w Biblii ma się ukazywać to słowo.  :facepalm: 

 

 

Więc jego wywód nie bardzo się klei.

Nie tylko w tym punkcie. Sugeruje się przedstawieniem na obrazie/zdjęciu, które jest zazwyczaj punktem widzenia osoby przedstawiającej. 

Nie wspomnę już o tym, że relacja ewangeliczna z ukrzyżowania nie jest jednolita. Zresztą, jeżeli chodzi o złoczyńców razem z Jezusem ukrzyżowanych, istnieje podejrzenie, że relacja o nich jest ubarwieniem tej sceny i spreparowanym dodatkowym dowodem w kwestii proroctw na temat mesjasza:

15/28 Tak wypełniło się słowo Pisma: W poczet złoczyńców został zaliczony (Św.Marka).

Niemniej, jest to wydarzenie historyczne - potwierdzone również w wielu źródłach nie-chrześcijańskich.

Ale nie o tym chciałem...

Chodzi mi o to, że karkołomne interpretacje, w których na siłę doszukujemy się dziwnych znaczeń będą zawsze wymyślane i publikowane. Część z nich będzie totalnie idiotyczna, a część będzie prawdziwa. Problem w tym, że tych prawdziwych będzie naprawdę baaaardzo mało...





#5

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wspominając o tym, że to żydzi rzekomo napisali biblię, co trochę by się kłóciło z ich yyy... Renomą? bo przecież oni "wiedzieli/wiedzą" kiedy ma nadejść ich zbawiciel, a to że przyszedł wcześniej czy później niż się spodziewali nie zgadzałoby się z ich (informacją) przepowiednią. Jeśli chodzi o stary testament - może... Acz dalej mam pewne wątpliwości. Nowy by nie przeszedł z ich strony, wiadomo, że odrzucili to wydarzenie historyczne związane z nadejściem Jezusa i wciąż czekają na swego mesjasza.


  • 1

#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No... ale Stary Testament to zbiór ksiąg Judaistycznych. Jest uznawany przez Żydów. Natomiast Nowy był pisany przez pierwszych chrześcijan z myślą wykazania, że oto Jezus wypełnił proroctwa zapowiedziane w Starym.


  • 1



#7

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wspominając o tym, że to żydzi rzekomo napisali biblię, co trochę by się kłóciło z ich yyy... Renomą? bo przecież oni "wiedzieli/wiedzą" kiedy ma nadejść ich zbawiciel, a to że przyszedł wcześniej czy później niż się spodziewali nie zgadzałoby się z ich (informacją) przepowiednią. Jeśli chodzi o stary testament - może... Acz dalej mam pewne wątpliwości. Nowy by nie przeszedł z ich strony, wiadomo, że odrzucili to wydarzenie historyczne związane z nadejściem Jezusa i wciąż czekają na swego mesjasza.

"Żydzi" w tamtym okresie, to określenie powiedziałbym bardzo ogólne, jeżeli rozmawiamy o tym, co kto i kiedy. Jezus nie był związany z esseńczykami, a raczej ze wspólnotą z Qumran (na co wskazują badacze, ze względu na stosowanie się przez niego do ich kalendarza słonecznego). Posługiwał się językiem aramejskim - Targum, więc był Aramejczykiem. Region z którego pochodził to Galilea, więc zwano go również Galilejczykiem.

Dość zawiłe są ówczesne relacje pomiędzy tymi wszystkimi grupami i nazywanie ich żydami nie jest błędne, choć można by się upierać, że niedokładne.

 

  Chodzi mi w tym wszystkim o to, że "umownie" żydzi napisali Biblię, ponieważ księgę tą pisano przez tak długi czas (to znaczy - przekazy pochodzą z tak odległych okresów), że nie jest możliwe ustalenie autorstwa, nawet w przybliżeniu.

 

  Pierwotnie, Biblia to był zbiór opowieści. Tak naprawdę, rozmawiamy o Starym Testamencie. Biblia, to Pismo Święte, czyli Stary i Nowy Testament razem.

Stary Testament – starsza część Biblii, przyjęta przez chrześcijaństwo. Judaistyczna (a za nią protestancka) wersja obejmuje 39 ksiąg (tylko spisanych w języku hebrajskim), katolicka zawiera 46, a prawosławna w sumie 50-53 (księgi hebrajskie i greckie z Septuaginty oraz apokryfy).

 Najstarszym tekstem w nim zawartym jest Pieśń Debory z Księgi Sędziów, spisana w XII w. p.n.e. Cały kanon Starego Testamentu został ustalony pod koniec I w. n.e.

Długotrwały proces formowania kanonu ST rozpoczął się w 622 p.n.e., kiedy król Jozjasz wprowadził reformę religijną.

 

Odrzucenie Nowego Testamentu przez żydów ma swój początek w konflikcie powstałym z nauczania Jezusa, gdzie otwarcie krytykował on wyższych duchownych i polityków żydowskich (szczególnie ich religijność na pokaz). Ponadto, żydzi uważają, że nie do końca wypełnił on pismo, czyli nie wszystkie proroctwa się spełniły i że jego nadejście powinno się zakończyć powrotem do świetności Państwa Żydowskiego, albo końcem świata i sądem Bożym. 







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych