Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozdanie nagród w konkursie Złote Szaraki 2016!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
162 odpowiedzi w tym temacie

#1

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2988
  • Tematów: 2559
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Godzina 19:59.
Aula zalana rzęsistym światłem, słychać gwar rozmów, co chwilę błyskają flesze aparatów, gdy goście na widowni masowo sobie robią selfie. Niektórzy, korzystając z okazji omawiają szczegóły ostatnich punktów reputacji, a ci szczególnie obdarzeni przez los - najnowszego warna prezentując dumnie czerwone belki wytatuowane na czole. Ruch, gwar, harmider, ale czuć w powietrzu atmosferę oczekiwania na coś wielkiego...

... wybija godzina 20:00.
 



Światła gasną. Ochrona bezceremonialnie usuwa z auli permanentnie zbanowanych, słychać brzęk tłukącego się szkła (o rany! A tyle razy prosiłam, żeby nie wyrzucać przez okna, a jedynie drzwiami... to w końcu 30. piętro jest). Zapada cisza, nie licząc tylko cichej muzyki tradycyjnego wprowadzenia do auli. Na pogrążonej w mroku scenie słychać jakieś kroki, szepty, tworzy się niewielkie zamieszanie towarzyszące okazjonalnym, lecz słyszalnym skrzypnięciom liczącej sobie blisko 20 stuleci blachy. Rozlega się ciche syknięcie i w tym momencie rozbłyskuje feeria świateł...
 

l41YzXM5UrM3Q4Mx2.gif


Z brzękiem coś ląduje na podłodze, szybko podnoszę przedmiot i wyrzucam za siebie. Tylko najbardziej spostrzegawczy siedzący w pierwszym rzędzie są w stanie dostrzec charakterystyczne logo...
 

wd40.png


OK, najwyższy czas przejść do konkretów.

Panie i Panowie, a także wszyscy jeszcze niezdecydowani oraz zainteresowani tym wiekopomnym wydarzeniem, a pochodzący z innych światów, wymiarów, rzeczywistości równoległych, baśni, podań, klechd... za długo by wymieniać -- po prostu wszyscy: chciałam Państwa serdecznie powitać na kolejnej już edycji wydarzenia, do momentu rozpoczęcia którego dosłownie wszyscy niecierpliwie odliczają kolejne minuty od chwili zakończenia głosowania na... nie słyszę? Proszę głośniej! Tak! Jeszcze głośniej. Tak jest!!!

ZŁOTE SZARAKI!

<Rytmiczne skandowanie, aż drżą mury, a z sufitu sypie się tynk. Na szczęście zabytkowe żyrandole zostały profilaktycznie zdjęte przed galą, zatem żaden nie zwali się gościom na łe... znaczy na głowę.>

ZŁO-TE-SZA-RAKI! ZŁO-TE-SZA-RAKI! ZŁO-TE-SZA-RAKI! ZŁO-TE-SZA-RAKI!

Dobrze, już dziękuję za ten wybuch entuzjazmu. Chciałam Państwu zaprezentować grono dzisiejszych konferansjerów, którzy poprowadzą dla Was dzisiejszą galę. Zacznę od dwojga dobrze Państwu znanych nowicjuszy, dla których jest to pierwszy występ na naszej gali -- zrozumiała więc jest niewielka trema. Proszę więc o gromkie brawa na zachętę.

Proszę, po mojej prawej stoi:
 

6kAbiY0VZljUs.gif


czyli nasza nowa i pełna werwy moderatorka
  • TheToxic
Proszę o gromkie brawa!
 
...

Teraz pora na konferansjera stojącego po mojej lewej...
 

euCJCm6hKzbMc.gif


Tak, dobrze Państwo widzicie, oto Wasz Redaktor Naczelny
  • Staniq
...
 
Wracając znów do prawej strony mamy kolejnego konferansjera, którego doskonałe przygotowanie do występu mieli Państwo okazję podziwiać już w zeszłym roku...
 

p0y1GjyZ0YkWA.gif


Tak, zgadza się - oto zwany przez przyjaciół "muchą"
  • Edward
...
 
I na koniec oczywiście osoba, bez której w ogóle dzisiejszej gali by nie było, a także zasłużony konferansjer, który występował w każdej z dotychczasowej edycji.
 

i0MWzAE5EjaiQ.gif


Słucham? Ale że kto? Oczywiście, że tak. Któż by inny to mógł być, jak nie
  • Aquila
Ale zanim przejdziemy do właściwej części ceremonii, chciałam dyskretnie poinformować, że Aquila dziś obchodzi imieniny. Tzn. uściślając, twierdzi, że nie obchodzi, fakt jednak pozostaje faktem. Proszę zatem o odpowiedni hałas na widowni!

A my przygotowaliśmy skromny, tradycyjny, forumowy prezent - poczęstunek dla solenizanta i wszystkich zaproszonych (o ile się zechce podzielić kawałkiem tej zwyczajowej pyszności)
 

26FPzWY5I6WqElJC0.gif


Tym sposobem dobrnęliśmy do końca listy kategorii, następna gala za rok... eee... wróć! Jakieś verfluchte łachmyten mi w kartkach przemówienia grzebały. Konkurencja jakowaś, czy co? Pozwólcie Państwo, że szybko sobie poukładam kartki w odpowiedniej kolejności, a w międzyczasie podążę drogą Karola S. i opowiem Państwu suchar (suchara?):
 

Dlaczego UFO praktycznie nigdy nie pojawia się nad Polską?
Bo obcy się boją.
Dlaczego się boją?
Bo Polacy wychodzą z założenia, że "nie będzie obcy pluł nam w twarz, ni dzieci nam porywał."


Ha, ha, ha i to byłoby na tyle.

Oficjalnie ogłaszam, że

GALĘ ROZDANIA ZŁOTYCH SZARAKÓW 2016 UWAŻAM ZA OTWARTĄ!


Widzę kątem oka błysk wypolerowanej na wysoki połysk rzymskiej (tak przynajmniej się mnie się wydaje) zbroi, pora więc aby reflektory wydobyły z niej każdy kunsztownie wykonany rękami dawnych rzemieślników element. Aquilo, czy byłbyś uprzejmy zaprezentować się zgromadzonym w pełnej krasie i zrobić użytek z koperty, którą masz tam gdzieś ukrytą przed wzrokiem postronnych?
  • 5



#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"ci szczególnie obdarzeni przez los" zabrzmiało dość... niepokojąco :D

edit:

Nowy avatar? Na galę?

Kurczatko na grillu - że tez ja na to nie wpadłem :/


Użytkownik pishor edytował ten post 26.02.2017 - 20:05

  • 0



#3

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jest, proszę Państwa! Po raz kolejny witam Was wszystkich, zarówno tych przed telewizorami i ekranami monitorów jak i tych wyczekujących niecierpliwie przed czerwonym dywanem aby złapać choć odrobinę blichtru i spojrzeć na swoich ulubieńców - na Gwiazdy Paranormalne.pl! A tych jak zwykle nie brakuje, jest ich tu z nami więcej niż na najczarniejszym niebie! Na dzisiejszą uroczystość przybyli nie tylko nasi znani i kochani forowicze, ale też i osobistości para z całego świata. Oto zerkam właśnie na dywan po którym nieśmiało stąpa sam Dave Muprhy który zasłynął ostatnio z powodu swych stwierdzeń o teorii płaskiej Ziemi - coś ostrożnie się porusza - pewnie dywan nie jest dla niego wystarczająco płaski! Tam przy dziennikarzach z kolei sam Erich von Daeniken stoi i gestykuluje - z tego co słychać zapewne tłumaczy, że układ okien na fasadzie budynku nie jest przypadkowy i koniecznie musi za tym stać jakaś ingerencja spoza naszej planety! Proszę Państwa! Kto nie może w tej chwili być z nami niech natychmiast pogrąży się w żalu i rozpaczy!

 

Muzyka, światła, konfetti! Wychodzę właśnie na scenę i kłaniam się uniżenie. Na początku chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy po raz kolejny przygotowali dla nas tę galę oraz tym, którzy brali udział w głosowaniu za pomocą audiotele. Droga DK, drogi Yawie, pomysłodawco konkursu - ukłony dla Was. No i jak? Kłaniam się, a zbroja nie skrzypi! WD-40 czyni cuda! I tak, jak się okazuje, gala wypada w tym roku akurat w moje imieniny. A dlaczego? Czy ze mnie Fautynian, Klaudian czy Porfiriusz? Tego chyba nie zdradzę…

 

Ale już dobrze. Mam zaszczyt ogłosić zwycięzcę w kategorii „najlepszy sceptyk”. Na srebrnej tacy przyniesiono mi kopertę, otwieram i oto co na niej odczytuję:

 

Yyyy….

 

 

 

Hehe.

 

 

 

Chwileczkę.

(reżyserka? To jakiś żart? Co to znaczy „wszystko pishor zaciekawiony”? Co z tego, że pishor jest zaciekawiony i dlaczego bierze wszystko? Co? Ahaaaaaa!)

 

 

Już wiem!

Otóż drugie miejsce, ex aequo, zajmują użytkownicy pishor oraz Zaciekawiony! Brawa!

 

 

Natomiast miejsce pierwsze oraz ta enigmatycznie piękna statuetka paranormalnej fontanny lub też ociekającego UFO przypada… no komuż by innemu jeśli nie WSZYSTKO! Owacje!!!

 

 

sceptyk.png

 


  • 0



#4

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

 

Nowy avatar? Na galę?
Kurczatko na grillu - że tez ja na to nie wpadłem :/

230.gif

Witam wszystkich zgromadzonych jak i tych niezgromadzonych! Pomyślnych igrzysk i niech los zawsze wam sprzyja!

 

Kolejny rok, kolejna niespodzianka. Najlepszym sceptykiem znowu został Wszystko! Brawo dla tego pana 


  • 0



#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

o kurde - skupiłem sie na tym gifie Edwarda, a tu proszę -  Wszystko wygrał :D

Teraz czekam jeszcze na drugie i trzecie miejsce (te emocje mnie zabiją chyba)

 

edit:

ojej, o jej - ależ gapcio ze mnie Co z tego, że pishor jest zaciekawiony i dlaczego bierze wszystko?

No, właśnie - CO  z tego? :D

 

Żart miał miejsce - też potrafię sucharować :D

Tak więc... gratuluję sobie ale bardziej tym innym.


Użytkownik pishor edytował ten post 26.02.2017 - 20:16

  • 0



#6

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1625
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko moje gratulacje  :*

 

2hg4x1f.jpg





#7

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gratuluję!!!


  • 0



#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6614
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko!

Brawa!!!

buziaki003.gif





#9

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2988
  • Tematów: 2559
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ach te tłumy wielbicielek najlepszych sceptyków, nie dają dotrzeć najlepszej trójce na scenę. Chyba... bo ze sceny wygląda to mniej więcej tak:

 

BQAk13taTaKYw.gif

 

... a w środku gdzieś laureaci. Nawet nie da się pogratulować, bo nie usłyszą - ale i tak gratulujemy sukcesu!  :)

 

Widzę kątem oka, jak dyskretnie mi tutaj macha koperta... tak, rozumiem aluzję i już przechodzimy do kolejnej kategorii. Ale nie zdradzę nikomu, co to takiego, wszystkie szczegóły bowiem zaprezentuje Państwu nasza konferansjerka, czyli TheToxic!


  • 0



#10

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Brawa dla Wszystko, Zaciekawionego I pishora, to była zacięta walka !
  • 0



#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

iii taam zacięta - Wszystko bierze wszystko. jak co roku :D


czyli TheToxic!

ekhem...EKHEM... :D


  • 0



#12

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie jego wina że jest od nas fajniejszy w sceptykowaniu - trzeba mu to wybaczyć 

I ja wybaczam


  • 0



#13

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6614
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to masz i się rozchmurz...

fajerwerk-ruchomy-obrazek-0065.gif





#14

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ja też - choć przez zacisnięte zęby :D


  • 0



#15

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2988
  • Tematów: 2559
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mamy niewielkie opóźnienie -- wiecie, ile waży to żelastwo? Targamy je z zaplecza wspólnymi siłami :szczerb:


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych