Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nefilim czyli biblijni giganci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I w sumie ogółem giganci, bo występują również w mitologi greckiej czy hinduizmie... Z którego pochodzi termin "awatar".

 

Nefilim – w hebrajskim traktowane jest jako liczba mnoga. Określenie używane w stosunku do potomstwa aniołów z kobietami ziemskimi. Słowo znaczy dosłownie „upaść,” upadać,” spadać.”

 

To raczej będzie mój ostatni news z tego kanału jako, że autor jest ciągle aktywny, wystarczy go subskrybować jeśli chcecie oglądać więcej materiału i być na bieżąco.

 


  • 1

#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1:59 i wyczerpał temat? Bidnie jakoś.

 

http://www.paranorma...aly/?hl=giganci

http://www.paranorma...top/?hl=giganci

http://www.paranorma...mii/?hl=giganci

http://www.paranorma...799-?hl=giganci

http://www.paranorma...cji/?hl=giganci


  • 0



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajnie, ale tematy o tym już były, np. Ten http://www.paranorma...799-?hl=nefilim
  • 0



#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdarzenie mające być istotą filmu, jest omawiane między 1:18 a 1:30: "W grudniu 1944 roku załoga lotu zwiadowczego wykonała szokujące zdjęcie w Norwegii, które ukazywało ogromną istotę o bardzo dziwnym wyglądzie". Tyle. Nic więcej nie wiadomo. Film zrobiony na odwal, żeby cokolwiek było. Khan, nie wrzucaj więcej takich bo nic nie wnoszą, tylko nabijają chłopakowi oglądalność. A przecież nie o to ci chodzi, prawda?


  • 0



#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Biblijny gigant w Norwegii"?

To tam, gdzie chadzają trolle?

Ci Norwedzy to mają strasznie fajnie - pewnie na ich wersji Paranormalne.pl to aż huczy od nowych tematów, wrzucanych kilka razy dziennie...


  • 0



#6

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwne me pytanie będzie, ale czemu olbrzym w pierwszej grafice ma budionówke na głowie? bolszewickie nakrycie głowy.

depositphotos_18797351-stock-photo-buden


  • 0



#7

monia1.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy film. Straszne lubię te mitologiczne opowieści o gigantach, choć raczej traktuje je z dystansem. W każdym razie  zdjęcie nie do końca mnie przekonało, ale wygląda fajnie :)


Aha i według mnie film wcale nie jest zrobiony na odwal. Jest sporo interesujących odwołań do mitologii i w końcu  mniej do Biblii, bo wszędzie słyszy się tylko, że olbrzymi są opisywani w chrześcijańskiej księdze, a mało jest o innych wierzeniach. Tu jest inaczej, więc na plus. Dziękuje za wrzucenie Khan.Muszę zasubskrybować ten kanał, ale dalej nie założyłam konta na youtube :)


  • 1

#8

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No tematy może i były Wszystko, lecz tego filmiku jeszcze nie było.

 

Dziwne me pytanie będzie, ale czemu olbrzym w pierwszej grafice ma budionówke na głowie? bolszewickie nakrycie głowy.

 

Dobre pytanie, może wyszedł z metra? :D

 

Zdarzenie mające być istotą filmu, jest omawiane między 1:18 a 1:30: "W grudniu 1944 roku załoga lotu zwiadowczego wykonała szokujące zdjęcie w Norwegii, które ukazywało ogromną istotę o bardzo dziwnym wyglądzie". Tyle. Nic więcej nie wiadomo. Film zrobiony na odwal, żeby cokolwiek było. Khan, nie wrzucaj więcej takich bo nic nie wnoszą, tylko nabijają chłopakowi oglądalność. A przecież nie o to ci chodzi, prawda?

Wyraźnie napisałem, że to mój ostatni filmik jaki tutaj umieściłem z tego kanału. Nie wiem o co tobie chodzi, ale nie pisz mi co mam robić, bo jeśli dla ciebie te filmy/tematy nic nie wnoszą - twoja sprawa, a przypominam ci, że nie jesteś jedyny na tym forum. Nikt ci nie każe się interesować, tego zgłębiać. Inni użytkownicy mogą być bardziej "zaciekawieni" ów historiami niż ty. Szanuje zdanie jakie wyraziłeś o materiale powyżej, ale proszę cię zacznij też patrzeć z perspektywy innych.

 

"Biblijny gigant w Norwegii"?

To tam, gdzie chadzają trolle?

Ci Norwedzy to mają strasznie fajnie - pewnie na ich wersji Paranormalne.pl to aż huczy od nowych tematów, wrzucanych kilka razy dziennie...

Na ich forum adekwatnym do Paranormalne.pl jeśli już... 

 

Bardzo ciekawy film. Straszne lubię te mitologiczne opowieści o gigantach, choć raczej traktuje je z dystansem. W każdym razie  zdjęcie nie do końca mnie przekonało, ale wygląda fajnie :)


Aha i według mnie film wcale nie jest zrobiony na odwal. Jest sporo interesujących odwołań do mitologii i w końcu  mniej do Biblii, bo wszędzie słyszy się tylko, że olbrzymi są opisywani w chrześcijańskiej księdze, a mało jest o innych wierzeniach. Tu jest inaczej, więc na plus. Dziękuje za wrzucenie Khan.Muszę zasubskrybować ten kanał, ale dalej nie założyłam konta na youtube :)

Nie ma sprawy monia. ;) Polecam założyć konto, nie brak tam również opcji komentowania i ocen, a także o wiele więcej możliwości.


Użytkownik ๖ۣۜKhan edytował ten post 13.02.2017 - 10:18

  • 0

#9

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak rozumiem to jakiś twój kolega to zmontował? Bo bronisz go jak kura jajek przed lisem. Filmik jest słabiutki, króciutki, zawiera śladowe ilości informacji i pobieżnie dotyka sprawy olbrzymów. Autor poleciał na łatwiznę, bo zrobienie filmiku tej długości, to godzina pracy. Jeśli faktycznie interesowałby się tematem gigantów i nefilimów, to opracowałby sobie sprawę kompleksowo - tutaj widać podejście po łebkach, aby tylko coś wrzucić. To nie zachęca do oglądania innych jego "produkcji". 

A to, że jakiegoś filmiku nie było, to znaczy, że teraz przerzucamy całego YT tutaj - każdy filmik w osobnym temacie? Nie można było tego "dzieła" dodać do jednego z tematów, które podesłałem? Ty też poleciałeś na łatwiznę - po co szukać, jak można zrobić n-ty temat o tym samym? :)


  • 0



#10

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Why not? :) Oj tam zaraz kolega... Nie bronie autora, tylko ogółu tego typu wstawek mających na celu zainteresowanie widza, mnie np. Parę jego filmików skłoniło do pewnych przemyśleń i szukania więcej na dany temat. :>  Co ty w nich widzisz złego? nie chcesz to nie oglądasz. I tyle w temacie. ;)


  • 0

#11

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mogę obejrzeć i skomentować negatywnie, czy nie? :) bo jeśli nie można, to napisz na górze w temacie, TYLKO POZYTYWNE KOMENTARZE!! 


  • 0



#12

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Obczailem jakiś czas temu ten kanał i jak dla mnie ok. Jakbym chciał bardziej zgłębić temat to sobie zapuszcze jakiś dokument na YT, a takie krótkie filmiki są dobre jak ma się parę minut wolnego, tudzież "zaszczepiaja" i na zajawce możesz poszukać więcej informacji. A co do Nefilim, interesowało mnie zawsze czy kiedyś istniały giganty w końcu historia z Goliatem w Biblii nasuwa takie myśli czy takie postacie mogły istnieć naprawdę i w sumie czemu nie? Niby znajduje się jakieś szkielety szesciometrowe ale potem okazuje się ze to fejki a szkoda
  • 0



#13

monia1.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z przedmówcą. Kanał jest ciekawy - faktycznie filmiki mogłyby być dłuższe, ale myślę, że takie krótsze, jednakże podające prawdziwe i interesujące informacje  pozwalają zainteresować sobą widzą i przez to zachęcić go do zgłębienia w większym aspekcie danego tematu. Poza tym bądźmy szczerzy niewiele osób ma czas, a tym bardziej ochotę oglądać nawet 30 minutowe filmy o gigantach :)


  • 0

#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No dobra, ale film o olbrzymach w Norwegii gdzie o samej sprawie podano dosłownie jedno zdanie? Autor się wyjątkowo nie wysilił.


  • 1



#15

monia1.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 To już gadaj z nim. Mi w każdym razie kanał się podoba - wiadomo nikt nie jest idealny, ale ja zawsze staram się patrzeć  na plusy niż szukać minusów


Podoba mi się w tym kanale fakt iż niczego nie narzucają, jak to robi wiele kanałów o tematyce teorii spiskowych, a jedynie zwracają uwagę i pytają się widzów, co oni o tym myślą


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych