Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przemyślenie o piśmie świętym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

D3RO.
  • Postów: 7
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

W piśmie, napisane jest żeby słuchać się żywych, a nie martwych. I tak sobie zdaję sprawę z tych wszystkich ludzi, np policję, czy wojsko, którzy ślepo słuchają martwego pisma rzekomo nazwane "prawem" i je wyznają i go słuchają wypełniają, uczą się go, ale nie tylko oni, bo i też rodzice, ludzie żyjący w tym świecie, którzy słuchają się tego martwego pisma i się mu poddają. Zamiast poświęcić ten czas na np poznanie swojego ciała, swojego ducha, czy wsłuchać się w w głos Stwórcy naszego. Albo teraz zapytacie, to dlaczego słucham pisma świętego, ponieważ ono jest moim przewodnikiem duchowym i jak wszystko co do tej pory robiłem w życiu i nie mogłem w tym znaleźć sensu, tak w piśmie poznaję prawdę, która mnie spotyka w życiu, a później czytając, mam wytłumaczenie tego co mnie spotkało tak naprawdę :) Interesują mnie wasze opinie na ten temat :) nie podam dokładnego przykładu, ale wiem że tak jest napisane, i to nie raz różnymi słowami, że żeby nie zasięgać informacji od martwych i słuchać się żywych 

Aaaa, i nie tylko go słuchają, ale i też mu służą ^^


Użytkownik D3RO edytował ten post 11.02.2017 - 03:53

  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podaj jakiś przykład z życia, gdy Pismo wskazało ci drogę postępowania. Łatwiej będzie coś powiedzieć bo każdy może inaczej to rozumieć.


  • 0



#3

D3RO.
  • Postów: 7
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ciężko mnie użyć słów takich, gdyż pismo samo w sobie  potrafi wytłumaczyć rzeczy i  zjawiska które mnie spotykają, a ja ich drugi raz powtórzyć nie mogę, gdyż zrozumienie tego nie jest zawarte w jednym zdaniu. Ale tak najprościej, nie mogłem zrozumieć dlaczego tak się w moim życiu dzieje, a pismo przedstawiło mi to jaśniej niż słońce i to jest mało powiedziane.


  • 0

#4

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ponieważ pismo święte jest napisane jedną wielką metaforą. Nie każdy jej element będzie przełożeniem dla każdego w taki sam sposób. Czytając jej pewne fragmenty możesz natrafić zwyczajnie na opis prawdziwych sytuacji z życia wziętych podczas spraw międzyludzkich. Dzisiaj życie pozornie poprzez natłok wszystkich informacji i możliwości jest zamazane pod domeną polityki, ekonomii, pieniędzy, reklamy konsumenckiej. Gdyby chciano napisać książkę o życiu, która jest uniwersalnym zestawem odpowiedzi byłoby to bardzo trudne ponieważ ciężko by było jasno zrozumieć wszystkie relacje jakie spotykamy podczas swojego życia w czystym obrazie. Co to znaczy... kiedyś społeczeństwo widziało i odczuwało rzeczywistość w bardziej czystej postaci. Ludzki świat był prawdziwy ponieważ był brutalny i ludzie zdawali sobie z tego sprawę, ich uczucia wtedy były zawsze czyste i zrozumiałe. Człowiek bogaty w doświadczenia będzie dla Ciebie osobą mądrą, inteligentna w osobistym odczuciu w przypadku gdy otworzy się na Ciebie i zachce pomóc na przedstawiony problem. Ten człowiek o ile będzie faktycznie potrafił Ci pomóc, nie powie tobie nic czego sam nie zrozumiał i przeżył. Wtedy w tym co on mówi a często robi się to za pomocą suchego przedstawienia sprawy oraz dodatkowego porównania czyli metafory. Wtedy podczas jego wypowiedzi możesz dostrzec prawdę "objawioną". Czyli dojdą do Ciebie pewne osobiste fakty w odczucu jednak niekoniecznie będziesz umiał z kimś się tym podzielić bo to było osobiste w pewnym stopniu. Gdy będziesz żył dalej, spotykał więcej niezrozumiałych sytuacji, ale jednak szukał odpowiedzi na pytanie dlaczego tak jest będziesz wstanie potem samodzielnie pomagać innym poprzez metaforę i przedstawianie stanu rzeczy jako osobiste doświadczenia z przeszłości - to jest wtedy zrozumienie drugiego człowieka. To jest cała idea pisma świętego i fundament powstania każdej religii - gotowy przepis, zestaw odpowiedzi na niesienie mądrości poprzez sprawne posługiwanie się księgą wszystkich możliwości co człowiek może czuć, jakie trudności go spotkały. Kiedyś duchowni jak i sam Kościół był potężny ponieważ ludzie nie umieli czytać w większości przypadków, a sam język o ile umieli czytać był zbyt skomplikowany dla ogółu więc mogło dojść do sytuacji, że przedstawiciele duchowni uchodzili za ważnych ludzi. Ty uważasz teraz samego Boga, Chrystusa za kogoś ważnego bo pismo święte sugeruje, że on był piórem w rękach ludzi gdy to spisywali. 


Użytkownik asbiel edytował ten post 11.02.2017 - 08:16

  • 1

#5

D3RO.
  • Postów: 7
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ty tutaj mieszasz do tego kościół,  a ja tej pogańskiej sekty nie trawie :/ Kiedyś kazali mi chodzić do kościoła, w tedy to ja mówiłem że "Boga nie ma", bo faktycznie w kościele, to można znaleźć bóstwa ludzi głupich ...


  • 0

#6

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiście mogłeś wybrać taką ściężkę i oprzeć wszystko o samo Pismo Święte. Jednak kościół był elementem spającym całość mojej myśli. Ponieważ księga nie zaistniała by bez kościoła, a kościół bez pisma świętego. Także sumą tego jest iż jesteś po stronie ludzi, którzy widzą Boga wszędzie lub moc w księdze i jej pewne właściwości byłyby nie możliwe gdyby nie zaistniały świątynie, które setki lat utrzymywały jednolitość przekazu do dnia dzisiejszego. Także tutaj bardziej chodziło, że wcześniej musiałbyś i tak uczęszczać do świątyni by poznać jej zawartość ponieważ było mało egzemplarzy i większość nie umiała czytać lub nie znała języka. Więc wróć do powyższego tekstu i zignoruj nawiązanie do kościoła jako głownego meritum tego co napisałem.


  • 0

#7

D3RO.
  • Postów: 7
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

:)


A Ty wiesz, że jesteś głupim człowiekiem ?

 

 

obraza2.gif

 

Po pierwsze jak nie masz nic do dodania to nie pisz wcale, po drugie, tego typu zachowania nie są tu akceptowane.

 

Alis


Powiedz mi, jak mogłem obrazić człowieka ? skoro to tylko naczynie z krwi i kości, nie obrażałem Tej osoby, a samego człowieka, więc ostrzeżenie jak najbardziej nie słuszne  :)

 

 

Powiem Ci, żebyś zapoznał się z Regulaminem i to jak najszybciej. Następny komentarz nie na temat zakończy się moderacją Twoich postów,

 

Alis


Ty idź alis się wyspowiadać, a nie mnie martwych każesz się słuchać. Ta historia przypomina mi trochę to, jak ktoś za to że mówił prawdę, stracił pracę. Wybacz, ale nie skłamię i będę dalej się trzymał prawdy, że człowiek jest głupi, a dowód na to, że nie potrafi się np uleczyć z nowotworu.

 

 

Ostrzegałam.

 

ostrzezenie.gif

 

Za pisanie nie na temat, obrazę i komentowanie moich przypisów - moderacja postów na 24h.

 

Alis


Żądam zdania sprawy postępowania osoby postronnej z działania moderatora

 

Bardzo dobrze ten moderator zadziałał. Przeczytaj regulamin forum a potem dyskutuj, Jeszcze jeden warn i ban

Edward


Użytkownik Edward. edytował ten post 11.02.2017 - 22:34

  • -6



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych