Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polscy łowcy duchów

Ruda Śląsja Łowcy duchów Bunkier Las

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Varamir.
  • Postów: 31
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam Was serdecznie.

Ostatnio natknąłem się na kanał "polskich łowców duchów", którzy odwiedzili miejsce morderstwa młodej dziewczyny do którego doszło w bunkrze na terenie mojego miasta Rudy Śląskiej. Historia jest prawdziwa, było o niej głośno i rzeczywiście muszę potwierdzić że była ona na tle religijnym (stanistycznym).

 

Materiał jest tutaj:

 

Ale ja nie o tym, bardziej chciałbym się skupić na tej grupie która bierze udział w takich wyprawach, co o niej sądzicie?

Na Ich kanale znajduję się więcej wypraw w "nawiedzone" miejsca.

 

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.

 

 


  • 4

#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czy ta grupa również jest z Twojego miasta? Znacie się?


  • 0



#3

Varamir.
  • Postów: 31
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A czy ta grupa również jest z Twojego miasta? Znacie się?

 

Nie, grupa jest mi obca, odwiedzili jedynie miejsce mojego zamieszkania. Z tego co zauważyłem grupa jeździ po całej Polsce i odwiedza znane paranormalnie miejsca.


  • 0

#4

jinn.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajnie, że chłopaki mają jakieś zajęcie. Przynajmniej nie marnują życia grając na konsoli, albo jedząc słonecznik przed wejściem do klatki schodowej:). Ale jak widzę radyjko ustawione na automatyczne wyszukiwanie stacji, które co kilkanaście sekund złapie jakąś częstotliwość i wyemituje jakieś półsłówko to chce mi się śmiać. Z jaką powagą oni interpretują te dźwięki. To jest po prostu nadinterpretacja. Dlaczego demony czy duchy (jeśli nawet istnieją) porozumiewają się z nimi używając jakiegoś radyjka z podpiętym głośniczkiem?? I ten tekst na początku o parze czerwonych oczu. Śmiech na sali.


Użytkownik jinn edytował ten post 03.02.2017 - 15:15

  • 0

#5

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ja zawsze jestem za takimi akcjami - fakt, że większość jest robiona bardzo amatorsko, ale jednak autorzy się starają, zbierają informacje, wydają na to pieniądze i poświęcają swój czas. Na tym także polega zbieranie doświadczenia - pierwsze śledztwo jest totalnie amatorskie, ze słabym sprzetem lub w ogóle bez niego, a potem wraz z kolejnymi sprawami, nagraniami, popularnością, czasem odzywają się jacyś sponsorzy, czasem ktoś pożycza sprzęt do testów i jakoś się kręci. 

Fajna inicjatywa i jestem na tak :)


  • 0



#6

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fajnie, że chłopaki mają jakieś zajęcie. Przynajmniej nie marnują życia grając na konsoli, albo jedząc słonecznik przed wejściem do klatki schodowej:). Ale jak widzę radyjko ustawione na automatyczne wyszukiwanie stacji, które co kilkanaście sekund złapie jakąś częstotliwość i wyemituje jakieś półsłówko to chce mi się śmiać. Z jaką powagą oni interpretują te dźwięki. To jest po prostu nadinterpretacja. Dlaczego demony czy duchy (jeśli nawet istnieją) porozumiewają się z nimi używając jakiegoś radyjka z podpiętym głośniczkiem?? I ten tekst na początku o parze czerwonych oczu. Śmiech na sali.

 

No mnie również rozbroiło to radyjko. Nie mam nic przeciwko takim filmom, jest w tym jakaś zabawa i może nawet kiedyś wyemitują w telewizji program tego typu, a oni może nawet w nim wystąpią albo będą mieli swój własny. Troszkę im zazdroszczę, ale trzeba mieć też silną psychikę, a po kilku takich wyprawach nie każdy wytrzymałby i chciał dalej się w to "bawić" - no, ale do odważnych świat należy. Jeśli będą kontynuować to być może jeszcze pomogą ludziom, znamy historię, że ktoś wybrał się w nieznane miejsce i już stamtąd nie powrócił przykładowo słynny las Aokigahara. Dochodzi czasem również do porwań i przez takie "zabawy" można natknąć się powiedzmy na uwięzionych ludzi gdzieś w domku leśnym czy innym bunkrze lub przywiązanych do drzewa. Można więc w ten sposób przypadkowo uratować komuś życie, ale też można samemu narazić się na niebezpieczeństwo. Takie wyprawy do lasu bez broni są szczególnie niebezpieczne, wystarczy napotkać jakieś dzikie zwierze, co wywołuje czasem tragedię - mam nadzieje, że chłopaki noszą ze sobą przynajmniej wiatrówkę. :D


  • 0

#7

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy to jest las Kochłowicki łączący się z Panewnikami?

 

Pytam bo to moja droga powrotna z pracy. Nigdy tam nic dziwnego nie spotkałam, raz stado sarn widziałam, zero dzików, ludzi zazwyczaj biegających i dwóch rowerzystów. Daj znać które to miejsce to wybiorę się tam osobiście. Jak chcecie to po zmroku. 





#8

Varamir.
  • Postów: 31
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy to jest las Kochłowicki łączący się z Panewnikami?

 

Pytam bo to moja droga powrotna z pracy. Nigdy tam nic dziwnego nie spotkałam, raz stado sarn widziałam, zero dzików, ludzi zazwyczaj biegających i dwóch rowerzystów. Daj znać które to miejsce to wybiorę się tam osobiście. Jak chcecie to po zmroku. 

 

 

Bunkier znajduje się na terenie lasu Halembskiego.

Kilka zdjęć:

P1020060.jpg

P1030154.jpg

IMGP0504.jpg

IMGP1217.jpg


  • 3

#9

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Halemba. 

Tam nie jeżdżę, ale z Halemby jest mój kolega z pracy, często tam jeździ rowerem albo biega. Opowiem mu o tym bunkrze.

Świetna praca chłopaków, podziwiam. Jestem na tak za takimi eksperymentami. W momencie gdzie jednego z panów dotyka gałąź aż sama podskoczyłam na fotelu :D.





#10

K90.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet 30 sekund nie obejrzałam, wyłączyłam po dialogu:

"Powiedz co widziałeś?"

"taką parę czerwonych oczu" (powiedziane z uśmiechem na twarzy)

Serio? Tam ktoś został zamordowany, a już te kilka sekund na samym wstępie jest odrzucające i lekceważące. Nie wiem jak to dalej wygląda, ale odechciało mi się tracić czasu na dalsze oglądanie.


  • 0

#11

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe ile filmów nie dostałoby Oscarów, jakby tam ktoś z jury podchodził do tematu :D co to jest - jakieś pierścionki pokazują, jakaś elfka gada nie po naszemu - łee, nie oglądam.


  • 0



#12

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Varamir

 

Wczoraj podpytałam trochę kolegę z Halemby i powiedział mi, że w tym lesie są dwa bunkry.

W tym jednym co podałeś faktycznie coś było. Poszperałam w internetach i znalazłam mały news:

 

Karina, Kamil, Tomasz i Robert - przyjaciele z Halemby. W 1999 roku łączy ich podobny wiek - mają od 18 do 21 lat i podobne zainteresowania - "rytuały satanistyczne". Bunkier w Halembie nadaje się do tego idealnie. Z dala od drogi i domów. Spotykają się tutaj nieraz. Czytają tzw. biblię szatana, palą świece, trzymają się za ręce, uprawiają rytualny seks. Tym razem jednak Karina i Kamil nie wiedzą, że ta wizyta będzie ich ostatnią. Jest noc z 2 na 3 marca. Karina, Kamil, Robert i Tomasz udają się w głąb lasu do starego bunkra. Ci ostatni wchodzą do środka. Karina i Kamil czekają. Nie wiedzą, co szykują ich koledzy. Ufają im. Tymczasem Robert i Tomasz malują wewnątrz odwrócony krzyż, trzy litery F (to szósta litera alfabetu łacińskiego, co w przełożeniu na Apokalipsę św. Jana oznacza liczbę bestii - 666). Na ścianach bunkra krwawą czerwienią znaczą także krzyż Konfucjusza i symbole bóstw Amona i Ra. Pojawia się też napis "Dies Mies Jeschet boenedoesef douvena enithemaus", co oznacza: "Ta podwójna ofiara dobra jest dla miejsca dwóch żyć". Tomasz i Robert rozpalają świece.

 

Karina i Kamil wchodzą do bunkra. Oprawcy czytają formuły rytualne po łacinie. Ich ofiary klękają wewnątrz pentagramu. Głowy mają pochylone. Nie wiedzą, że czeka ich śmierć. Śmierć, którą Robert i Tomasz planowali dla nich od ok. pół roku. Kupili w tym celu noże na kształt średniowiecznych sztyletów. Dlaczego akurat Karina i Kamil? Robert oraz Tomasz chcieli złożyć "szatanowi" ofiarę z dziewczyny i chłopaka. 18-letniego Kamila wybrali od razu. Dziewczyną złożoną w ofierze pierwotnie miała być Ania, wówczas dziewczyna Tomka. Była z nim w ciąży. Tomasz zaś nie chciał, by ktoś obcy wychowywał jego dziecko...

 

Życie w bunkrze miał jej odebrać Robert. Chłopak nie wytrzymał. Wtedy oprawcy dowiedzieli się, że do Rudy Śląskiej z Londynu wraca 19-letnia Karina. Dziewczyna kochała się w Tomku. Pisała do niego listy miłosne. Ale zauroczony nią był Robert. To on w nocy z 2 na 3 marca stał z uniesionym nożem nad 18-letnim Kamilem. Karinę miał zabić Tomasz. Dziewczyna broniła się. Błagała o pomoc Roberta. Karina zginęła od ciosów nożem w głowę, brzuch i klatkę piersiową. Kamilowi zadano osiem uderzeń w plecy i w głowę. Oskarżeni Robert i Tomasz podczas rozpraw nie wytrzymali. Oboje przyznali się do winy. I do tego, że dokończeniem satanistycznego rytuału miało byś samobójstwo. Na to jednak i Robertowi, i Tomaszowi nie wystarczyło odwagi.

 

Czytaj więc :klik

 

Jak widać z artykułu ofiar było więcej.

Czy Ty drogi autorze będąc z Rudy Śląskiej byłeś w okolicach tego bunkra? 

Gdzie jest ten drugi bunkier?

 

Na wiosnę jak wszystko ładnie się zazieleni i pogoda będzie powyżej 10 stopni wybieram się tam do lasu. Zrobię zdjęcia, obczaję okolicę, wyczuję aurę i opiszę wrażenia.

Swoją drogą co trzeba mieć w głowie aby złożyć w ofierze znajomych  :facepalm: i to komu? 

Niech mi nikt nie mówi, że religia jest dobra.





#13

celldwellerc.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mógłbym to jakoś oglądać, gdyby było to odpowiednio zrealizowane, a tak to mamy 15 minut oglądania bezsensownego chodzenia po lesie i zlepek różnych częstotliwości i dźwięków ze Spirit Box, które według mnie ulegają nadinterpretacji i zostają podciągane do znanych słów. Jeśli by to było zgrane i obrobione w programie i rzeczywiście by było słychać te słowa, to jeszcze bym w to uwierzył. Ponadto brak jakiegokolwiek przygotowania odnośnie historii morderstw. Zostały jedynie bardzo pobieżnie wspomniane na początku. 


Użytkownik celldwellerc edytował ten post 24.02.2017 - 02:51

  • 0

#14

KITT.
  • Postów: 54
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam Was serdecznie.

Ostatnio natknąłem się na kanał "polskich łowców duchów", którzy odwiedzili miejsce morderstwa młodej dziewczyny do którego doszło w bunkrze na terenie mojego miasta Rudy Śląskiej. Historia jest prawdziwa, było o niej głośno i rzeczywiście muszę potwierdzić że była ona na tle religijnym (stanistycznym).

 

Materiał jest tutaj:

 

Ale ja nie o tym, bardziej chciałbym się skupić na tej grupie która bierze udział w takich wyprawach, co o niej sądzicie?

Na Ich kanale znajduję się więcej wypraw w "nawiedzone" miejsca.

 

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.

 

 

Ta znam ten kanał (ale explorerów nie). Według mnie film jest jak najbardziej prawdziwy. Ale jeżeli chodzi o radio sb-7 to one wyłapuje częstotliwości radia. Więc czasami odpowiada "duch" a czasami po prostu trafia na radio. Sądzę że coś jest w tym lesie tajemniczego. A co do Łowców duchów to ci są najbardziej profesjonalni a nie jak ci

z link poniżej. :/

http://ghosthunters.com.pl/


  • 0

#15

Naaveth.
  • Postów: 55
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niektóre ich filmy są lepsze inne słabsze.  Mi podobał się ten o Wielkim Kamieniu i  z ciekawości weszłam na ich profil na facebooku, ale po ankiecie na najprzystojniejszego łowcę duchów zrezygnowałam :D 


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Ruda Śląsja, Łowcy duchów, Bunkier, Las

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych