Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciało wilkołaka odnalezione w 1942 roku przez niemieckich żołnierzy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Hej! wczoraj pojawił się nowy filmik w sieci. Czy myślicie, że ten wilkołak co tam leży jest prawdziwy? :o


  • 3

#2

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tylko Dariusz Kwiecień zna odpowiedź..


Użytkownik Universe24 edytował ten post 02.02.2017 - 00:41

  • 1



#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem fejk. Prześwietlone zdjęcia mają utrudnić dostrzeżenie szczegółów. Dodatkowo zastosowano nakładkę udającą "stary film", o czym świadczą regularnie powtarzające się sekwencje "zniszczonego filmu".





#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajna sprawa, stary film, kontekst wojenny...może to maskotka Werwolf'a - głównej kwatery Hitlera w 1942-3 roku? :D a tak serio, to paszcza wygląda strasznie nienaturalnie - skoro to hybryda człowieka z wilkiem, to zęby i szczęka zupełnie mi jakoś nie pasują. Jeśli to faktycznie żart żołnierzy, ale z tamtych czasów, to gratuluję jakości wykonania tej kukły - w tamtych czasach, to nie było takie proste zapewne. A o jakości może stanowić fakt, że my, 70 lat później i przy zgoła innym poziomie technologicznym i z dostępem do praktycznie wszelkich materiałów, w ogóle się zastanawiamy czy to prawdziwe truchło, a nie odrzucamy z góry, bo widać, że słabo zrobione. 


  • 0



#5

Naaveth.
  • Postów: 55
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ten film, krąży w sieci już od jakiegoś czasu. Nie powiem wam dokładnie gdzie ja to wyczytałam, ale ktoś stawiał w wątpliwość prawdziwość tego filmu opierając się na ubiorze i wyglądzie żołnierzy. Ponoć umundurowanie a przynajmniej jego części i "image" ludzi z filmu całkowicie nie pasowało mu do realiów lat 1940- 1943 ( między innymi długie włosy związane w kucyk jednego z nich )  ;)  Ja tego nie jestem w stanie ocenić - jestem laikiem w tej dziedzinie, ale mi podejrzanie wygląda samo ułożenie ciała wilkołaka. W dziwnej pozycji musiał umrzeć i w dziwnej pozycji nastapiło stężenie pośmiertne, które u człowieka następuje zwykle około 2 do 5 godzin po zgonie a ustępuje po około 4- 6 dniach. No chyba, że w trakcie śmierci człowiek wykonywał intensywny wyciłek fizyczny. Jesli popuścimy trochę wodze wyobraźni to dziwne ułożenie można wytłumaczyć. Wilkołak umiera w chwili transformacji, gdzie wszystkie mięśnie intensywnie pracują i zastyga w dziwacznej pozycji , ale to jest raczej mało prawdopodobne, prawda ? ;) 


  • 0

#6

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W dziwnej pozycji musiał umrzeć i w dziwnej pozycji nastapiło stężenie pośmiertne

 

Tak często wygladają ludzie którzy zgineli bezpośrednio w płomieniach. Większość ofiar pożarów to ofiary uduszenia, zatrucia, zawałów czy wylewów . Ale czasem ludzie giną bezpośrednio w płomieniach. Wiją się i szarpią z bólu i tak zastygają.Mięśnie albo są zdenaturalizowane albo podtrzymywane skurcz.

Aczkolwiek ten film to fejk. Jak sie przyjrzycie to zobaczycie że jeden z żołnierzy ma na sobie gumiaki-kalosze. A wtedy nikt ich nie używał jako obuwia wojskowego (guma nie znosiła ani mrozu ani kontaktu z olejem napędowym) .


  • 1



#7

Naaveth.
  • Postów: 55
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@noxili.

 

Zgadzam się. Podobnie też wyglądają ciała osób śmiertelnie rażonych przez prąd. Nie pomyślałam o tym. 


  • 0

#8

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi to wygląda na figurkę z gipsu, dlatego tak mocno prześwietlony jest ten film. 

Co do butów, to widać, zieloną trawę więc przypuszczam, że była to raczej ciepła pora roku i nie widzę tu nic dziwnego. Gumowce pewnie miały chronić nogi przed żmijami których pełno w wysokich trawach, na polanach i lasach.

Zęby ewidentnie są powykrzywiane w różne strony ale zachowane w dobrym stanie, gdyby były prawdziwe można by pobrać materiał genetyczny do analizy.





#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Gumowce pewnie miały chronić nogi przed żmijami których pełno w wysokich trawach, na polanach i lasach.

Pewnie tak - bo każdy żołnierz (nie tylko niemiecki) nosił w plecaku zapasowe gumiaki do ochrony przed żmijami (kiedy walki toczyły się na łąkach) i japonki - gdyby przyszło mu walczyć na piaszczystej plaży :D

 

A tak poza tym - ten wilkołak była kobietą.

Sądząc po jednym z ujęć, na którym widać całkiem kształtne piersi ( współczesne kobiety majątki wydają u chirurga plastycznego, żeby sobie takie wyszykować) - że o dość drobnej, "kobiecej" posturze ciała nie wspomnę)


  • 1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych