Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój sposób na LD i eksperymenty w snach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

TheWalkingAlive.
  • Postów: 72
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich ponownie.
Na wstępie dodam tylko, że nie jestem nowy na forum. Stare konto zaginęło w natłoku codziennych obowiązków i postanowiłem powrócić na paranormalne pod nowym nickiem.

W związku z tym, że wiele razy wyśniłem LD odkryłem pewną prawidłowość. Otóż zdarza mi się niemal za każdym razem wywołać świadomy sen w pewnych warunkach:
Po pierwsze, muszę być wypoczęty. Kiedy zasypiam po ciężkim dniu nie pamiętam niczego z sennych marów a co dopiero tych świadomych. Chodzi mi o wypoczynek np. podczas wolnego weekendu, kiedy mogę cały dzień oglądać seriale i zajadać tosty :) Po takim dniu człowiek może być znudzony wieczorem i poprostu usypia go nuda.
Po drugie, muszę przebidzić się w środku nocy i przez godzinę lub półtorej coś porobić... cokolwiek... poczytać, pograć w coś na telefonie lub komputerze lub wyjść z psem na spacer. Po takim rozbudzeniu kładę się ponownie i szybko zasypiam.
Po trzecie, bardzo pomaga gdy w pokoju coś wydaje dźwięki. Może to być radio, tykający zegarek, lub poprostu oddech drugiej osoby. Taki dźwięk utrzymuje część umysłu w świadomości podczas gdy inna kreuje sny. Jednak gdy już uświadomię sobie, że śnię słyszę ten dźwięk cały czas i bardzo często to przeszkadza. Czasem zbyt bardzo się na nim skupiam i budzę się. Jednak po chwili zasypiam ponownie i dalej śnię świadomie. Nie raz podczas LD budzę się przez ten dźwięk kilkakrotnie.

Taki opracowałem sobie 'przepis' na LD i jeśli ktoś ma ich więcej to chętnie je wypróbuję. Zachęcam też, do wypróbowania mojego i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.


EKSPERYMENTY PODCZAS LD:
Po zachwytach przy pierwszych świadomych snach, pojawiło się w mojej głowie sto pytań typu 'a co jeśli...' oraz 'a może by tak...'. Teraz za każdym razem kiedy mam LD sprawdzam różne warianty i eksperymentuję. Poniżej kilka moich spostrzeżeń, które wyniosłem z takiego snu.

1. Silne emocje (np. podniecenie wynikające z uświadomienia sobie snu) często powoduje pobudkę.
2. Cięźko jest mi 'przeteleportować' się w inne miejsce. Muszę bardzo mocno się skupić aby zmienić otoczenie dookoła mnie a to często powoduje pojawienie się ptk. 1. Jednak kiedy uda mi się wykreować inny obszar to okazuje się, że nie o ten mi chodziło. W tej chwili jestem na poziomie poruszania się po 'narzuconym' przez podświadomość świecie, w którym mogę zmieniać z łatwością drobne aspekty.
3. Wyimaginowanie sobie jakiejś osoby jest dość trudne. Powoduje, nazwijmy to 'zerwanie łącza' i jak w przypadku chęci zmiany obszaru wokół nas, często okazuje się, że nie oto do końca chodziło.
4. Szybkość poruszania się. Kiedy stwierdziłem, że zmiana obszaru jest, póki co, zbyt trudna, postanowiłem dotrzeć tam 'na piechotę' zacząłem iść przez dobrze mi znany z realnego świata obszar i stopniowo przyspieszałem. Osiągnowszy prędkość... hmm nie wiem jak ją opisać (w końcu to były sny) powiedzmy, że prędkość kiedy obraz zaczyna sięrozmywać... odkryłem, że moja świadomość tak jakby nie nadążała w kreowaniu otoczenia. Pojawiały się 'puste' plamy, zacząłem tracić świadomość... Musiałem dostosować swoją prędkość do 'prędkości' mojego mózgu <ślimak>
5. Dużo czytałem na temat 'przewodników duchowych', podchodzę do tego tematu sceptycznie ale postaniwiłem to sprawdzić... Do tej pory nie udało mi się nikogo takiego spotkać we śnie.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem oraz poeksperymentuję z zadanym zagadnieniem.

Pozdrawiam.
  • 0

#2

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pkt. 2 jest skuteczny, techniki w stylu WBTB ale, to troche masochizm.

 

Aktualnie odbywam 30-dniowy kurs świadomego śnienia, jest to kurs płatny ale niedrogi i po profesorsku przygotowany. Po kursie przedstawie autora tego kursu.


  • 0



#3

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szkoda kasy, najlepszym i najszybszym sposobem jest WBTB. Zwana kiedyś 4 + 1, czyli 4 godziny snu, godzina przebudzenia i kima. Ale nawet bez tego, gdy się człowiek przebudzi spontanicznie i gdzieś tam ma trudności z pójściem spać nad ranem, to jak już zaśnie - inaczej ten sen odczuwa. Sny są inne, często spontaniczne zalążki świadomego śnienia. Po sobie zauważyłem, że jak przeżywasz mocny stres i idziesz spać później niż zwykle, to też działa - praktycznie w 70 % bez treningu miałem, prawdziwe świadome sny. Może bez wślizgiwania się w to eteryczne ciało, ale jednak był świadomy sen.


  • 0

#4

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie szkoda kasy.

Kurs ten nie dość, że wyrabia nawyki na jawie i w śnie, to na dodatek poprawia pamięć. A WBTB - jak mówiłem, mały masochizm. 

Musimy się budzić i ogarnąć, żeby coś osiągnąć. Przy technikach, które stosuje w kursie wystarczy samodyscyplina.

 

Najlepsza i najszybsza metoda, to WILD - to mój drugi kurs, o którym na pewno napisze ale praktyka dopiero za pół miesiąca.


  • 0



#5

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

WILD ? to generalnie pokrywa się z techniką 4 + 1. - Bo ta pobudka po 4 h to wstęp, ale jak po godzinie przebudzenia, będziesz wchodził w sen techniką Wild to spoko, czyli jak pomieszasz to efekt będzie jeszcze lepszy. Wg mnie jest taki ogrom info + każdy indywidualnie powinien dobierać pod siebie technikę + parametry ( ale to już dla zdeterminowanych) że płacenie jakiemuś typowi, to strata kasy. Ale każdy przeznacza kasę na to co chce i bawi się jak chcę.


  • 0

#6

TheWalkingAlive.
  • Postów: 72
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dla kogoś kto notorycznie budzi się w środku nocy to nie jest masochizm :P w moim przypadku WBTB ti najlepsze rozwiązanie. Pisząc ten post właśnie robię sobie przerwę we śnie...
Jeśli się uda to sprawdzę co ma do powiedzenia moja podświadomość. Spróbuję wykreować jakąś postać z którą mógłbym porozmawiać i zadam jej kilka pytań.
Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chcę też sprawdzić co się stanie jeśli 'pójdę spać' w świadomym śnie. Wątpię żeby było to doświadczenie rodem z Incepcji, raczej stracę świadomość snu albo się wybudzę.
  • 0

#7

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Żaba - WILD, to nie 4+1 :) 4+1, to masochistyczna metodaoda na 1) real sen 2) LD.

WILD, to wchodzenie w sen metodą uśpienia ciała i zachowania umysłu.

WILD, to pełna kontrola nad stanami hipnagogicznymi kiedy ciało jest uśpione.

WILD - to wiele tajemnic, które opisze w lutym!

 

Nie mieszaj metody 4+1/6+1 pod kurs, w którym biore udział.


  • 0



#8

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przecież nie napisałem, że WILD to to samo co 4+1. Mówię, tylko że połączenie 4+1 i WILD daje najlepsze rezultaty :) 


  • 0

#9

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Połączenie, fakt - sorry. 4+1 to bardziej pod oobe, najlepsze jest 6+1, bo mamy największy cykl REM ale... bez sensu się tak męczyć. Tzn. jak ktoś chce, to niech sobie tak żyje nic mi do tego ale wchodzenie w WILD możną osiągnąć prostszą metodą i wygodniejszą - usypiamy ciało + kontrolujemy hipnagogie i wjeżdżamy w sen. Szybko i wygodnie. Jeszcze taką metodą nie usypiałem ale badajac teorie wyczytaną z kursy wiem, że techniki tam zawarte mają ogromny sens. 


  • 0



#10

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Spoko, zrób kurs i napisz wrażenia. Wild sam w sobie nie jest taki łatwy, ale może jakoś to podrasowali 


  • 0

#11

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podrasowali co podrasowali?  

Moich słów pare:

Świadomy sen, świadomie odżywianie się, świadomie uczenie się, świadomie aplikowanie itd czyli świadome.
Jeśli już przeszło sie świadome wejscie w sen, po wczesniejszym swiadomym paraliżu można zacząć skupiać się na śnie i podejmowaniu prób zapanowania nad jego scenariuszem.


  • 0



#12

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No Wild może podrasowali - inaczej nie rozumiem płatnych kursów w tym  temacie :P 


  • 0

#13

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Już tłumacze - kurs ten napisany jest od podstaw i wiele wskazówek nie znajdziecie w sieci. To kurs, z ponad 40 lekcjami nad samym sobą. To kurs, w którym nauczymy się naszego ciała i umysłu. To, co mnie w tym kursie bardza zaskoczyło, to technika panowania nad stanami hipnagogicznymi. Jak to autor bardzo ładnie powiedział - to stan małpiego rozumu, który uwielbia skakać od jednej myśli, do drugiej i człowiek nad tym nie panuje i w pewnym czasie odlatuje w sen. W tym kursie jest pewna strategia jak temu podołać. Już po zapoznaniu się z teorią potrafiłem utrzymać stany hipnagogiczne przez ponad pół minuty -to już nie był chaotyczny obraz a sensowna klatka snu.

 

O tym Panu na pewno napisze, bo to mój drugi mistrz po Adamie Bytofie. Byle kogo w tej kwestii bym nie przedstawiał publicznie.


  • 0



#14

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepszą metodą na LD są testy rzeczywistości. Kilka razy dziennie przez 2 tygodnie będziesz robił RT i magicznie pojawią się świadome sny. Magia RT działa na zasadzie zamykania drzwi po wejściu do domu, jest to nawyk i tak samo RT muszą wejść Ci w nawyk. Musisz też zapamiętywać sny więc polecam zrobić dziennik. Dość przydatną opcją jest szukanie "znaków" w snach, może to być jakaś osoba którą często spotykasz w snach. Gdy już znajdziesz taki znak to robisz pod niego RT np. "Za każdym razem gdy spotkam Pawła sprawdzę czy nie śpie".

Chyba to tyle jeśli chodzi o najlepszą technikę :P

Użytkownik Camebe edytował ten post 31.01.2017 - 21:43

  • 0

#15

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Testy rzeczywistości i prowadzenie dziennika jest uciążliwe bardzo - ale faktycznie działa po jakimś czasie. Chociaż wg mnie 4+1 nic nie przebije 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych