Skocz do zawartości


Zdjęcie

Yolokaust...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Selfieka można machnąć wszędzie: w kinie, na moście, w samochodzie, czy w szkole. Ale także na cmentarzu, w więzieniu zamienionym w muzeum czy nawet w krematorium. Są na to przykłady, mimo krytyki pojawiają się kolejne. Wiele osób nie zwraca na to uwagi, nie słucha, nie chce nawet zrozumieć. Może przemówią do nich inicjatywy w stylu YOLOCAUST. Chociaż obawiam się, że i to nie pomoże...

YOLOCAUST to dzisiaj naprawdę głośny temat. Rano trafiłem na wątek w mediach społecznościowych z adnotacją, że to mocna rzecz. Sprawdziłem. Rzeczywiście robi wrażenie. Za projektem stoi Shahak Shapira, satyryk i autor z Izraela, któremu nie podoba się, jak ludzie traktują Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Obiekt ulokowany w Berlinie, jest stosunkowo nowy, pochodzi z poprzedniej dekady:

 

Pomnik składa się z 2711 betonowych bloków-steli (po jednym na każdą stronę Talmudu) ustawionych w równoległych szeregach z niewielkim odchyleniem od pionu. Najwyższe bloki mierzą 4,7 m wysokości. Na obrzeżu pomnika rośnie 41 drzew. Między szeregami bloków znajdują się wybrukowane kostką przejścia o szerokości 95 cm. Powierzchnie bloków zabezpieczone są powłoką umożliwiającą łatwe usunięcie graffiti.

Nazwa wskazuje chyba jednoznacznie komu jest poświęcony. Odwiedziłem to miejsce blisko dekadę temu i muszę powiedzieć, że miejsce robi wrażenie, naprawdę skłania do zadumy. Nie jest tak szokujące i przejmujące, jak wizyta w Auschwitz lub innych obozach zagłady, ale warto tam trafić.

Problem polega na tym, że gdy jedni w ciszy oglądają, zapoznają się z historią miejsca i Holocaustu, inni urządzają cyrk. Tak, cyrk. Nie brakuje selfie, pozowanych fotek, głupich min, wygibasów i świetnej zabawy. Niektórzy ponoć jeżdżą tam rowerami czy na deskorolkach. Najgorsze jest to, że wiele z tych osób doskonale wie, gdzie się znajduje.

YOLOCAUST polega na tym, że fotki delikwentów (znalezione w mediach społecznościowych, wykorzystane bez zgody autorów) są nakładane na zdjęcia z miejsc zagłady, z obozów koncentracyjnych. Wystarczy najechać na nie po wejściu na stronę i przekonacie się, o czym piszę. Przyznam, że mnie przeszedł dreszcz po plecach. Zrobione naprawdę dobrze, jeśli można to rozpatrywać w tych kategoriach.

 

Część osób stwierdzi, że to przesada, że autor depcze też pamięć o pomordowanych, że to nie jest powód do żartów. Albo za bardzo karze osoby ze zdjęć. Nie zgodzę się z tym – YOLOCAUST trafi do ludzi znacznie bardziej, niż kolejny apel o to, by poszanować pamięć pomordowanych. Czasem trzeba zastosować ostre rozwiązania, bo inne nie zdają egzaminu. Ludzie ze zdjęć mogą napisać do autora z prośbą o usunięcie ich fotek ze strony i ponoć zostanie ona zrealizowana. Wiadomo oczywiście, że w Internecie nic nie ginie, więc…

 

Pisałem w tytule, że to najmocniejsza rzecz jaką zobaczycie – nie tylko dzisiaj. I zastanawiam się, czy faktycznie tak będzie. Czy chcę, by tak było. Może jutro pojawi się coś jeszcze ostrzejszego? W odpowiedzi na inne, równie głupie działania ludzi. Bo znowu zaczną sobie cykać selfie w piecach w krematoriach. Albo miejscach, w których hitlerowcy czy komuniści urządzali krwawe łaźnie. Niestety, na to chyba nie ma lekarstwa. Co nie oznacza, że należy się temu biernie przyglądać.

 

Dołączam odczucia blogerki, która także opisała całą sprawę:

 

Dzięki mediom społecznościowym natknęłam się dziś w sieci na projekt, który zwala z nóg. To prawdopodobnie najbardziej wstrząsająca rzecz, jaką dzisiaj zobaczycie. Rzecz, którą trudno nawet skomentować. Przed wami YOLOCAUST.
Mogłabym tu napisać milion słów. Słów o tym, jak „kultura selfie” wyprała mózgi większości społeczeństwa i niestety są one teraz w znacznie gorszym stanie niż czarna sukienka z reklamy płynu Perwoll. Albo że jestesmy po prostu głupi. Albo że nie mamy wrażliwości. Że nie znamy historii. Że nie mamy już autorytetów, nie potrafimy niczego ani nikogo już czcić. No chyba, że tylko tych, którzy są znani ze Snapchata albo prowadzenia lifestyle’owych blogów. Mogłabym tu wylać wiadro pomyj na większość współczesnej młodzieży, ale niestety, oni przebrali się już dawno w kostiumy kaczek, więc na nic by się to zdało. Mogłabym tak jeszcze dłużej, ale spójrzcie na poniższe zdjęcia.

Jeden obraz (no dobrze, w tym wypadku dwa) naprawdę wart jest więcej niż tysiąc czy milion słów.

Powyższe zdjęcia to część projektu YOLOCAUST, autorstwa satyryka Shahaka Shapiry, pochodzącego z Izraela. Artysta postanowił skomentował dzisiejszą rzeczywistość w kontrowersyjny sposób. Shapira znalazł m.in. na Instagramie fotografie osób, które gościły w Berlinie i zwiedzały Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Będąc tam, robiły sobie zdjęcia. Zdjęcia dość swobodne (czyt. przypinające im łatkę osób niemyślących i skrajnie niewrażliwych).

Wszystkie je możecie zobaczyć na stronie poświęconej projektowi YOLOCAUST.

 

Opublikowane w mediach społecznościowych fotografie zostały przerobione w taki sposób, jakby osoby na nich widniejące znajdowały się w obozie koncentracyjnym. Dziubki, głupie miny, selfie sticki albo naprężone muskuły zyskują więc inne tło. Przerażające, prawda?
Powyższe fotografie były jednymi z tych, które zrobiły na mnie największe wrażenie.

Radość, swoboda, śmieszna poza skontrastowana ze śmiercią. Z ludzkimi ciałami, które przed chwilą miały jeszcze marzenia, nadzieje, być może rodziny, rzuconymi jak śmieci.

Kiedy zobaczyłam zdjęcia opublikowane na stronie projektu YOLOCAUST zamurowało mnie. Zrobiło mi się smutno. Zachciało płakać. I choć podobno uczuć innych ludzi oceniać nie wolno, nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że bycie w takim miejscu, jakim jest Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, nie prowokuje chociażby zadumy. Jakiejś refleksji. Nawet nikłej, która jednak powstrzyma nas od zrobienia sobie selfiaczka.

6 milionów pomordowanych Żydów. Setki lajków. Nie chcę naprawdę wiedzieć, co dziś dla niektórych może mieć większe znaczenie.

 

1f4536446464b7fa0ece66055ab2999c1af84da8.jpg 5e538bb0f96d15df79c230b2ead5c79836ef3727.jpg 8b52fd5dab29b95a3517a135c197a2d3d19d616a.jpg 52a8f07f6aba3aa62db2b723d686a8769d426c64.jpg 304c38f9c877c3908fe1a6ef0d749b9e5bce20d8.jpg 727abb92366ddca24f5b7f9d338c16297f0b129e.jpg 5229487875bcf3291f87c6ff22d0afa7b16c6fec.jpg d481f035bca418479fb4750386a73fb11ed0dbb8.jpg df908336d7e5db0784f83dd1b418dddbe778f50e.jpg e6fbfd297047bc5974401998853ad23c0ef39d5f.jpg

 

Źródła - http://www.spiderswe.../yolocaust.html

http://www.spiderswe.../yolocaust.html


  • 0



#2

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Czekam, aż powstanie coś takiego, tylko z polskim oddzwiekiem, a nie żydowskim. Dlaczego tak głośno potępia się tego typu wybryki, a nazwanie obozów zagłady polskimi przechodzi bez echa. Albo dlaczego otwarcie nie potępia się na całym świecie bandery I jego morderców, ale przejmuje się jakimiś selfi w nieodpowiednim miejscu...

Nikt nie przyjmuje się Wołyńem, zawsze tylko o żydach. Jakby byli jedynymi poszkodowanymi w historii świata.

Użytkownik Post edytował ten post 19.01.2017 - 21:11

  • 8



#3

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

@Post, bo niestety Żydzi uzurpują sobie prawo do bycia jedynymi poszkodowanymi przez holokaust. Pal to sześć, byłbym już skłonny przymknąć na to oko, ale gdy słyszę o "polskich obozach zagłady" to mi się niedobrze robi. Albo, gdy słyszę, że Polacy mordowali Żydów, a już o tych co Żydów ratowali ryzykując życie wielka cisza... Moja ś.p. babcia ukrywała żydowską rodzinę podczas wojny ryzykując życie swoje i całej rodziny, bo gdyby się gestapo dowiedziało to rozstrzelaliby wszystkich. A teraz zamiast podziękowań mamy jedynie wieczne pretensje do Polaków...Szkoda gadać.

 

A temat z przeróbką tych selfie sam w sobie dobry, na pewno dający trochę do myślenia, bo mimo wszystko pewne miejsce nie powinny służyć do robienia sobie żartów.


  • 7



#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Co wy za głupoty wypisujecie? Jak jakieś trolle w komentach na onecie albo innym portalu,. gdzie pod artykułem o tym że np. Jezus nie urodził się betlejem są teksty, że był kosmitą a gwiazda betlejemska to ufo, a kosmici zbudowali egipskie piramidy. To jest mniej więcej ten sam poziom.

Co za różnica jakiego narodu dotyczy ludobójstwo? Masowe mordowanie ludzi jest zawsze złem, wartym tylko potępienia. Czy gdyby te zdjęcia dotyczyły dowolnego innego ludobójstwa, to też byście tak samo reagowali? Na przykład przerobione zdjęcia ciał ofiar rzezi w Rwandzie albo tych co pomarli w rosyjskich łagrach. Byście podawali przykłady innych zbrodni i pytali dlaczego o nich się nie mówi i nie potępia na całym świecie?

 

Holocaust dotyczył głównie żydów, ale przecież w obozach ginęli też Polacy, Włosi i i inne narody. To było wydarzenie na skalę światową, nie dotyczyło tylko żydów. Popytajcie w rodzinie, może ktoś z dziadków czy innych krewnych był więźniem obozu.


  • 5



#5

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Holocaust dotyczył głównie żydów, ale przecież w obozach ginęli też Polacy, Włosi i i inne narody. To było wydarzenie na skalę światową, nie dotyczyło tylko żydów. Popytajcie w rodzinie, może ktoś z dziadków czy innych krewnych był więźniem obozu.

No i dokładnie o to mi chodziło, o czym właśnie wielu zdaje się zapominać. Tylko tyle i aż tyle.


  • 0



#6 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Fajnie zostało to wizualnie przedstawione. Jednak to nie zmieni raczej nic - dalej będzie to samo. Kulturę wynosi się z domu, teraz w co drugim domu by dziecko nie krzyczało daje mu się do ręki iphone z internetem. Internet w młodych rękach to ściek, który bardzo łatwo może szerokim strumieniem wlać się do młodego umysłu. Także zacząłbym się przyzwyczajać, że ludzie z pokolenia na pokolenie będą co raz bardziej mało poważni w miejscach gdzie tej powagi jednak wypada ciut posiadać. To jest koło, które ruszyło i teraz będzie się tylko rozpędzać.


  • 2

#7

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja znalazłam jeszcze taką perełkę, może nie aż tak kontrowersyjna jak pokazane wyżej przerobione zdjęcia ale również coś co moim zdaniem jest delikatnie mówiąc nie na miejscu, mianowicie bloger modowy zrobił sobie sesję zdjęciową w Auschwitz.

 

Wśród rosnącej popularności na "bycie blogerem modowym" wielu internautom pretendującym do tego miana powoli zaczyna brakować pomysłów na wyróżnienie się i osiągnięcie rozgłosu w sieci. Stąd dziwne sesje zdjęciowe i jeszcze dziwniejsze stylizacje. Problem pojawia się jednak w sytuacji, gdy "bloger", siląc się na oryginalność, nie ma pojęcia, co robi. Tak stało się w przypadku 22-letniego Rubena Dominqueza, początkującego "szafiarza", który... pochwalił się sesją zdjęciową w Auschwitz.

Dominquez reklamuje się na Instagramie jako bloger modowy, który "tworzy modę od 1994 roku", poza tym jest jej "projektantem" oraz "miłośnikiem luksusowych zakupów". Kilka dni temu przyjechał do Polski, gdzie zdążył się już sfotografować między innymi na tarasie Pałacu Kultury i Nauki oraz pod jedną ze stacji metra. Swoją podróż po Polsce postanowił kontynuować w Auschwitz. Były hitlerowski obóz koncentracyjny stał się tłem do sesji zdjęciowej.

Me gusta. Street style - napisał szafiarz pod zdjęciami z torbą Louis Vuitton.

Jego "stylizacje" trafiły na Twittera, gdzie zostały błyskawicznie podchwycone przez internautów. Szafiarz chyba zorientował się, o co chodzi, bo usunął zdjęcia z sesji.

 

Zobaczcie, jak silił się na oryginalność:

 

 

11.jpg

 

22.jpg

 

33.jpg

 

 

Pozostałe zdjęcia jakie zrobił sobie ten chłopak nadają się do tematu o męskości   :D

 

Śmiać się czy płakać... ?


  • 0



#8

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Alis
Nie wiem, po co mu torebka w obozie, ani po co mu damska torebka w ogóle, ale ta sesja to przegięcie.

Czy gdyby te zdjęcia dotyczyły dowolnego innego ludobójstwa, to też byście tak samo reagowali? Na przykład przerobione zdjęcia ciał ofiar rzezi w Rwandzie albo tych co pomarli w rosyjskich łagrach. Byście podawali przykłady innych zbrodni i pytali dlaczego o nich się nie mówi i nie potępia na całym świecie?


Ale tu nie chodzi jedynie o to, że nie mówi się o innych ludobójstwach. Bardziej należy skupić uwagę na tym, że mówi się o biednych żydach, którzy pogineli w tych obozach, a nie mówi się o równie poszkodowanych Polakach, Węgrach, Czechach czy nawet niemcach, którzy tak samo cierpi i tak samo zostali zamordowani. Tą część niestety się pomija.

Rozumiem jeszcze, gdy ktoś mówi, że w gettach cierpieli żydzi. To prawda. Dlaczego nie mówi się "W obozach koncentracyjnych gineli Europejczycy", tylko np.: "w obozach koncentracyjnych zgineły trzy miliony żydów". Tutaj jest pies pogrzebany, żydzi przywłaszczyli sobie miano jedynych męczenników i próbują przekonać o tym świat.
Patrząc na to co można przeczytać w niektórych amerykańskich gazetach, udaje im się.

Ludzie patrzą na przeszłość i dzięki temu nie widzą rzeczywistości. Państwo Izrael to jedno z najbardziej megalomańskich państw współczesnego świata, a zbrodnie popełnione na Palestyńczykach są szybko zapominane. To ma na celu według mnie powtarzanie jak musztry "męczeństwo narodu żydowskiego w czasie II w św" z pominięciem innych narodów, w tym Polaków.

Byście podawali przykłady innych zbrodni i pytali dlaczego o nich się nie mówi i nie potępia na całym świecie?



Należy mówić i pamiętać wszystkie ludobójstwa i zbrodnie wojenne, by nie popełnić tego samego blędu.
Nie wrzucaj wszystkich do tego samego worka.
  • 3



#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Post

Widziałem taką inicjatywę gdzie zestawiono zdjęcia profilowe ludzi z nienawistnymi wypowiedziami na publicznych profilach na Facebooku. Że imigrantów do gazu, że oni to by ich na pal nadziali, wykastrowali, wolno piłą cięli, głowę odrąbali itp. A że wiele osób wrzuca na profil zdjęcia z dziećmi powstaje wyraźny kontrast.


  • 1



#10

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Akcja z tematu - jak najbardziej ok. Powinno sie pietnowac takie rzeczy jednak nie sadze by przynioslo to jakikolwiek skutek. Ludzie teraz sa duzo "luzniejsi" jezeli chodzi o takie kwestie jak smierc, pochowek itd. Mam wrazenie, ze dzisiejsza mlodziez, ale rowniez ludzie juz w moim wieku 25/26 lat nie przywiazuja juz do tych kwestii takiej duzej wagi. Mysle, ze wynika to przede wszystkim z tego, ze nieco otrzaskalismy sie z tymi rzeczami na ekranach tv, komputerow ze wzgledu na dostep do materialow dostepnych dla nas w sieci, a nigdy tak naprawde nie przezylismy zadnych tragicznych wydarzen (tylko niech nikt mnie teraz nie posadza, ze uwazam gry lub filmy za cos zlego - jest to moje hobby :) ). Nie wszyscy oczywiscie - ja na przyklad sam zachowuje olbrzymi szacunek dla takich miejsc i zachowuje sie przyzwoicie, ale znam wiele osob, ktore tego nie robia, a uwazaja je za fantastyczne miejsce na zarty. Z siebie, z Zydow, z Polakow, z ludobjostwa. Niestety taka jest obecnie mlodziez i nie mi oceniac czy to dobrze, czy zle bo jak wiadomo wszyscy zawsze narzekamy na mlodsze pokolenia, a jednak caly czas ludzkosc gwaltownie sie rozwija.

 

Co do polskich obozow smierci - stosunkowo bardzo duzo ludzi za granica uzywa takiego sformulowania. Jest ono dosc dobrze zakorzenione zwlaszcza wsrod "liberalnej" czesci spoleczenstwa i sam zderzylem sie z tym sformulowanie bo mam przyjemnosc znac dobrze wielu niemcow i francuzow. Wynika to z tego, ze czesto wbijane im to jest do glowy podprogowo, artykuly w gazetach, felietony - czasem zawarte w jednym akapicie krotkie przekazy, ze to tak naprawde Polacy byli tymi najgorszymi podczas II Wojny Swiatowej. Ludzie nawet nie czytajac calych artykulow zapamietuja takie rzeczy.

 

Dla przykladu cos co wylapalem, artykul, ktory ukazal sie takze w Die Welt traktujacy o skandalicznym zachowaniu Polakow i Wegrow, ktorzy odmowili przyjecia imigrantow z Syrii, a jeszcze niedawno sami emigrowali na zachod w celach zarobkowych. Autor artykulu Jan T. Gross usiluje maksymalnie wybielic Niemcow i przedstawic ich jako takich, ktorzy wspanialomyslnie przyjmowali pod swoje skrzydla ludzi uciekajacych z Polski po wojnie przy czym stwierdza, ze TO POLACY ZABILI WIECEJ ZYDOW ANIZELI NIEMCY. Takie wlasnie artykuly pojawiaja sie na niemieckich stronach internetowych i w gazetach, ale nikt nic z tym nie robi. 

 

Link: https://www.project-...n-gross-2015-09

Zeby przeczytac calosc trzeba sie zarejestrowac wiec pozwole sobie przekopiowac kilka zdan:

 

 

 

Not so long ago, in the immediate postwar years, Eastern European Jewish Holocaust survivors fled from the murderous anti-Semitism of their Polish, Hungarian, Slovak, or Romanian neighbors to the safety of displaced persons camps in, of all places, Germany. “Safe Among the Germans” proclaimed the title of an important book by the historian Ruth Gay about these 250,000 survivors. Now Muslim refugees and survivors of other wars, having found no refuge in Eastern Europe, also are fleeing to safety among the Germans.

 

"Nie tak dawno temu, w latach powojennych ocaleni od holokaustu zydzi uciekali od morderczego antysemityzmu ich Polskich, Wegierskich, Slowackich oraz Rumunskich sasiadow do bezpiecznych obozow rozmieszczonych na terenie niemiec. "Bezpieczni posrod Niemcow" mowil tytul waznej ksiazki historyka Rutha Gaya traktujacy o 250 000 ocalalych. Teraz muzulmanscy uchodzcy oraz ocaleni z innych wojen nie zostali przyjeci we Wschodniej Europie takze uciekaja do bezpiecznych Niemcow. "

 

Consider the Poles, who, deservedly proud of their society’s anti-Nazi resistance, actually killed more Jews than Germans during the war. Although Poland’s Catholics were cruelly victimized during the Nazi occupation, they could find little compassion for the fate of Nazism’s ultimate victims. In the words of Józef Mackiewicz, a conservative, anti-Communist Polish writer with impeccable patriotic credentials: “During the occupation there was not, literally, a single person who would not have heard the saying – ‘One thing Hitler has done correctly is to wipe out the Jews.’ But one should not talk about this openly.”

 

Biorac pod uwage Polakow, ktorzy sa zasluzenie dumni z ich spolecznego anty nazistowskiego ruchu oporu tak naprawde zabili wiecej Zydow niz Niemcy podczas wojny. Pomimo, ze polscy katolicy byli brutalnie przesladowani podczas nazistowskiej okupacji, mogli znalezc nieco wspolczucia dla losu glownych ofiar nazistow.  Jak mowi Jozef Mackiewicz, konserwatywny anty komunista, polski pisarz patriotyczny: "Podczas okupacji, nie bylo doslownie ani jednego czlowieka, ktory nie slyszalby powiedzenia - "jedna rzecz, ktora Hitler zrobil dobrze to wyplewienie zydow". Nikt nie wspominal jednak o tym glosno".

 

Of course, there were Poles who helped Jews during the war. Indeed, the number of Polish “Righteous Among Nations,” recognized by Israel’s Yad Vashem for their wartime heroism, is the largest among all European countries (unsurprisingly, given that prewar Poland had Europe’s largest Jewish population by far). But these remarkable individuals typically acted on their own, against prevailing social norms. They were misfits who, long after the war had ended, insisted on keeping their wartime heroism a secret from their neighbors – afraid, it seems, that their own communities would otherwise shun, threaten, and ostracize them.

 

Oczywiscie byli Polacy, ktorzy pomagali Zydom podczas wojny. Wlasciwie liczba tych, ktorzy pomagali Zydom byla w Polsce najwieksza wsrod wszystkich europejskich krajow jak mowi Yad Vashem (nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że przedwojenna Polska miała zdecydowanie największą liczbę ludności żydowskiej w Europie). Jednak Ci nieliczni zazwyczaj dzialali osamotnieni przeciwko obowiazujacym normom spolecznym. Byli odmiencami, ktorzy na dlugo po zakonczeniu wojny trzymali swoj heroizm w sekrecie - jak sie wydaje w obawie przed linczem spoleczenstwa.

 

(tlumaczenie wlasne, za wszelkie bledy przepraszam, smialo mozna poprawiac)

 

Konczac ten daremny wywod i dochodzac do konkluzji. Czy zdajecie sobie sprawe co dzialoby sie gdyby takie oszczerstwa byly publikowane na temat zydow? Zadymy, bojkoty, krytyka, demonstracje - to chyba najlzejsze rzeczy jakie moglyby sie wydarzyc. Co natomiast gdy publikacje dotycza Polakow? Nic. Nikt sie nie interesuje, nikt sie nie przejmuje, Polacy nawet nie zauwazaja takich rzeczy. Co jakis czas jedynie wyplynie jakas naprawde GRUBA sprawa, ale i tak obchodzi sie bez wiekszych konsekwencji. Dlatego nie ma co sie dziwic, ze o nas mowi sie tak, a tak, a o Zydach juz nie - poniekad sami do tego doprowadzamy bo oni w przeciwienstwie do nas walcza o swoje, a przy okazji w cwaniacki sposob chca jeszcze ugrac cos dodatkowo dla siebie. 


Użytkownik xMaster edytował ten post 20.01.2017 - 09:41

  • 7

#11

Naaveth.
  • Postów: 55
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pamiętam jak sama odwiedziłam Oświęcim. Było to zaraz po tym jak przeczytałam " Pięć lat Kacetu". Nie potrafię sobie wyobrazić co Ci ludzie ze zdjęć mają w głowach. Ja mając świadomość, że chodzę po terenie, na którym tylu ludzi straciło życie nawet nie myślałam o wyjęciu aparatu z torby. Sama atmosfera panująca pomiędzy barakami i w ich środku jest tak ciężka, że człowiekowi odechciewa się żartów i głupot.  Pamiętam, że zszokowała mnie jedna rzecz. Kto był w Oświęcimiu II to pewnie kojarzy lasek, w którym czekali ludzie zanim weszli do komór gazowych. Nigdy chyba nie zapomnę widoku kobiety, która podjechała sobie do tego lasku na rowerze i jakby nigdy nic zaczęła zbierać pieczarki, jakby nigdy nic. Uważam że Yolocaust to dobry pomysł, tylko tak jak napisał mój przedmówca, nie wiem czy przekaz dotrze tam gdzie powinien. 


  • 0

#12

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A pamiętacie sprawę dziewczyny, która zrobiła sobie zabawne zdjęcie w piecu krematoryjnym w Majdanku?

577414.jpg


  • 0



#13 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Przyjdą czasy gdzie pod mogiłami będzie sprzedawana różowa wata cukrowa.


  • 0

#14

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przyjdą czasy gdzie pod mogiłami będzie sprzedawana różowa wata cukrowa.

A tak już nie jest?

Wystarczy pierwszego listopada wybrać się na cmentarz. To co się teraz dzieje to istny jarmark. Pełno straganów z zabawkami, cukierkami i właśnie watą cukrową, nie kupowałam więc nie wiem jakiego koloru była ;). Oprócz zniczy i wiązanek kwiatowych można kupić praktycznie wszystko, od dropsów po zabawki dla dzieci kończąc na świeżym chlebie z domowej piekarni.

W tym roku porobię zdjęcia tak dla uwidocznienia tych chorych czasów.





#15

etria.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo dobry pomysł. Obecnie zbyt dużo ludzi śmieszkuje z takich wydarzeń. Osobiście jestem zdania, że ludziom pierwszego świata powinno się robić obowiązkowe wycieczki w miejsca ogarnięte wojną, chorobą i cierpieniem. Od dziecka. Może wtedy by zauważyli, że to nie jest temat do bagatelizowania. Obecnie żyjemy pod kloszem, który zresztą już zaczyna pękać, bo nagle zadziały się zamachy i ludzie widzą, że istnieje zagrożenie. Im dłużej żyje się wygodnym trybem życia i goni za kasą, tym mniej zauważa się rzeczy ważne i tym bardziej rośnie tendencja do bycia arogantem, który obśmiewa wszystko.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych