Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zjawiska w lesie Rudkowskim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, natkąłem się dzis na dość ciekawy (wg mnie) film.

Ale może na początku małe wyjaśnienia w pigułce.
Las Rudkowski znajduję się niedaleko pewnego sanatorium w którym to niegdyś doszło do samobójstw. Autor nagrania wybrał się ze znajomymi do lasu Rudkowskiego po tym gdy znajomy opowiedział mu o tym, że widział dziwną istotę niedaleko tamtego miejsca.

Na nagraniu możemy usłyszeć rozmowę kilku znajomych którzy udają, lub są przejęci całą sytuacją Nie wiem czy nagranie było przerabiane czy nie, napisałem ten post żeby przedstawić calą sytuację.
Zapraszam do wspólnej dyskusji, niżej link do filmu który umieściłem na moim kanale jako niepubliczny.



EDIT: https://www.google.p...cd663a3e0a6c753
EDIT 2: Dodam, że sam jestem raczej sceptykiem, nie zakładałem tematu żeby udowodnić istnienie paranormalnych zjawisk, po prostu znalazłem takie coś w necie i uznałem że pasuje do tematyki forum.


  • 1

#2

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tam przedmiotu tematu - wspomnianej postaci - na filmie niestety nie widzę i ciężko powiedzieć czy autor filmu w ogóle miał w intencji ją pokazać (ze słów nie można tego wywnioskować, a ledwo co w ogóle widać na filmie poza wnętrzem samochodu). Wywnioskować za to można, że postać uchwycił na telefonie pan z telefonem, na którym pokazuje ją pani z przedniego siedzenia, ale widz nie ma możliwości się o tym przekonać. Więc nie bardzo jest tu o czym dyskutować.


  • 0



#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z ciekawości wpisałem w Google kilka fraz - poniżej wyniki:

 

1. Las Rudkowski

2. Las w Rudkowicach

3. Rudkowice

 

Jesteś pewien, że takie miejsce w ogóle istnieje?

Bo Google nic na ten temat nie wie, a to wydaje się być bardziej paranormalne, niż cokolwiek uwiecznionego podobno na załączonym filmiki (którego, przyznaję - na ta chwile jeszcze nie obejrzałem).


  • 0



#4

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam przedmiotu tematu - wspomnianej postaci - na filmie niestety nie widzę i ciężko powiedzieć czy autor filmu w ogóle miał w intencji ją pokazać (ze słów nie można tego wywnioskować, a ledwo co w ogóle widać na filmie poza wnętrzem samochodu). Wywnioskować za to można, że postać uchwycił na telefonie pan z telefonem, na którym pokazuje ją pani z przedniego siedzenia, ale widz nie ma możliwości się o tym przekonać. Więc nie bardzo jest tu o czym dyskutować.

W 0.29 widać 2 "postacie". Nagranie ma słabą jakość jak większość takich nagrań ale bez zatrzymywanie filmu widać, że na drodze się rozjaśnia i widać, że jednak "coś" tam jest. Nie mówię, że to duch ani kosmita tylko, że na nagraniu coś jest.

Z ciekawości wpisałem w Google kilka fraz - poniżej wyniki:
 
1. Las Rudkowski
2. Las w Rudkowicach
3. Rudkowice
 
Jesteś pewien, że takie miejsce w ogóle istnieje?
Bo Google nic na ten temat nie wie, a to wydaje się być bardziej paranormalne, niż cokolwiek uwiecznionego podobno na załączonym filmiki (którego, przyznaję - na ta chwile jeszcze nie obejrzałem).

Zapomniałem dodać link już edytuje.

Użytkownik Camebe edytował ten post 09.01.2017 - 22:39

  • 0

#5

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nagranie ma słabą jakość jak większość takich nagrań

 

Właśnie na takich nagraniach najwięcej duchów widać. Duchy nie gustują w HD i 60fpsach, takie cwane z nich istoty :)


  • 2



#6

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Nagranie ma słabą jakość

Oj bardzo słabą , a w sumie w ogóle jej nie ma :/ 

 

bez zatrzymywanie filmu widać, że na drodze się rozjaśnia i widać, że jednak "coś" tam jest.

Nic tam nie ma , ja tam widzę jakoby samochód z boku oświetlił chaszcze polnej drogi , zarysu postaci nie widzę zupełnie jeśli widzisz proszę zrób stop klatkę , screena i obrysuj mi w paincie te "coś".

 

 

Nie mówię, że to duch ani kosmita tylko, że na nagraniu coś jest.

Są krzaki ;)





#7

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 
Nagranie ma słabą jakość

Oj bardzo słabą , a w sumie w ogóle jej nie ma :/ 

 
bez zatrzymywanie filmu widać, że na drodze się rozjaśnia i widać, że jednak "coś" tam jest.

Nic tam nie ma , ja tam widzę jakoby samochód z boku oświetlił chaszcze polnej drogi , zarysu postaci nie widzę zupełnie jeśli widzisz proszę zrób stop klatkę , screena i obrysuj mi w paincie te "coś".
 

 
Nie mówię, że to duch ani kosmita tylko, że na nagraniu coś jest.

Są krzaki ;)

Na tablecie jestem i nie mam jak tego zrobić, ale może uda mi się dorzucić zdjęcia które były robione przed nagraniem.
Wstawiam te ciekawsze zdjęcia

Załączone grafiki

  • FB_IMG_1483998585128.jpg
  • FB_IMG_1483998602243.jpg
  • FB_IMG_1483998618697.jpg
  • FB_IMG_1483998635981.jpg
  • FB_IMG_1483998640863.jpg

  • 0

#8

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dymek z papierosa i cień głowy na niego padający, to jest to "coś" ?
Ten temat ma szanse na przyszłoroczne szczekające firanki.
  • 1



#9

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dymek z papierosa i cień głowy na niego padający, to jest to "coś" ?
Ten temat ma szanse na przyszłoroczne szczekające firanki.

"coś" miało być na nagraniu a nie na zdjęciach :/
Zresztą jak pisałem film ani zdjęcia nie są moje a autorów nawet nie znam. Znalazłem takie coś w necie to zrobiłem temat bo uznałem, że pasuje :P
  • 0

#10

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O, czyli okazuje się, że to kilkanaście kilometrów ode mnie. A więc chodzi o Rudkę, a nie o Rudkowice, z tego powodu nie skojarzyłem. Byłem tam parę razy odwiedzając prababcię w sanatorium, przyjemna i spokojna okolica, po terenach okalających sanatorium które jest położone w głębi lasu miałem okazję parę razy spacerować, w tym również po zmroku i ani nic ciekawego mi się nie przytrafiło ani nie słyszałem żadnych ciekawych historii na temat tej okolicy, które by pasowały do tematu. Co oczywiście nie znaczy, że takowych nie ma, ale w dalszym ciągu nie ma tu za bardzo o czym rozmawiać.


Użytkownik Legendarny. edytował ten post 09.01.2017 - 23:41

  • 0



#11

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O, czyli okazuje się, że to kilkanaście kilometrów ode mnie. A więc chodzi o Rudkę, a nie o Rudkowice, z tego powodu nie skojarzyłem. Byłem tam parę razy odwiedzając prababcię w sanatorium, przyjemna i spokojna okolica, po terenach okalających sanatorium które jest położone w głębi lasu miałem okazję parę razy spacerować, w tym również po zmroku i ani nic ciekawego mi się nie przytrafiło ani nie słyszałem żadnych ciekawych historii na temat tej okolicy, które by pasowały do tematu. Co oczywiście nie znaczy, że takowych nie ma, ale w dalszym ciągu nie ma tu za bardzo o czym rozmawiać.

Możliwe, że autor nagrania wymyślił tę historię żeby film był bardziej wiarygodny... Może by go tak zaprosić do nas na forum :P Za dużo tu sceptyków i nic ciekawego się nie dzieje. Myślę też, że temat jest już do zamknięcia.
  • 0

#12

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O, czyli okazuje się, że to kilkanaście kilometrów ode mnie. A więc chodzi o Rudkę, a nie o Rudkowice, z tego powodu nie skojarzyłem. Byłem tam parę razy odwiedzając prababcię w sanatorium, przyjemna i spokojna okolica, po terenach okalających sanatorium które jest położone w głębi lasu miałem okazję parę razy spacerować, w tym również po zmroku i ani nic ciekawego mi się nie przytrafiło ani nie słyszałem żadnych ciekawych historii na temat tej okolicy, które by pasowały do tematu. Co oczywiście nie znaczy, że takowych nie ma, ale w dalszym ciągu nie ma tu za bardzo o czym rozmawiać.

Możliwe, że autor nagrania wymyślił tę historię żeby film był bardziej wiarygodny... Może by go tak zaprosić do nas na forum :P Za dużo tu sceptyków i nic ciekawego się nie dzieje. Myślę też, że temat jest już do zamknięcia.
Można spytać gdzie znalazłeś film, historię, informacje na temat okolicy podane w temacie i ewentualne linki?

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 10.01.2017 - 00:26

  • 0



#13

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powiem wam, że sam jestem sceptyczny co do takich nagrań itp, ale mimo słabej jakości postanowiłem trochę przeanalizować to nagranie... i jest w nim kilka klatek które mi nie dają spokoju. Coś tam jest na 100%, ale czy jest to coś nie z tego świata trudno stwierdzić.  Przez ułamek sekundy, ktoś chciał chyba nagrać to "coś" przez boczną szybę i udało mi się to wychwycić .. Mi to przypomina postać kobiety w czarnej sukni, która obiema rękoma trzyma się za podbrzusze... co prawda może to być przypadkowy zlepek pikseli i nadinterpretacja. Ale wygląda to co najmniej dziwnie.  Dodaje kilka screenów i filtrów... 


hisw6ot9lglb.jpg

pq902t5tmx3c.jpg

z53w1vu23fru.jpg

 

568oqk214wvc.jpg


EDIT: 

WYJAŚNIŁO SIĘ, ŻE TO NIE JEST WIDOK PRZEZ OKNO TYLKO KAWAŁEK TWARZY KTÓREGOŚ Z PASAŻERÓW, A TO CO NIBY MIAŁO BYĆ "POSTACIĄ" TO KAWAŁEK UCHA I SZYII... 


Użytkownik pawaw1 edytował ten post 10.01.2017 - 12:39

  • 3



#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kobiety w czarnej sukni? a dlaczego nie w niebieskiej albo zielonej. I czemu kobiety a nie faceta, mnicha w habicie. Nadinterpretacja jakich mało.

 

Poza tym koleś na fejsie pisze że to nie jest dym z papierosa i widać jak pali fajke. Więc jak nie dym to co?

Tak w ogóle to mam niskie zaufanie do ludzi, którzy robią tyle błędów w tym co piszą tak jak ten gość

 

skrzypieniem w kierunku kuchni i w zdluz szafek kierujonc sie do sypialni znajomych wienc usiadlem ppod irytowany i slysze znow wraca do przedpokoju wkuzylem sie poczym wstalem chodzonc szypkim krkiem podomu z sercem w gardle i machajonc roztrzensionymi renkoma sprawdzalem kto jest . otuz nikogo nawet sprwdzilem czy zamkniente drzwi wienc upewnilem sie ze jednak to to

link https://www.facebook...48600335203979/

 

Widać po nich, że to proste sebixy i wiejskie klaudie.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 10.01.2017 - 10:04

  • 0



#15

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

skrzypieniem w kierunku kuchni i w zdluz szafek kierujonc sie do sypialni znajomych wienc usiadlem ppod irytowany i slysze znow wraca do przedpokoju wkuzylem sie poczym wstalem chodzonc szypkim krkiem podomu z sercem w gardle i machajonc roztrzensionymi renkoma sprawdzalem kto jest . otuz nikogo nawet sprwdzilem czy zamkniente drzwi wienc upewnilem sie ze jednak to to
link https://www.facebook...48600335203979/

Widać po nich, że to proste sebixy i wiejskie klaudie.

 

Hmm, ale Klaudie to nawet fajne sa. :)
Mi to nie brzmi nawet jak wiejskie sebixy, ale wyglada na to, ze ktos zwyczajnie jaja sobie robi bo nie da sie robic az tylu bledow bo nawet nie majac pojecia o ortografii jest tylko 50% szans popelnienia bledu... a tu jest 100% mozliwych bledow w slowach.
Do tego dym wyglada dokladnie jak dym z papierosa/fajki (potwierdzone, kto za gowniarza nie cykal takich fotek niech pierwszy rzuci kamien :) ).

 

 

 

Możliwe, że autor nagrania wymyślił tę historię żeby film był bardziej wiarygodny... Może by go tak zaprosić do nas na forum :P Za dużo tu sceptyków i nic ciekawego się nie dzieje. Myślę też, że temat jest już do zamknięcia.

 

 

To nie kwestia sceptykow tylko bardzo slabych materialow i zupelnie niewiarygodnych historii tutaj przytaczanych. Obecnosc takich bajkopisarzy raczej niewiele by zmienila.

 

@offtopic

Czuje, ze Aquilla wyrzuci mnie z tego forum w przeciagu tygodnia ze wzgledu na cytowanie i formatowanie tekstu, ktore jest jakies niewiarygodne dla mnie tutaj.  :szczerb:


Użytkownik xMaster edytował ten post 10.01.2017 - 10:32

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych